Kekler - Pastalar 5 Dakikada Şeker Hamuru Tarifi ve Örnekleri (Resimli)

Youknow ve deneyimlerine paylaşanlara çok teşekkür ederim benim gibi istikrarlı bir acemi için süper bir tarif. Zira şeker hamurunu çok farklı tariflerle denedim, başardım ama hiç birinde aşırı elastik yada tamamen oyun hamuru kıvamı elde edemedim birazcık dagılmalar oluyordu.

Ama benim merak ettiğim bir şey var kızlar. Bu tarifte modelleme de yani şekil vermekte zorluk oluyor mu ? Yani kıvamı oyun hamuru gibi mi ? Yoksa çok dağılıp yapışıyor mu ? Temizlemesini nasıl yapıyorsunuz ?

youknow teşekkürler kaç gündür şeker hamuru tarifi arıyordum hayatımda hiç şeker hamurlu pastayapmadım oğlumun doğumgünü var ve kurabiyelerin üstünü kaplayabileceğim şeker hamuru tarifi arıyordum
basit tarif olarak şu marsmallowlardan yapılanıtarifi buldum deneme yapacaktım ama arkadaşım sağolsun buraya yönlerdi di beni ve dahada basit bir tarif bulmuş oldum böylece ve lokumdan olması dahada bir cazip
yapan kişilerin yorumları ve ekledikleri resimler acayip benei şevke getirdi normalde ben öyle uzun uzadıya uğraşamam felan diyordum
ama burada yapanları görünce ve asit olduğu youmlarını okuyunca yapma hevesim geldi acaba ben yapsam nasıl olur soruları oluştu kafamda oğlumdan fırsat bulduğum ilk anda kurabiye yapıp deneyeceğim eğer başarılı olursam yaşpastada yapmak istiyorum inşallah başarılı olurum
burada da o kadar güzel anlatmışsınız ki herşeyi ince ayrıntısına kadar
bayağı kişiye ilkyardım gibi olmuştur

merhaba arkadaşlar evet denedim ve gerçekten de çok basit yapılıyor
sonuç güzeldi ama çok zamanımı aldı
11 aylık bebeğim var ve biraz zor oldu o açıdan
kurabiyayi zencefilli tarçınlı kurabiye tarifnden yaptımo basit hemen oluyor kalıplarla kestim bu kısım basit
sonra şker hamurunu yaptım buda çok basit hemen oluyor buzdolabında dinlendirdim
geldi sra kalıpla şekil vermeye merdaneyleincecik açmaya çalıştım ama okadarçok yapışıyroki en çok zorlandığım kısım buoldu tezgahtan zor çıkarıyordum nişasta ilave ede ede açtığım halde çok yapıştı hamur hep nişasta oldu sürekli ilave etek durumunda kaldım sonra onları kurabiyelerin üstüne ekledim
biraz uğaşma ve zman isteyen bir durum
çocuğum olmsave zamanım çok olsa keyifle lay lay lom şeklinde yapılabilir zevkli bir şey amabenim zamanım çok az ve eşim sürekli hadi ne yapıyorsun bu kadar zmandır mutfakta diyip deyip durduğuiinde sabrımda açok az
o açıdan sanrım ben yapmayacağım daha ama youknow arkadaşımızın dediği gibi tarif çok basit tekrar teşekkür ederim değişik bir fikiroldu bana hep merak ediyordum merakımı yenmiş oldum rahatladım
birde normal atılan şeker hamurlarıda bu kadaryapışkanmı oluyor yoksa şekil verilmesi dahamı basit ben bunu merakediyorum bilen birisi cevaplarsa sevinirim

kızlar cahilliğime verin bunlar çiğ mi tüketiliyor? o kurabiyelerin üstündekiler pişmiyor değil mi?

slm bende oğlumun ilk doğum günü için böyle bir pasta istiyorum içindekilerin sağlıklı olması içinde kendim yapmayı planlıyorum bir arkadaş daha sormuş cvp göremedim ona acaba çok şekerli oluyor mu tadı yani bayar mı ki ?

bayıldım bayıldımmmmm bayıldımmmmmmmmmmm
hep denemek istiyorum bu lokumdan şeker hamurunu
oğlumun doğum gününde yaparım inş

bugün denedim herbişeyini kendim yaptım yalnız şeker hamuru tarifindeki hamur benim en küçük kek kalıbıyla yaptığım keke bile az oldu 6 tane lokum koydum incecik bişey oldu zor yetridim pastamın içi görünüyor hiç hoş bir görüntü olmadı

Arkadaşlar forumda gezerken konuyu gördüm ben de bu ara şeker hamuruna merak saldım evde yaptım marshmallow şekeriyle çok da güzel oldu henüz kullanmadım. bilinmesi gereken şeker hamuru dolaba konulmuyor hiçbir zaman ve yapıldıktan sonra en az 1 gün dinlendirilmesi gerekiyor. fikir olsun diye şu linke göz atabilirsiniz. burdaki tarifle yaptım gayet güzel oldu. *** ŞEKER HAMURU YAPIMI ( MARSHMALLOW ŞEKERDEN ) *** - RESİMLİ,PASTA,KEK,KURABİYE,YAŞ PASTA,MUFFİN,HAMUR İŞİ,POĞAÇA,BÖREK,ÇÖREK,EKMEK,TATLI,ŞERBETLİ TATLI,SÜTLÜ TATLI,YEMEK,YÖRESEL YEMEKLER,ET YEMEKLERİ,KÖFTE,MAKARNA,PİLAV,BALIK,SALATA,KAHVALTILIK,ÇO

Lokumlu tarifi bulduğum çok iyi oldu. Daha önce 2 kez marshmallow ile denedim. İlki rezalet, tam bir başarısızlık...ikincisi biraz daha iyi oldu. Hatta kurabiyelerin üzerine bile koyabildim. Ama sanırım benim beceriksizliğimden her yer yapış yapış oldu...Yağlı kağıdın arasında açmaya çalıştım, çok çok zorlandım...Verdiğiniz linkten almıştım ben de tarifi..hatta orada 13 yaşında bir kızın "hemen yapıverdim" yorumunu okuyunca basit sandım..Açıkçası ya ben çok beceriksizim ya o kızcağız çok becerikli. Utandım yani:)) Neyse şimdi yakın zamanda lokumluyu deneyeyim bakalım..Yeniden teşekkürler..

ilk kez duydum bende lokumla olduğunu hemen denedim ilk denemeye göre fena sayılmaz aslında fotosunu paylaşcam sizlerle :)

bende lokumla ilk kez duydum, ben amerikada marsmallow ile yapiyorum bu pastalardan ve burda satiyorum. benim pastalardan size bikac ornek resim

merhaba hanimlar pastalariniz gercekten cok guzel olmus cok begendim bende pasta yapmayi cok severim ama gida boyasi hic kullanmiyorum toz olanlari degil ama sivi olanlarinda etil alkol var dikkat edilmasi gerekiyor

ben bu tarifi 250 gr lokum 1 subardğı pudra şekeri ile denedim çok güzel oldu pastam afiyetle de yedik. fotoğrafını paylaşmak isterdim ama resim eklemeyi bilmiyorum .ilk denememdi bu yinede şirin figürler çıktı ortaya :) denemek isteyenler hiç çekinmesin bence güzel oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…