5. Sinema Günleri 1. Hafta "atlantis"

:)

• Ankete Katılan
    7
Filmi az önce izledim... İlk başta oyunculuklar falan yapay göründü gözüme, zamanla ısındım filme... Noi'ye bazen güldüm bazen üzüldüm. Bir an için ülkemizin insanı geldi aklıma. Zeki olan ama değeri bilinemeyen insanlar... Aslında biraz da sevindim sadece bizde olmuyormuş böyle şeyler.
Herkes Noi'nin yalnızlığına değinmiş ama bence filmde yalnız olmayan bir allahın kulu yok. Herkes yalnız ve ırak. Mutluluğun başka bir yerlerde olduğunu düşünüyorlar. Bence filmin insanın kanını donduracak kadar soğuk ve puslu olmasının sebebi de bu. Işığa güneşe duyulan özlem. Evin duvarlarında palmiyeli duvar kağıtlarını, pastanın üzerinde palmiyeleri denizi görüyoruz. Hatta evlerin bile sıcak olması isteniyor, kısa kollularla dolaşıyorlar vs.
Son sahneden Noi'nin tüm yakınlarını kaybetmesiyle aslında pek farkında olmasa da aslında onların ne kadar da önemli olduğunu hissetti tvde görünce. Hele yerin altındayken heralde ölecek o da dedim ama ölmedi. Genede benim için buruk bitti, üzüldüm çocuğa...

Epey sarsıldım arkadaşlar :KK43: harbiden buz gibi bir film .

Noi'nin hayata tutunmasını sağlayan son umutlarıyla birlikte ,sevdiği 10 insanı doğal bir felaket sonucu kaybetmesinden daha kötü birşey olmaz .Güneşi görebildiğim için tekrar tekrar tanrıma şükrettim.

İzlediğim filmleri unutmamak için fim izlerken yanıma kişisel not defterimi alıp en can alıcı sahnelerini ,repliklerini oraya yazarım .Sadece film için değil çoğu zaman yaptığım birşey bu:KK52: not defterime yazdığımda daha da aklımda kalıyor ama bu sefer resmen buz kesildim hiçbirşey çizittiremedim :KK43:

Benim bu gece komedi filmi patlatmam lazım yoksa kendime gelemeyeceğim :KK5:

Not alma fikri çok güzelmiş Liv... Bende uygulamak istiyorum:KK61::KK71:
İzlediğim filmleri bazen karıştırıyordum, bir yerde bir filmden bahsediliyor mesela izlesem bile unutuyorum ya da başka bir filmle karıştırıyorum. Buna da bir son vermiş olurum artık

Canim en son ben izledim ve yorum yapiorum kusura bakma tatlim filmi begendimm.
İzlanda dogasinin esliginde gorsellikte cok guzeldi. Anarsist ruhlu noi herseyden kacmaya calisirken herseyin ondan kacmasi tamanlamiyla kara mizahti

Son düzenleyen: Moderatör:
prenses kelimeleri bitişik yazmasan olmaz mı? Anlamakta zorluk çekiyorum. Çok birbirine girmiş. :26:

X