5. Sinema Günleri 1. Hafta "atlantis"

:)

• Ankete Katılan
    7
evet hemen arastirmistim filmi.. hollywood filmi olabilicegini hic dusunmemistim, ki belcika olmasida bana farkli geldi..belcikayi severim, farkli bulurum hep..hos ben bi cok yer hakkinda farkli farkli garip duygusalliklar beslerim.
o filmede baktip not almistim(ismini yazmiyorum yeniden :) önerebilirim belki siramda)..yorumlar oldukca güzel

bi tane lynch filmi önermeyi dusunuyordum vazgectim :)

guvastenema, anketleri cuma günleri aciyorduk..yanilmiyorum diymi arkadaslar?haftasonu oylama 3 gün sonra izlme süresi

filmleri izlemeden önce ne tür ne anlatıyo bileyim diye bir iki bişi okuyorum, önyargılı yaklaşmadığımdan eminim ama işte daha önce de konuştuğumuz şeyler, öznel şeyler devreye giriyor. kötü film demedim zaten hatta yoğun aşk sahnelerinden dolayı izleyenin pişman olmayacağından eminim. müzikleri de pek güzeldi ama konusunun orjinal olduğunu savunmak doğru olmaz aslında, aynı konuyu işleyen filmler yapılmıştı daha önce. ben daha iyisini bekliyodum yalnızca o kadar. tamam gittim.

Yahu o sözüm sana değildi. Filmle ilgili böyle bir yorum okudum sözlükte çok garip gelmişti onu paylaştım, senin önyargılı olduğunu düşünmedim. Her filmin eklektik bir yapısı vardır esasında, hele ki bir felsefe, bilim-kurgu yahut psikoloji altyapısı varsa, benzerleri şüphesiz var ama bir filmden araklanmış senaryo olmadığı da aşikar. Yani modern fiziğin tüm nimetlerinden yararlanılmış filmde, modern fiziği temel alan başka filmlerde yapıldı ama bu birbirinin kopyası olduğu sonucuna götürmez bizi. Sözüm sana değildi yani bende gittim:p

evet hemen arastirmistim filmi.. hollywood filmi olabilicegini hic dusunmemistim, ki belcika olmasida bana farkli geldi..belcikayi severim, farkli bulurum hep..hos ben bi cok yer hakkinda farkli farkli garip duygusalliklar beslerim.
o filmede baktip not almistim(ismini yazmiyorum yeniden :) önerebilirim belki siramda)..yorumlar oldukca güzel

bi tane lynch filmi önermeyi dusunuyordum vazgectim :)

Pia önermelisin:KK70: Sırada şimdi Wild at Heart var Lynch'den. İzlediklerimden hiçbiri beni hayal kırıklığına uğratmadı, yönetmenin üslubuna alıştığımdan olsa gerek, mantıklı bir izah aramıyorum ve bilinçdışı süreçler üzerine yoğunlaşıyorum, sanırım filmlerini böyle değerlendirmek gerekir, psikanaliz ve sinema denildiğinde mercek altına alınan ilk yönetmenlerden biri söz konusu, ondan giriş- gelişme- sonuç bölümleri olan bir olay örgüsü beklemek haksızlık olur.

belki çok yoğun düşünceleri aynı potada eritmeye çalışırken kopukluk yaşadı ama onu da düşüncelerin devinimine bağlıyorumD
tamda bu sebeblerden filmi begendim..öyle yogun ki anlatilmak istenen, kalabalik,asiri
ama bu asiriligi yasiyoruz, bu yogunlugu..o yüzdende yersiz degil
filmi izlerken cok sey dusundum ama ben dusundüklerimi cok dökemiyorum yaziya

Canlar fılmı henuz ızleyemedım bılgısayarıma format attırdım.Ara verme tusunuda yaptırdım ama yıne bozuldu.O yuzden bırkac gun sonra ızleyip yorum yapacağım

Kusura bakmayın canlar.

Herkesın yenı yılını canı yurekten kutluyorum.Allah hepınıze saglık,mutluluk huzur versın.
yilbasi2sq6.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
aaaa prensesim sen "Kayıp Otoban"ı izlemedin mi? Kesinlikle izlemelisin, sevmeyecek olsan da Lynch filmlerini en azından bu film üzerinden değerlendirirsin.

ne zamandır izlemek istediğim bir film.
uzudakça bu süre uzaklaştım filmden .
bir kez izlemeye çalışmış altyazıda sorun yaşamıştım
bu sefer bir bakayım
bu aralar filmler konusunda çok sıkıntılıyım
kötü filmlere mi denk geliyorum bilemedim , hiç tad alamıyorum izlemekten . iyi filmleri ard arda izleyip bir kendime gelmem lazım

bu arada teşekkürler prensesfb canım seninde yeni yılın kutlu olsunnn ve bütün arkadaşlarımın :)

Prensesim format attığın halde ara tuşun neden düzelmedi ki canım .Ben senin mesajlarını ellemek zorunda kalıyorum çünkü inanılmaz karışık görünüyor :KK34:

Şimdiden bütün arkadaşların yeni yılını kutlarım :nazar:

Sözde ben de girdim anket yapacak olanlar arasına ama neler olup bittiğinden haberim yok. :26: Atlantis'in haftasıymış. Bu topiği baştan sona okumam gerek. Bir yılbaşı geçsin de ben de öğreneyim neler yapıldığını. Neyse ki seçilen filmi bilmeden de olsa izlemiş oldum. :KK74:

Son düzenleme:
Epey sarsıldım arkadaşlar :KK43: harbiden buz gibi bir film .

Noi'nin hayata tutunmasını sağlayan son umutlarıyla birlikte ,sevdiği 10 insanı doğal bir felaket sonucu kaybetmesinden daha kötü birşey olmaz .Güneşi görebildiğim için tekrar tekrar tanrıma şükrettim.

İzlediğim filmleri unutmamak için fim izlerken yanıma kişisel not defterimi alıp en can alıcı sahnelerini ,repliklerini oraya yazarım .Sadece film için değil çoğu zaman yaptığım birşey bu:KK52: not defterime yazdığımda daha da aklımda kalıyor ama bu sefer resmen buz kesildim hiçbirşey çizittiremedim :KK43:

Benim bu gece komedi filmi patlatmam lazım yoksa kendime gelemeyeceğim :KK5:

Son düzenleme:
Epey sarsıldım arkadaşlar :KK43: harbiden buz gibi bir film .

Noi'nin hayata tutunmasını sağlayan son umutlarıyla birlikte ,sevdiği 10 insanı doğal bir felaket sonucu kaybetmesinden daha kötü birşey olmaz .Güneşi görebildiğim için tekrar tekrar tanrıma şükrettim.

İzlediğim filmleri unutmamak için yanıma kişisel not defterimi alıp can alıcı sahneleri ,replikleri oraya yazarım .Sadece film için değil çoğu zaman yaptığım birşey bu:KK52: not defterime yazdığımda daha da aklımda kalıyor ama bu sefer resmen buz kesildim hiçbirşey çizittiremedim :KK43:

Benim bu gece komedi filmi patlatmam lazım yoksa kendime gelemeyeceğim :KK5:

:KK5: Beni de en çok etkileyen sahne, yemek yerken televizyonda yaşamını kaybedenlerin gösterildiği andı. Noi o anda dondu ya benim de boğazımda bir düğüm oldu, film bittikten sonra bile kendime gelemedim. Özellikle de yine elindeki o dürbüne benzeyen şeyle resimlere bakışı oraya sığınma isteğiymiş gibi geldi. Hayatın ne kadar pamuk ipliğine bağlı olduğunu çok sarsıcı biçimde anlatıyor. Sevilen herkesin, hatta bir kasabanın bir anda yok oluşu...

şimdi düşünüp filmi tekrardan gözden geçirince , detaylar daha bir anlam ve trajik oluyor . belki şimdi değil ama bir süre sonra tekrar açıp izlemeyi düşündüğüm bir film.

bu arada atlantisim sözüm sana
internet sonunda iflas etti :KK1:
ben yatmaya gideyim en iyisi :KK70:

Evet evet sevdiği 10 insanı televizyonda görene kadar sanki olan bitenin pek farkınına varamamıştı günlük hayatına kaldığı yerden devam ediyor gibi görünüyordu :KK43: Noi'in yaşamını yitirenleri televizyonda görünce yüzünün aldığı o ifade beni altüst etti bende senin gibi dondum kaldım ve halende kendime gelemedim .

şimdi düşünüp filmi tekrardan gözden geçirince , detaylar daha bir anlam ve trajik oluyor . belki şimdi değil ama bir süre sonra tekrar açıp izlemeyi düşündüğüm bir film.

bu arada atlantisim sözüm sana
internet sonunda iflas etti :KK1:
ben yatmaya gideyim en iyisi :KK70:

Ben de sana yazdım gidiyorum diye ama internet dayanamadı, gidin yatın dedi baktı bizde iş yok:p

bende gidiyorum iyi geceler prensesim:KK70:

Hala film izlemek için umudum var, bir şansımı deneyeyim:KK1:

Ben banka soymaya kalkışmasından acı duydum en çok. O kadar çaresiz ve kaçmak istiyor ki eline bir tüfek alıp o trajik durumda buluyor kendini. Noi'nin çaresizliğini yansıtan en güzel sahneydi benim için. Ve arkadaşının evine gidip arabayla turlamak istediğinde reddedilmesi de çok dokunaklı. Noi'nin yalnızlığını çok güzel vurguladı. :KK43:(

Son düzenleme:
çok sadeymiş gibi duran ama resmen damıtılmış, tek bir sahnenin bile filmi anlatmaya yettiği ama içinden bir sahne çıkartığında eksik kalan öz bir film. Ben de izler izlemez, bu filmi yeniden izlemeliyim demiştim:)

bu arada herkese mutlu yıllarr.. bol filmli bir yıl bizim olsun..

Son düzenleme:
Prensesin uykusuyum sana buradan sesleniyorum:KK30:
Kanka şu mesajları sil:84: Elimde patlıyor her defasında.

Anket ayın 22 sinde açılmış :26: bir haftayı geçmiş o yüzden bir an önce açılması daha uygun olur gibi geldi .Siz ne dersiniz ?

Son düzenleme:
X