5. Sinema Günleri 4. Anket "Pia"

buyruunn

• imJuli (temmuzda)

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    6
  • Anket Kapalı .
gün içinde ki kısa kısa boş vakitlere filmleri sığdıramıyorum bu günlerde , ertelemiş olsamda akşam vakti sesi yükseltip geçtim tvnin başına . söz konusu pink floyd olunca uygun ortamı hazırlamak gerekiyordu tabii :) bu aralar evde müziği sadece fonda kullandığımdan kendimi epey kaptırdım hem işitsel hem görsel beni benden aldı , animasyonlar , kareler uyuşturucu etkisi yaptı .bir kez izleyip sindirilebilecek filmlerden değil bana göre , zannediyorum müzik dinletilerimin en başlarında yer alacak tekrar tekrar izleyeceğim...teşekkürler pia

öyle kisisel yogunlasicagimi sanmiyorum guvastanema..ama burada sizlerle bu filmleri izlemek son keyifli aliskanliklarimdan biri oldu:)

buna sevindim prenses:)

yahu o filmi ben de çok merak ediyorum:)) arkadaştan alıcam diye indirmiyim dedim bekliyorum öyle:)

"Hey You" yoktu.
çekilmiş ama daha sonra filmden çıkarılmış
atlantis dvd ekstrasında varmıydı çıkarılan bölüm?

bu arada ekleyeyim:)
çiçek animasyonu ...
tutku ve cinsellik tasviri daha güzel yapılamazdı herhalde.

kıyma makinası
sert ve güzel bir eleştiriydi.

siz en çok hangi bölümü sevdiniz ?

yahu sacma sapan bir film..dedim ya kucuk yasta insanlari asagiliyorlar,burjuvanin igrenc ötesi yasam ahlaki..bundan ibaret ..izlerseniz zaman kaybi..ve gereksiz gerginlik yasarsiniz
büyük sözü dinleyin yahuu

izlemem asla izlemem:)
vakit az ,izlenilmesi gereken film çok .
zaman harcamamalı diymi ama
herkes karantinalarını yazsında , birbirimizi uyarmış olalım

"Hey You" yoktu.
çekilmiş ama daha sonra filmden çıkarılmış
atlantis dvd ekstrasında varmıydı çıkarılan bölüm?

bu arada ekleyeyim:)
çiçek animasyonu ...
tutku ve cinsellik tasviri daha güzel yapılamazdı herhalde.

kıyma makinası
sert ve güzel bir eleştiriydi.

siz en çok hangi bölümü sevdiniz ?

aynen, bu iki bölüm benim de en'lerim.. bir de sonlara doğru karakalem yüz çizimi vardı çok etkileyiciydi. bir de filme genel bir bakışla, salvador dali resimlerini izliyormuşum gibi hissettim..

Bensiz neler kaynatıyorsunuz:p

Hey You video klip olarak var dvd de, ayrıca menü kısmında çok az da olsa Set The Controls For Heart Of The Sun çalıyor ki sanki elimde başka dinleyebileceğim bir yer yokmuş gibi menüyü açar tekrarlanan müziği dinlerdim, orda duymak ayrı bir tat:KK70:

Salo filmi için arkadaşım uyarmıştı ki filmlerden nefret, tiksinti eşiği hakikaten yüksektir, sakın izleme! Bu sanat değil, iğrençliğin, sapkınlığın resmi demişti. Dedi de Pasolini söz konusu, insanın aklını çeliyor, Marquis Sade'nin parafiliyi kutsayan felsefesinin görsel anlatımı. Belki psikolojik açıdan yaklaşıp izlenebilir ama ne gibi marazlar doğurur o görüntüler zihinde onu kestiremiyorum.

bence bütün müzikler animasyonuyla müthis örtüsüyordu

her sarkida bicok detay vardi..

pinkin duvara carptigi an cok carpiciydi
parkta cocugun babasina yavsadigi an cok buruktu
goodbye blue sky ve comfortably numb in calindigi sahneler
sinifta okunan siirin sözleri
kafeslere istiflenmis cocuklar
bence belirli araliklarla izlenmeli..eminim her izlendiginde farkli hisler yasaticak

grubun ismi nereden gelmis biliyormusunuz?gruba isim ararken syd barret hayran oldugu iki cazcinin, pink anderson'la floyd councilin adlarını birlestirmis ve pink floyd efsanesi ismini almis

atlantis gilmourun kullandigin butun fotograflaribi arkadasima cok benziyor yaa
normalde benzemiyor aslinda..bazi fotograflarinda ayni..sende hep o fotograflari seciyorsun

atlantis gilmourun kullandigin butun fotograflaribi arkadasima cok benziyor yaa
normalde benzemiyor aslinda..bazi fotograflarinda ayni..sende hep o fotograflari seciyorsun

Gilmour'un sesine bayılırım, ses tonuna, sahnedeki duruşuna ama şu paylaştığım fotolar sanırım 70'lerdeki hali, o fotoğraflarda inanılmaz bence:KK70: Bir erkeğe sarı ve uzun saç bu kadar mı yakışır=)))) ( erkekte uzun saç çok severim, tabi bu fotolarda tamamen sanatına hayranlık söz konusu:p )

avatarlarını severek takip ediyorum atlantis :)

guvastanema sen neden avatarsızsın:) çok gizemlisin :p

pia avatarın bana johnny depp hatırlatıyor, nedendir bilmem

Son düzenleme:
ben barrettciyim..bence ikisininde simdiki halleride cok iyi..gilmourun gözleri dudaklari hala ayni..harbi cekici

benim avatarimdaki tom waits..benim cirkin adamim

Konu çok farklı bir boyuta taşınıyor:)))))))))

The Wall a dönersek:p

Beni en etkileyen sahne o çiçeğin - ya da her ne ise- duvardaki aksi ve Pink in üzerine doğru gidişi, kesinlikle halüsinatif bir madde eşliğinde yaratılmış bence. - öyle bir etkisi olmalı, Algı Kapıları kitabında yazar meskalin deneyimlerini yazmıştı, o kitabı da anımsattı- . Eğitim sistemine göndermeler, öğretmenin çocuklara işkence ederken evde aynı şiddete maruz kalışı ve "Is There Anybody Out There" çalarken duvarları yıkmak isteyişi. O sahnede kendinden mi yoksa çevrenin kuşatıcılığından mı kurtulmaya çalışıyor, o duvar kendine mi çevresine mi ait üzerine epey konuşulabilir.

ben barrettciyim..bence ikisininde simdiki halleride cok iyi..gilmourun gözleri dudaklari hala ayni..harbi cekici

benim avatarimdaki tom waits..benim cirkin adamim

Tom Waits'in alkol ve sigaradan harap olduğunu sandığım sesini ben de çok severim, daha derinden geliyor sanki o ses, daha fazla kuşatıyor insanı. Fotoğraf da çok güzel. David Gilmour'un şimdiki röportajlarını izleyince gözlerinin ve o gülüşünün hiç değişmediğini fark ediyorum ama sırma saçlara yazık olmuş, zamana karşı hepimiz yeniliyoruz maalesef:)))

X