6.Sinema Günleri 6.Hafta Anketi 'alewuska'

6.Sinema Günleri 7.Hafta Anketi 'alewuska'

• Piano

OY: 0 0,0%
  • Black

• Hable Con Ella

• Ankete Katılan
    4

alewuska

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2010
551
3
Piano(1993)

253.jpg

The Piano (1993) - IMDb
YouTube - The Piano Trailer

Tür : Dram / Romantik
Yönetmen : Jane Campion
Senaryo : Jane Campion
Görüntü Yönetmeni : Stuart Dryburgh
Müzik : Michael Nyman
Yapım : 1993, Avustralya / Yeni Zelanda / Fransa

438.jpg

19.yy ortalarında Ada, Flora isimli bir kızı olan dilsiz bir annedir. Küçük kızı ile birlikte ülkesinden ayrılırken yanına gönülden bağlı olduğu piyanosunu da alan Ada için, Yeni Zelanda’nın ormanları içerisinde yeni kocası Steward ile başlayacağı yeni hayat, hiç de hayal ettiği gibi olmayacaktır. İlk olarak kocası, çok sevdiği piyanosunu Ada’nın haberi olmadan satacaktır. Piyanoyu alan komşusu, piyanoyu Ada’ya ancak Ada’nın ona piyano dersi vermesi şartıyla geri vereceğini söyler. Bu şekilde başlayan ilişkileri daha sonra farklı bir boyutta devam edecektir.

NOT:Holly Hunter'ın oyunculuğunun oscarlık olduğunu düşünüyorum.sanat filmi sevenler bu filmi severler...

Black (2005)

498.jpg

Black (2005) - IMDb
Dailymotion - Black 2005 Trailer - Film ve TV Kanalı

Yapım:2005 ~ Hindistan
Tür:KK70:ram
Yönetmen:Sanjay Leela Bhansali
Oyuncular:Rani Mukherjee, Amitabh Bachchan, Nandana Sen, Ayesha Kapoor, Arif Shah, Bomie E. Dotiwala

541.jpg

2005 yapımı güzel bir hint/amerikan filmi.

hayatını karanlıkta yaşamaya mahkum sağır ve kör bir kızın, öğretmeni sayesinde hayatın abecesini öğrenmesinin konu edildiği; dram yönünün sömürülmeyip sadece ortaya konulduğu, sürükleyici ve izlenesi bir eser. kızlarına belli kalıpların içerisinde baktıkları için başarılı olamayan bir aileye, öğretmen bakış açısının bolluğu ile karşılık veriyor ki bu sayede imkansızı-bu da asla öğrencisine öğretmediği bir kelime- başarıyor.

NOT:çook ağlatır...mükemmel bir film.oyuncular herbiri müthiş.

Hable Con Ella(Konuş Onunla)-2002

605.jpg

Talk to Her (2002) - IMDb
YouTube - Talk To Her (Hable con ella) - Trailer - (2002) - HQ

Tür : Dram / Romantik
Gösterim Tarihi : 1 Kasım 2002
Yönetmen : Pedro Almodóvar
Senaryo : Pedro Almodóvar
Görüntü Yönetmeni : Javier Aguirresarobe
Müzik : Alberto Iglesias
Yapım : 2002, İspanya , 116 dk.
oyuncular:
Javier Camara (Benigno) , Darío Grandinetti (Marco Zuloaga) , Rosario Flores (Lydia) , Leonor Watling (Alicia) , Geraldine Chaplin (Katerina Bilova) , Mariola Fuentes (Rosa) , Fele Martínez (Alfredo) , Paz Vega (Amparo)

641.jpg

Altın rengi, üzeri somon güllerle dolu perde Pina Bausch’un Café Müller adlı izletisini sergilemek üzere açılır. İzleyenler arasında birbirini tanımayan iki genç adam vardır. Bir hemşire olan Benigno ve kırklı yaşlarında bir yazar olan Marco. Sahnede ahşap iskemleler ve masalar arasında, Henry Purcell’in The Fairy Queen adlı eseriyle, kollarını açmış danseden iki kadın vardır. Performansın duygusallığı karşısında Marco ağlamaya başlar. Benigno yanında oturan adamın ağladığını farkeder ve kendisinin de bu gösteriden çok etkilendiğini söylemek ister ama cesaret edemez.

Aylar sonra iki adam “El Bosque” adlı Benigno’nun çalıştığı özel bir klinikte tekrar karşılaşırlar. Lydia, Marco’nun profesyonel boğa güreşçisi olan kızarkadaşı yaralanmış ve komadadır. Benigno ise klinikte çalışmakta ve komada bir başka genç kadına, bir bale öğrencisi olan Alicia’ya bakmaktadır.

Marco, Alicia’nın odasının önünden geçerken Benigno onunla konuşmaya başlar. Bu herşeyin altüst olduğu yakın bir dostluğun başlangıcı olur. Kliniğin dört duvarı arasında ne kadar süreceği belli olmayan bu zaman dilimi; 4 insanın hayatını, geçmişini, bugününü ve geleceğini bilinmeyen bir kadere doğru taşır.

NOT:Almadovarın diğer filmleri gibi buda şahane.vurgulanan insan ilişkiler ve sorgulanan değerler.dram sevenler mutlaka izlemeli

The Stoning Of Soraya M(Soraya'yı Taşlamak)-2008

939.jpg

The Stoning of Soraya M. (2008) - IMDb
YouTube - Trailer: The Stoning of Soraya M

Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 14 Mayıs 2010
Yönetmen : Cyrus Nowrasteh
Senaryo : Betsy Giffen Nowrasteh , Cyrus Nowrasteh
Yapım : 2009, ABD , 114 dk.
oyuncular:Shohreh Aghdashloo (Zahra) , Mozhan Marnò (Soraya M.) , James Caviezel (Freidoune) , Navid Negahban (Ali) , Ali Pourtash (Mullah)

760.jpg

Freidoune arabası bozulduğu için durduğu küçük bir köyde Zahra ile tanışır.

Daha doğrusu, gazeteci olduğunu anlayan Zahra, onunla konuşabilmek için ısrarla peşine takılır. Yeğeni Soraya bir gün önce aynı köyde yaşadığı insanlar tarafından vahşice katledilmiştir. Ölmeden önce yeğenine söz veren Zahra, bunun köyün sırlarının arasına gömülmemesi için elinden geleni yapmaya kararlıdır.

Tek umudu da bu gazetecinin elindedir, dinlemeli ve bu küçücük köyün büyük günahını tüm dünyaya anlatmalıdır.

NOT:ağlarmısınız kanınız mı donar bilmiyorum..korkunç bir film.hamile ve 16yaş altı izlememeli

Son düzenleme:
başlıkta hata yaptım düzeltemedim.bu bölümle ilgili arkadaş düzeltebilirse sewinirimm:KK17::KK17:

Hable Con Ella ve Black filmlerini izlemiştim.
"Hable Con Ella " tekrar tekrar izlemeye değer , yine olsa yine izlerim :)
Oyum " The Stoning Of Soraya M " filmine gitti , daha önceden duymuş ama izlememiştim. Piano filmini ise mutlaka izleyeceğim.
Güzel seçimler alewuska .

tek izlediği Black filmler arasında. Piao 6-7 haftadır arşivlenmiş burumda ama yoğun çalışma tempom sebebiyle izleyemedim. oldukça ilgi çekici bir film. ''The Stoning Of Soraya M'' filmini de defalarca bir arkadaşım önerdi ancak yine fırsat bulamadım. yine zor bir seçim beni bekliyor=) oyumu bildireceğim,karar vermem lazım.

ben de oyumu The Stoning Of Soraya M'e vermek istedim. şimdi izlemezsem biliyorum ki yine erteleyeceğim.

The Stoning of Soraya M. indirdim bu gece izleyeceğim , oldukça merak ediyorum.
İşkence sahneleri falan yok değil mi ?
Acayip etkilenir oldum artık , izleyemiyorum.

etkilenme olasılığın %100 canım.işkence war çook kötü şeyler war.yorumları sonrya saklıyorum ama sahneler çok wurucu.uzun zaman oldu filmi izleyeli ama hala etkisindeyim diyebilirm.

Hadi ya :S
Neyse yinede izleyeceğim tabikide :)
Az önce açtım indirdiğim sürümü berbat çıktı , yeni bir tane indiriyorum umarım bu sefer güzeldir.

Zaten çok kişi değiliz.
Yaz geldi , zaten az olan ilgi dahada azaldı.
Bense ne zaman filme vakit yaratsam hep hüsranla sonuçlandı.
Torrentlerde gömülü altyazı var, 2 cdlik bir sürüm indirdim bu seferde altyazı bulamadım.
Yardımcı olabilecek arkadaşlarım varsa çok memnun olurum.

Bu filmi indirip izlemiştim :KK5: alt yazısını atarım sana .
Tabi benim indirdiğim 2 cdlik mi bakmam lazım :44:

Son düzenleme:
Kızlar bu konu neden bu kadar boş
Organizasyon ta ne zaman yapılmış katılım hiç olmamış
Böyle birşeyi tekrardan canlandıralım mı ?

X