Davranış Bozuklukları 5 YAŞINDA KIZIM SSÜREKLİ AĞLIYOR NE OLUR BI OKUYUP YARDIMCI OLUN

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

nacizanem

1 yıl ara ile 2. Bebiş
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2014
1.110
335
5 yas dedım ama nısan ayınad tam 5 yasında olacak. sorunum su ki kızım sureklı ağlıyor gerekli gereksiz yanı nasıl desem her seye aglamaz kı bı cocuk sureklı bı bahane bulup aglıyor. gerçekten dayanamıyorum ben de artık basım agıryo sankı sureklı dıken ustundeyım ha sımdı aglayacak hadı dıkkatını dagıtıp bı seylr yapayım aman aglamasın diye.. yanı aslında kuralları bılen bı cocuk bazen cok ıyı ama bı anda tak dıye sartellerı atıyor sankı bırden tam tersıne donuyor cocuk. yanı nasıl anlatayım mesela gece yataga gıdıcez telefonları almışız uyucaz . telefonu odaya götür tekrar yatak odasına getir diyo bana bende hayır dıcem de o da aglayacak mesela gecen gun boyle bı sey yasadık bende gece vaktı hayır demeden hıc konusamdan gıttım odaya koydm gerı getırdım tekrar delı gıbı. bu aksamda mesela 3 yasında kardesı var kardesım koltuktan asagı ınemez dıye aglıyor. cok dovmeye basladı kardesını. bız yazın acılsın dıye kreşe yolladık dını egıtım de veren bıı yer hanı hem bıseyler ogrensın hemde kuralları oğrensın dıye .ılk agladı ben kararlı oldum ağlamadan gıdıyordu resım yapmayı boyama yapmayı kesme yapıltırma cok sevıyo ve severek yapıyo. geçen haftadan beri oraya da gıtmek ıstemıyor. okula gıtmek ıcın cıkıyoruz evden bı sey yok okul bahcesınde kaçmaya basluyor yakalayıp sokuyorum okula 5 dk sonra oğretmenı resmını atıyor gayet mutlu. boyamalar yapıyor rengarenk cok guzel boyamalar yapıyor. yanı ben anlamıyorum ne yapacagımı sasırdım çarsının ortasında mı dersınız heryerde aglyıor ama yanı bunu alalım sunu alalım dıye degıl elle tutulur bı sebep yokken . okul ıcın olmustur demeyın okula gıtmeden onceede boyleydı doğdugundan berı boyle. yanı allah baska dert vermesın ama gercekten dayanamıyorum cook moralım bozuluyo bazen bende aglıyorm oturupda . ne yapmalıyım bana bı akıl verın. kreşten almayı dsunuyorum ama evde de kurallar koymayı dusunuyorm davranıs cızelgesı faln telefon tablet ızlemeye sınır falan gıbı .. of ne olursunuz bı fıkır verın basım çatlıyr dusunmekten. YOKSA BI DOKTORA GIDEYIM MI DESTEK ALAYIM MI

Konuşun derdini anlamaya çalışın oyunlarla bir müddet göndermeyin kreşe müsade isteyin biraz o sırada gözlemleyin bakalım ne tepki verecek gitmek istemediğin için yollamıyorum seni şeklinde belirtin kardeşiyle aralarında 1 yıl olması onu etkilemiş belli ki kendince dikkat çekmeye üstünlük kurmaya çalışıyor umarım çözülür 🤷🏻‍♀️

Konuşun derdini anlamaya çalışın oyunlarla bir müddet göndermeyin kreşe müsade isteyin biraz o sırada gözlemleyin bakalım ne tepki verecek gitmek istemediğin için yollamıyorum seni şeklinde belirtin kardeşiyle aralarında 1 yıl olması onu etkilemiş belli ki kendince dikkat çekmeye üstünlük kurmaya çalışıyor umarım çözülür 🤷🏻‍♀️
Evet kızım da 3 yasına girdi o da göze gelmye basladı herkes seviyor kendi içinde sevilmediğini sanıyor galiba

kızınız size karşı bunları yapıyor olabilir. tamam belki doğduğundan beri böyledir ama büyüdükçe bazı şeyer değişir ya ağlamalar biter y da daha çok artar. kızınız kardeşi doğduktan sonra mı başladı kreşe. kardeşini dövmesinin belli bir sebebi varken bile bahaneyle, (sizi kıskanıyor olabilir) vuruyor olabilir.

telefon, tv kısıtlaması muhakkak olmalı. Geç kalınmış bir durum değil. 2 haftaya düzene girer bu kurallar. ama siz koyup eşiniz çiğnemesin veya diğer aile fertleri.

okulla ilgili acaba okulda ki davranışlar nasıl. Belki kızınızı okuldan soğutacak şeyler olmuştur. Öğretmen davranışları nasıl kızınıza hiç sordunuz mu? Okulda bağırmalar varsa kızınız da hırsını sizlerden çıkarıyordur kendini ifade edemediği için belki. Bi bunu öğrenin.

Bir de sanırım yanlış anlamadıysam kreşte dini eğitim de alıyorlar. Acaba bunlar mı ağır geliyor kızınıza. öğrenebiliyor mu, diğerleri öğrenip kızınız geride kalıyorsa o da öğrensin diye üstüne fazla gidiliyor olabilir mi. Her şeyi ile değerlendirmek için yazdım sakın yanlış anlamayın dinin öğrenilmesine karşı falan değilim. Sadece yaşı küçük, her çocuk bir değil. ağır gelen şeyler var ki o da tepkisini ağlayarak veriyor olabilir.

X