5 yıllık ilişkim..

arya_arya_arya

Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2015
94
24
35
Nerden başlasam bilmiyorum.
5 Yıllık var/vardı... Bende erkek arkaşımda 27 yaşındayız.. Artık bende evlenmek çocuk sevmek, yuvamı kurmak istiyorum. Bekar yaşıyorum.. Çok sıkıldım :KK43:
5 yıldır onu bekledim..Okulu 4 yılda bitmedi 5 yılda bitirmek zorunda kaldı. İlk sene ders çalışmadığı için çok düşük bir puan aldı ve ataması olmadı.Bu sene tekrar hazırlanıyor. Ama bakıyorum istemek bu değil, çabalamak bu değil. Bende, belki sizlerde geçtiniz o yollardan. Ben bu azmi görmedim erkek arkadaşımda.. Çok çalışır ama atanamaz dersin eywallah kısmet değilmiş canın sağolsun. Ama bakıyorum çaba yok, bende onu bekliyorum.. Bu birinci sorunumuz.
İkinci sorunumuz ise, kısması. 4 arkadaşız biz. Onların erkek arkadaşları yapınca onlar hiçbirşey demiyor. Ben mi abartıyorum bilemedim. Hayatımızda biri olabilir ama bu bizi kısacağı anlamına mı gelir? Yapma etme gitme demek, ne demektir. Senin aklın yok ben sana yol göstericem mi demektir bu? Ben ailemden ayrı yerde üniversite okudum. Ailemden ayrı bir yerde öğretmenlik yapıyorum. Sınırlarımı bildim nerede nasıl davrancağımı hep bildim.. Bu şekilde kısmaya çalışması beni huzursuz ediyor. Bazen tepki göstereceğimi bildiği için ses çıkarmıyor. İnceden inceden soru sorup durumu anlamay çalışır. Tepkimden dolayı değil, gerçekten böyle şeyleri önemsemesin istiyorum. Evime internet bağlamı bile problem edebiliyor.. Sanırım bana güvenmiyor. Başka ne anlamı olabilirki?
Üçüncü sorumuz ise, maddiyat.. Gezmeyi eğlenmeyi severim..(Hoş sürekli önümde olduğu için biryerlerede pek gittiğim söylenemez) Kısmam birşeylerden.. Ama bir yandan birikim yapmaya çalışırım. Yarın öbürgün için.. Erkek arkadaşım bu hiç yok. Şu şekilde yok, şuan zaten çalışmıyor. Çalışmadığı için tabiki birikim birşey yapamaz. Ailesi abileri.. Korkutuyorlar beni açıkçası. Abileri çalışmaz.. Babası özel üniversiteye gönderdi 26 yaşında.. 26 yaşına kadar naptığıda meşhul.. Gün öldürmece anlayacağınız.. Okulu bitti 1 2 senede o arada oyalandı.. Şimdide babası kredi çekip askere göndermiyor.. 30 yaşındaki abisi atanmamış öğretmen.. Evli ve bir çocuğu var ve atanma gibi bir derdi hiç yok.. Atanama puanıda 70.. Yapılamayacak gibi bir puan değil..Yüksek bir puan olsa, eywallah herkes atanmak zorunda değil, ekmeğini taştan çıkarırsın diye düşünürüm. Ailesinin alt katında babasıyla yeme içme aynı olarak GÜL gibi yaşayıp gidiyorlar.. Abisi bu durumu kendisine nasıl yakıştıyor bilmiyorum. Çocuğun var karın var senin.. Nasıl olurda çalışmazsın herhangi bir işte.. Nasıl olurda babanın eline bakarsın. Üzlüyorum bu duruma.. 3tane aslan gibi oğlu var.. Ama sıfıra sıfır elde var sıfır.. Yaşlı babaları.. Hala onlara yetişmeye çalışan babaları.. Ben Lisede çalıştım, üniversitede çalıştım. Babam vermezdi pek para.. Kendim çabaladımda okudum..Bu yüzden bir erkeğin çalışmaması bana garip geliyor:KK43:
Erkek arkadaşımda, Sen zaten çalışıyorsun evlenebilirz demesi benim için son damla oldu. 5 senedir onu bekliyorum. Mükafatım bu sözler olmamalıydı.. İşini gücünü alıp, evlenmemizi istese keşke..Ben anlayamıyorum. Ben erkek olsam, çalışmıyor olsam, kız arkaşımın ailesine gidemezdim. Kendi ayaklarım üzerinde durduktan sonra evlenmeyi düşünürdüm..
Kredi kartı borçtan dolayı kapandı.. Ama hala daha bana hediyeler alıp süprizler yapıyor. Eywallah sağolsun.. Ama ben cebindeki kadar harcasın istiyorum. Yada küçük birşey alıp beni mutlu etmeye çalışsın. Pahalı birşey alarak değil. kendini zor duruma koymasından hoşlanmıyorum :KK43: Kredi kartı kapanıyor borcunu ödeyemediği için ama gidip bana hediye alıyor. Ben buna ay nekadar düşünceli çocuk bak yine hediye almış diyemiyorum..
Bunun dışında, dersane giderken zor durumda kalmasın diye bir miktar para verdim. Dersane ücreti direk versin diye. Küçük şehirlerde, öğretmenlik dersaneler zor bulunuyor(eğitim bilimleri). Babası haliyle ona, kira,kurs ve geçinebilmesi için para gönderiyordu. Babasından aldığı harçlıkta dersane ücretiyle uğraşmasın istedim. Yemesinden içmesinden kısmasın istedim. Ama çok sonra öğrendimki, Özel üniversite okuyan abisinin ingilizce kursuna gitmesi gerekiyormuş. Abine vermek zorunda kalmış parayı. Sorun para değil. Sorun düşünce, sorun zihniyet.. Ben ne hayal ettim neler oldu. Ve ben bunu aylar sonra öğrendim.. İlerde ailesi başımı çok ağırtacak gibime geliyor..
Ailem erkek arkadaşımla evlenmemide istemiyor.. Kararına elbet saygı duyarız diyorlar ama istemedikleride belirttiler.. Benimde acabalarım var. Bazı insanlar vardır ben öğretmen oldum yeter bana diye düşünür. Bazılarıda öğretmen oldum ama yükselebilirim diyebilir.. İki düşünceyede saygım var. Ben herzaman yükselme taraftarındayım. Erkek Arkadaşım hiçbir zaman arkamda olmadı. Sürekli önümde durdu.. Yetinemediğimi düşünüyor :KK43: Sürekli hesap vermekten, önüme birşey koymasından inanın sıkıldım. Sevgilime kıyamıyorum. Beni çok sever.. Bende çok severim.. Hissedebilmek, ben bunu onda yaşadım.. Bunlar elimden kayıp gidiyor.. Onu kırdığımda eskisi kadar üzülmüyorum mesela. biz neden bu hale geldik..
Hayatımın gözümünden önünden akıp gidiyor.. ve ben sadece hayatımı izliyorum..
Yanlışlarım olabilir. Ben abartıyor olabilirim. Bu Amaçla bu konuyu açtım. Kendi görüşlerimde değil genel bir görüşme olaya bakmak istiyorum.

Abartmıyorsun hatta aileni dinlemen gerekir şiddetle .. Bunlar calismamayi adet edinmiş, sorumsuz insanlar yetmiyor seninde onunu kapatmaya calisiyor evet başın ileride çok agirir
Sen onun kafa yapisinda biri degil bu anlattigin yonlerden

Erkek arkadaşınızın babası yapmış onları böyle.Elinde mesleği varken çalışmamak helede erkek olup çalışmamak,bu yaşta hala babaya yük olmak gerçekten düşündürücü.
Bazen sadece sevmek yetmiyor bacım.
Sen çalışıyorsun ya diyen adam emin olun yan gelip yatmaya alışmıştır.Yazık.

Bunca sene iyi dayanmışsınız.
Açık söyleyeyim hani siz de çalışmıyor,aylak aylak geziyor olsanız heh tencere kapak birbirinizi tamamlamışsınız derdim.
Kusura bakmayın ama böyle sizin gibi işine,gücüne sahip çıkan gencecik pırıl pırıl kızların bu tembel adamlarda ne bulduğunu hiç anlamıyorum...

sen zaten çalışıyorsundan sonrasını okumadım derhal ayrıl şu dakika an saniye. ..ayrıldıysan da arkana bakma sakın onlar ailece öyle görmüş öyle yaşıyolar yarın babaları ölür sana çullanırlar

Bunca sene iyi dayanmışsınız.
Açık söyleyeyim hani siz de çalışmıyor,aylak aylak geziyor olsanız heh tencere kapak birbirinizi tamamlamışsınız derdim.
Kusura bakmayın ama böyle sizin gibi işine,gücüne sahip çıkan gencecik pırıl pırıl kızların bu tembel adamlarda ne bulduğunu hiç anlamıyorum...

haklısınız bende anlamıyorum. bende kendi kendime bunumu hak ediyorum diyorum.
ama sonuçta bu 5sene içinde bende atanmamıştım. 2senedir atandım. yavaş yavaş olur herşey dedik. oda atanır. gül gibi hem maddi hem manevi geçiniriz dedim. ama ruhen bıktım vartık..
herinsan atanmak zorunda değil. ama atanmazsa sağda solda çalışcak biride değil

sen zaten çalışıyorsundan sonrasını okumadım derhal ayrıl şu dakika an saniye. ..ayrıldıysan da arkana bakma sakın onlar ailece öyle görmüş öyle yaşıyolar yarın babaları ölür sana çullanırlar

ben para bitiktircem misal araba ev almak için. gelip benden ailesi çok rahat alır o parayı gibime geliyor.
bizde babamızdan çok çektik. kardeşler birbirime çok kenetliyiz. ama inanın 100TL ihtiyacım olsa kıyamam kardeşimden istemeye. kendi maaşımla dünyaları sersem kardeşlerimin önüne rahatlamam oda ayrı mesela

haklısınız bende anlamıyorum. bende kendi kendime bunumu hak ediyorum diyorum.
ama sonuçta bu 5sene içinde bende atanmamıştım. 2senedir atandım. yavaş yavaş olur herşey dedik. oda atanır. gül gibi hem maddi hem manevi geçiniriz dedim. ama ruhen bıktım vartık..
herinsan atanmak zorunda değil. ama atanmazsa sağda solda çalışcak biride değil

Evet atanmak zorunda değil ama namusuyla çalıştıktan sonra sağda solda çalışmaya mecbur.
Daha doğrusu çalışmayı kendi istemeliydi.

ben para bitiktircem misal araba ev almak için. gelip benden ailesi çok rahat alır o parayı gibime geliyor.
bizde babamızdan çok çektik. kardeşler birbirime çok kenetliyiz. ama inanın 100TL ihtiyacım olsa kıyamam kardeşimden istemeye. kendi maaşımla dünyaları sersem kardeşlerimin önüne rahatlamam oda ayrı mesela
bunlar sevgiliyken bir ise evlenince bin olur ayrıca bu ilişkide herşey problem 5 sene nasıl dayandın hayret ediyorum doğrusu

Çok sorumsuz ve vurdumduymaz bir insan profili oluştu gözümde ,babalarına güverekte hayata atılmayı düşünmüyolar sanırım, sizin düşünce ve duygu yapınıza tamamen zıt bir karakter.
Sizide ayrıca tebrik ederim erkek arkadaşınızın olması gereken rolüde siz üstlenmişsiniz ama uzun vadede çok olumlu bir ilişki göremedim, bu kadar sorumsuz bir erkekle nereye kadr yürür birde siz düşünün.

Evet atanmak zorunda değil ama namusuyla çalıştıktan sonra sağda solda çalışmaya mecbur.
Daha doğrusu çalışmayı kendi istemeliydi.

böyle diyincede kötü ben oluyorum.
bilmem kim varmışta atanmamışlarda evlenmişler..

benim başımdan görücü usulu birşeyler geçti. maddi durumu çok iyi(ailesinin değil çocuğun konum gereği) olan biri beni istemeye geldi. 2 sene önce falan. bende tabiki istemedim. babama değilde anneme birini sevdiğimi söyledim. babam ısrarla tatlı dillen onunla evlenmemi hep rahat edeceğimi söyledi.
bu olaylar yaşanmışken, bende işsiz sapsız birini babamın karşısına çıkarmak istemiyorum.
al baba bu sevdiğim ama çalışmıyor. öyle bakma baba beni çok seviyorum diyemem yani. bunları kibarca anlattımda

Haklısınız babaları onlara böyle öğretmiş hata etmiş

Burda anlattığınız gibi anlatın olmuyor ise yolunuza bakın böyle gelmiş böyle gîder

böyle diyincede kötü ben oluyorum.
bilmem kim varmışta atanmamışlarda evlenmişler..

benim başımdan görücü usulu birşeyler geçti. maddi durumu çok iyi(ailesinin değil çocuğun konum gereği) olan biri beni istemeye geldi. 2 sene önce falan. bende tabiki istemedim. babama değilde anneme birini sevdiğimi söyledim. babam ısrarla tatlı dillen onunla evlenmemi hep rahat edeceğimi söyledi.
bu olaylar yaşanmışken, bende işsiz sapsız birini babamın karşısına çıkarmak istemiyorum.
al baba bu sevdiğim ama çalışmıyor. öyle bakma baba beni çok seviyorum diyemem yani. bunları kibarca anlattımda

Ohooo yatmaya iyice alışmış bence,kalkması zor artık.
Arkadaşım açıkça sorsana; "benim maaşımla mı geçinecez?" diye.
Açık söyleyeyim para muhabbettinden midem bulanır benim.
İyi dayanmışsın,iyi dayanmışsın,ben olsam çok önce noktayı koyardım...

bende onu seviyorum oda beni seviyor. belkide bunlar için bekledik sabrettik. ama sevgi birşeyler için yetmiyor. bizim uzak mesefedeyiz malesef.
hani derlerya kalbinin en derininde hissediyor, hernekadar ben artık öyle olmasamda o öyle. ben hasta olsam sabahlara kadar oda benle uyumaz.. ama o hasta olsa ben mesela çok rahat uyuyorum. ama ben zamanla böyle oldum.
sınuzitim var diye bana saç kurutma makinası aldı. böyle ince davranışları var. migrenim var ışık rahatsız ediyor diye gece lambası aldı.. ben kıyamıyorum. evet çok eksi yönü var.. ama beni bukadar düşünenen üstüme düşen birine kıyamıyorum.
kıyamadıkça baktım ben yıpranıyorum

Ohooo yatmaya iyice alışmış bence,kalkması zor artık.
Arkadaşım açıkça sorsana; "benim maaşımla mı geçinecez?" diye.
Açık söyleyeyim para muhabbettinden midem bulanır benim.
İyi dayanmışsın,iyi dayanmışsın,ben olsam çok önce noktayı koyardım...

bu olaydan sonra ayrıldık zaten.
sorun para değil kendine bu durumu nasıl yakıştırıyorsun dedim. sadece bir seçenekmiş. ben kabul etsemde olmazmış zaten böyle bir durum bilemiyorum.
çok mutsuzum

bende onu seviyorum oda beni seviyor. belkide bunlar için bekledik sabrettik. ama sevgi birşeyler için yetmiyor. bizim uzak mesefedeyiz malesef.
hani derlerya kalbinin en derininde hissediyor, hernekadar ben artık öyle olmasamda o öyle. ben hasta olsam sabahlara kadar oda benle uyumaz.. ama o hasta olsa ben mesela çok rahat uyuyorum. ama ben zamanla böyle oldum.
sınuzitim var diye bana saç kurutma makinası aldı. böyle ince davranışları var. migrenim var ışık rahatsız ediyor diye gece lambası aldı.. ben kıyamıyorum. evet çok eksi yönü var.. ama beni bukadar düşünenen üstüme düşen birine kıyamıyorum.
kıyamadıkça baktım ben yıpranıyorum

Bunlar ince düşünceler değil ki?
Yapması gerekenler zaten.
Neden sana lütufmuş gibi algılıyorsun ki?

bence arkana bakmadan kaç evlenirsen çok vurursun kafanı taşlara.Sorumsuz bir sevgilin var ve ailesinde rahata alışmış.İlerde çalışsa bile sürekli iş değiştircek bi tip oluştu gözümde (atanamazsa):KK51::KK51:

Çok sorumsuz ve vurdumduymaz bir insan profili oluştu gözümde ,babalarına güverekte hayata atılmayı düşünmüyolar sanırım, sizin düşünce ve duygu yapınıza tamamen zıt bir karakter.
Sizide ayrıca tebrik ederim erkek arkadaşınızın olması gereken rolüde siz üstlenmişsiniz ama uzun vadede çok olumlu bir ilişki göremedim, bu kadar sorumsuz bir erkekle nereye kadr yürür birde siz düşünün.

bbabamdan çektik biraz biz. sağolsun annem okuttu bizi. bu yüzden pasif insanları görünce hiç katlanamıyorum

X