5aylık bebekte sünnet sonrası bakımı

neden kanama olmuş olabilir bilmiyorum. sadece beze yapışmasından endişe ediyorsanız bepanthol pişik kremini (veya öyle yağlı başka bir pişik kremini) pastaya krema sıkar gibi bolca sıkıp bir beden büyük bez kullanabilirsiniz demeye geldim. oğlum 2 aylıkken sünnet olmuştu. hiç bardak kullanmadan bu yöntemle bezlemiştik. sürtünme ve yapışmayı engelliyor.
Her alt değiştirmede mi böyle yapmamız gerekiyor bardağı bıraktığımız gün böyle olunca aklıma başka neden gelmedi bir sorun olsaydı en başında olurdu diye düşünüyorum yani bende bilmiyorum sabah doktora mesaj atıcam ama endişelendim ondan sormak istedim

Her alt değiştirmede mi böyle yapmamız gerekiyor bardağı bıraktığımız gün böyle olunca aklıma başka neden gelmedi bir sorun olsaydı en başında olurdu diye düşünüyorum yani bende bilmiyorum sabah doktora mesaj atıcam ama endişelendim ondan sormak istedim
evet 1 hafta boyunca her alt değişiminde böyle yapmıştık. 100 ml kremi bir haftada bitirmiştik. doktor söylemişti.

Biz 3 aylıkken ysptırdın, bardak falan hiç kullanmadık. Krem vs de vermedi dr. Bize sadece bu gece çok ağlar bir şekilde idare edin sonra geçecek dedi. Aynen öyle oldu. Çişini yapınca zaten daha kolay hızla iyileşti. Sadece bezini gevşek bağladık o, kadar. Yanlış hatırlamıyorsam birkaç gün sonra normal seyrine döndü herşey... Çok geçmiş olsın
Merhabalar bizde 4. Ayı doldurmasına 6 gün kala dikişli sünnet olduk. 2 krem verdi bunları sürün her bez değişimi dedi. Bir de pipiyi geri çektirin dışarı çıksın dedi. 2. Günden sonra banyo yaptırın dedi. Siz nasıl yaptırdınız biraz detay verebilir misiniz biraz tedirgin oluyorum.

Merhabalar bizde 4. Ayı doldurmasına 6 gün kala dikişli sünnet olduk. 2 krem verdi bunları sürün her bez değişimi dedi. Bir de pipiyi geri çektirin dışarı çıksın dedi. 2. Günden sonra banyo yaptırın dedi. Siz nasıl yaptırdınız biraz detay verebilir misiniz biraz tedirgin oluyorum.
Krem falan vermemişlerdi, birkaç gün bezi gevşek bağladık sadece. Banyosunı da bir hafta sonra mı yaptırdık vallahi unuttum o kısmı. Ama bebekken sünnet olanlar çabuk iyileşiyor allahın izniyle. Endişe etmeyin. Hele de çişini yaptıktan sonra daha çabuk iyileşiyor. Ekstra hiç bir şey yapmadık kısa sürede normal rutine döndü. Şifa olsın inşaallah.

Krem falan vermemişlerdi, birkaç gün bezi gevşek bağladık sadece. Banyosunı da bir hafta sonra mı yaptırdık vallahi unuttum o kısmı. Ama bebekken sünnet olanlar çabuk iyileşiyor allahın izniyle. Endişe etmeyin. Hele de çişini yaptıktan sonra daha çabuk iyileşiyor. Ekstra hiç bir şey yapmadık kısa sürede normal rutine döndü. Şifa olsın inşaallah.
Çokk teşekkür ederim 🙏

X