6 aylık evlilik ve boşanma

İşsizken evlenmeyi kabul ettiniz ve 6 ayda pes ettiniz.

E düzen yokken neden evlendiniz, madem evlendiniz 6 ayda birden gözünüz mü açıldı?
Çünkü acil bir ameliyata girdim.. parayı ailem verdi çok dokundu içime yoklukta yaratıp verdiler diye.. gözlerimdeki perde açıldı

Herkese İyi akşamlar arkadaşlar.. Sitede aktif üyeyim fakat kimliğim bilindiği için yönetici izni ile üyelik aldım cevapları alıp kapatacağım..

6 aylık evliyim. Başlarda kaynana ve görümceden çok çektim.
Sevgiliyken aram onlarla iyiydi evlilik kararı alınca tuhaf bir sekilde gıcık davranmaya basladılar.
İstemem dahi olmadı. Öylece evlendim. Cocuk yok zaten eşim cocuk da istemiyor.

Gelelim sorunlarımıza;
Eşim çalışmıyor. Evlenmeden önce de calısmıyordu. İş bulur vs dedik burada bende de hata var bu sekilde evlendim..
Şöyleki evlenmeden önce birlikte yasıyorduk birlikte bazı işler yapıyorduk ben evden çalışıyorum tasarımcıyım. Sonra ona iş cıkmadı..

Eşim bir kaç yere basvuruyor ama dönüs vs olmuyor. Bu konuda tüm yük üzerimde hissediyorum.
Hem calısıyorum, ev temizliği, yemek, bulasık, camasır.
Cok yoruluyorum.. Ev hep dagınık.. yetişemiyorum sağlık sorunlarım var cok kızıyor sağlık sorunum olmasına psikolojik seninki diyor enerjimi alıyorsun diyor..
Hep evde dipdibeyiz. ben bilgisayar basındayım o koltukta telefonda..
2 aydır cinselliğimiz yok, sadece yan yana uyuyoruz

Evimizin tüm esyalarını ben ve ailem yaptık.
Ki hala da ailem destek olmakta yakın zamanda bir para lazım oldu benim ailem verdi.. yoktan var ettiler resmen..
Eşim tarafından evimize bir çöp dahi alınmadı.
Ne kendisi ne ailesi.
Ama cok ailecidir. toz kondurmaz asla.. Ailesine 5 dk yakında oturuyoruz.. Benim ailem destek olmasına rağmen onu da yapmıyor ailemin yakınına tasınmak istiyorum o annemi bırakmam diyor.

Görümcemle eşimin ortak bir arabaları var. araba görümcemde keyfini sürüyor. görümcede evli cocuklu.

Benim bekarken aldıgım arabam var minik bir sey.. Eşime arabayı satın ikinize ayrı iki araba alın demiştim. Ben bu durumdan rahatsız değilim bizim arabamız var senle ihtiyacımız yok diyor. Ablam binsin diyor
Yahu araba benim arabam. Bana niye güveniyorsunuz bu kadar...
Cok zoruma gidiyor..
Bugün hastalansam gecinemeyiz kiramız yüklü miktar cok yoruldum boğazım düğüm düğüm sürekli..

Geçen gün patladım bu eve para getirmiyorsun siz ne yaptınız dedim ailemi karıstırma dedi beni de böyle kabul ettin böyle evlendin sen istedin dedi. 3gündür yüzüme bakmıyor evde. Cok sinirli tersliyor oflayıp pufluyor gergin kapıları çarpıyor. Konusalım diyorum iki yüzlüsün sözünü tutmadın beni böyle kabul etmiştin basıma kakıyorsun diyor.
kredi kartım ondaydı yani onunla alısveris yapıyoruz cıkınca geldi demin onu verdi buna da laf edersin al kartını dedi odaya kapandı.

Ben haksız mıyım? iş bulamama ayrı bir sey bari ablasına yedirmese hakkını en azından bir miktar para girer eve :KK43:
Hepsi bana güveniyor...
Cok kötüyüm çok
Nasıl ayrılırız bosanma olayını da bilmiyorum umutlarım yerle bir öfke doluyum ailesine de kendisine de

Yaşlar 30-33
Eşin gözümde bir parazit olarak canlandı. Sanada baştan kokan balığı niye aldın diye beğenmedim yaptım.

İşsizken evlenmeyi kabul ettiniz ve 6 ayda pes ettiniz.

E düzen yokken neden evlendiniz, madem evlendiniz 6 ayda birden gözünüz mü açıldı?
Ama insan bir hata yapti diye hep gerisini getirmeli mi? Ben gelinimizle bile konusurken sen kardesimin bencilligini bilerek evlendin ama bilerek evlendin diye omrun boyunca cekmek zorunda degilsin diyorum. Yani ilk yillar belki baska duygularla baska bazi gozle bakiliyor ama sonra insan degisiyor.

Herkese İyi akşamlar arkadaşlar.. Sitede aktif üyeyim fakat kimliğim bilindiği için yönetici izni ile üyelik aldım cevapları alıp kapatacağım..

Sevgiliyken aram onlarla iyiydi evlilik kararı alınca tuhaf bir sekilde gıcık davranmaya basladılar.

Gelelim sorunlarımıza;
Eşim çalışmıyor. Evlenmeden önce de calısmıyordu. İş bulur vs dedik burada bende de hata var bu sekilde evlendim..
Şöyleki evlenmeden önce birlikte yasıyorduk birlikte bazı işler yapıyorduk ben evden çalışıyorum tasarımcıyım. Sonra ona iş cıkmadı..

Eşim bir kaç yere basvuruyor ama dönüs vs olmuyor. Bu konuda tüm yük üzerimde hissediyorum.
Cok yoruluyorum.. Ev hep dagınık.. yetişemiyorum sağlık sorunlarım var cok kızıyor sağlık sorunum olmasına psikolojik seninki diyor enerjimi alıyorsun diyor..

Ki hala da ailem destek olmakta yakın zamanda bir para lazım oldu benim ailem verdi.. yoktan var ettiler resmen..
Ne kendisi ne ailesi.
Ama cok ailecidir. toz kondurmaz asla.. Ailesine 5 dk yakında oturuyoruz.. Benim ailem destek olmasına rağmen onu da yapmıyor ailemin yakınına tasınmak istiyorum o annemi bırakmam diyor.

Görümcemle eşimin ortak bir arabaları var. araba görümcemde keyfini sürüyor. görümcede evli cocuklu.

Benim bekarken aldıgım arabam var minik bir sey.. Eşime arabayı satın ikinize ayrı iki araba alın demiştim. Ben bu durumdan rahatsız değilim bizim arabamız var senle ihtiyacımız yok diyor. Ablam binsin diyor
Cok zoruma gidiyor..
Bugün hastalansam gecinemeyiz kiramız yüklü miktar cok yoruldum boğazım düğüm düğüm sürekli..

Geçen gün patladım bu eve para getirmiyorsun siz ne yaptınız dedim ailemi karıstırma dedi beni de böyle kabul ettin böyle evlendin sen istedin dedi. 3gündür yüzüme bakmıyor evde. Cok sinirli tersliyor oflayıp pufluyor gergin kapıları çarpıyor. Konusalım diyorum iki yüzlüsün sözünü tutmadın beni böyle kabul etmiştin basıma kakıyorsun diyor.
kredi kartım ondaydı yani onunla alısveris yapıyoruz cıkınca geldi demin onu verdi buna da laf edersin al kartını dedi odaya kapandı.

Ben haksız mıyım? iş bulamama ayrı bir sey bari ablasına yedirmese hakkını en azından bir miktar para girer eve :KK43:
Hepsi bana güveniyor...
Cok kötüyüm çok
Nasıl ayrılırız bosanma olayını da bilmiyorum umutlarım yerle bir öfke doluyum ailesine de kendisine de

Yaşlar 30-33
Eşiniz sorunlu,bencil ve sorumsuz bir insan.Bu değişmez maalesef.Zamanınızı ve enerjinizi boşuna tüketmeyin.Değmez.Biran önce kurtulmaya bakın.Sevgi bir yere kadar...
Eşyalarını toplayıp kapının önğne koyun hazır çocuk yokken..Gitsin çok kıymetli ailesiyle yaşasın
Sizde yolunuza bakın

Bana çok kızgın. Sözünü tutmadın deyip duruyor yüzüme bakmıyor. Evlenirken calısmamasını sorun etmedim evlendim diye.. Beraber iş yapıyorduk iyi kötü kazanıyordu o yüzden dısarıda iş arama demiştim sevgiliyken ama sonra kesildi iş alamamaya basladı
Ya biraksin bu ayaklari. Kizginmiş!!! Bak amacina ulasmis. Haksizken hakli konumuna getirip sana kendini kotu hissettirmis. Ben olsam bosanirdim. Net. En guzel yillarini bu adamla heba etmeden kurtul bence. Bir adam mesleginden dolayi yada kapasitesinden dolayi cok para kazanamaz anlarim, ama calismayi seviyordur az da olsa evine para getirip anaya babaya muhtac etmiyordur, kisacasi elinden gelen cabayi sarf ediyorsur eyvallah. Hadi onu da gectim is basvurusu yapiyordur olumlu geri donus alamiyordur ona da tamam. Ama insan bir mahcup olur be adam. Sen o u oyle kabul ettin diye omur boyu ona bakacagini falan mi sandi acaba?

Evlenirken işsiz olmasını sorun etmemeniz, bir yerden sonra da sorun etmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Her insanın bir taşma noktası var. Bu konuda sizi sözünde durmamakla suçlaması çok yersiz. Ömür boyu ona bakacak değilsiniz. Evlenirken bir hata olmuş, bu hata yı ortadan kaldırmak en doğrusu gibi görünüyor. Ailesinin tutumu, eşinizin ailesine bağlılığı, hiç mahcup olmayışı, bir çaba göstermeyişi, hiç değilse ev işlerini sizin omuzlarından almayışı, üstüne bir de sizi suçlaması, hep beklenen sonu yani boşanmayı destekler nitelikte. Para herşey değil derler, ancak paranın maddi etkisinden ziyade manevi etkisi de var bence. Çünkü para ilişkilerdeki dengeyi korur, rolleri paylaştırır, sorumlulukları paylaştırır.

Ben sadece şeyi merak ediyorum, hadi siz bu kadar verici oldunuz peki aileniz neden bu kadar verici oldu? Ben bu tarz konuları burda çok görüyorum, ve bu kafaya nasıl ulaşıldığını merak ediyorum.
Çok doğru söylediniz aynı şeyi bende merak ediyorum bende şu sekilde merak ediyorum bu benim cevremdede gördüğüm birşey herşeyi kiz tarafi yapıyor oğlan tarafi hic birşeyin yükünü kaldırmak istemiyor kız ailesi söyle düşünüyor kızımız mutlu olacak tek kızım mutlu olsun yaparım bu denli güzel düşünülürken oglan tarafi neden bu şekilde değilde biz yapamayız edemeyiz diyorlar hâlbuki erkek tarafının daha aktif olmasi gerekmez mi bende bunu anlamıyorum buradada görüyorum bayanlardan herşeyi benim ailem yaptı eşimin tarafi hic birşey yapmadı diye bu durumu hic anlayamıyorum çözemiyorum da

Onu öyle kabul ettiğimde aslında az çok geliri vardı internetten bazı isler yapıyordu akmasa da damlıyordu asgari ücret kadar gelir vardı kazancı vardı batmıyordu gözüme
Kabul ettin dediği durum bu aslında
Evlenince bu iş kesildi gelmemeye başladı..
Arkadaşım kabul ettin diye kendini kptu hissetme, bir omir bakmaya söz vermedin ya, hayır madem iş bulamiyordu ev işlerini yapsaydı, benim eşim de ilk evlendigimiz zamanlar 3 aykadar çalışmadı ama inan en rahat olduğum dönemdi,evde her işi yapardı ben işten gelirdim hiç kaldirmazdi yerimdenh

Gelelim sorunlarımıza;

Ne kendisi ne ailesi.

Cok zoruma gidiyor..

Hepsi bana güveniyor...
Cok kötüyüm çok

Yaşlar 30-33
Haklısınız öncelikle boşanma yerine eşinizin bu durumun ciddiyetini anlaması için birseyler yapabilir siniz bunları eşinize de söyleyebilirsin iz

Yani 30 yaşına gelmişsin hicmi bisey görmedin hicmi duymadın mağarada mi yaşadın bu yaşına kadar insan hicmi düşünmez işi yok gücü yok ana kuzusu adamla evlenilirmi diye dusunemedinmi gerçekten valla kusura bakmada şimdi 17 yaşındaki kız bile ilk önce paraya bakıyor para yoksa aşk da yok diyorlar samanlık seyran olmuyor yani sende daha fazla enayilik yapma bas tekmeyi gitsin

Çok doğru söylediniz aynı şeyi bende merak ediyorum bende şu sekilde merak ediyorum bu benim cevremdede gördüğüm birşey herşeyi kiz tarafi yapıyor oğlan tarafi hic birşeyin yükünü kaldırmak istemiyor kız ailesi söyle düşünüyor kızımız mutlu olacak tek kızım mutlu olsun yaparım bu denli güzel düşünülürken oglan tarafi neden bu şekilde değilde biz yapamayız edemeyiz diyorlar hâlbuki erkek tarafının daha aktif olmasi gerekmez mi bende bunu anlamıyorum buradada görüyorum bayanlardan herşeyi benim ailem yaptı eşimin tarafi hic birşey yapmadı diye bu durumu hic anlayamıyorum çözemiyorum da
Eşiniz yaptı mı?

X