6.haftada kese görülmemesi

BHCMELEK

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2020
1.287
1.268
28
Arkadaşlar 6. Haftada kesesi görünmeyen varmı . Görünmemesi çok anormal bi durummu sizce

Arkadaşlar 6. Haftada kesesi görünmeyen varmı . Görünmemesi çok anormal bi durummu sizce
Benim ki erken görünmüştü doktorum beta hcg 2000 civari olduğununda kese gözükür demişti zaten benim ki o civardi geç döllenme olmuşsa görünmeye biliyor kuzenim de aynı durumu yaşadı 7 hafta da altan bakılan usg görünmüştü

Benim ki erken görünmüştü doktorum beta hcg 2000 civari olduğununda kese gözükür demişti zaten benim ki o civardi geç döllenme olmuşsa görünmeye biliyor kuzenim de aynı durumu yaşadı 7 hafta da altan bakılan usg görünmüştü
Benimki de gözükmedi ve alttan bakmak istedi sakıncalı diye baktırmadım . Tereddütteyim

Canım küçük olduğu için karından gozukmeyebilir benim 6. Hafta alttan muayane ile gözükmüstü

Kötü düşünme canım inşallah değildir ne zaman gideceksin bir daha

Kötü düşünme canım inşallah değildir ne zaman gideceksin bir daha
Şu an 6+6 dayım bu hafta alttan bakıcam kesinlikle dedi ama ben istemiyorum Çarşamba yada Perşembe giderim bide sıkışık gel dedi sıkışık değildim ilk hamileliğim nerden bilcem sıkışmam gerektiğini ondan da olabilirmi acaba

Şu an 6+6 dayım bu hafta alttan bakıcam kesinlikle dedi ama ben istemiyorum Çarşamba yada Perşembe giderim bide sıkışık gel dedi sıkışık değildim ilk hamileliğim nerden bilcem sıkışmam gerektiğini ondan da olabilirmi acaba
Alttan.baktırmanın ne sakncası var ki ?.🙄

Vajinal USG sakıncalı değildir asıl baktirmazsaniz neyin ne olduğu anlaşılmaz ozaman sakıncalı olur
Eger geç döllenme vs varsa kese gözükmemiş olabilir.

Niye izin vermediniz ki, siz de bi alemsiniz valla.
Doktordan daha iyi mi biliceksiniz?
Güvenmedim çünkü hiç ilgili değildi özel olmasına rağmen . Hiçbişey sormadı ve bana güven vermedi kan testime bile bakmadı hemen kimyasal olabilir dedi beta ya tekrar bakabilirdi bakmadı . Arkadaşımda alttan kontrolde düşüğe sebep olmuştu ve istemedim güvenmedim

Vajinal ultrasonun gebelik için herhangi bir zararı yok.Özellikle ilk haftar da bir çok anne adayını rahatlatıp güzel haber vermek için doktor bu şekilde bakıyor.Ben doktor olsam bir daha bana gelmeyin derim açıkcası...
Gebeliğin ilk aylarında bebeğin kalp atışını daha net izleyebilmek için veya myom gibi patolojileri daha net görüntüleyebilmek için vajinal ultrasonografi gerekebilir. Hamilelik sırasında vajinal ultrason yapılması hiçbir risk oluşturmaz.

Güvenmedim çünkü hiç ilgili değildi özel olmasına rağmen . Hiçbişey sormadı ve bana güven vermedi kan testime bile bakmadı hemen kimyasal olabilir dedi beta ya tekrar bakabilirdi bakmadı . Arkadaşımda alttan kontrolde düşüğe sebep olmuştu ve istemedim güvenmedim
Bence o tesadüfi olmuş, doktorlar böyle riskleri göze alamazlar ki

Vajinal ultrasonun gebelik için herhangi bir zararı yok.Özellikle ilk haftar da bir çok anne adayını rahatlatıp güzel haber vermek için doktor bu şekilde bakıyor.Ben doktor olsam bir daha bana gelmeyin derim açıkcası...
Olsaydınız Emin’im pek hastanızda olmazdı . Size burda doktor olsaydınız naprdınız diye sormadım yaşadığım sıkıntıyı paylaştım . Lütfen varsayımlarla konuşmayın . Size göre normal olan şeyler herkese göre normal olup güven vermek zorunda değil

Olsaydınız Emin’im pek hastanızda olmazdı . Size burda doktor olsaydınız naprdınız diye sormadım yaşadığım sıkıntıyı paylaştım . Lütfen varsayımlarla konuşmayın . Size göre normal olan şeyler herkese göre normal olup güven vermek zorunda değil
🤣🤣🤣Kusura bakmayın! Amacım sizin moralinizi bozmak değil.Konuya cevap yazdıktan sonra sizin doktorun ilgisiz davranmasından dolayı güven duymadığınızı okudum.Bir doktorun öncelikle hastasına güven vermesi gerekiyor.Ki aynı şekilde hastanın da doktoruna güven vermesi gerekiyor.Doktor hastasına doğru teşhis ve doğru tedavi vermişse ,hasta doktoruna karşı güvensiz olduğu için tedaviyi doğru şekilde uygulamadığı içinher ikisinde iyi sonuç alamaz.

Düşüğe sebep oluyor diye biliyorum bazı dikkatsizler yüzünden
tüp bebek annesıyım nekadar hassas oldugumı tahmın edersınız cok ıyı bır hastande prof yaptı tedavımı kontrollerımi de yine aynı ekıbın başka tüp bebek doktorları yapıyor 9.haftadayım kontrollerım hala alttan..ve 12.haftaya kadar alttan devam edecek ..bence yersiz bir korku sizinki düşük yapan arkadaşınızın düşük sebebi inanın bu degıldır guvendıgınız doktora gıdın ama alttan baktırmakta hıcbır sakınca yok

tüp bebek annesıyım nekadar hassas oldugumı tahmın edersınız cok ıyı bır hastande prof yaptı tedavımı kontrollerımi de yine aynı ekıbın başka tüp bebek doktorları yapıyor 9.haftadayım kontrollerım hala alttan..ve 12.haftaya kadar alttan devam edecek ..bence yersiz bir korku sizinki düşük yapan arkadaşınızın düşük sebebi inanın bu degıldır guvendıgınız doktora gıdın ama alttan baktırmakta hıcbır sakınca yok
Ya İstanbul’da yaşıyorum yeni taşındım hiçbir hastaneyle ilgili bi bilgim yok . Evin yakınında çok övülen bi özel hastane var oraya gidiyorum . Gerçekten güven çok önemli . İlk hamileliğim kadın öyle bi ultrason yaptıki iki gün karnımın derisi ağrıdı . Belki ben alışık deilim bilmiyorum ama bi güvensizlik verdi . Bende alttan yapıcam deyince kabul etmedim açıkçası

Bence beklemek yerine alttan muayane olsaydınız hem böyle stres yapmış oluyorsunuz ister istemez benimde ilk muayanemde alttan oldu digerleri normal karından ultrason ile bakıldı bir zararı olsa doktorlar bakmazdi boşu boşuna korkmussun canım BHCMELEK BHCMELEK

Başka doktor araştırıp ona yönelin o zaman. Alttan muaynede bir sıkıntı olduğunu hiç duymadim ultrasonda canınızı yakmıştır daha net görebilmek icin bazen bastırabiliyorlar. Tuvaletiniz varken gitmeniz rahmin dhaa iyi görünmesini sağlar. Eğer kiloluysanız göbek kisminiz yağlıysa bu da engeller görünmesini ama benim bildiğim 6. Haftada kalp atışı bile duyulabiliyor. Özel hastanenin cihazları normallere göre ki daha gelişmiş. Bence siz baska doktordan hemen randevu alın ve boşuna kendinizi de strese sokmayın.

X