6.haftada kese görülmemesi

saynur01

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
8
3
28
Arkadaşlar 6. Haftada kesesi görünmeyen varmı . Görünmemesi çok anormal bi durummu sizce
Benim ki erken görünmüştü doktorum beta hcg 2000 civari olduğununda kese gözükür demişti zaten benim ki o civardi geç döllenme olmuşsa görünmeye biliyor kuzenim de aynı durumu yaşadı 7 hafta da altan bakılan usg görünmüştü

melek123456789

Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2020
199
39
25
Benim ki erken görünmüştü doktorum beta hcg 2000 civari olduğununda kese gözükür demişti zaten benim ki o civardi geç döllenme olmuşsa görünmeye biliyor kuzenim de aynı durumu yaşadı 7 hafta da altan bakılan usg görünmüştü
Benimki de gözükmedi ve alttan bakmak istedi sakıncalı diye baktırmadım . Tereddütteyim

Busee95

Allah ol der ve olur 🙏
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2019
757
4.102
25
Canım küçük olduğu için karından gozukmeyebilir benim 6. Hafta alttan muayane ile gözükmüstü

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-06-2021

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 143 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin başında ince telli saçlar şekillenmeye başlayacaktır. Bu saçlar bebeğinizin kalıcı saçlarıdır, lanugo (geçici tüyler) değil. Bu kalıcı saçlar bebeğinizin doğumundan sonra, iki hafta içinde yavaş yavaş dökülerek daha kalın saçlarla değişecektir. Bebeğiniz artık nesneleri kavrayabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Busee95

Allah ol der ve olur 🙏
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2019
757
4.102
25
Kötü düşünme canım inşallah değildir ne zaman gideceksin bir daha

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-06-2021

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 143 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin başında ince telli saçlar şekillenmeye başlayacaktır. Bu saçlar bebeğinizin kalıcı saçlarıdır, lanugo (geçici tüyler) değil. Bu kalıcı saçlar bebeğinizin doğumundan sonra, iki hafta içinde yavaş yavaş dökülerek daha kalın saçlarla değişecektir. Bebeğiniz artık nesneleri kavrayabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

melek123456789

Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2020
199
39
25
Kötü düşünme canım inşallah değildir ne zaman gideceksin bir daha
Şu an 6+6 dayım bu hafta alttan bakıcam kesinlikle dedi ama ben istemiyorum Çarşamba yada Perşembe giderim bide sıkışık gel dedi sıkışık değildim ilk hamileliğim nerden bilcem sıkışmam gerektiğini ondan da olabilirmi acaba

HuMerTurk

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2020
5.881
11.642
Şu an 6+6 dayım bu hafta alttan bakıcam kesinlikle dedi ama ben istemiyorum Çarşamba yada Perşembe giderim bide sıkışık gel dedi sıkışık değildim ilk hamileliğim nerden bilcem sıkışmam gerektiğini ondan da olabilirmi acaba
Alttan.baktırmanın ne sakncası var ki ?.🙄

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :83 Kg. Şimdiki Kilom :76 Kg.

Feminas

Kedigillerin hayranıyım, pati aşığım ❤💙
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2018
2.861
16.526
Vajinal USG sakıncalı değildir asıl baktirmazsaniz neyin ne olduğu anlaşılmaz ozaman sakıncalı olur
Eger geç döllenme vs varsa kese gözükmemiş olabilir.

melek123456789

Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2020
199
39
25
Niye izin vermediniz ki, siz de bi alemsiniz valla.
Doktordan daha iyi mi biliceksiniz?
Güvenmedim çünkü hiç ilgili değildi özel olmasına rağmen . Hiçbişey sormadı ve bana güven vermedi kan testime bile bakmadı hemen kimyasal olabilir dedi beta ya tekrar bakabilirdi bakmadı . Arkadaşımda alttan kontrolde düşüğe sebep olmuştu ve istemedim güvenmedim

NaaNaa

Duam belli,duyan belli gerisi takdiri ilahi...🤲
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
712
740
Vajinal ultrasonun gebelik için herhangi bir zararı yok.Özellikle ilk haftar da bir çok anne adayını rahatlatıp güzel haber vermek için doktor bu şekilde bakıyor.Ben doktor olsam bir daha bana gelmeyin derim açıkcası...
Gebeliğin ilk aylarında bebeğin kalp atışını daha net izleyebilmek için veya myom gibi patolojileri daha net görüntüleyebilmek için vajinal ultrasonografi gerekebilir. Hamilelik sırasında vajinal ultrason yapılması hiçbir risk oluşturmaz.

Bihterin Masali Saci

Az takipçili güzel kız😌
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2018
2.554
4.939
Güvenmedim çünkü hiç ilgili değildi özel olmasına rağmen . Hiçbişey sormadı ve bana güven vermedi kan testime bile bakmadı hemen kimyasal olabilir dedi beta ya tekrar bakabilirdi bakmadı . Arkadaşımda alttan kontrolde düşüğe sebep olmuştu ve istemedim güvenmedim
Bence o tesadüfi olmuş, doktorlar böyle riskleri göze alamazlar ki

melek123456789

Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2020
199
39
25
Vajinal ultrasonun gebelik için herhangi bir zararı yok.Özellikle ilk haftar da bir çok anne adayını rahatlatıp güzel haber vermek için doktor bu şekilde bakıyor.Ben doktor olsam bir daha bana gelmeyin derim açıkcası...
Olsaydınız Emin’im pek hastanızda olmazdı . Size burda doktor olsaydınız naprdınız diye sormadım yaşadığım sıkıntıyı paylaştım . Lütfen varsayımlarla konuşmayın . Size göre normal olan şeyler herkese göre normal olup güven vermek zorunda değil