6+ larda olmam gerekirken 5 haftalik dedi doktor, aklım çok karışık.

Fatma4188

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2018
189
150
Merhaba arkadaşlar
Hamile olduğumu 23aralık ta öğrendik.Ogün ufak bir kese gördü doktorum.1hafta sonra tekrar gel.beta hcg ye de bakalım dedi.sonucu internetten öğrendim.değerim 175 çıkmıştı.o gördügü bu değerle kese olabilirmiydi.hep araştırma yaptım.değer 1000 ve üzeri olunca görünebilen keseyi o deger le görmesi imkansızdı.doktor yanıldı diye düşündüm.2ay öncede kimyasal gebelik yaşamıştım degerim dusuktu 2 gunde bir beta için kan verdim.hersey gayet yolunda gidiyordu degerimde 2gunde bir katlanarak artiyordu.31aralik tekrar kontrole gittigimde doktorm kesenin buyumeden ayni sekilde durdugunu söyledi ilginc bir sekilde beta hcg duzenli artiyor o olusum kesemi doktrum emin olamiyordu.detayli ultrason kan tahlili dktor arkadaslarina danışmasıyla emin olmayarak dışgebelik olabilir de olmayadabilir de.orda görünen kese gibi duruyor ama kese olmayadabilir.dışgebelikte neler olabileceğini anlatti herhangi bir durum icin kartini verdi kanama agri kendinden gecme vs sikayetin olursa direk bana ulaş pazartesi tekrar bakalim ayniysa kurtaj yapariz hemen dedi.bu arada betahcg 5400dü.pazartesi başka doktora gittim.diger doktorun soyledigi herseyi ve ultrason goruntulerini gosterdim.öncelikle dışgebelik değil ve bu 5cm kese oldugu kesin dedi.zaten gebelik çok daha yeni kürtaj icin çok erken dedi.ogun beta hcg ye baktırmıstım sonuca göre doktorumu ariycaktim.degerim 7bin küsur çıktı tlfonla gorustuk sağlıksız gebelik oldugu belli çarşamba kürtaj yapalim yok vucut kendi atsin 1 hafta bekleyeyim dersen agrı dışında bir sorun olmaz dedi.bende kürtaj olcaksam ilk doktorum bayan diye onda kurtaj olayim dedim.dün kürtaj diye gidip doktorum bu kese ilk baştan beri gördüğüm kese değil eminim dedi.beta degerimi soyledim yeterince yukselmedi dedim.bu başka kese sonradan gelişmiş olabilir.bebek gorunuyor ve kalp atışları başlamış şuan tam duyulmaz haftaya gel dedi. Buarada ben adetten 1 gun önce hamile olduğumu öğrenmiştim internetteki hesaplayicilara gore 3+5gunluktu gebeligim
Şuan 6+ larda olmam gerekirken 5 haftalik dedi doktor.çok aklım karışık.benim durumumu yaşayıp sağlıklı gebelik yaşayan varmı?? Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin.

Merhaba canım seninle hemen hemen aynı sayılır gebeliğimiz benimde suan 6 haftalik ama adet terihime gore 8 hafta olmasi lazimdi.beta benim çok az bir artışla yükseliyor. 4000 falan yoğun bir kanamam var.Dün bebegin kalp atısları görûldü.Belki sendede geç döllenme olmustur.O yüzden acele etme bebegin kalp atışıda başlamış ne güzel Rabbim sağlıkla kucağana almayı nasip etsin canım insallah

Merhaba canım seninle hemen hemen aynı sayılır gebeliğimiz benimde suan 6 haftalik ama adet terihime gore 8 hafta olmasi lazimdi.beta benim çok az bir artışla yükseliyor. 4000 falan yoğun bir kanamam var.Dün bebegin kalp atısları görûldü.Belki sendede geç döllenme olmustur.O yüzden acele etme bebegin kalp atışıda başlamış ne güzel Rabbim sağlıkla kucağana almayı nasip etsin canım insallah
canım hamileligin hayirli olsun. benim hiç lekelenme dahi olmadi hamilelik belirtisi falanda yaşamiyorum.kanaman varmış aman canım dikkat et kendine bol bol dinlen.progesteron verdimi doktorun.
ikimizde bebişlerimize sağlikli bir şekilde kavuşuruz inşallah🙏🙏

Amin canım inşallah doktorlar okadar çok şey söylediki dış gebelikten tut sağlıksız gebelige kadar ama o Israrla tutunmayı secti çok şükür.progestan kullanıyorum birde prulatan diye iğne var.Mümkün olduğunca yatıyorum.Gittiğim doktorlardan biri kalp atışı başlarsa korkma dedi.%90 tutunur Allahın izniyle bekleyip,sabretmekten baska yapılacak birsey yok.Sende içini Ferah tut canım bol bol dua et🤲😘

Şu an kese daha yeni görülecek boyuta gelmiş, siz başta erken gitmişsiniz. Adet tarihine göre 8 haftalık olmayı bekleyin, öyle gidin, kalp atışları net duyulur. Bence bebek sağlıklı.
Ekstra kanama, şiddetli ağrı gibi şikayet olursa tabi yine gidin.

Şu an kese daha yeni görülecek boyuta gelmiş, siz başta erken gitmişsiniz. Adet tarihine göre 8 haftalık olmayı bekleyin, öyle gidin, kalp atışları net duyulur. Bence bebek sağlıklı.
Ekstra kanama, şiddetli ağrı gibi şikayet olursa tabi yine gidin.
Evet maalesef canım.çok aceleci davranıyoruz.1hafta sonrasını zor bekliyorum kendi adıma konuşayım 8 hafta olmasını nasıl beleyeyim🤭🤭 teşekkur ederim canım inşallah dediğin gibi olur haftaya iyi şeyler duyarım🙏🙏

Amin canım inşallah doktorlar okadar çok şey söylediki dış gebelikten tut sağlıksız gebelige kadar ama o Israrla tutunmayı secti çok şükür.progestan kullanıyorum birde prulatan diye iğne var.Mümkün olduğunca yatıyorum.Gittiğim doktorlardan biri kalp atışı başlarsa korkma dedi.%90 tutunur Allahın izniyle bekleyip,sabretmekten baska yapılacak birsey yok.Sende içini Ferah tut canım bol bol dua et🤲😘
Öyle tabiyki canım sabırlı olup bolbol dua edelim.bebişlerimiz sağlık haberlerini alalım bir sonraki kontrolde🙏🙏

canım hamileligin hayirli olsun. benim hiç lekelenme dahi olmadi hamilelik belirtisi falanda yaşamiyorum.kanaman varmış aman canım dikkat et kendine bol bol dinlen.progesteron verdimi doktorun.
ikimizde bebişlerimize sağlikli bir şekilde kavuşuruz inşallah🙏🙏

Merhaba canm öncelikle inşallah sagsaglim bebeğini kucağınıza alırsınız. Benimde 6+3 günlük ama son 3 gündür kahverengi lekelenme ve bel ağrısı oluyor. Keseyi gördük ama kalp atışlarını duyamadik. Haftaya gel dedi doktor ama bı iğne ilaç falan bişey vermedi. Kendi tutunsun bunları verirsem kürtaj olmak zorunda olursun düşerse dedi kafam çok karışık ne yapayım sizce bu lekelenmeler ,ağrılar normal mi

İnsallah canım çok teşekkur ederim sende sağlicakla kucagina alirsin en kısa zamanda kalp atışlarınıda duyarsın insallah 🙏🙏🙏 bel agrısı hamilelikte olabilcek bisey canım lekelenmede oyle korkulcak biseyyok.kırmızı akınti kanama hamilelikte kötüye işaret içini ferah tut.😊😚kanaman olmadığı icin baska ilac vermemiştir.bende suan sadece folik asit ve vitamin kullaniyorum bunlar disinda hicbi ilac vermedi doktorum

Merhaba canm öncelikle inşallah sagsaglim bebeğini kucağınıza alırsınız. Benimde 6+3 günlük ama son 3 gündür kahverengi lekelenme ve bel ağrısı oluyor. Keseyi gördük ama kalp atışlarını duyamadik. Haftaya gel dedi doktor ama bı iğne ilaç falan bişey vermedi. Kendi tutunsun bunları verirsem kürtaj olmak zorunda olursun düşerse dedi kafam çok karışık ne yapayım sizce bu lekelenmeler ,ağrılar normal mi
[/QUOT
Allah razı olsun canım dün doktora gittim. Kanamam hala devam ediyor malesef bebek 6+3 haftalik olmuş kalp atışları bende görüldü.Fakat doktor yavaş attığını söyledi.Pazartesi tekrar gel bakalım dedi.Senin bebeğinin kalp atışlarının daha görülmemesi ultrasondan kaynaklanıyor olabilir.Bende aynı gün iki ultrasona girmistim ama birinde görülmemisti o yüzden stres yapma biraz daha bekle.Ben ilaçları biraktim dün doktor herseye hazırlıklı ol gibi konuşunca canım sıkıldı sağlıksızsa düşsün dedim artık ne yapayım.Lekelenme tarzı kanamalar yada benim gibi fazla kanamalar gebe kadıların %20 sinde görülebiliyor.Doktorun bana dediğine göre kanaması olmayıp düşük yapanıda gördük,kanaması olup sağlıklı doğuranıda yani beklemekten ve kontrol ettirmekten başka yapılacak birsey yok şuan sende fazla kafana takmamaya çalış insallah sağlıkla kucağına alırsın bebeşini☺

İnsallah canım çok teşekkur ederim sende sağlicakla kucagina alirsin en kısa zamanda kalp atışlarınıda duyarsın insallah 🙏🙏🙏 bel agrısı hamilelikte olabilcek bisey canım lekelenmede oyle korkulcak biseyyok.kırmızı akınti kanama hamilelikte kötüye işaret içini ferah tut.😊😚kanaman olmadığı icin baska ilac vermemiştir.bende suan sadece folik asit ve vitamin kullaniyorum bunlar disinda hicbi ilac vermedi doktorum
İnşallah canm ya😍 gerçekten ne yapacağımı şaşırdım. İnternette kahverengi lekelenme kötü de olabilir yazıyordu. Bebeği de göremeyince iyice telaş yaptım.

Bir hafta geriden yada bir hafta önden gitmesi sorun olmuyor, çok fark olunca gelişim geriliği yada iri bebek diyorlar ama sizin farkınız çok az, evham yapmayın iyi düşünün iyi olsun inşallah

Eklentiler

• 20210118_103733.jpg
    20210118_103733.jpg
    24,2 KB · Görüntüleme: 79
Yaaaaa sizden böyle şeyleri duymak o kadar güzel ki hala inanmıyorum vallahi 😍😍
Seni çoook iyi anlıyorum canım bende böyleydim 1 ay önce 🙈 Allah sağlıkla sıhhatle yavrularımızı kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲🏻 Bende henüz doktora gitmedim çarşamba günü ilk kontrolüm ama sormak istediğin bişeyler olursa elimden geldiğince cevaplarım 🥰

X