6. Sinema Günleri 1. Hafta Anketi "atlantis"

?

• Ankete Katılan
    9
One Flew Over the Cuckoo's Nest (Guguk Kuşu) izlemeyen yoktur ama yazmasam olmaz, kitabı kadar iyi bir uyarlama.

Dorian Gray, Oscar Wilde'ın romanından uyarlanan 1945 yapımı filmi öneririm, fakat kitaba göre yine de çok eksiği var ama izlenebilir. 2009 yapımından ise kesinlikle uzak durmalı.

Green Mile de kitaba göre daha iyiydi.

Genelde okuduğum kitaplar sinemada hayal kırıklığı yarattığı için izlememeyi tercih ederim ondan hem filmini izleyip hem de okuduğum romanlar sınırlı ama kitap uyarlaması olup beğendiğim filmleri de yazayım;

To Kill a Mockingbird , Into The Wilde, Shawshank Redemption...

Hasan Ali Toptaş'ın Gölgesizler romanı da okuyup çok etkilendiğim bir kitap, sinemaya da uyarlandı, tamamını izlemedim ama tercih edilebilir. Yine de kitaptan sonra izlenmesini öneririm.

Into The Wilde'ın gerçek bir hikaye olduğunu biliyordum ama kitap uyarlaması olduğunu bilmiyordum . Sevdiğim filmler arasındadır.
Gölgesizlerin kitabını okumadım ama filmi oldukça karmaşık ve sağlam diyalogları barındırıyor.

The Lord of the Rings serisi beni kitaptan sonrada oldukça memnun etmişti.

Bugün yeni anket açılıyor :)
Listeyi bulmaya çalışırken zorlandım , anket açarken listeyide sayfaya eklersek çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

uyarlamalardan konu açılmışken,benim için oldukça farklı bir deneyim olmuştu Perfume: The Story of a Murderer filminden etkilenip sonrasında kitabını okumuştum. filmi de,kitabı da benim için muhteşemdi.

Romanı okumadım ama filmini çok sevmiştim , izlememiş olanlarlara " Perfume: The Story of a Murderer" kesinlikle tavsiye edilir :KK66:

download

X