6 yıldır evlilik ve hiç orgazm olmamak...

Gerçekten bilemezsin ama bilinçaltı okyanus gibi derin bir havuzdur bugün etkilemeyen şeyler tetikleyici şeyler olabiliyor. Bağlantı kurabiliyor kendi kendine. Belkide ana tema da bile yer eden durum olabilir. En iyi onlar analiz edebilir gereksiz dememek lazım. Genelde geçmişle alakalı şeyler sorarlar, aile bağlarını yasayışı vs. Cinselliğin ben ruhen ve beyin de olduğunu bittiğini düşünüyorum bu tatminlik duygusunun. Eğer engel varsa üreme organının yapacak hiçbirşeyi yok. Dikkat edersen kendi kendine bile zevk alamadığından bahsettin, mast vs. Görmezden geldiğin ve beyninin halı altına süpürmesini istediğin bastırılmış duyguların olabilir.
Bu bir şiştiğinde farklı şekillerde patlıyor.
Evet sadece rüyada yani bilincim dışı durumda orgazm olabiliyorum. Bununla ilgisi olduğunu düşünmedim değil ama hiç konuşmak istemediğim bir durum olduğu için vajinismus değilim ki yoktur alakası diye psikoloğuma bile anlatmadım. haftaya gidince belki de buradan başlamak lazımdır. off...

Evet sadece rüyada yani bilincim dışı durumda orgazm olabiliyorum. Bununla ilgisi olduğunu düşünmedim değil ama hiç konuşmak istemediğim bir durum olduğu için vajinismus değilim ki yoktur alakası diye psikoloğuma bile anlatmadım. haftaya gidince belki de buradan başlamak lazımdır. off...

Vajinismus olmaman çok iyi ama orgazm olmaman da bir sorun bilincin yerinde değilken uyku hali ile oluyorsun işte. Çünkü normalde bu hissin var fizyolojik bir sıkıntı yok. Hiç kötü düşünme ve hemen başla inşallah atlatacaksın 🩷🌸

Ya bu çok konuşuluyor ama ben bir farklarının olduğunu pek sanmıyorum. Yok neymiş yoğun boşalma olarak da tanımlayabilirmişiz. Şahsen ben ruhsal olarak bir şeyler hissetmiyorsam bedensel olarak da boşalamıyorum. O yüzden bu iki kavramı ayırmayı doğru bulmuyorum.

Ya bu çok konuşuluyor ama ben bir farklarının olduğunu pek sanmıyorum. Yok neymiş yoğun boşalma olarak da tanımlayabilirmişiz. Şahsen ben ruhsal olarak bir şeyler hissetmiyorsam bedensel olarak da boşalamıyorum. O yüzden bu iki kavramı ayırmayı doğru bulmuyorum.
Tartışılması gerek bence tam farkın bilinmesi için

Hanımlar; yeni üye konu fake demeden belirteyim, 10 küsur yıldır aktif üyeyim. Ama tanınmaktan çekindiğim için 2. üyelik açtım yönetim izni ile.

Umarım sizi fazla sıkmadan anlatabilirim, biraz uzun olacak gibi zira.

Kendimi tanıtayım müsaadenizle;
Yaklaşık 7 yıldır evliyim, 2 kızım var. Eşimle 23 yaşında arkadaşlarımızın vesilesi ile tanıştık. Ailelerimiz, mesleklerimiz, hayat görüşlerimiz uyuyordu. Birbirimize şans vermek istedik, tanıdık sevdik. 2 yıl sonra evlendik. Çok aman aman aşık değildik yani ama aynı evde yaşamaya başlayınca doğru karar verdiğimizi anladık. Evlendikten sonra aşık oldum desem çoğunuz güler belki ama durum bu.

Her neyse;
Hassasiyetlerimizden dolayı evlilik öncesi cinsellik yaşamadık, cinselliğe gidecek düzeyde ileri yakınlaşmalar da yaşamadık. Eşim de ben de daha öncesinde cinsellik yaşamamıştık yani. İlk gecemiz nasıl olur diye üstü kapalı konuştuk ve ikimiz de istekli olduğumuzu belirtmiştik.

İlk gecemiz herhalde hayatımın en güzel günüdür ( 2 kızımın doğumu da dahil, sorry evlatlarım :KK70: ) Her şey sorunsuz gitti. Ben güzelce giyindim süslendim, eşim de oldukça heyecanlıydı. O gün 5 kere beraber olduk. Hiç ummadığım kadar iyi geçmişti. Eşim çok heyecanlı, nazik ve hevesliydi. Bu da benim için yeterliydi. Orgazm olmadım ama onun orgazm olması beni yeteri kadar mutlu etti. Aslında hiçbir endişem, korkum yoktu ama dediğim gibi tecrübesiz olduğumuz için daha kompleks olduğunu bildiğim için kendim ilk gün orgazm olacağımı pek öngörmüyordum.

Ben açıkçası buralarda çok fazla takıldığımdan genelde sorunlu cinsellik yorumları okuyordum. Eşimin pek de tahmin etmediği kadar bilgi sahibiydim. Ve bunu pek çaktırmak istemedim açıkçası. Zamanla eşimin hevesli ama çekingen olduğunu keşfettim ve bunu aşmak için ben kolları sıvadım. Eşimin penisini elime almak için bile onu kısa süre de olsa ikna etmem gerekti. Sonradan konuştukça anladım ki fazlaca etkilenip erken boşalmaktan korkuyordu. Zamanla (6 ayda falan ) daha uzun süre erekte kalabilmeyi başardı. Bu süreçte ben de orgazm hayali kurmadım pek. Zaten dediğim gibi eşimi mutlu etmek beni yeteri kadar mutlu ediyordu, fazlasını aramıyordum aptal aşık halimle galiba.

Farklı ortamlarda, farklı kıyafetlerle seks yapmak beni de heyecanlandırıyordu. Orgazm olmadığım halde seksten hiç kaçmıyordum ama bekarken rüyalarımda seks yaptığımı görüp uyandığımda hissettiğim o bacaklarımı oynatamayacak derecede uyuşma hissi olmuyordu. Hatta yakınından bile geçmiyordum. Eşim açıkçası ben bir şey söylemediğim için benim gayet memnun olduğumu zannediyordu.

Ben 1 senenin sonunda artık kendi başıma bunu aşamayacağımı anladım. Eşime söyledim. Çok şaşırdı ve bunu kafaya taktı. Kendi çapında araştırmış. Klitotis temasını falan daha bilinçli bir şekilde yapmaya çalıştı. O da farklı ambiyanslar denedi, daha uzun ön sevişme, geciktirici, ekstra etkili prezervatifler falan... Hiçbiri işe yaramadı. Sürekli eşim bu kadar uğraşıyor ama acaba bu kez olacak mı diye düşünmekten olamıyordum belki de. Eşim bazen o kadar uzatıyordu ki sevişmeyi sıkılıyordum. Adam ter içinde kalıyordu, yine de yok o duyguyu hissedemiyordum.

Evlendikten yaklaşık 2 yıl sonra yine benim isteğim ile ben oral seks yapmaya başladım. Bunu ikimiz de çok istiyorduk ama bir türlü birbirimize itiraf edemiyorduk. Dayanamadım ben söyledim istediğimi ve epey farklı bir yöne evrildi seks hayatımız. Eşim daha açık sözlü olmaya başladı cinsellik konusunda. Ben de ona karşı daha açık oldum. Cinselliğin bizim için ne ifade ettiğini, neler hayal ettiğimizi, farklı neler denemek istediğimizi konuşmaya başladık. Birbirimizden utanmamayı da ancak o zaman öğrendik galiba. O da ben de cinsellik öncesinde tertemizz olmaya çalışıyorduk. Eğer tam olarak o ya da ben temiz değilsek kılsal tüysel açıdan yani, daha yüzeysel sevişiyorduk. Şimdi birbirimize karşı çok daha rahatız. 3 yıldır eşim de bana oral seks yapıyor. Bunu benim çekincem nedeniyle ertelemiştik. Ben zaman zaman yoğun akıntısı olan bir insan olduğum için çekiniyordum. Eşim çözümün bu olduğunu iddia ediyordu. Ama uzun süreler boyunca oral seks yapsa da ben hiç etkilenmiyordum. Bu arada belirteyim sevişirken mutlu oluyorum, gayet ıslanıyorum, eşim türlü yöntemlerle geç boşalmaya çalışıyor. Bunların hepsi benim hoşuma gidiyor. 2 sevişmenin 1i benim talebimle oluyor zaten. Bazen o kadar ıslanıyorum ki eşim orgazm oldum sanıyor, bana soruyordu. ben de geçiştiriyordum. Zaman zaman bu orgazm olayını kafama taksam da çok da üzerinde durmak istemedim.

Son 1 senedir belki kilo almaktan belki kızların peşinde koşmaktan şaftımın kaymasından ötürü bilmiyorum ama kendimi yeteri kadar kadınsı hissetmiyorum. Aslında ilk evlilik yıllarımıza göre daha nitelikli seks yapsak da (nitelikli seks neyse artık :KK70: Dirty talk, aynı anda oral seks falan..) artık orgazmın eksikliğini hissediyorum. Ve bu ara bunu kafama taktım. Dedim kendim mastürbasyon yaparak doğru noktayı bulayım ve eşimi ona göre yönlendireyim. Evliyken hiç mastürbasyon yapmadım. Yapmayı arzulamadım. Bekarken denerdim ara ara ama orgazm olmayınca denemeyi bıraktım. Bugün de öyle aman aman arzulamıyordum. Evlendiğimden beri ilk kez +18 bir film açtım. (eşimle beraber de hiç izlemedim. İşime yarayacağına inansam belki onla da izlerdim bu zamana kadar) Film bitince kendimi hazırlayıp mastürbasyon yapmayı denedim. Uzun da uğraştım aslında ama olmadı. Eskiden ara ara rüya görür orgazm olurdum. Bu ara o şekilde de orgazm olmuyorum.

Daha 32 yaşında ve cinsellik isteğim hala yoğunken ve aktif bir cinsel hayatım olduğu halde orgazmdan bu derece mahrum olmak artık canımı sıkıyor. Daha önce farklı bir sebepten gittiğim ama sonra ara verdiğim psikoloğumdan bu sefer cinsel terapi almak için randevu aldım. 2 hafta var randevuya. Ben daha ne yapabilirim bu 2 hafta boyunca artık size danışmak istiyorum. Eşim ne dersen yaparım diyor. Kızları bırakır otele gideriz, tamamen tüm baskılardan uzak oluruz. yeter ki ne istiyorsun söyle bana diyor. Ben ne isteyeceğimi bile bilmiyorum, yani daha ne yapabiliriz bilmiyorum. Sizlerden öneri istiyorum.
Buraya kadar okuyan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Ay ne kadar güzel ve düşünceli bir eşiniz var 🥰 yazdıklarınızı çok hevesle okudum çünkü aynı sorun bende de vardı 6 senelik evlilikte hiç orgsm olmamıştım bende eşime söyledim bir kere denedik oldu ama sonrasında benim eşim sizinki kadar istekli değildi araştırmadı öğrenmedi. Saflıklarından mı belki bilmiyorum ama ilişki sırasında zevk suyunu bizim boşalmamız olarak görüyorlar her yolu denediğiniz halde olmuyorsa bir psikologa danışmak en iyisi olmuş 🥰

Bende tartışılsın diyorum işte ben orgazmı şiddetlisi olarak tanımlıyorum
Tamam da bunu neye göre ölçeceğiz? Bir limiti mi var ki bunu belirleyebilelim. Belki sen orgazm olduğunda aldığın keyfi senin deyiminle ben sadece boşalarak alabiliyorumdur. Bunun bir ölçütü yok ki. Zahmet edip üzerine düşünmüşler ama benim için bir farkı yok dediğim gibi. Ruhsal olarak bir şeyler hissedemezsem zaten boşalamam. "Boşalma durumu 5 ile 10 saniye, orgazm durumu ise 10 ile 15 saniye arası kadar sürüyor." deniyor ama ben bunun yalnızca sevişme aralığıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Her gün sevişen birinin 10-15 saniye orgazm olması mantıklı gelmiyor, ha sen haftada bir yaparsın evet o zaman 10-15'i geçer

X