6 yıllık evliliğimi bitirme kararı ve oğlum

Genc yaşınızda ekonomik özgürlüğünüzü elinize almışsınız ne güzel.sizin için en güzeli neyse o olsun.biz kadınlar her şeye yeteriz istersek.❤❤
İnsan mecbur kalınca yapamam dediği herşeyi yapıyor.mecburiyetler başarıları doğuruyor bunu çok kez deneyimledim.çok teşekkür ederim,mutsuz olan kimse mutsuz edenin yanında durmasın dilerim...

Adam çok sorumsuz davraniyor
Ölmüş resmen yaşıyor taklidi yapıyor
Bu adam size evde karışır mi
Sizin hayatınızı kısıtlar mi
Ya da çocuğuna kötü davranır mi
Veya siz ayrılsaniz yeniden evlilik düşünür müsünüz
Kar zarar hesabı yapiniz evliliginizle ilgili.
Cevaplar sizi sonuca götürecektir.
Evet o kadar ölmüş ki ağzından hayatla ilgili pozitif tek bir cümle duyamazsınız.bana karışmaz evet ama o kadar karışmaz ki bu bile bir sorun aslında. Günlerce onunla konuşmasam sorun ne demez. Yanına yatmasam neden yatmadın diye sormaz. Bir yere gitsem mesela nerde kaldın demez gece 2 de olsa arayıp sormaz vurur kafayı yatar. Kısıtlamaz,buna zaten izin vermem ama öyle bir hal ki insan aranmak istiyor merak edilmek özlenmek istiyor ama yok. Mesela geçen senelerde ailesinin yanına gitmiş 1 hafta kalmıştım beni aradı 1 hafta daha kal dedi. Yani aldatıyor desem asla o kapasite yok,benimle uğraşmayan adam 2. Bir kadınla da uğraşmaz
Hiçbirşeyini de yakalamadım ki şüphe duyayım
Ama işte o kadar ilgisiz ki insan ancak bu kadar ilgisiz olabilir eşine
Hiçbir doğum günümü kutlayan evlilik yıldönümünü kutlamadı.bırakın hediye almayı iyi ki doğmuşsun dediğini bile bilmem
2 kez evlilik düşünür müyüm şu anda birşey diyemem zaman gösterir
Ama uzunca bir süre buna cesaret edebileceğimi sanmıyorum

Kendime ettiğim haksızlığı aslında oğluma da ediyormuşum onu fark ettim.henüz 3 yaşında ve bana babam gelicek merak etme dedi,zaten o zaman tekrar sorgulamaya başladım ve karar verdim. Adam o kadar yok ki çocuk bile farkında. Ne diyeyim Allahım yaşattıklarını yaşamadan ölmeyi nasip etmesin.
Merak etme rabbim kimsenin yanına yaptığını bırakmaz senin içinde en hayırlısı olsun 🤗

Evet o kadar ölmüş ki ağzından hayatla ilgili pozitif tek bir cümle duyamazsınız.bana karışmaz evet ama o kadar karışmaz ki bu bile bir sorun aslında. Günlerce onunla konuşmasam sorun ne demez. Yanına yatmasam neden yatmadın diye sormaz. Bir yere gitsem mesela nerde kaldın demez gece 2 de olsa arayıp sormaz vurur kafayı yatar. Kısıtlamaz,buna zaten izin vermem ama öyle bir hal ki insan aranmak istiyor merak edilmek özlenmek istiyor ama yok. Mesela geçen senelerde ailesinin yanına gitmiş 1 hafta kalmıştım beni aradı 1 hafta daha kal dedi. Yani aldatıyor desem asla o kapasite yok,benimle uğraşmayan adam 2. Bir kadınla da uğraşmaz
Hiçbirşeyini de yakalamadım ki şüphe duyayım
Ama işte o kadar ilgisiz ki insan ancak bu kadar ilgisiz olabilir eşine
Hiçbir doğum günümü kutlayan evlilik yıldönümünü kutlamadı.bırakın hediye almayı iyi ki doğmuşsun dediğini bile bilmem
2 kez evlilik düşünür müyüm şu anda birşey diyemem zaman gösterir
Ama uzunca bir süre buna cesaret edebileceğimi sanmıyorum
Şu yüzden soruyorum bazısı evliligi resmiyette çocuk için surduruyor
Ama sizin yaşınız çok çok genç
Kimisi mesela 40 üstü birbirlerine karismayip çocuk icin aynı evde yaşayanlar var
Size de karışmadığı için bu yüzden sordum
Tabiki insan sevilmek ozlenmek aranmak ister
Sağlıklı ilişki budur.
Beklentileriniz ve evliliginiz arasindaki duruma siz cevap vereceksiniz
Hakkınızda hayırlısı olsun.

Ben 13 yaşımda kaybettim babamı. Hep bir yanım eksik büyüdüm kötü insanların kötülüklerine maruz kaldım. Oğlum da yarım büyüsün istemediğim için dayanmayı seçtim ama bazı babaların yokluğu varlıklarından daha hayırlı onu anladım.
Başınız sağolsun. Benim de Allah ın cezası bir babam var. Keşke hiç olmasaydı. Hala annemi üzüşü bizi üzüşü aklımda. 30 yaşımı geçtim. Annemin ağladığı o günleri hala unutmam. Bazı babalar çocuklarının başında olmamalı

24 yaşında firma mı kurdun ??? vooov bravo
22 yaşımda kurdum,eşimin de desteği büyük hakkını yiyemem ama çok çalıştım gerçekten
Sabahlara kadar çalıştım yorgunluktan bitik halde çocuğumla ilgilendim bir şekilde bir yerlere geldim çalışınca ❤️ Büyük bir sermaye koymadım ama sürekli sermayeyi arttırdım şu anda bir dükkanım var 🙏🏻Çok teşekkür ederim 🙏🏻

Şu yüzden soruyorum bazısı evliligi resmiyette çocuk için surduruyor
Ama sizin yaşınız çok çok genç
Kimisi mesela 40 üstü birbirlerine karismayip çocuk icin aynı evde yaşayanlar var
Size de karışmadığı için bu yüzden sordum
Tabiki insan sevilmek ozlenmek aranmak ister
Sağlıklı ilişki budur.
Beklentileriniz ve evliliginiz arasindaki duruma siz cevap vereceksiniz
Hakkınızda hayırlısı olsun.
Amin çok teşekkür ederim 🙏🏻

Başınız sağolsun. Benim de Allah ın cezası bir babam var. Keşke hiç olmasaydı. Hala annemi üzüşü bizi üzüşü aklımda. 30 yaşımı geçtim. Annemin ağladığı o günleri hala unutmam. Bazı babalar çocuklarının başında olmamalı
Çocuklukta yaşananlar silinmiyor gerçekten 🤔

Boşanmak büyük bir adım bu yolda Terapi yardımı alırsanız daha kolay atlatabilirsiniz diye düşünüyorum. Hem oğlunuz hem sizin adınıza.

Yaşınız genç,ekonomik olarak imkanınız var. Pişman olacağınız bir hayata devam etmemeniz ne güzel olur. Arkadaşımın anne babası boşanmış. Annesinin aldığı en doğru kararın babasından boşanması olduğunu söyler. Mutsuz bir evde büyümek te kolay değil. Çocuklar hemen farkediyo ne kadar saklanılmaya çalışılsa da.

Boşanmak büyük bir adım bu yolda Terapi yardımı alırsanız daha kolay atlatabilirsiniz diye düşünüyorum. Hem oğlunuz hem sizin adınıza.

Yaşınız genç,ekonomik olarak imkanınız var. Pişman olacağınız bir hayata devam etmemeniz ne güzel olur. Arkadaşımın anne babası boşanmış. Annesinin aldığı en doğru kararın babasından boşanması olduğunu söyler. Mutsuz bir evde büyümek te kolay değil. Çocuklar hemen farkediyo ne kadar saklanılmaya çalışılsa da.
Çocuklar ne kadar küçük de olsalar hissediyorlar.son dönemde sıkıntılarımdan yüzümde sivilceler çıktı. Bir baktım benimle aynı yerde oğlumda sivilce çıkarmış.inanın o kadar belli ki herşeyi hissettiği...bunu ben anlıyorum ama babası asla farkında değil söylesem de kabul etmiyor. Hayat bize verilen tek şans,onu böyle insanlarla harcamak insanın kendisine ihanet sadece...

Annemde hep bizi öne sürerdi boşanmamak için
Bahanesi çocuklarıydı bizi kendini de maff etti.
Sakın çocuğunu öne sürme yarın öteki gün oğlun neden boşanmadın diye sorduğunda Babasız büyüme diye deme sakın.. Annem resmen psikolojimi alt üst etti büyüdükçe anladım aslında bizim ile ilgisi yoktu bağımlıydı...

Ekonomik gücü eline almış kadınların da çocuğum için kıyamıyorum diyince deliriyorum yemin ederim 😤
Çocuğun psikolojisini mahv ediyorsunuz haberiniz yok. Gece kavga edip evden çıkıp gitmeler ve öyle bir adamcıktan seni merak edip aramasını beklemeler. Öyle bir adamın ilgisini niye çekmeye çalışır ki bir kadın. Kimseye boşan demem. Ama böyle şiddet gören kadınların bunları kendine reva görmesi çok içler acıtıcı. Şiddet dedim çünkü yaşadıklarınız psikolojik şiddet en beteri. En az fiziksel şiddet kadar çürütür insanı. Tecrübeyle sabittir. Kurtulun!!

Herkese merhabalar
2018 yılında da açmıştım benzer bir konu,şimdi yine aynı dertle buradayım.6 yıllık evliyim ,3 yaşında bir oğlum var. Önceki konumdan yaşadıklarımı okuyabilirsiniz. 2019 yılında evliliğim adına değil ama iş hayatımda güzel şeyler oldu. Bir organizasyon firması kurdum eşimin desteğiyle.3 yıldır çok güzel ilerleme kaydettik pandemiye rağmen.önceki postumda dertlerimi anlatırken ayrıldıktan sonra ki süreci düşünerek maddi kaygılardan ötürü boşanma fikrini rafa kaldırmıştım. Küçücük bebeğime rağmen deli gibi çalışarak kurduğum firmayı bir yerlere getirmeyibaşardım.şu anda kendi ayakları üzerinde duran çok daha güçlü bir kadınım. Evlilik hayatıma gelecek olursam,hala hiçbir değişiklik yok ve hatta daha kötü diyebilirim. Eşimle yaşadığımız onca sorunun üzerine şimdi bir de onun kompleksleriyle uğraşıyorum. Maddi olarak güçlendiğim için bana takık vaziyette.bu işi kurarken bu noktaya getirebileceğimi bilmiyordu.hatta sürekli batabileceğimi vurguluyordu. Önceleri kendini geçindir yeter diyen adam şimdi bana para vermiyorsun diyor. Yaptığım harcamalarda beni müsrif olarak değerlendiriyor çünkü ona göre öyleyim. O kadar sorun yaşıyoruz ki artık delirmek üzereyim. Eve aylık alışveriş yapıyorum mesela 700₺ tutuyor bana diyor ki mahalleyi mi doyuracaksın? Ya anlatamıyorum kesinlikle hayatın pahalı olduğunu geçimin zor olduğunu herşeyin çok pahalı olduğunu ve aldıklarımın zaruri ihtiyaç olduğunu anlamıyor. Sadece bu da değil her anlamda sorunlu bir ilişkimiz var. Ben herşeyini tek başına yapan bir insan oldum. Bir yere gideceğim mesela gezmeye,sen git ben gelmem diyor. Oğlumla parka gideceğiz ben gelmem Diyor. Alışveriş tek başıma,gezme tek başıma hastane Tek başıma uyuyorum tek başıma yemek yiyorum tek başıma hayatın her alanında yalnızım.hep yalnızım. Evimiz dubleks üst katta yaşıyor şimdi de. Oğlum evin içinde ki babasını özler oldu.artık büyüdü anlıyor çocuk ve beni teselli ediyor mesela uyurken merak etme babam gelecek diyor. Eşim üst kata projeksiyon kurdu orada oturuyor sürekli. Dün gece kavga ettik yeter dedim artık aile olalım çok yorulduk.başladı bağırmaya
Gece saat 2.30 da evden çıktım arabayla,ağlaya ağlaya gezdim beni aramadı bile.neredesin başına birşey mi geldi yok ! Eve döndüm 4 civarı içeriye girdim yukarda film izliyor. Daha neler var anlatabileceğim ama artık çok çok yoruldum. Dayanamıyorum.bugün oğlumu da alıp dayıma gidip bu gece orada kalmayı ve telefonumu kapatmayı düşünüyorum.anneme gitmem çünkü annemi arayıp bilgi alır annem söyler.biraz kafa dinlemek tepkisini görmek istiyorum gerçi bu sefer çocukla gideceğim için arayacaktır mutlaka. Ama artık yüzünü görmek istemiyorum resmen nefret doluyum ona. 24 yaşındayım,ondan ayrıldıktan sonra kendi evimi tutup yaşayabilecek konumdayım ama oğluma kıyamıyorum.ne yapsam bilmiyorum...
Oğlunuza kıyamıyorsunuz diye mi kendi mutsuzluğunuza bu kadar şahit ediyorsunuz? Yahu zaten teksiniz eşiniz yok yani boşu boşuna telefon kapatıp kendinizce test etmeyin zaten bir şey olacağı yok kendinize de çocuğunuza da eziyet etmeyin bari boşanın

Annemde hep bizi öne sürerdi boşanmamak için
Bahanesi çocuklarıydı bizi kendini de maff etti.
Sakın çocuğunu öne sürme yarın öteki gün oğlun neden boşanmadın diye sorduğunda Babasız büyüme diye deme sakın.. Annem resmen psikolojimi alt üst etti büyüdükçe anladım aslında bizim ile ilgisi yoktu bağımlıydı...
Ben çocuğumu bahane olarak öne sürmüyorum inanın. Sadece kendi yaşadıklarımdan yola çıkarak düşünüyorum. Boşanmak isteyen insan 10 çocuğu olsa da boşanır, bende aynı şekilde çocuğuma rağmen boşanacağım. Bu şekilde kavga gürültü içinde büyümesindense ayrı ayrı mutlu bireylerle büyümesi çok daha iyi gayet farkındayım.

Oğlunuza kıyamıyorsunuz diye mi kendi mutsuzluğunuza bu kadar şahit ediyorsunuz? Yahu zaten teksiniz eşiniz yok yani boşu boşuna telefon kapatıp kendinizce test etmeyin zaten bir şey olacağı yok kendinize de çocuğunuza da eziyet etmeyin bari boşanın
Buradan birilerine yazmak çok kolay inanın. Yaşadınız mı yaşamadınız mı bilemem ama zorlu bir süreç. Dışarıdan bakılınca neden katlanıyor dediği şeylere farkında olmadan katlanıyor bazen insan. Kimisi sonradan anlıyor kimisi hiç anlamıyor. Ben burada ki bazı kadınlar gibi boşanmak gerektiği halde direnen biri değilim. Yolumu çizmeye çalışıyorum farklı gözlerden bakanların yorumlarını merak ettiğimden yazdım tüm bunları,kaldı ki yazdıklarım yaşadıklarımın 10/1 i bile değil.zaman ayırıp yazdığınız için teşekkür ederim 🌸

X