Popüler Konu 6284 Sayılı Kanun !

6284 sayılı kanun hakkında

• Ankete Katılan
    317
Bu kanundan bir haberdim, taa ki evimin tadilat işlerini yapmaya gelen ustam ile tanışana kadar. 8 yaşında bir kızı var ve son 2 senedir bu kanun gerekçe gösterilerek kendisine gösterilmiyor. Eşi ile her ne yaşamış olursa olsun bu çocuklara yansıltılmamalı diye düşünüyorum. Bir babanın çocuğunu görme hakkı elinden alınmamalı. Altını yeniden çiziyorum babanın sorunu anne ile ise. Çocukla olan problemlerde bu tabii ki uygulanmalı ama çift anlaşamıyor bunun cezası çocuklara kesilmemeli. Belki de yanlış düşünüyorum ama düşüncem bu.
Daha bu yıl annesi birleşmeyi kabul etmedi diye görüş gününde telofonda kızlarını öldürürken dinleten babayı gördü bu ülke daha çok yol kat etmemiz lazım. Her yönlü düşünmemiz lazım. Kimse bana sesini yükseltti yok ışıkları kapatmadı gibi sebeple eşini şikayet etmez objektif bakmak lazım. Şiddet kimden gelirse gelsin karşıyım ve gereken kişilerin gerekli mercilerce korunması gerektiğini düşünüyorum.

Bence şundan baba oluyor .
Kadınlarımız bellkii adam çocuğu görünce değişir umuduyla ..
bunu anneme sordum .
Annem evlendiği ilk günden babam ölene kadar dayak yemiş . Fotograflara bakıyorum sürekli annemin bir yerleri mor . Sordum bigün anne neden dedim ? Madem bu kadar lanet bir adamdı neden bizi dünyaya getirdin . Herseferinde belki düzelir umuduyla yaptım Erkek çok isterdi belki erkek evlat verirsem düzelir derdim dedi .

Şans o ki 3 ümüzde kız olduk . Noldu sonunda bir arabanın altında geberdi ! .. he o ölmesse belki biz öldürülmüştük ..

Ozamanlar yıl 1985 falan şimdi 2018 ama hala aynı ...
Elleri öpülesi kadın annen Allah başınızdan eksik etmesin.

Tespitin çok doğru, ama sonuçları şekil a1.
Erkekler çocukla değişmiyor çocuğunu seviyor ama karısını sevmiyorsa çocuk arada kalan olup tartışmalara, kavgalara bir seyirci oluyor.

Yazık günah Allah affetsin böyle ortamlara çocuk yapıp onları seyirci edenleri bende dahil...

Aslında sizi hamile topiklerinde göüryordum ve yanlışlıkla olmadıgınıda okudum sanki hatta bir bebeğinizi sanırım kaybettiniz sonra tekrar hamıle kaldınız.
Aslında pekte umrumda değil .
Sadece yazılarınızı okuyup yazık derim sonra unuturum .
Aile i şiddetle buyumuş olan bir çocugum ben !
Babam annemi ablamları hep dövdü . Gerekse sözleriyle incitti .
O yüzden kocasının hertürülü sözlü , fiziksel şiddetlerini gördükleri halde o yuvaya çocuk getirmelerine da-ya-na-mı-yo-rum ..
S3n polemik olmasın dedin diye bende sadece sana yanlışlıkla oldu dedim farkındaysan gülen emojikoydum sırf öyledir diye hep kötü geçiyor anlamına gelmiyor annesinin huyunu çekmiş kayınpederin bile kaç sefer bu huyu yüzünden evden kovmuş bakmış olmuyor yine barışmışlar evet isteyerek yaptım oğlum çok istiyor sizin hiç mı eşiniz le kavgalarınız olmamış gerekse psikolojik gerekse fiziksel şiddet yaşayan çok var ben 5 yıl bitti evliyim birgün eşim bana tokat bile dahi atmadı onun huyu o tüm aileye tanıdığı samimi arkadaşlarına da öyle hepsi diyor yani ne yapım anneme bakıyorum çekmiş komşularıma bakıyorum çekmiş arkadaşlarıma bakıyorum hepsi çekmiş kimin ağzını açsan hepsi ayrı ayrı farklı çekiyor herkes farklı çekiyor herkes çocuk yapmasın kimse anne olmasın belki ben anne olmak istiyorum. Polemik yapmak için demiyorum diyorsun kalkıp bana yok önceki konularına baktım istiyorsun. Daha bu senin polemik yapmak istemediğin durumsa bilemiyorum

Gündelik hayatınızı kaydedin ve delillerinizle hazırlıklı olarak sikayetinizi yapın lütfen.
Yasalar bizim için var.

Aristo idi sanırım " Birbirlerini seven insanlar kanunsuz da yaşarlar " diyen.

Ben sizin bu cendereden çıkacağımıza inanıyorum.

Allah sabır ve kolaylık versin. Güçlü olun ve bu insanlardan kurtulun lütfen.

Kanunu ilk duydum kabahatler Kanunu ' nu biliyorum ama bunu bilmiyorum utandım da.
Bi haberde tv ya da nette okumadım hiç :KK43: Sırtına bıçak saplı halde manşet olan kadını unutamazken gerekli hassasiyeti gostermemisim.

Bi boşanma davası duydum. Eşine bıçakla saldıran kadın adliyede " eşim çocuğumu istismar ediyor " demiş :KK43:

Adlı tıp ve gerekli uzmanlar bu iftirayı bertaraf edebilir de babanın yorumu " bu geçince i..e mi diyecek , ne iftira atacak bana "

Evlenmeye korkuyorum var ya ilk tanismada hediye paketi gibi olan adamlar sonradan oduna dönüyor.

Kadınlar bu ülkede eşit yetiştirilmiyor çok ofkeliyim.

Kız akşam gelsin, oğlan gecelerde gezsin. Kanun neyi koruyacak belli de halk neyi yaşıyor diyen yok.
Kapıma bi anketci gelmiyor.
Telefonuma abuk sabuk indirimler yerine bir anket gelmiyor!

Kadın erkek ayrımı var daha bitmiş gibi davraniliyor.

Bu kanun boşlukları da cabası.
4320 tedbir için iyi gibi de korunamadigindan ölen Kadın haberlerinde bile geçmedi bu kanunlar.

Şimdi haklarimi öğrendim. Kuzenlerime aktaracağım yarın.

Çocuğunu kimse silah olarak kullanmamali. Yegenim ilkokulda iki kez siddete maruz kaldı ve şiddet uygulayan diğer iki çocuk da maalesef boşanmış aile cocuklariydi.

Eşler bosanirken çocuk yokken seviniyorum ben bir çocuk incinmedi diye.

Aile Bakanlığı ' na kamuoyu baskısı yapılmalı bence. Bosanmalarda ve sorunlu ailelerde çocuğa psikolojik destek zorunlu olmalı ve evlilik bu kadar kolay olmamalı.

Bence suyun başı kesilmeli. Çiftler uzmanlarca gozlemlenmeli evlilik öncesi " çocuklar ve evliliğin bekası , ilişkinin sağlıklı olması " için.

6284 numaralı kanun umut olmalı herkese.

Biz nasıl engelli adayiysak yarın da bunu yasamayacagimizin garantisi yok. Başlangıç için Kadınlar kulübü Farkindalik oluşturabilir. Mor çatı gibi kurumlar da belki destek olabilir. Bi gün tüm Kadınlar olabiliriz bence.
Yangınlar bi kivilcimla başlar.
Çok boşanan var ve çok takipçisi olan kadın var maalesef. Sadece bir araya gelip gücümüzü birlestiremiyoruz.
Çok haklisiniz. Katılıyorum. Ama Birleştirmek yerine malesef polemik yapıyoruz ona daha elverisliyiz baksanıza bu yorumumdan siz ne anladınız başkaları nelerden vuruyor. Ben kimse düzelsin diye de çocuk yapmıyorum bazıları beni onunla suçluyor isteyen istediği gibi algılıyor şuan düşük tehlikem var yataktayim ve benimle ilgili yaptıkları yorumlar yok efendim siz niye böylesi ne çocuk yapıyorsunuz çok tedavi olup hiç korunmuyorlar çocuk olmuyor. Allah kısmet etmezse hiç olurmu birkere bu bile yanlış bir cümle.

S3n polemik olmasın dedin diye bende sadece sana yanlışlıkla oldu dedim farkındaysan gülen emojikoydum sırf öyledir diye hep kötü geçiyor anlamına gelmiyor annesinin huyunu çekmiş kayınpederin bile kaç sefer bu huyu yüzünden evden kovmuş bakmış olmuyor yine barışmışlar evet isteyerek yaptım oğlum çok istiyor sizin hiç mı eşiniz le kavgalarınız olmamış gerekse psikolojik gerekse fiziksel şiddet yaşayan çok var ben 5 yıl bitti evliyim birgün eşim bana tokat bile dahi atmadı onun huyu o tüm aileye tanıdığı samimi arkadaşlarına da öyle hepsi diyor yani ne yapım anneme bakıyorum çekmiş komşularıma bakıyorum çekmiş arkadaşlarıma bakıyorum hepsi çekmiş kimin ağzını açsan hepsi ayrı ayrı farklı çekiyor herkes farklı çekiyor herkes çocuk yapmasın kimse anne olmasın belki ben anne olmak istiyorum. Polemik yapmak için demiyorum diyorsun kalkıp bana yok önceki konularına baktım istiyorsun. Daha bu senin polemik yapmak istemediğin durumsa bilemiyorum
Yok önceki konularına bakmadım seni tanıyorum .

Neyse sana hayatında mutluuluklar .
Açıkcası pekte umrumda değildi senin sözel şiddet görmen sadece böyle bir konunun altında kocandan şikayet edip altında çocuk takvımı görmek komik geldi .

Çok haklisiniz. Katılıyorum. Ama Birleştirmek yerine malesef polemik yapıyoruz ona daha elverisliyiz baksanıza bu yorumumdan siz ne anladınız başkaları nelerden vuruyor. Ben kimse düzelsin diye de çocuk yapmıyorum bazıları beni onunla suçluyor isteyen istediği gibi algılıyor şuan düşük tehlikem var yataktayim ve benimle ilgili yaptıkları yorumlar yok efendim siz niye böylesi ne çocuk yapıyorsunuz çok tedavi olup hiç korunmuyorlar çocuk olmuyor. Allah kısmet etmezse hiç olurmu birkere bu bile yanlış bir cümle.

Biz burada ekrandan birkaç cümle ile kimsenin hayatını ve karakterini bilemeyiz.
Okuduklarimizdan çıkarım yaparız kendi bakış açımızla.

Siz güçlü olun. Siz ve Allah gönlünüzü bindikten sonra kimse size inanması da olur.
Insan kendine hesap verebilmeli başkalarına değil.
Allah kimseyi utandırmasın.

Hamilesiniz stres yapmayın, stresten uzak duran ve sebeplerinden de bence.
Annem " Kalu bela " diyen her kul doğacak der " Lebbeyk miydi O sözü duyanlar Hacca gidermiş ya " :)

Güçlü olun ve mücadele edin. Yaşayabileceğiniz en güzel hayatı yaşayın çocuğunuzla.
Devlet var ve yetkili kurumlar yalnız değilsiniz. Kaydedin sadece bunların hepsi delil.

Bu kanundan bir haberdim, taa ki evimin tadilat işlerini yapmaya gelen ustam ile tanışana kadar. 8 yaşında bir kızı var ve son 2 senedir bu kanun gerekçe gösterilerek kendisine gösterilmiyor. Eşi ile her ne yaşamış olursa olsun bu çocuklara yansıltılmamalı diye düşünüyorum. Bir babanın çocuğunu görme hakkı elinden alınmamalı. Altını yeniden çiziyorum babanın sorunu anne ile ise. Çocukla olan problemlerde bu tabii ki uygulanmalı ama çift anlaşamıyor bunun cezası çocuklara kesilmemeli. Belki de yanlış düşünüyorum ama düşüncem bu.
Peki ya baba her fırsatta anneyi çocuğu kaçırmakla tehdit ediyorsa? Daha sonra cocugu gorebilmek icin aslında öyle söylemek istemedigini, cocugunu özledigini ve gormek istedigini söyleyip ilk görüşmede çocugu kaçırmaya yelteniyorsa? İlginctir ki tam böyle bir sorunun icindeyken bu konuyu gördüm. Ne Allahtan ne devletten korkmayan insanlar var. Birisi de benim nasibime düşmüş. Her çilemi çekeceksin işine gelmezse öldürürüm, aileni öldürürüm, çocugunu kaciririm, göstermem gibi tehditler ediyorlar. Diyelim kanun kapsamında ayrıldık. Cocugumu aldim baska bir yerde yeni bir hayar kurdum. Aylar sonra gelip beni yolda öldürmeyeceginin, cocugumu okuldan, kresten kacirmayacaginin garantisini kim, nasıl verebilir? Ben bu potansiyelde bir babaya cocugumu ayrilik sonrasi nasıl göstereyim?
Ayrıca şu da var. Bu insanin bu potansiyelde oldugunu bir tek ben biliyorum. Çunku insanlarin gozundeki itibarina cok onem verdigi icin disariya karsi cok iyi bir imaj ciziyor. Oysa evde hem fiziksel hem psikolojik siddet uyguluyor. Bir de ustune tehdit ediyor. Sosyal cevrede beni itibarsizlastiriyor.
Bu durumda ne yapmalı?

anneme bakıyorum çekmiş komşularıma bakıyorum çekmiş arkadaşlarıma bakıyorum hepsi çekmiş kimin ağzını açsan hepsi ayrı ayrı farklı çekiyor herkes farklı çekiyor herkes çocuk yapmasın kimse anne olmasın belki ben anne olmak istiyorum.
O halde eşinizden dayak yerseniz, ay herkes şiddet görüyor mu diyeceksiniz?
Eşiniz aldatsa, bütün kadınlar aldatılıyor zaten mi diyeceksiniz?

Bu ne abes savunmadır?

Herkes çekiyor diye siz de çekmek zorunda değilsiniz.
Mesela; benim çevremde de kocasından çeken çok. Ama hepsi de mutsuz, hastalık sahibi, psikolojik çöküntü içindeler.
Gençlikleri mutsuz geçtiği için geçmişe ah vah edip duruyorlar.

Ben de bu tecrübelerden şu dersi çıkardım;
Kocam iyiyse gerisi tırı vırı.
Kocam kötüyse gençliğimi bu mutsuzluğa harcamam.
Ayrılırım, nasıl mutlu olacaksam öyle yaşarım.

9 aylık evliliğimin ilk günlerinden itibaren önce psikolojik şiddet, hakaret, üste yürüme, sindirmeye çalışma...
ilk haftada ve 1. ayda fiziksel şiddet .

İlk evliliğim olmadığı için ilk şiddette sustum, ‘toplum ne der’ ‘ yine mi yürümedi evliliği’ demesinler diye sustum,
2. Şiddetin 1 hafta sonrası emniyete suç duyurusunda bulundum ancak darp raporum yoktu.3 ay uzaklaştırma verildi.

Sonrasında tekrar denemek gibi bir aptallık yaptım ve şikayetimi geri aldım, il değişikliği yaptık yeni bir çevre belki değiştirir dedim ama yine her hafta tartışma, hakaret derken 9. Ayda öldürmeye teşebbüse varacak şiddeti yaşadım, boğazımı kolunun içinde sıkıştıran karaktersiz mahluk tarafından neredeyse öldürülüyordum 2 defa nefessiz kaldım, ertesi gün şikayet ettim darp raporu aldım ve 1 ay uzaklaştırma verildi ki zaten evden eşyalarını da alıp gitmesini istedim ailesi aldı herşeyini boşanma davası açtım.

Ceza davası açıldı ve 2. Duruşmada sonuç ne çıktı dersiniz. Delil yetersizliğinden beraat. Şaka gibi.

Darp raporum var ve boynumda çizikler kızarıklar kolumda morluklar.

Avukatım bayan, hakim erkek olduğu için böyle karar vermiş olabilir dedi tabi ben şoklardayım. Hakim delile değil hasta ruhlu bir adamın inkarına inanarak beraat verdi. Çünkü o hasta ruh boşanmak istemiyor.

Nerde kadının koruması. Nerde kadından yana olan adalet. O mahlukla aynı evde olsaydım nasıl olsa ceza almıyorum diye bana istediğini yapacak mıydı? Düşünemiyorum bile.

Şimdi avukatım istinaf etti kararı. E devlette mahkeme bilgilerine aile ve sosyal politikalar bakanlığı davaya katılan olarak eklenmiş. İstinaf mahkemesi ne karar verecek bilmiyorum.

Hiçbir kadın mutlu olduğu sevgi saygı gördüğü bir evlilikte durduk yere gidip de şikayetçi olmaz. Erkek mağdur oluyormuş, geçsinler bunları. Orman kanunlarıyla yaşayanları koruyun siz neden çünkü erkek.

Kendine güvenen, kendini ezdirmeyen, saygısızlığa, hadsizliğe tahammül edemeyen kadın korkutur onları çünkü. Kadın eşek olmalı ya, erkeğin tüm eziyetine he demeli ki, ‘toplum düzeni’ bozulmasın. Psikolojisi bozuk da yetişse ‘çocukların düzeni’ bozulmasın.

Ondan sonra babalarının bir fiske bile vurmadığı kızları, sırf evlendim, sahibiyim mantığındaki hanzolar tarafından psikolojik, fiziksel ezilsin. Yok öyle dünya.

Güçlü yetiştirin kızlarınızı. Boyun eymesinler hiçbir zalime.

9 aylık evliliğimin ilk günlerinden itibaren önce psikolojik şiddet, hakaret, üste yürüme, sindirmeye çalışma...

İlk evliliğim olmadığı için ilk şiddette sustum, ‘toplum ne der’ ‘ yine mi yürümedi evliliği’ demesinler diye sustum,
2. Şiddetin 1 hafta sonrası emniyete suç duyurusunda bulundum ancak darp raporum yoktu.3 ay uzaklaştırma verildi.

Sonrasında tekrar denemek gibi bir aptallık yaptım ve şikayetimi geri aldım, il değişikliği yaptık yeni bir çevre belki değiştirir dedim ama yine her hafta tartışma, hakaret derken 9. Ayda öldürmeye teşebbüse varacak şiddeti yaşadım, boğazımı kolunun içinde sıkıştıran karaktersiz mahluk tarafından neredeyse öldürülüyordum 2 defa nefessiz kaldım, ertesi gün şikayet ettim darp raporu aldım ve 1 ay uzaklaştırma verildi ki zaten evden eşyalarını da alıp gitmesini istedim ailesi aldı herşeyini boşanma davası açtım.

Ceza davası açıldı ve 2. Duruşmada sonuç ne çıktı dersiniz. Delil yetersizliğinden beraat. Şaka gibi.

Avukatım bayan, hakim erkek olduğu için böyle karar vermiş olabilir dedi tabi ben şoklardayım. Hakim delile değil hasta ruhlu bir adamın inkarına inanarak beraat verdi. Çünkü o hasta ruh boşanmak istemiyor.

Nerde kadının koruması. Nerde kadından yana olan adalet. O mahlukla aynı evde olsaydım nasıl olsa ceza almıyorum diye bana istediğini yapacak mıydı? Düşünemiyorum bile.

Şimdi avukatım istinaf etti kararı. E devlette mahkeme bilgilerine aile ve sosyal politikalar bakanlığı davaya katılan olarak eklenmiş. İstinaf mahkemesi ne karar verecek bilmiyorum.

Hiçbir kadın mutlu olduğu sevgi saygı gördüğü bir evlilikte durduk yere gidip de şikayetçi olmaz. Erkek mağdur oluyormuş, geçsinler bunları. Orman kanunlarıyla yaşayanları koruyun siz neden çünkü erkek.

Kendine güvenen, kendini ezdirmeyen, saygısızlığa, hadsizliğe tahammül edemeyen kadın korkutur onları çünkü. Kadın eşek olmalı ya, erkeğin tüm eziyetine he demeli ki, ‘toplum düzeni’ bozulmasın. Psikolojisi bozuk da yetişse ‘çocukların düzeni’ bozulmasın.

Ondan sonra babalarının bir fiske bile vurmadığı kızları, sırf evlendim, sahibiyim mantığındaki hanzolar tarafından psikolojik, fiziksel ezilsin. Yok öyle dünya.

guclu yetistirin kizlarinizi cok ama cok dogru ama sizin evde nasildi bilememde bizim evde sen kizsin otur sen kizsin olmaz sehir disina gidemezsin okumaya ozel okula yollamazlar imkanlari oldugu halde kizsi ya kocanami yediricen parani olur. soylar erkekten devam eder kizlarin cocuklari sayilmaz gibi bir gerizekalilik falan filan . 4 sene falan calistim kocam bakamiyo oldu neler simdi anamin gelini calisacakmis kapida bir tek bagli essegi yok yani arabasi evi var para desen var mal desen babadan var anla iste . simdi demiycem burda tanidik falan cikar. hasta oluncada kizlar baksin derler . geline yedirirler soy erkekten devam eder kizlar baksin bi acsam agzimi. ben kiz cocuklarinin bu kadar cok ama cok degerli oldugunun kocamin ailesinde gordum. degerli oldum. bizimkiler bir garipmi nedir simdi anliyorum.
velasil galiba birazda bizdede is bitiyor anne baba olarak erkkek cocuklarini ustun kilmiycan farkli davranmiycan erkege pasam oglum yigidim falan derken kizininda sacini oksuycan. ki esimin tarafi trabzonlu bildigin laz yani bizde kizlar kadinlar cok onemli yani esimin tarafinda insan yerine konuluyosun konusabiliyosun. kendi ailem hala oyle konusmaya kalksan sen nerden bilicen diye bi baslar elin ......isin lafini dinlerler. yani bazi ailede kizsan konusmaya bile hakkin yok insan yerine konulmuyosun bunuda yapan anne baba yetistirilis tarzi bence oyle gormus oylemi yapiyo nedir. aklim ermiyo

Allah kolaylık versin ve iyilerle karsilastirsin.

Güçlü olun ve mücadelemize devam edin. Whatsap mesajları bile delil hukmundeyken üzüldüm size yapılana :KK43:
Adalet hepimize lazım.

Yok önceki konularına bakmadım seni tanıyorum .

Neyse sana hayatında mutluuluklar .
Açıkcası pekte umrumda değildi senin sözel şiddet görmen sadece böyle bir konunun altında kocandan şikayet edip altında çocuk takvımı görmek komik geldi .
Sana göre komik ben sadece yorum yaptım. Sen yorum yapma gereği duydun. Göz ardı edebilir din. Eşimin bir huyundan bahsettim sen gidip neyle yorumladın. Bebeği de veren Allah çok kişi isteyip hiç korunmayip tedavi olup olmayan var. Kismetimde olmasaydı Rabbim vermezdi. "Ben kimse düzelsin yada düzelir diyede çocuk yapmiyorum ne yaptıysam adam aynı herkes boşansın ozaman. Sen eğer evliysen ne demek istediğimi anlarsın muhakkak eşinin de hiç hoşlanmadığın tavırları huyu yada sevmediğin muhakkak davranışları vardır. Sana örnek versem daha iyi anlardın ve dersin hımmmm bu kişilik lerdedir derdin ama kime anlatacam kime anlatıcam anlayan var anlamayıp kendince acımasız yorum yapan da var senin yorum yaptığın gibi bir bebeğin dünyaya gelişi Allahın verdiği bir canı bile komik bulana. Eğer inancınız olsaydı dalga geçmezdiniz lütfen bir daha ne siz ne de sizin düşüncelerinizde ilan biri yorumlarımı alıntılamayın yeterince canımı sıkan üzen yeterince var birde burda böyle şeyler yaşamak istemiyorum eğer şuan beni canlı ve görseydiniz zaten asla böyle şeyler söylemezdiniz. Bu durumda da böyle şeyler yazmak beni ziyadesiyle yoruyor yazması değil hicbirseyden habersiz birisine özellikle. İyi akşamlar

O halde eşinizden dayak yerseniz, ay herkes şiddet görüyor mu diyeceksiniz?
Eşiniz aldatsa, bütün kadınlar aldatılıyor zaten mi diyeceksiniz?

Bu ne abes savunmadır?

Herkes çekiyor diye siz de çekmek zorunda değilsiniz.
Mesela; benim çevremde de kocasından çeken çok. Ama hepsi de mutsuz, hastalık sahibi, psikolojik çöküntü içindeler.
Gençlikleri mutsuz geçtiği için geçmişe ah vah edip duruyorlar.

Ben de bu tecrübelerden şu dersi çıkardım;
Kocam iyiyse gerisi tırı vırı.
Kocam kötüyse gençliğimi bu mutsuzluğa harcamam.
Ayrılırım, nasıl mutlu olacaksam öyle yaşarım.
Siz boşanın ozaman siz kurtarın kendinizi ben farklı birşey söyledim dayak yeşim çekecem demedim. Aldatilsam çekecem demedim isteyen istediği gibi algılıyor buda sizin algılamanız

Biz burada ekrandan birkaç cümle ile kimsenin hayatını ve karakterini bilemeyiz.
Okuduklarimizdan çıkarım yaparız kendi bakış açımızla.

Siz güçlü olun. Siz ve Allah gönlünüzü bindikten sonra kimse size inanması da olur.
Insan kendine hesap verebilmeli başkalarına değil.
Allah kimseyi utandırmasın.

Hamilesiniz stres yapmayın, stresten uzak duran ve sebeplerinden de bence.
Annem " Kalu bela " diyen her kul doğacak der " Lebbeyk miydi O sözü duyanlar Hacca gidermiş ya " :)

Güçlü olun ve mücadele edin. Yaşayabileceğiniz en güzel hayatı yaşayın çocuğunuzla.
Devlet var ve yetkili kurumlar yalnız değilsiniz. Kaydedin sadece bunların hepsi delil.
Sağ olun çok teşekkürler sizler gibi insanlar da olmazsa demeki insanı anlayan hala birileri var diye biliyorum Eşimin kardeşleri bile bu huyundan evine bile gelmek istemiyorlar huyu bu laf çarpıtmak öyleleriyle öyle gideceksin yaşamayı becerene ben şahsen tehdit ediyorum yapma polis cagiririm dediğim anda hemen susuyor haksız oldugunuda anlıyor. Ben bunları böyle söylüyorum bazı kişiler e ozaman aldatsın çek dayak atsın çek diye alıntılamışlar. Buda onların kendince bakış acısı

Siz boşanın ozaman siz kurtarın kendinizi ben farklı birşey söyledim dayak yeşim çekecem demedim. Aldatilsam çekecem demedim isteyen istediği gibi algılıyor buda sizin algılamanız
Size boşanın demedim.
Savunma argümanlarınız abes yazdım.
Daha geniş açıdan düşününce o savunmanız bizi farklı yollara sürüklüyor.

Eşinizi çocuk gibi polisle korkutmak geçici çözüm.
Bence beraber doktora gidin.
Belki vitaminler eksiktir, nörolojik bir sorun vardır ya da psikolojik.

Size de yazık.

Size boşanın demedim.
Savunma argümanlarınız abes yazdım.
Daha geniş açıdan düşününce o savunmanız bizi farklı yollara sürüklüyor.

Eşinizi çocuk gibi polisle korkutmak geçici çözüm.
Bence beraber doktora gidin.
Belki vitaminler eksiktir, nörolojik bir sorun vardır ya da psikolojik.

Size de yazık.
Sizde doktora gidin başkalarının yorumlarını kendi açısından bakan birisi olarak psikiyatriye gidin diyin ki ben empati kurmuyorum başaklarının yorumlarını kendi kafa dentin de görmeyince yorum yapma gereği duyuyorum. Herkes gibi bende yorum yaptım kimse size demedi gel alıntıla

Sizde doktora gidin başkalarının yorumlarını kendi açısından bakan birisi olarak psikiyatriye gidin diyin ki ben empati kurmuyorum başaklarının yorumlarını kendi kafa dentin de görmeyince yorum yapma gereği duyuyorum. Herkes gibi bende yorum yaptım kimse size demedi gel alıntıla
Empati yaptığım için çekmeyin, yazık size dedim ama görüyorum ki; iş işten geçmiş.
Üzüm üzüme baka baka kararmış bile.

Evlenmeye korkuyorum var ya ilk tanismada hediye paketi gibi olan adamlar sonradan oduna dönüyor.
Bu dusuncenizde kısmen haklısınız ama genel olarak oduna dönüsecek olanlar sinyal veriyor. Bazı ipuclari oluyor evlilige giden sürecte.. Ancak o dönem yasanan yogun duygularla evlenmeye öyle odaklanmıs oluyoruz ki ipuclarini yorumlayamiyoruz.
En azından bu durum benim açımdan böyle. Evli oldugum surece yasadiklarima bakiyorum. Bu adam sonradan mi oldu, bana bu yuzunu hic gostermedi gizledi mi diyorum ama hayir gizlememis ancak uzakta olmamiz sebebiyle mudahale yokmus sadece. Dusundukce verdigi ipuclarini buluyorum ve bugun yasadigim medeniyetten yoksun insani goruyorum. Hep boyleymis. Hatta simdiki hali duzelmis hali diyebilirim. Terketmemden korktugu icin kismen duzeldi ama duzelmis halini bile kadinlarin yuzde 98'i kabul etmez. Neden tahammul ediyorsun derseniz, boşanmak gercekten sanıldığı kadar kolay değil.

X