630 tl lik doğalgaz faturası

Ceennet

Aktif
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2017
1.001
371
Eki Görüntüle 2218726 Kızlar napacagız bilemedik yaşadıgımız şehir çok soguk değil mersin de oturuyoruz . Evim 140 m* 3+1 .
2 odayı kullanmıyorum ve dogalgaz faturası 630 tl geldi ilk defa kullanıyoruz dogalgaz. Çalışan petek sayısı 4 +banyo
Alarko kombi kullanıyoruz 50 ile 55 derece arasında onun dışında yeterince ısıtma yaptıgını düşünmüyorum . Acabaga ana kombi mi çok yakıyor ondan dolayımı böyle oldu bilemedik.
Komşumun birine 743 tl gelmiş onunkide alarko kombi. Fakat dier komşularıma 200 ile 250 arası gelmiş kombinelerinin markaları farklı . Sizce napalım bilemedik klimamı alsak elektrikli soba mu fikriniz nedir?

Son düzenleme:
365 m3 ten günlük 36 m3 e denk geliyor, kombinizde sorun var gibi
Saate bakın bu m3 göstericekmi yanlış mı okunmus
Benim üst katım boş, kombi yoğuşmasız, günlük tüketim hemen arttı ben 60 derece ve üzeri yaktım

Ben m3 kaç diye baktım faturada göremedim:eek::eek:
Hiç normal değil bu ya. Anlamadım ki....

Klima ile ısınılmaz bence. Yani sıcak hava üflüyor ama etkilemiyor iyi bir ısınamıyor insan.

Eki Görüntüle 2218726 Kızlar napacagız bilemedik yaşadıgımız şehir çok soguk değil mersin de oturuyoruz . Evim 140 m* 3+1 .
2 odayı kullanmıyorum ve dogalgaz faturası 630 tl geldi ilk defa kullanıyoruz dogalgaz. Çalışan petek sayısı 4 +banyo
Alarko kombi kullanıyoruz 50 ile 55 derece arasında onun dışında yeterince ısıtma yaptıgını düşünmüyorum . Acabaga ana kombi mi çok yakıyor ondan dolayımı böyle oldu bilemedik.
Komşumun birine 743 tl gelmiş onunkide alarko kombi. Fakat dier komşularıma 200 ile 250 arası gelmiş kombinelerinin markaları farklı . Sizce napalım bilemedik klimamı alsak elektrikli soba mu fikriniz nedir?
ilk defa kullanıyorsanız bi peteklere baktırın gaz birikiyormuş bizim hiç ısınmıyordu yaptırdık bi nebze düzeldi. ama bizede yüksek geldi çok geçen sene. bu sene klima ile ısınmayı tercih ettik. bende adana da yaşıyorum. çok soğuklar olmuyor çalışan da insanız. akşam gidince klimayı çalıştıyoruz oturduğumuz odanın. gecede yatak odası sabaha kadar çalışıyor. geçtiğimiz ay 222tl elektrik faturası gelmiş.

365 m3 ten günlük 36 m3 e denk geliyor, kombinizde sorun var gibi
Saate bakın bu m3 göstericekmi yanlış mı okunmus
Benim üst katım boş, kombi yoğuşmasız, günlük tüketim hemen arttı ben 60 derece ve üzeri yaktım
Nasıl yani 1 günde o kadar çok harcamazmı bu ?

Dereceyi daha düşük yakmayı deneseniz belki biraz daha düşer. Çünkü benim gözlemlediğim 40 yada 45 derecede sabit olarak yakanların bile 300 400 lira civarında geliyor faturaları . Siz 50/55 derecede yaktık demişsiniz. O yüzden yüksek gelmis olabilir. Zaten zamlandı doğalgaz ve elektrik.

X