630 tl lik doğalgaz faturası

ilk defa kullanıyorsanız bi peteklere baktırın gaz birikiyormuş bizim hiç ısınmıyordu yaptırdık bi nebze düzeldi. ama bizede yüksek geldi çok geçen sene. bu sene klima ile ısınmayı tercih ettik. bende adana da yaşıyorum. çok soğuklar olmuyor çalışan da insanız. akşam gidince klimayı çalıştıyoruz oturduğumuz odanın. gecede yatak odası sabaha kadar çalışıyor. geçtiğimiz ay 222tl elektrik faturası gelmiş.
Klima daha karlı desenize

Kızlar napacagız bilemedik yaşadıgımız şehir çok soguk değil mersin de oturuyoruz . Evim 140 m* 3+1 .
2 odayı kullanmıyorum ve dogalgaz faturası 630 tl geldi ilk defa kullanıyoruz dogalgaz. Çalışan petek sayısı 4 +banyo
Alarko kombi kullanıyoruz 50 ile 55 derece arasında onun dışında yeterince ısıtma yaptıgını düşünmüyorum . Acabaga ana kombi mi çok yakıyor ondan dolayımı böyle oldu bilemedik.
Komşumun birine 743 tl gelmiş onunkide alarko kombi. Fakat dier komşularıma 200 ile 250 arası gelmiş kombinelerinin markaları farklı . Sizce napalım bilemedik klimamı alsak elektrikli soba mu fikriniz nedir?

hoşgörünüze sığınarak küçük bir uyarı yapmak isterim.
faturada ad-soyad, adres vs. hepsi kayıtlı ve siz bunu herkese açık bir ortamda paylaşıyorsunuz. bilemiyorum, belki bana paranoyak diyeceksiniz ancak en azından faturadaki kişisel detayları gizleyip paylaşım yapsaydınız. internet ortamında çok daha temkinli olmakta yarar var bence.

iyi paylaşımlar dilerim

NOT: gerçi faturanın şokuyla hareket etmiş olabilirsiniz. sahiden bemlağ çok yüksek. Allah kolaylık versin!

Dereceyi daha düşük yakmayı deneseniz belki biraz daha düşer. Çünkü benim gözlemlediğim 40 yada 45 derecede sabit olarak yakanların bile 300 400 lira civarında geliyor faturaları . Siz 50/55 derecede yaktık demişsiniz. O yüzden yüksek gelmis olabilir. Zaten zamlandı doğalgaz ve elektrik.
Bir akrabam 55 ile 60 da kullanıyor onlara bile400 geliyor

Ayy bana ankaranin ayazında 40 tl gelmiş, size mersin gibi bi yerde nasıl okadar gelmis:KK57:
bende ankaradyım bu ayda nasıl 40 tl gelmiş anlamadım galiba yakmıyosunuz, eşimde bende çalışıyoruz sabah 8 den akşam 8 e kadar kombi ynmıor ve haftanın 3 günü evde yokuz o 3 günde de yanmıyor buna rağmen 360 tl fatura ödedik bu ay:KK57:

hoşgörünüze sığınarak küçük bir uyarı yapmak isterim.
faturada ad-soyad, adres vs. hepsi kayıtlı ve siz bunu herkese açık bir ortamda paylaşıyorsunuz. bilemiyorum, belki bana paranoyak diyeceksiniz ancak en azından faturadaki kişisel detayları gizleyip paylaşım yapsaydınız. internet ortamında çok daha temkinli olmakta yarar var bence.

iyi paylaşımlar dilerim

NOT: gerçi faturanın şokuyla hareket etmiş olabilirsiniz. sahiden bemlağ çok yüksek. Allah kolaylık versin!
Aynen öyle haklısınız kaldırayım en iyisi

Faturanız 36 günlük, 365 m3 gaz kullanmışsınız. Bu da günlük 10m3'e denk geliyor, 36 değil. Toplam tüketim bedeliniz 598TL.

En düşük dereceniz kaç acaba? Bizim kombide 40 mesela, o yüzden 50-55 bana çok yüksek geldi.

Bu şekilde herkese açık bir plaformda adresinizi ve isminizi paylaşmasaydınız keşke üstünü karalasaydınız o kısmın

Eki Görüntüle 2218726 Kızlar napacagız bilemedik yaşadıgımız şehir çok soguk değil mersin de oturuyoruz . Evim 140 m* 3+1 .
2 odayı kullanmıyorum ve dogalgaz faturası 630 tl geldi ilk defa kullanıyoruz dogalgaz. Çalışan petek sayısı 4 +banyo
Alarko kombi kullanıyoruz 50 ile 55 derece arasında onun dışında yeterince ısıtma yaptıgını düşünmüyorum . Acabaga ana kombi mi çok yakıyor ondan dolayımı böyle oldu bilemedik.
Komşumun birine 743 tl gelmiş onunkide alarko kombi. Fakat dier komşularıma 200 ile 250 arası gelmiş kombinelerinin markaları farklı . Sizce napalım bilemedik klimamı alsak elektrikli soba mu fikriniz nedir?
Dogalgazi surekli kisip yukseltmeyin.. acip kapatmayin.. surekli acik ve dusuk ayarda kalsin.. evin bir yerinden soguk giriyor mu ona bakin kapi cam filan... butun odalari acik birakin acmadigin odayi diger odadaki acik petek isitmak icin daha cok enerji kullancak... peteklerin ustune camasir asma... benim ev 2 oda 1 salon 1 mutfak ekim sonunda actim 2 dereceye getirdim hava sicak soguk farketmez ekimden beri 2 derecede duruyo oyle... gelen fatura kasim 99 tl aralik 199 tl neden aralik da 3 e getirdim cocuk var usuyor... 3 iyi oyle 3 de kalacak...

B
ilk defa kullanıyorsanız bi peteklere baktırın gaz birikiyormuş bizim hiç ısınmıyordu yaptırdık bi nebze düzeldi. ama bizede yüksek geldi çok geçen sene. bu sene klima ile ısınmayı tercih ettik. bende adana da yaşıyorum. çok soğuklar olmuyor çalışan da insanız. akşam gidince klimayı çalıştıyoruz oturduğumuz odanın. gecede yatak odası sabaha kadar çalışıyor. geçtiğimiz ay 222tl elektrik faturası gelmiş.
Bakımını yaptırdım canım

Bizimde dün doğalgaz faturası hayatımızda ilk defa 550 tl gelmiş 3 petek ve ocak yakıyorum hemde kombi 35 te kombiyi ocağın vanasını falan hepsini kapattım sayaca bakıp numaraları yazdım kağıda bir saat sonra tekrar baktım sayaç dönmeye devam ediyor 187 yi aradım hemen geldiler gaz kaçağı varmış %49 öldürücü derecede dediler Allahtan bize birşey olmadı gazı kesip gittiler kaçaktan dolayı fazla gelmiş faturamız bence sizde kontrol edin sayacınızı

Dogalgazi surekli kisip yukseltmeyin.. acip kapatmayin.. surekli acik ve dusuk ayarda kalsin.. evin bir yerinden soguk giriyor mu ona bakin kapi cam filan... butun odalari acik birakin acmadigin odayi diger odadaki acik petek isitmak icin daha cok enerji kullancak... peteklerin ustune camasir asma... benim ev 2 oda 1 salon 1 mutfak ekim sonunda actim 2 dereceye getirdim hava sicak soguk farketmez ekimden beri 2 derecede duruyo oyle... gelen fatura kasim 99 tl aralik 199 tl neden aralik da 3 e getirdim cocuk var usuyor... 3 iyi oyle 3 de kalacak...
Dediklerini yapıyorum ama komşum gündüzleri kısıyor akşamları açıyor ana kombiyi onlara 200 gelmiş

Faturanız 36 günlük, 365 m3 gaz kullanmışsınız. Bu da günlük 10m3'e denk geliyor, 36 değil. Toplam tüketim bedeliniz 598TL.

En düşük dereceniz kaç acaba? Bizim kombide 40 mesela, o yüzden 50-55 bana çok yüksek geldi.

Bir an nasıl öyle hesapladım bilmiyorum haklısınız, 10 m3 normal dereceleri yüksek yakmışlar

Klima daha karlı desenize
bana daha karlı geldi benimde evim büyük ve her odayı ısıtmıyorum senin gibi. gittiğimiz yerin klimasını açıyorum yetiyor. bazen bunalıyoruz hatta. bizim merkezi sistemdi biz geçen sene 600 800 verdik içime oturdu bu sene açtırmadık.

3 ay ocakta kullandım böyle bişi olmadı şimdi niye böyle olsu anlamadım
Vergi desem kullandigindan az yansimis vergi o da degil... kombi de de sorun olabilir... dedigim gibi bu ay butun odalari ac dusuk dereceye getir oyle kalsin... kapatip acma dusurup yukseltme dereceyi...

X