6yıllık ilişkim bitti

Iliskiler 2 kategoride toplanir.

Kontrol edenler ve kontrol altina alinanlar ( kurbanlar)

Kontrol altina alinanlar

O'nu cok istiyorsunuz (umitsiz bir vakasiniz)

↓

O'nu geri dondurmek icin elinizden geleni yapiyorsunuz

↓
Ego sunu sisiriyorsunuz.

Havalara giriyor ve ulasilmazi oynamaya basliyor.

Siz gucunuzu kaybediyorsunuz.

Daha cok ugrasiyorsunuz O'nu kazanmak icin.

O ise kaciyor sizden..

Kontrol edenler :
O' nu istemiyor gibi davraniyorsunuz.

Merakini cekiyorsunuz. ( ne oldu diyor?)

Anlamaya calisiyor.

Siz ulasilmazi oynamaya basliyorsunuz. ( top sizin elinize geciyor)

Guc size geciyor.

Ve sizi isteyen O oluyor.

Bu yuzden eger kontrolu elinize almak istiyorsaniz :

1.ayrildiginizi kabul edin ve neler yapabilirsiniz bunun ustunde dusunun.
2.Cok zor bile gelse plani uygulayin.Vazgecmek Yok!
3.Zor olabilir ama imkansiz degil.
4.Asla erkek arkadasiniza ,esinize vs, fikir danismayin.
5.Guclu olun, zavalli gorunumden cikin.
6.Eski erkek arkadasinizi veya esinizi degistiremezsiniz.Kendinizi degistirin.
7.Farzedelimki ex 'iniz birisini buldu.Bunun sizi etkilemesine izin vermeyin.
8.Kendinizi emniyette hissetmeniz icin ex 'inize bel baglamayin.( unutmayin siz onunla bu dunyaya gelmediniz.onsuzda yasarsiniz)
9.Ex'inizi opsiyon olarak gorun ,hayatinizdaki number one olarak degil.
10.Ex'inizi geri dondurmek icin o'nu memnun etmeye asla calismayin.( ornegin, hediye almak, cok nazik davranmak, seni seviyorum demek, onu cok dusundugunuzu gostermek gibi)

--------------------
Not: Aramama kuralini bozarsaniz yeniden ayni seye baslayacaksiniz.Ayni noktaya donmemek icin aramama kuralini bozmayiniz....> alıntı

geldiğinde daha mı çok canın yanıyor.. ama neden ki?

Sevdiginden emin oldugu halde seninle birlikte olamamasi insana koyuyor,
genelde hayatini rayina oturtmus oluyorsun ve yine karsina cikip bir anda donup hayatini alt ust edip tekrar ben yapamamlar edememler diyip seni daha mutsuz birakip gidiyolar.
Yani ben oyle yasadim.

Sevdiginden emin oldugu halde seninle birlikte olamamasi insana koyuyor,
genelde hayatini rayina oturtmus oluyorsun ve yine karsina cikip bir anda donup hayatini alt ust edip tekrar ben yapamamlar edememler diyip seni daha mutsuz birakip gidiyolar.
Yani ben oyle yasadim.

umarım öyle olmaz gelecekse de evlenmeye gelsin artık.. ben bugun de son kez ağladım artık toparlamaya karar verdim 4 gün bitti...yarından itibaren onu düşünmemek için derslere vereceğim kendimi..en azından deneyeceğim. ve tam bir ay sonra geriye baktığımda kendimde değişen şeyler görmüş olacağım.. hala içim acıyor ama hayat kısa ve onlar nasıl kendi hayatlarına devam ediyorsa biz de devam edebiliriz. şimdi biliyorum en son konuşmamızda motor aldım demişti hayallerini bir bir gerçekleştiyor farklı heyecanlar tadıyor. dövme yaptırmak istiyordu onu da yaptırır yakında.. sanki ergenliğe yeni girmiş gibi farklı şeylerle vakit geçiriyor.. kendime bakıyorum 4 gündür eve kapattım ağla zırla sürekli düşün..
gelirse bunu o gün düşünmek istiyorum şimdi bitti ve yoluma bakacağım. olur da bi gün çok geç olmadan ben hala seviyorken gelirse ve yüzünde gerçekten sevgi görürsem güzel şeyler olabilir.. ama gelmezse ki gelmez bu saatten sonra büyük ihtimalle hayırlısı buymuş derim..

bu arada ben bugün istihareye yatacağım inşallah. yapan var mı?

Iliskiler 2 kategoride toplanir.

Kontrol edenler ve kontrol altina alinanlar ( kurbanlar)

Kontrol altina alinanlar

O'nu cok istiyorsunuz (umitsiz bir vakasiniz)

↓

O'nu geri dondurmek icin elinizden geleni yapiyorsunuz

↓
Ego sunu sisiriyorsunuz.

Havalara giriyor ve ulasilmazi oynamaya basliyor.

Siz gucunuzu kaybediyorsunuz.

Daha cok ugrasiyorsunuz O'nu kazanmak icin.

O ise kaciyor sizden..

Kontrol edenler :
O' nu istemiyor gibi davraniyorsunuz.

Merakini cekiyorsunuz. ( ne oldu diyor?)

Anlamaya calisiyor.

Siz ulasilmazi oynamaya basliyorsunuz. ( top sizin elinize geciyor)

Guc size geciyor.

Ve sizi isteyen O oluyor.

Bu yuzden eger kontrolu elinize almak istiyorsaniz :

1.ayrildiginizi kabul edin ve neler yapabilirsiniz bunun ustunde dusunun.
2.Cok zor bile gelse plani uygulayin.Vazgecmek Yok!
3.Zor olabilir ama imkansiz degil.
4.Asla erkek arkadasiniza ,esinize vs, fikir danismayin.
5.Guclu olun, zavalli gorunumden cikin.
6.Eski erkek arkadasinizi veya esinizi degistiremezsiniz.Kendinizi degistirin.
7.Farzedelimki ex 'iniz birisini buldu.Bunun sizi etkilemesine izin vermeyin.
8.Kendinizi emniyette hissetmeniz icin ex 'inize bel baglamayin.( unutmayin siz onunla bu dunyaya gelmediniz.onsuzda yasarsiniz)
9.Ex'inizi opsiyon olarak gorun ,hayatinizdaki number one olarak degil.
10.Ex'inizi geri dondurmek icin o'nu memnun etmeye asla calismayin.( ornegin, hediye almak, cok nazik davranmak, seni seviyorum demek, onu cok dusundugunuzu gostermek gibi)

--------------------
Not: Aramama kuralini bozarsaniz yeniden ayni seye baslayacaksiniz.Ayni noktaya donmemek icin aramama kuralini bozmayiniz....> alıntı
Mutabık. Ben evli olduğum halde böyle davranmazsam eşim kendini gökkubbede sanıyor.

umarım öyle olmaz gelecekse de evlenmeye gelsin artık.. ben bugun de son kez ağladım artık toparlamaya karar verdim 4 gün bitti...yarından itibaren onu düşünmemek için derslere vereceğim kendimi..en azından deneyeceğim. ve tam bir ay sonra geriye baktığımda kendimde değişen şeyler görmüş olacağım.. hala içim acıyor ama hayat kısa ve onlar nasıl kendi hayatlarına devam ediyorsa biz de devam edebiliriz. şimdi biliyorum en son konuşmamızda motor aldım demişti hayallerini bir bir gerçekleştiyor farklı heyecanlar tadıyor. dövme yaptırmak istiyordu onu da yaptırır yakında.. sanki ergenliğe yeni girmiş gibi farklı şeylerle vakit geçiriyor.. kendime bakıyorum 4 gündür eve kapattım ağla zırla sürekli düşün..
gelirse bunu o gün düşünmek istiyorum şimdi bitti ve yoluma bakacağım. olur da bi gün çok geç olmadan ben hala seviyorken gelirse ve yüzünde gerçekten sevgi görürsem güzel şeyler olabilir.. ama gelmezse ki gelmez bu saatten sonra büyük ihtimalle hayırlısı buymuş derim..

Hayatina devam et canim, ben tam anlamiyla hic dibe vurmadim aslinda.
Hic kendimi eve kapatip saatlerce aglamadim ama ne bilim film izlerken aklima gelirken aglarim en fazla.
Hem benim simdiki hayatim cok daha guzel cok daha iyi. Kim bilir ilerde iyiki ciktin hayatimdan diye tesekkur bile edebiliriz.
Calismama bile izin vermiyordu, simdi muhtesem bir ise sahibim ve gercekten cok mutluyum.
Yaklasik bir ay once tekrar geri doner gibi oldu ve yine basa sardim gibi.
Mutsuz degilimde kirginim ya elimden gelse bir kasik suda bogabilirim :KK70:
Allah bizi uzenleri pismanlikla sinasin.. :KK1:

Hic kendimi eve kapatip saatlerce aglamadim ama ne bilim film izlerken aklima gelirken aglarim en fazla.
Hem benim simdiki hayatim cok daha guzel cok daha iyi. Kim bilir ilerde iyiki ciktin hayatimdan diye tesekkur bile edebiliriz.
Calismama bile izin vermiyordu, simdi muhtesem bir ise sahibim ve gercekten cok mutluyum.

Nasil geri döner gibi oldu yani ne yapti tam olarak ve sen ne yaptin?

Nasil geri döner gibi oldu yani ne yapti tam olarak ve sen ne yaptin?

Ben yurddisinda yasiyorum, yazin izine gidince karsilastik ve ben haliyle hic selam bile vermedim.
Gunler sonra yigenin ismiyle faceden ekledi kabul etmedim yasadigim ulkeye doneli iki gun oluyodu,
sonra yazdi konustuk felan.
Sonra aslinda hep aklimin bir kosesindeydin seninle en azindan bir kahve icmek isterdim felan dedi.
Tatillerimi sordu, belki o zaman gorusebiliriz dusunceleriyle. Benim 6 haftaya bir tatilim var.
Hatta birinde sarhosken butun icine attiklarini doktu, sevdigim felan fisman.
Derkeen bisey oldu bi kac gun konusmadik, sonra konustuk ama tabi mesafeli davrandim.
Ne dese begenirsin, ailem cok baski yapiyor evlenmem icin. Olurda biriyle bir gun nisanlandigimi felan duyarsan
sasirma gibi bisey soyledi, neye ugradigimi sasirdim. Gercekten boyle birsey beklemiyodum.
Kizdim tabi madem boyle bir durum vardi neden beni tekrar rahatsiz ettin diye,
sana yazdigimda boyle bir durum yoktu ben gercekten tekrar denemek istedim felan dedi.
Yalanmi degilmi bilmem, daha once yalan iliskimiz suresinde hic yalanini gormedim, yada yakalamamista olabilirim.
O yuzden hakli olabilir, ailesinide taniyorum baski yapabilcek insanlar. Sonucta yasi 28 oldu.
Aptallik aslinda bende niye tekrar konustumki, ama ne bilim ayrilali nerdeyse 20 kisiyle tanisipta asik olamayinca
insan dusunuyo aceba halaa onu seviyormuyumda olmuyo diye :KK70:

Bi yerden sonra koptu gitti... benim anlamdığım ayrıldıktan sonra niye hala bu kadar yakın irtibattasınız niye birbirinizin hayatıyla bu kadar ilgileniyorsunuz. benden ayrılan adam canı sıkılınca beni arasa terslerim ben oh ne güzel ne yardan ne serden

ben çok ağladım son 5 gün evde tektim de zaten iyice üzüldüm ki bitsin geçsin diye. bugün daha iyiyim. gerçekten hayırlı olanı istiyorum. yine ara ara aklıma geliyor ama zamanla azalır bunlar da.. bilmiyorum Allah sadece haettiğimiz gibi bi yaşam kısmet etsin ona da bana da. beddua da etmiyorum hakkımı haram da etmiyorum. sadece pişman olursa bir gün çok geç olmasın diyorum..

Bi yerden sonra koptu gitti... benim anlamdığım ayrıldıktan sonra niye hala bu kadar yakın irtibattasınız niye birbirinizin hayatıyla bu kadar ilgileniyorsunuz. benden ayrılan adam canı sıkılınca beni arasa terslerim ben oh ne güzel ne yardan ne serden

mantık olarak baktığında çok haklısınız ama zaten mantıklı davranabilseydim en başından beri bunları yaşamazdım. insan bazen aciz oluyor... bazen de içinden geldiği gibi olmalıyız o zman kestirip atamadım. atamazdım ki 6 yıl dile kolay..üstelik ayrılalım diyen bendim ondan bi süre çaba göstermek istedim.. bu çabalar ters tepti belki ama yapmasaydım da bunun da pişmanlığını yaşayabilirdim. en azından şimdi diyorum ki içim rahat ben elimden geleni yaptım olmadı kısmet değilmiş. hem ilerde pişman olacaksa eğer bu çabalarımı hatırlayıp 2 kat pişman olur belki... bilmiyorum işte o zman öyle yaptım çok yanlışlar yaptım elbette ama işte olan oldu artık. önemli olan bundan sonrası..

mantık olarak baktığında çok haklısınız ama zaten mantıklı davranabilseydim en başından beri bunları yaşamazdım. insan bazen aciz oluyor... bazen de içinden geldiği gibi olmalıyız o zman kestirip atamadım. atamazdım ki 6 yıl dile kolay..üstelik ayrılalım diyen bendim ondan bi süre çaba göstermek istedim.. bu çabalar ters tepti belki ama yapmasaydım da bunun da pişmanlığını yaşayabilirdim. en azından şimdi diyorum ki içim rahat ben elimden geleni yaptım olmadı kısmet değilmiş. hem ilerde pişman olacaksa eğer bu çabalarımı hatırlayıp 2 kat pişman olur belki... bilmiyorum işte o zman öyle yaptım çok yanlışlar yaptım elbette ama işte olan oldu artık. önemli olan bundan sonrası..
Bence restini çeksen daha makbul olurdun onun için seni hep avucunda hissedebilmiş böyle her aradığında ulaştığı için. Öbür türlü kaybettiklerini anlardı.

Bence restini çeksen daha makbul olurdun onun için seni hep avucunda hissedebilmiş böyle her aradığında ulaştığı için. Öbür türlü kaybettiklerini anlardı.

şimdi yaşayınca öyle oldugunu anladım ama o zaman emeklerimiz için çaba göstermeye çalışıyordum .. bilsem yapmazdım tabiki.

aşk resmen bizi zavallı hale getiriyor..yorumları okuyorum da hep aynı gibi..hep çok değer veren çok seven terk edilen üzgün.. benim gibi.. 16mayısta 6 yıllık bi ilişkim bitti. uzaktan yürütüyorduk ilk bi sene aynı şehirde sonra hep ayrı şehirlerde sürekli özlemekle telefon konuşmalarıyla ayda bir iki ayda bir görüşmelerle geçiyordu. seneye evlenmeyi düşünüyorduk hatta..ama o yavaş yavaş özgür olmak istemeye başladı alkol veya gece gezmelerinde bana haber veriyordu ama bundan rahatsızlık duymaya başlamıştı. benim onu bunalttığımı düşünüyordu hep.etrafında günübirlik ilişkilerle takılan ve gece hayatına düşkün bi arkadaşı vardı. ben sevmiyordum ama arkadaşı olduğu için ses çıkarmıyordum.. sanırım zamanla onun hayatına özendi çünkü kendisi asker ve ben üniversitede okudum yani o üniversite hayatı yaşamadı beni de oldukça kısıtlardı ama sonra o tayin olduğu istanbula gidince değişmeye başladı. ne kadar da olsa içmek gece çıkmak için benden izin almak zor gelmeye başladı. ben de kpss hazırlandığım için stresliydim. dışarı çıktığında nerdesin deyince neyi sorduğumu bilse bile istanbuldayım diye cevap verince ben de sinir olduğum için tartışırdık yani sonra ben bunalttım oluyordu. böyle böyle ben onu bunaltmış oldum zamanla onun gözünde.. oysa o askeri okuldayken ben sırf aklı bende kalmasın diye gezip tozmazdım yurttaydım çoğunlukla. herşeyime karışırdı..yavaş yavaş farkediyordum soğumuştu benden.çünkü ben ona ilgisizsin demeye başladığımı farkettim bu onu daha da soğuttu. sevgisinden şüphe etsem bu saatten sonra sevgime güvenmiyorsan yapacak bi şey yok derdi.. derken derken işte bi gün bitirdim saçma bi kavgadan. 12gün inatla aramadım sonra o aradı. barışacağız sandım oysa tek söylediği sadece sesini duymak istedim oldu. ben tabi çok bozuldum.. bi kaç gün mesajlaştık sonra ben bi gün olmaz böyle dedim konuşunca unutamayız dedim tmm ağlaya ağlaya konuştum kapattık 2 hafta yine konuşmadık ama ben kahroluyorum üzüntüden.sonra daha hiç yüz yüze konuşmadık dedik son bi görüşme ayarladık ama ayrıldıktan 2ay 10gün sonra anca görüştük. tabi son umudumdu bu benim..arkadaşlarımdan güç aldım gidip sarılmak üzülmek yok dediler..seni tam kpss öncesi yalnız bıraktı affetme dediler. ben gözünde işik görürsem barışmaya karar verdim. geldi sarıldı ben hiç bozmadım kafamı eğdim öpmedim bile..o şaşırdı tabi oturduk yüzügü verdim bizim öylesine yüzüğümüz vardı 4yıldır takıyorduk kendimizce söz gibi işte. neyse bu mu çaba dedi. sadece olmuyor dedi barşmak için bi şey demedi. 1 saat konuştuk gitti. ertesi gün mesaj attım nasıl dayanacağiz böyle vs vs diye zaman sadce dedi.. sonra 10 gün sonra doğum günüm oldu benm. doğum günümde aradı.. kısa konuştuk.. arkadaşın arabayı kenara çektik içiyoruz dedi. ben uyuduktan sonra iki kez aramışş 2 kez mesaj atmış.. sabah gördüm tabi içim kıpır kıpır.. aramışsın dedim. öyle sesini duymak istedim dedi yine :KK43: ben tabi yine umutlarım suya düşünce kahroldum.. o günden sonra bi kaç kez bahane ile ben ulaştım. bi kere özlüyorum da dedim ama o da demişti zamanında. zaman deyip duruyordu. seni bi başkasıyla kendimi de düşünemiyorum ben dedi. uzun süre kimse olmayacak dedi yani beni tutmaya çalştı elinde sanırım. çünkü bi çocuğun benimle ilgilendiğini arkadaşları aracılığıyla çıtlatmıştım. onunla 3 5 gün mesajlaştım hatta ama sonra arkadaşları çok kötü durumda seni seviyor ama zor dönemden geçiyor kafası karışık deyince ben de o çocuğa yapamıyorum deyip başlamadan bitirdim ki çocuk her konuda ondan üstün ama kalp işte..neyse sonra o arkadaşlarından duydum ki kendinden 5 yaş büyük bi kadınla takılıyormuş hatta evine girip çıkıyormuş ve benim bi fotoğrafımı ( cüzdanında taşıdığı vesikalık resmim) yırtık halde görmüş arkadaşı (ev arkadaşı) ben kahroldum tabi. onu instagramdan takip ediyordum orada da toplu halde bi barda o kızın da olduğu fotoyu görünce delirdim. arkadaşına bu mu diye sordum whatsapptan fotoyu atarak.evet ama nasıl buldun dedi. buldum işte dedim. istersen bunu ona göndereyim senin gördüğünü görsün de bi daha belki utanır bitirir o kadını zaten amacı belli onunla çıkmakla dedi tmm dedim. ona göndermiş tutuşmuş tabi ama şimdi çok üzülmüştr nasıl gördü filan demiş.ben onu bi kaç gün sonra arayım biraz sakinleşsin demiş. tabi ben onu gördüğüm için deli oldum içtim içtim ki normalde yapmam. aradım onu ağladım deli gibi o da ağladı sanırım sesi öyleydi yani nasıl yaptın tmm sevgilim değilsin ama hani kimse olmayacaktı dedim ben ne yaptıysam seni unutmak için yaptım dedi.ama olmadı dedi fotoğrfı kaldırmış kızla da ayrılmış arkadaşı söyledi bunu tabi.unutamıyorum ama seni dedi. özlüyorum düşünüyorum ama yaşadıklarımızı yaşamak istemiyorum bi daha dedi.benim kendimi toparlamam lazım dedi.ben tabi sarhoş kafa ile o görüştüğüm ama olmayan çocuğu söyledim çok iyi yakışıklı filan ama ben seni seviyorum onu sevmiyorum beni onunla birlikte olmaya mecbur bırakma dedim ağlaya ağlaya .. buna izin vermem zaten dedi.. sonra sabah nasıl oldun diye mesaj attı o gün bi kaç bi şey konuştuk hava su..sonra bi sarkı gönderdim dinle diye .dinledim dedi motor almş kendine hep hayaliydi.onunla geziyorum dedi filan..akşam aramş uyurken ertesi gün aramışsın dedim yine bi ses yk akşamüstü arayıp ben seni artık üzmek istemiyorum sen çok uğraştın biliyorum çok değerlisin benim için dedi ben değerli bi insan olmak istemiyorum onlardan bahsetme bana acır gibi davranma yeter dedim. üzülüyorum özlüyorum ama emin olmadığım şeyler var dedi yani sevgiden bahsediyor işte. tmm dedim sen şimdiye kadar emin değilsen artık emin olamazsın bitmiş işte zorla sv beni diyemem bi süre sonra unuturum hayatımda biri olur artık sevmesem de aylardır yoruldum birine bırakırım kendimi belki sevilmek mutlu eder dedim sustu sustu snra hoşçakal dedik ve kapattık.. 2 gün oldu.kafayı yiyorum onurum gururum kalmadı resmen. çok mutsuzum çok detaylı anlattım sizce şimdi ne olacak? gece hayatı alkol ve kötü kadın diye tabir ettiğimizz insanlarla mı devam edecek gelecek mi. gelse bile ben ne yapmalıyım lütfen samimş hislerinizi paylaşın. teşekkür ederim.
bitmis canim bosuna uzulme. Simdi yersin kafayi belki 1 senede yersin ama takinti,aliskanlik olucak seni geri donduren. Düsunsene o kadinla yada baskalariyla neler yapiyo sen kendine yakisan birini bul.. o gecmiste kalsin asla gorusme o seni cepte görüyo..en guzel zamanlarini bos birine harcama

bitmis canim bosuna uzulme. Simdi yersin kafayi belki 1 senede yersin ama takinti,aliskanlik olucak seni geri donduren. Düsunsene o kadinla yada baskalariyla neler yapiyo sen kendine yakisan birini bul.. o gecmiste kalsin asla gorusme o seni cepte görüyo..en guzel zamanlarini bos birine harcama

evet onu düşünce aklımı kaçırır gibi oluyorum zaten başkalarıyla düşündükçe.. onunla ayrılmış yani ama belki bi başkası yoldadır.. bilemiyorum

AZ ÖNCE DUYDUKLARIMLA bi kez daha yıkıldım.. o ilişkiyi bitiriyorum demişti ya hani bana geçen hafta.. arkadaşyla görüştük o kadınla (kendinden 4 yaş büyük demiştim ya fotografını gördüğüm) devam ediyormuş. bana dedi ki artık o bırakmaz o kızı dedi ben de dedim ki niye oyle dedin tmm dönüer diye beklemiyorum artık olmaz zaten ama kızı niye bırakamıyormuş dedin ki dedim. o da ben olsam bn de bırakmam evi temizliyor yemek yapıyr onun odasını bile değiştirdi üstelik sürekli birlikteler istekleri karşılıyor yatıp kalkma filan dedi.. o hiç iyi değil Allah ıslah etsin onu sen yoluna bak artık hayat kur kendine dedi.. ağla ağla içim çekildi. ya nasıl öyle olur daha geçen hafta son konuşmada bana kalbime kimseyi almadım ben zaten vs demişti. yani kalbi olmadan bu kadar şey yaşayacak kadar aciz mi bu erkekler yoksa kalbi de onda ama beni üzmemek için avutmak için mi öyle dedi..

gerçekten çok kötüyüm artık bi umudum yok bi beklentim yok sadece anlamıyorum niye böyle biri için kahroluyorum hala lütfen bi şey söyleyin istemiyorum onu düşünmek çok yıprandım:KK43:(

Giden gitsin, sevginin kıymeti yoksa seni istemeyen bin türlü bahane buluyor. Gercekten sevenler ufacık ümide tutunup gerekli yolları katediyorlar. Bosver, sevmemis. Oyalanmıs; sevgini, her seyini kullanıp gitmis işte, basitçe. Hayatının askı bu degilmiş.

Giden gitsin, sevginin kıymeti yoksa seni istemeyen bin türlü bahane buluyor. Gercekten sevenler ufacık ümide tutunup gerekli yolları katediyorlar. Bosver, sevmemis. Oyalanmıs; sevgini, her seyini kullanıp gitmis işte, basitçe. Hayatının askı bu degilmiş.

evet artık bunların farkındayım. geçsin istiyorum sadece gerçekten onu unutmak istiyorum..

X