7,5 aylık bebek günlük ek gıda öğün ve anne sütü

-mathilda-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
523
303
33
Arkadaşlar merhaba 7.5 aylık oğlum var Allah bağışlasın. Sizlere danışmak istediğim konu ek gıdayla başım dertte şöyle ki 6 aylıkken ek gıdaya geçtik oğlum asla yemek istemedi yemedi de 7 aylık olana kadar hiçbirşey yemedi diyebilirim sonra bir şekilde az az yemeye başladı ama ben anne sütü ek gıda zaman dengesini tutturamıyorum ve günlük neler verebileceğimi bilmiyorum. Bana Allah rızası İçin günlük saat kaçta neler verdiğini anlatır mısınız? Yani aşağı yukarı bir gün anne sütü ve ek gıda saatleri ve ek gıda içerikleri teşekkür ederiö şimdiden. Bir yandan gözüm bebekte hızlı hızlı yazdım siz anladınız ama 😍

Bunu uyarlayabilirsin

Eklentiler

• Screenshot_20220804-010901_Chrome.jpg
    Screenshot_20220804-010901_Chrome.jpg
    93,5 KB · Görüntüleme: 1.436
Öncelikle ek gida süreciniz hayırlı olsun.Bize doktorumuz saat saat yiyeceklerini yazılı olarak verdi.Ama bu robot değil ki.Kucuk bı insan😀biz de kendi rutinimizi oluşturduk.Sabah formül mama sonrası kahvaltı yapiyo.Mesela bugün yumurtalı kıyma yedi.Sonra tekrar süt ve uyku.Uyaninca yemek yediriyoruz.Bugun patates püresi,et ve yoğurt yedi.Aksam kavanozda erik püresi yedi sütünü içti ve uyudu 🥰8 buçuk ayligiz.

Öncelikle ek gida süreciniz hayırlı olsun.Bize doktorumuz saat saat yiyeceklerini yazılı olarak verdi.Ama bu robot değil ki.Kucuk bı insan😀biz de kendi rutinimizi oluşturduk.Sabah formül mama sonrası kahvaltı yapiyo.Mesela bugün yumurtalı kıyma yedi.Sonra tekrar süt ve uyku.Uyaninca yemek yediriyoruz.Bugun patates püresi,et ve yoğurt yedi.Aksam kavanozda erik püresi yedi sütünü içti ve uyudu 🥰8 buçuk ayligiz.
Öğün miktarini nasıl ayarliyorsunuz bebeğiniz reddedene kadar mı veriyorsunuz? Bizde 6 ayligiz ilk hafta kaşık hesabıydi sonra küçük çay bardağı kadar olacak dedi dr ama meyve içinde o oran başlangıç için çok gibi geldi

Öğün miktarini nasıl ayarliyorsunuz bebeğiniz reddedene kadar mı veriyorsunuz? Bizde 6 ayligiz ilk hafta kaşık hesabıydi sonra küçük çay bardağı kadar olacak dedi dr ama meyve içinde o oran başlangıç için çok gibi geldi
Biz bebek reddedene kadar veriyoruz.

ben 3 öğün yediriyordum biri gece olmak üzere 6 kere de meme veya mama veriyordum. sabah uyanınca emiyordu, 1. uykudan uyanınca yiyordu 1 saat sonra emiyordu, 2. ve 3. uykudan sonra da aynı. yatmadan meme+formül mama. gece de rüya öğünü olarak süt veya mama. yani saatten ziyade uykuya endeksliydi yemesi.

ben çok uzun süre kahvaltıda peynir+yumurta+avokado karışımı vermiştim. üstüne de yulaf unundan meyveli muhallebi. önce tuzluyu sonra muhallebiyi veriyordum. muhallebiyi bitirmiyordu. öğlen sebze yemeği ve yoğurt (yemek kıymalıysa yoğurt yerine meyve). son öğünde de önceki öğünlerinden artanlar (yemek+muhallebi), daha isterse üstüne yoğurt. benim hep iki farklı şey yedirmemin sebebi öyle daha iyi yemesiydi. 3-4 kaşıkta bir sıkılıyordu, değiştiriyordum. 2-3 tur atınca zaten doyuyordu. o hayır diyinceye kadar yediriyordum. hiç yarım çay bardağı vs diye kısıtlamadım. ben 5 aylıkken başladım ek gıdaya. alışması 2 ay sürdü.

Neredeyse hiçbir şey yemiyor ne yapacağımı şaşırdım bugün bilerek aç bıraktım uyanınca hep emmek ister emzirmedim direk kahvaltıyı verdim yine yemedi. Su bile içmiyor ağzını kitliyor. Çok korkuyorum çocuğa bişey olacak diye

Neredeyse hiçbir şey yemiyor ne yapacağımı şaşırdım bugün bilerek aç bıraktım uyanınca hep emmek ister emzirmedim direk kahvaltıyı verdim yine yemedi. Su bile içmiyor ağzını kitliyor. Çok korkuyorum çocuğa bişey olacak diye
imkan varsa yemeği başka biri yedirsin biraz da. bizimki de çok çok zor alıştı ek gıdaya, babası alıştırdı. doktorumuz bebek bir öğünda bir çeşitten fazla yemek istemez demişti, ama dediğim gibi bizimki tam tersiydi. aralarda kaşıkla su veriyordum. yemediği her mamayı suyla seyreltip bir daha bir daha deniyordum. eline folyo kağıt, pet şişe filan veriyordum. bazı bebekler alışıncaya kadar akla karayı seçiyor ama sabırdan başka yol yok. dediğim gibi karışım da verdim, püre de verdim. yeterki yesin diye. siz de deneye deneye bulacaksınız.

İlk 10-11 ay bebeklerin ana besin kaynağı anne sütü veya formül mama
Ek gıda uzun bir süre doyumluk olmuyor ne kadar yeseler de üstüne yine emmek istiyorlar
Yemek istemezse zorla ağzına kaşık sokmamanizi öneririm ileride yemekle ilgili daha büyük problemlere sebep olmaması için
Bi de sakin olmaya çalışın bebeklerin günü gününü tutmuyor malesef
Bi hevesle özenerek hazırladığım şeylere dillerini degdirip yere atıyorlar bunu yemezler dediğim şeyleri avuç avuç yiyor benimkiler
Çok da şeyapmiyorum açıkçası ben
Kızlarımdan birinde ciddi yemek problemi yaşadığımı da ekleyeyim

X