7cm-5cm ve 3 adet 3 cm toplamda 5 adet olan kistim

Bidebayilistersenferiha

Aslan Kadını♌
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2019
1.175
1.583
Kızlar hepinize selamlar. Umarım herkes çok iyidir. İlk kez konu açıyorum çünkü işin içinden çıkamayacak hale geldim. Umarım doğru yere konu açıyorumdur. Eğer doğru yerde değilse konum lütfen uyarınız; konuyu bu önemli ve hassas başlıklı bir topikte meşgul etmek istemem.

Gelelim işin içinden çıkamadığım konuya. Kızlar 2.5 yıldır evliyim 1 yılı geçti çocuk istiyoruz. HSG den tutun tüm kan tahlillerime kadar her seyi yaptırdım. 16 yaşından beri 7cm lik kistim vardı ve 2 sene ilaç kullandığım halde ne küçülme vardı ne başka bir şey... Bende bir daha doktora gitmemiştim. Çocuk denemeleri tutmayınca gittim doktora ve öğrendim ki 7cm kistin yanına; 5 cm ve 3 adette 3 er cm lik kistler oluşmuş. Hepsi sağ yumurtalıkta HSG de tüpler açık çıktı. Ama doktorlar bu kistlerle hamile kalmak neredeyse imkansız diyor. Bu arada adetim inanılmaz düzenli 25 gün de bir adet görüyorum 1 gün bile zamanı hiç geçmemiştir. 2 doktor direkt tüp bebek yapalım. Kist ameliyatı önermiyoruz çünkü tüplere zarar veriyor yada yumurtalıklarda yapışıklık oluyor dediler. Salı günü başka doktora daha gidip kesin kararımı vereceğim inşallah. Bu kadar düzenli adet gören bir insanın zaten bence de hamile kalamaması kist yüzündendir. Ama kime söylesem daha 26 yaşındasın ne tüp bebeği diyorlar. Eşim de 36 yaşında ama onun tahlilleri çok iyi çıktı şükür. Siz bu konuda ne diyorsunuz? Yardımcı olur musunuz? Çikolata kistleri bu kadar büyük olup da aldırmadan direkt tüp bebek uygulayıp başarılı olan var mı?

Son düzenleme:
Ki
Kızlar hepinize selamlar. Umarım herkes çok iyidir. İlk kez konu açıyorum çünkü işin içinden çıkamayacak hale geldim. Umarım doğru yere konu açıyorumdur. Eğer doğru yerde değilse konum lütfen uyarınız; konuyu bu önemli ve hassas başlıklı bir topikte meşgul etmek istemem.

Gelelim işin içinden çıkamadığım konuya. Kızlar 2.5 yıldır evliyim 1 yılı geçti çocuk istiyoruz. HSG den tutun tüm kan tahlillerime kadar her seyi yaptırdım. 16 yaşından beri 7cm lik kistim vardı biliyorum ama doktora gittiğimde öğrendi ki 7cm kistin yanına; 5 cm ve 3 adette 3 er cm lik kistler oluşmuş. HSG de tüpler açık çıktı. Ama doktorlar bu kistlerle hamile kalmak neredeyse imkansız diyor. Bu arada adetim inanılmaz düzenli 25 gün de bir adet görüyorum 1 gün bile zamanı hiç geçmemiştir. 2 doktor direkt tüp bebek yapalım. Kist ameliyatı önermiyoruz dediler. Salı günü başka doktora daha gidip kesin kararımı vereceğim inşallah. Bu kadar düzenli adet gören bir insanın zaten bence de hamile kalamaması kist yüzündendir. Ama kime söylesem daha 26 yaşındasın ne tüp bebeği diyorlar. Eşim de 36 yaşında ama onun tahlilleri çok iyi çıktı şükür. Siz bu konuda ne diyorsunuz? Yardımcı olur musunuz?
Merhaba.. Öncelikle bildiğim kadarıyla en ufak basit Bi kist oluşumunda bile tüp bebek transferi yapmıyo doktorlar kistin atılmasını bekleyip o şekil yapılıyor çünkü düşük tehlikesi oluyo. Doktorlar sana bundan bahsetti mi bilmiyorum. Soğan suyu içip faydasını çok gören insanlar oldu burda sen. Kullandın mı acaba.. İyice araştırmadan öğrenmeden canm Bi doktorun demesiyle yapma bunu. Doktorların genelde imkansız dediği şeyler tam tersi oluyo

Ki
Merhaba.. Öncelikle bildiğim kadarıyla en ufak basit Bi kist oluşumunda bile tüp bebek transferi yapmıyo doktorlar kistin atılmasını bekleyip o şekil yapılıyor çünkü düşük tehlikesi oluyo. Doktorlar sana bundan bahsetti mi bilmiyorum. Soğan suyu içip faydasını çok gören insanlar oldu burda sen. Kullandın mı acaba.. İyice araştırmadan öğrenmeden canm Bi doktorun demesiyle yapma bunu. Doktorların genelde imkansız dediği şeyler tam tersi oluyo
Cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. 16 yaşından 18 yaşına kadar ilaç kullandım ama hiç bir küçülme olmadı ve sürekli kist üretiyor vücudum. Gittiğim 2 doktor kist ameliyatı önermiyoruz dediler. Aklım inanın çok karıştı. HSG filmiydi kan dı amh ler hepsi güzel çıktı. Doktorlarda olmamasını kiste bağladılar. Ama dediğim gibi ameliyat önermiyoruz yumurtalık zedeleniyor diyorlar... Soğan kürü hiç denemedim burada okumuştum ama 17 yaşında hayal mayal hatırlıyorum annem içirmeye çalışmıştı içememiştim.

Rica ederim.. Valla canım yerinde olsam önce doğal yollarla çözümü bulmaya çalışırım benm arkadasım da tup bebek tedavisi görüyor kullandıgı ilaç basit kist yapmış onda bile tedaviyi uzattılar bekle adetinle atar zaten demişler kistle hamile kalman sıkıntı tutma olasılığı da düşer. Tutsa da düşük riski olurmuş. Yani burda ben doktorların tedavisiz tup bebek önermelerini anlamış değilim. Sen sogan suyunu kullan bence adetin biter bitmez burda çok insan gördüm senin gibi. İçtikten sonra düzelen.

Rica ederim.. Valla canım yerinde olsam önce doğal yollarla çözümü bulmaya çalışırım benm arkadasım da tup bebek tedavisi görüyor kullandıgı ilaç basit kist yapmış onda bile tedaviyi uzattılar bekle adetinle atar zaten demişler kistle hamile kalman sıkıntı tutma olasılığı da düşer. Tutsa da düşük riski olurmuş. Yani burda ben doktorların tedavisiz tup bebek önermelerini anlamış değilim. Sen sogan suyunu kullan bence adetin biter bitmez burda çok insan gördüm senin gibi. İçtikten sonra düzelen.
Soğan kürüne cesaret edemiyorum hormon dengesini bozar diyor doktor kafanıza göre kullanmayın diyorlar aslında başlamak istiyorum

Benim sizinki kadar olmasa da küçük bir kistim vardı, soğan kürüyle (ki çok düzenli de yapamamıştım) yok oldu. Bir arkadaşım da pko'luydu, regl olamıyordu çok faydasını gördü.

4 aylık kürden sonra 6 ay ara vermek gerek diye hatırlıyorum, fazla yapmadığınız sürece zararı olmaz.

"Uygulama adet (regl) bitiminden 3-7 veya 10 gün sonrasında başlanır ve ilk ay 15 gün diğer aylar 10'ar gün olmak üzere toplamda 4 ay boyunca yapılır ve kür sonlandırılır."

Ben yanında testere dişli aslan pençesi çayı da almıştım ama onu hiç düzenli içmedim.

daha 26 yaşındaymışsınız, çocuk için acele etmeyin bence. önce sağlığınıza kavuşun sonra kendiliğinden olur çocuk.

Benim sizinki kadar olmasa da küçük bir kistim vardı, soğan kürüyle (ki çok düzenli de yapamamıştım) yok oldu. Bir arkadaşım da pko'luydu, regl olamıyordu çok faydasını gördü.

4 aylık kürden sonra 6 ay ara vermek gerek diye hatırlıyorum, fazla yapmadığınız sürece zararı olmaz.

"Uygulama adet (regl) bitiminden 3-7 veya 10 gün sonrasında başlanır ve ilk ay 15 gün diğer aylar 10'ar gün olmak üzere toplamda 4 ay boyunca yapılır ve kür sonlandırılır."

Ben yanında testere dişli aslan pençesi çayı da almıştım ama onu hiç düzenli içmedim.

daha 26 yaşındaymışsınız, çocuk için acele etmeyin bence. önce sağlığınıza kavuşun sonra kendiliğinden olur çocuk.
çooook teşekkür ederimm ❤❤❤❤

Kızlar merhaba 23 yaşında bir kız kardeşim var henüz bekar.İki gün önce adet gecikmesin dolayı jinekolojik muayeneye gittik ve doktor sol yumurtalıkta 8 cm çikolata kisti olduğunu söyledi emar çekildi oda aynı çıktı ca-125 kan testine bakıldı 45 çıktı değer olması gereken değer 0-35 arasıymış yani oda kisti onaylıyo ve bize ameliyat önerdi yoksa kist daha çok büyüyebilirmiş.o kadar çok moralim bozuk ki ne yapıcaz bilmiyorum kardeşime çok üzülüyorum çünkü ilerde çocuğu olmamasından korkuyorum daha bekar ve çok genç 😔 Bende 7 yıl boyunca hamile kalamadım bir sorunum olmadığı halde şimdi kardeşim aynı şeyleri yaşamadından çok korkuyorum Rabbim yardımcımız olsun İnşallah amin 🙏 şimdi neler söylemek istersiniz yardımcı olun kızlar iki gündür hayat cehenneme döndü resmen 😔😔

X