8 aylık bebeğimi biberona nasıl alıştırırım?

Mari0808

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2020
92
21
İlk başlarda bebeğim biberona alıştığı için beni emmemişti sütüm da azalmıştı, sonra emzirme danışmanı sayesinde mamayı bıraktık sütüm arttı emmeye başladı, biberon çıktı hayatımızdan. Şu an 8 aylık olcak ve sütümün azaldığını hissediyorum arada yine azalıyordu sağıma arttırıyorum ama artık çok yoruldum gerçekten, buzlukta sütlerim var onları d kabul etmiyor biberonu da tutamıyor, doktoruna da danışıp devam sütü vermeye karar verdim, zaten önceliğim emzirme sonra mama veririm ama biberondan ememiyor, küçük alıştırma biberpnuyla su veriyorum o u bile söke saça anca, çiyniyır ağzında. Önerebileceğiniz biberon var mı, nasıl alıştırabilirim?

İlk başlarda bebeğim biberona alıştığı için beni emmemişti sütüm da azalmıştı, sonra emzirme danışmanı sayesinde mamayı bıraktık sütüm arttı emmeye başladı, biberon çıktı hayatımızdan. Şu an 8 aylık olcak ve sütümün azaldığını hissediyorum arada yine azalıyordu sağıma arttırıyorum ama artık çok yoruldum gerçekten, buzlukta sütlerim var onları d kabul etmiyor biberonu da tutamıyor, doktoruna da danışıp devam sütü vermeye karar verdim, zaten önceliğim emzirme sonra mama veririm ama biberondan ememiyor, küçük alıştırma biberpnuyla su veriyorum o u bile söke saça anca, çiyniyır ağzında. Önerebileceğiniz biberon var mı, nasıl alıştırabilirim?
Tutmayan bebek tutmuyor malesef benim oğlum 18 Aylik doğdu doğalı asla biberon emzik almadı istemedi bende zorlamadim suyu falan normal pipetki suluktan içerdi yaklaşık 1 ay önce emzirmeyi bıraktık ondan sonra kendi isteğiyle aldı biberonu geceleri su içirmek için kullanıyorum.

Benim kızımda başlarda sarilik ve süt azlığından dolayı mama verirken biberonla içiyordu.sonrasinda biberon reddi oldu ağzına kesinlikle sokmuyor şu an sadece meme emiyor ama meme de uyumaya alışık az emiyor bazen doymadığını düşünüyorum ki saat basi meme istiyor.bugun hep memedeydi 4.aydayiz mama yapıp arada biberonla vermek istiyorum ama daha küçükken bile diliyle itiyordu vuruyordu simdi agliyor ve kesinlikle almıyor.emzik te almıyor.sorun mamada olabilir diye düşünüp mama degistirdim.yine almadi.en son sütümü sagdim yine almadi ve anladim ki kesinlikle biberon istemiyor.sutum doyurma tabiki sadece meme vereyim ama doymuyor.kati gıdaya geçiş yapmak istiyorum ama küçük nasil yapacak bilmiyorum.buyuk kızım hem mama hem meme emiyordu 4.ayda ek gıdaya geçmiştik.cis sayısı da az.mama meme beraber yerken xok cis yapardı.meme ye geçince azaldı.doymadigjni.dusunerek doktora gideceğim inşallah.bir de EDS yöntemi var onternetten araştırın benim kızım almaz biliyorum bir deneyin isterseniz sonuç alan cok kişi var.ben doktorla konuştuktan sonra mecbur denemek zorunda kalabilirim.internette çok ucuz eds icin malzeme var evdeki biberonla halledebilirsin.Rabbim yar ve yardımcımız olsun

Cis sayısı azaldiysa doyamadığı için olabilir bizde aynısını bu ay yaşadık. Bende emziğe alıştırmaya çalışıyorum. Herkes emzik kurtarıcı diyor ama ne yapsam almıyor.

Cis sayısı azaldiysa doyamadığı için olabilir bizde aynısını bu ay yaşadık. Bende emziğe alıştırmaya çalışıyorum. Herkes emzik kurtarıcı diyor ama ne yapsam almıyor.
Ben de öyle düşünüyorum bu ay 500 gr almis sınırda.emzigi ben de istedim çok.hatta ara ara hala deniyorum ama bildiğiniz büyük insan gibi oguruyor avent ve wee baby nin aldim almıyor.buyuk kızımda emzik kullanmistik.gercekten büyük kurtarıcı kendi uyuyordu.eme eme.hem sakinleştirir bebekleri.heryere rahatlıkla gidebiliyorduk ama siz biz nasıl farklıysak bebeklerde farklı küçük kuzum almıyor ve kendi de zorlanıyor.cumku benim mememi emzik gibi kullanıyor çoğu zaman o yuzden bırakmak istemiyor.oyalaniyor masallah çok güzel bir his ben her istediğinde veriyorum ama evde yardım edecek kimse yok logusaligimizda bile yoktu.bir kızım daha var onu da bakmam lazım eşim her zaman anlayışlı olamıyor.arkadasim 5.ayda alistirabildigini soyledi ara ara deniyorum.siz de deneyin.Allah kerim

Bence emzirmeye devam et derim yavaş yavaş biberona geçersin arada denersin, zaten eskisi gibi gelmez artık bence memeden , zaten 8 aylıkmış ek gıdaya geçmiştir. Ben 8 aylıkken baya şey yediriyordum zaten 9 aydan sonra normal çoğu şeyi yemeğe başlıyor aslında. Seni emmeside tatlı niyetine olur bence ek gıdanın üstüne daha çok düş derim 🙏🏻😍😍

Benim 3 ayda sütüm azaldı fazla emziremedim maama veriyorum ama gece uykuda sadece mama içiyor gğndüz hep ek gıda tam şuan 1 yaşına giricek

Benim kızımda beni yalancı meme gibi kullandı o zamanlar zorlanmiyordum. Şimdi sütüm gitti ve aşırı derecede zorlanıyorum. Saolsun çokta inat🤭

Benim kızımda beni yalancı meme gibi kullandı o zamanlar zorlanmiyordum. Şimdi sütüm gitti ve aşırı derecede zorlanıyorum. Saolsun çokta inat🤭
Bizimki almaya başladı ama tam aç olduğu saatte olacak ve sizi görmemesi lazım, başka biri versin 🥰ben hastaneye gitmiştim geçiktim eşim sütümü vermeyi denedi aldı,eşim verince alıyor, siz de deneyin😊

X