8 gün sonra 3 ay olacak doğum yapalı

orionnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2021
1.746
2.095
28
merhaba ben 23 martta doğum yaptım ve 1 haziranda işe başlamak zorunda kaldım. sütümü sabah akşam sağıyorum bebeğim emmek istemiyo ve emmiyor artık biberon kullanmak zorunda kaldım zaten ben işteyken kayınvalidem bakıyo o mecbur biberon ile besliyo kullandığım biberon da aslında phlips avent anne memesine yakın olan ama meme reddi başladı ve artık emmiyor. sütüm çok azaldı 24 saatte 100 cc süt anca birikiyor bir göğsümde diğer göğsümden 30 cc anca çıkıyor 24 saatte bu normal mi ilk bebeğim ve yaşım 25 kimseye anlatamıyorum yargılamaya o adar açık ki herkes kendi annem bile sanki ben istemez miyim bol sütüm olsun bebeğime yetsin ama olmuyo çok stresli bir dönemdeyim 2 göğüsüm arasında çok fark var birinden 100 cc çıkarken diğerinden 30 cc zor çıkıyor. bebeğimi de çok kıskanıyorum kayınvalidemden ama çalışmam da gerekli ülke şartlarında daha iyi bir gelecek sunmak için 6 aya kadar bir öğün de olsa anne sütü alsın diye uğraşıyorum sürekli sağmaya çalışıyorum ama artmıyo sütüm git gide daha da azalıyo bunu yaşayan tek benmiyim acaba . :KK43: eşim sürekli baskı yapıyor yemek yemem için ama iştahım yok sürekli bir mutsuzluk hali var üzerimde içimi dökmek istedim

Daha iyi bir gelecek icin calismam lazim diyorsunuz ama bebeginizin size su an ihtiyaci var.İlerde zaten büyümüş olacak.Yani altinci aydan sonra ise başlasaydınız eger sizi maddi anlamda cok zorlamazsa.Cok erken baslamissiniz.Daha 3 aylik bebek.Calisilmasina karsi degilim ama keyfi calisilmasi banaa dogru gelmiyor.en azindan soyle bir ortalasaydi ayini.Siz bilirsiniz tabiki.Bol bol su icin dereotu yiyin.Tahin helvasi ve instagramda emzirme danismanligi var.dilruba hanm ondan destek alabilirsiniz.Alanlarr cok memnun.

24 saatte bir mi sağıyorsunuz?
Memede süt biriksin diye beklenmez. Süt dolan memede zaten süt üretimi azalır
Anne memesine yakın diye satılan biberonlar daha çok meme reddi yapar
Beslemenin tek yöntemi biberon değildir.
Siz acilen profesyonel bir emzirme danışmanından yardım alın.
Bu arada gündüz saat başı gece de iki saatte bir 10 dk sağım yapın

merhaba,
hayırlı olsun öncelikle. eşinize katılıyorum, yemek yemenize ve özellikle suya çok dikkat edin. stres de etkiliyor sütü. canınızı sıkmayın, bence hiç emmeyen bebeğe gene 130 cc iyi çıkıyor. makineler bebek kadar efektif çekemiyor malesef, süt az çekildiği için de az üretiliyor. emzirmek için zorlayın eğer yapabilirseniz, benim iki bebeğim de 2-4 ay arası kucağımda ziplatirken emmislerdi, yalnızca uyku arasında verirsem tutuyorlardı memeyi (biberon ve emzik kullanmamalarina rağmen) bu aylarda böyle meme reddi olabiliyor, siz yilmayin cabalayin. en azından gece biberon almasa hiç yine iyidir.
iki meme arasındaki farka da takılmayın bence. benim de ikinci bebeğimi emzirirken böyle bir şey oldu. sağ memeyi daha çok verdiğim için rahatliktan orada daha çabuk ve daha çok süt birikiyor, sol meme o kadar şişmiyor artık. neredeyse 5 kere sağ meme, 1 kere sol meme emziriyorum. sola ağırlık verince artış oluyor orada tekrar ama unutunca geri aynı düzene dönüyor.

çalışan anneler çok kıymetli, Allah işinizi kolaylaştırsin. eğer içiniz rahat etmiyorsa ve zorunlu degilseniz bu zamanlarinizi bebeginize ayırabilirsiniz. ama çalışmanız gerekiyorsa tabi ki bir sürü başka yol var. utanmayın, sıkılmayin, sizi çok iyi anlıyorum herkes baskı kurar gibi bakıyor süt meselesinde ama bu pek önemli değil. süt artan bir şey, artmazsa mamayla desteklersiniz

Daha iyi bir gelecek icin calismam lazim diyorsunuz ama bebeginizin size su an ihtiyaci var.İlerde zaten büyümüş olacak.Yani altinci aydan sonra ise başlasaydınız eger sizi maddi anlamda cok zorlamazsa.Cok erken baslamissiniz.Daha 3 aylik bebek.Calisilmasina karsi degilim ama keyfi calisilmasi banaa dogru gelmiyor.en azindan soyle bir ortalasaydi ayini.Siz bilirsiniz tabiki.Bol bol su icin dereotu yiyin.Tahin helvasi ve instagramda emzirme danismanligi var.dilruba hanm ondan destek alabilirsiniz.Alanlarr cok memnun.
yaşadığımız şehir büyük şehir tek maaşla geçinemediğimiz için başlamak zorunda kaldım keyfi değil yani

24 saatte bir mi sağıyorsunuz?
Memede süt biriksin diye beklenmez. Süt dolan memede zaten süt üretimi azalır
Anne memesine yakın diye satılan biberonlar daha çok meme reddi yapar
Beslemenin tek yöntemi biberon değildir.
Siz acilen profesyonel bir emzirme danışmanından yardım alın.
Bu arada gündüz saat başı gece de iki saatte bir 10 dk sağım yapın
sürekli sağım yapıyordum ama süt çıkmayınca doldukça sağmaya başladım

merhaba,
hayırlı olsun öncelikle. eşinize katılıyorum, yemek yemenize ve özellikle suya çok dikkat edin. stres de etkiliyor sütü. canınızı sıkmayın, bence hiç emmeyen bebeğe gene 130 cc iyi çıkıyor. makineler bebek kadar efektif çekemiyor malesef, süt az çekildiği için de az üretiliyor. emzirmek için zorlayın eğer yapabilirseniz, benim iki bebeğim de 2-4 ay arası kucağımda ziplatirken emmislerdi, yalnızca uyku arasında verirsem tutuyorlardı memeyi (biberon ve emzik kullanmamalarina rağmen) bu aylarda böyle meme reddi olabiliyor, siz yilmayin cabalayin. en azından gece biberon almasa hiç yine iyidir.
iki meme arasındaki farka da takılmayın bence. benim de ikinci bebeğimi emzirirken böyle bir şey oldu. sağ memeyi daha çok verdiğim için rahatliktan orada daha çabuk ve daha çok süt birikiyor, sol meme o kadar şişmiyor artık. neredeyse 5 kere sağ meme, 1 kere sol meme emziriyorum. sola ağırlık verince artış oluyor orada tekrar ama unutunca geri aynı düzene dönüyor.

çalışan anneler çok kıymetli, Allah işinizi kolaylaştırsin. eğer içiniz rahat etmiyorsa ve zorunlu degilseniz bu zamanlarinizi bebeginize ayırabilirsiniz. ama çalışmanız gerekiyorsa tabi ki bir sürü başka yol var. utanmayın, sıkılmayin, sizi çok iyi anlıyorum herkes baskı kurar gibi bakıyor süt meselesinde ama bu pek önemli değil. süt artan bir şey, artmazsa mamayla desteklersiniz
dediğiniz gibi üzerimde baskı hissediyorum ve mama destekli veriyorum mecburen tek maaşla geçinemediğimiz için çalışmaya başladım bebeğim doğar doğmaz emzik verdiler ağzına maalesef zaten stresimin en büyük sorunu da bu çocuğuma kayınvalidem baktığı için giydiği kıyafete kadar karışmaya başladı tav oluyorum bende iyice stres oldum bu yüzden sürekli birde bende kalsın diye söyleyip duruyorlar

yaşadığımız şehir büyük şehir tek maaşla geçinemediğimiz için başlamak zorunda kaldım keyfi değil yani
Anladim,oyleyse yemenize dikkat edin,stres yapmayin.Baska yolu yok.Zaten bu ikisi cok etkiliyor sutu.Yesil soğanda süt yapiyor bu arada.Birde ben ilk zamnlar silikon gogus ucu kullanmistim hemen tutmustu memeyi yoksa kolay almiyordu meme ucunu.Onuda bir deneyin

Süt yapan şeyler tüketseniz?
Bol su, yulaf ,havuç, hurma, ısırgan, yeşil yapraklı sebzeler,Sütlaç gibi az şekerli tatlılar vs..
bir de şu ebebek vs tarzı yerlerde malt içecekler var onların etkili olduğunu söylüyorlar bir deneseniz ??

Anladim,oyleyse yemenize dikkat edin,stres yapmayin.Baska yolu yok.Zaten bu ikisi cok etkiliyor sutu.Yesil soğanda süt yapiyor bu arada.Birde ben ilk zamnlar silikon gogus ucu kullanmistim hemen tutmustu memeyi yoksa kolay almiyordu meme ucunu.Onuda bir deneyin
meme ucum var alıyordu ben işe başlayınca başladı bu durum aslında sanki bana trip atıyo beni bırakıp gittin diye

Süt yapan şeyler tüketseniz?
Bol su, yulaf ,havuç, hurma, ısırgan, yeşil yapraklı sebzeler,Sütlaç gibi az şekerli tatlılar vs..
bir de şu ebebek vs tarzı yerlerde malt içecekler var onların etkili olduğunu söylüyorlar bir deneseniz ??
e bebekten malt içecek aldım ama içemedim çok kötü midemi bulandırıyo istifra ettim en son içemedim :KK43: hurma çok yiyorum

Yavrum annesini ariyordur,isten gelince mumkun olduğu kadar cok ilgilenin yavruyla.Sakin ama sakin kvye birakmayin,taviz vermeyin.Onun annesi sizsiniz.Taviz tavizi dogurur

Yavrum annesini ariyordur,isten gelince mumkun olduğu kadar cok ilgilenin yavruyla.Sakin ama sakin kvye birakmayin,taviz vermeyin.Onun annesi sizsiniz.Taviz tavizi dogurur
zaten işten gelince sürekli onunla ilgileniyorum saat 10 gibi uyuyo uyumak istemiyo sabah ta 5 de kalkıyo işe gidene kadar gülüyo değişik sesler çıkarıyor saat sekize kadar konuşuyorum sarılıp öpüyorum işe giderken mecbur kv bırakıyorum

Meme reddi olmuş olabilir. Ayrıca süt üretimi için emzirip diğer gogusu sağman beyne daha çok etki ediyo üretimi için öyle deneyebilirsin. En güzeli bebeğin emmesi az cikiyo diye moraliniz bozulmasın bu sütüm yok anlamına gelmiyor bebeğin emdigiyle sağılan süt arasında çok fark var. Bır gogusunuzden fazla geliyosa taziklidir muhtemelen tam bosalmiyosa olabilir. Süt üretimi için bolca su ve uyku stresten uzak durun . Çünku zengin fakir ayrımında bile süt üretimi aynidir. Katiletiye çevirmek istiyorsanız da yumurta kuruyemişler özellikle süt kurusu hurma hosaflar içip bol irmikli ve petibor bisküvili pasta tüketimi yapabilirsiniz arttığının bizzat göreceksiniz . En geç üç saatte sağım yapın beklemeyin.

Eşim ve ben öğretmeniz. 23 Haziran 2019 da ikiz bebeklerimiz dünyaya geldi. rapor hakkım dolduktan sonra ücretsiz izne ayrıldım. 1 yıldır kendim ailelerin desteğiyle bakıyorum. 1 yıl daha çalışmayacagim. Bizde büyükşehir de kirada oturuyoruz. Altın vs herhangi bir birikim yok sadece arabamiz var. Üç tüp bebek tedavisi sonrası oldu bayağı da masraf yaptık. İkiz bebek masrafı da çok fazla 4 aydır maaş almıyorum. Tek öğretmen maaşı 4900 ek ders ile 6100 lirayla geçiniyoruz. Zorluyor ama bebeklerimi bakıcıya bırakamazdim. Allah yardım ediyor şuan şükür çok dara düşmedik 🤲🤲 eğer çok çok dara düşmeyecekseniz bebeğine sen bak derim. Birazda zorlasin. Başka bebeğiniz yok sanırım. Biz ev almaya niyetliydik sırf bebek olurda onları bırakıp çalışmak zorunda kalmayıyim diye bebek sonrasına ev almayı erteledik.

Sütün içinde pekmezli su öneririm. Sıcak suya pekmez kat iç sabaha kadar taşar. İkizlerimi 5 ay emzirdim. Dereotu, pekmezli su, karpuz bende en çok etki edenler

dediğiniz gibi üzerimde baskı hissediyorum ve mama destekli veriyorum mecburen tek maaşla geçinemediğimiz için çalışmaya başladım bebeğim doğar doğmaz emzik verdiler ağzına maalesef zaten stresimin en büyük sorunu da bu çocuğuma kayınvalidem baktığı için giydiği kıyafete kadar karışmaya başladı tav oluyorum bende iyice stres oldum bu yüzden sürekli birde bende kalsın diye söyleyip duruyorlar
kv nizi kiskanmak yerine tesekkur edin. ne guzel bakiyormus iste. ufak tefek seyleri dert edinmeyin kendinize

Ne kadar çok sağarsaniz o kadar sut üretimi olur. 24 saat çok az, bende bir ara sağmak zorunda kaldım iki saate bir sagiyordum. Bir de makinalar bebek gibi değil tabi bir olmuyor bebek emdiği zaman daha çabuk süt oluşuyor. Siz süt olmasada sık sık sağın ki vücutta demekki süt ihtiyaci var diye daha çok sut uretsin. Arz talep meselesi gibi düşünün :)) kuru incir hurma yiyin bol bol yeşil mercimekte çok sut yapar. Ayrıca keşke işe başlamak için acele etmeseydiniz bebeğinizin size en çok ihtiyaç duyduğu zamanlar su zamanlar.

X