8.sınıf çocuğu olanlar doping hafıza ?

seatlle

Gökkuşağı için, yağmura katlanmak zorundasın
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2017
709
1.206
Herkese iyi günler.8. Sınıf bir oğlum var sağolsun derslerle hiç işi olmaz .Bu Online eğitimde her anne gibi çok yıprandım.Derslere ilgili bir çocuk zaten hiç olmadı bu süreçte iyice arapsaçına döndük.Sürekli özel ders aldırma Türkçe matematik ve fen şeklinde açık kapatmak için çaba içerisindeyim.Şimdi sorum şu sürekli duyuyorum doping hafıza diye bir uygulama fikir sahibi değilim açıkçası söylenene göre değişik bir metot kullanılıp görsel hafızaya yönelik bir uygulama ile öğretiliyormuş..Soru işaretim ise bu çocuk zaten Online da batırıyor ee bu doping hafıza da bir Online gerçekten ne yapacağımı artık şaşırdım fikre ihtiyacım var açıkçası.Söylenene göre hiç ders sevmeyen çocuklar bile ilgili bir şekilde öğreniyorlarmış bunu kullanıp gerçekten böyle düşünen oldu mu?Kısacası imdatttt yardım edin bana paramı boşu boşuna harcamak istemiyorum!

Herkese iyi günler.8. Sınıf bir oğlum var sağolsun derslerle hiç işi olmaz .Bu Online eğitimde her anne gibi çok yıprandım.Derslere ilgili bir çocuk zaten hiç olmadı bu süreçte iyice arapsaçına döndük.Sürekli özel ders aldırma Türkçe matematik ve fen şeklinde açık kapatmak için çaba içerisindeyim.Şimdi sorum şu sürekli duyuyorum doping hafıza diye bir uygulama fikir sahibi değilim açıkçası söylenene göre değişik bir metot kullanılıp görsel hafızaya yönelik bir uygulama ile öğretiliyormuş..Soru işaretim ise bu çocuk zaten Online da batırıyor ee bu doping hafıza da bir Online gerçekten ne yapacağımı artık şaşırdım fikre ihtiyacım var açıkçası.Söylenene göre hiç ders sevmeyen çocuklar bile ilgili bir şekilde öğreniyorlarmış bunu kullanıp gerçekten böyle düşünen oldu mu?Kısacası imdatttt yardım edin bana paramı boşu boşuna harcamak istemiyorum!
Reklam her şeydir cümlesinin özeti gibi bu Doping Hafıza. Tamamen para tuzağı ve bilinçli olarak velilere oynuyorlar özellikle.

Teog vardı benim dönemimde derece yapmıştım o zamanlar hatta burslu okudum. Oturup test çözmüştüm yani böyle uçuk kaçık şeylere hiç gerek yok. Ben de ders çalışmayı hiç sevmedim ve hala da sevmiyorum ama masa başına oturmaktan başka yolu da yok. YKS için de bir arkadaşımın hesabından girmiştim merak ettiğim için. Görsel hafıza dediği şeyler tamamen saçmalık gibi geldi bana bir işime yaramadı.

inanmayın. bir kere o bilinç yok 8.sınıf çocuklarının çoğunda. ben geçen sene 8 iken hızlı okuma dersi aldırdım ne işe yaradı hiç.
bol bol test çözsün ve saat tutarak deneme çözsün.
Bu arada ben de o zamanlar hızlı okuma gitmiştim ve hayatımdaki etkisini hala fark ediyorum. Çoğu kişiye göre hızlı okuyorum ve okuduğumu anlayabiliyorum yani bana etkisi olmuştu. Egzersizlerin olduğu bir cd vermiş olmaları gerek çocuğunuz tekrar başlasa işe yarar belki.

Bu arada ben de o zamanlar hızlı okuma gitmiştim ve hayatımdaki etkisini hala fark ediyorum. Çoğu kişiye göre hızlı okuyorum ve okuduğumu anlayabiliyorum yani bana etkisi olmuştu. Egzersizlerin olduğu bir cd vermiş olmaları gerek çocuğunuz tekrar başlasa işe yarar belki.

benim oğlan okumayı sevmiyor ki.
siz bilinçliymişsiniz. belki bir tık faydası olmuştur ama çoğu insanın sağladığı faydayı sağlayamadı.

hızlı okuma ve aynı zamanda da anlayabilme çok önemli haklısınız.test sistemli olduğu için sınavlarımız bazı soruları bilmesek de okuduğumuzu doğru anlama yöntemiyle çzebiliyoruzz

benim oğlan okumayı sevmiyor ki.
siz bilinçliymişsiniz. belki bir tık faydası olmuştur ama çoğu insanın sağladığı faydayı sağlayamadı.
Tabii ki siz daha doğrusunu bilirsiniz çocuğunuz için ama doğru kitaplarla başlanırsa herkes okuma alışkanlığı kazanabilir diye düşünüyorum ben. Mesela Harry Potter serisini gerçekten okuması çok kolay ve sürükleyici bu yüzden o yaşlar için en uygun kitaplar olabilir. Genelde okul hayatımda öğretmenlerin okutmaya çalıştıkları kitapları sevmezdim ama iyi bir kitap bulduğum zaman her zaman film, dizi gibi şeylerden önce gelirdi. Şu anda da çok ağdalı kitaplar okumayı pek sevmesem de iyi kötü bir alışkanlık edinilmiş oluyor.

Tabii ki siz daha doğrusunu bilirsiniz çocuğunuz için ama doğru kitaplarla başlanırsa herkes okuma alışkanlığı kazanabilir diye düşünüyorum ben. Mesela Harry Potter serisini gerçekten okuması çok kolay ve sürükleyici bu yüzden o yaşlar için en uygun kitaplar olabilir. Genelde okul hayatımda öğretmenlerin okutmaya çalıştıkları kitapları sevmezdim ama iyi bir kitap bulduğum zaman her zaman film, dizi gibi şeylerden önce gelirdi. Şu anda da çok ağdalı kitaplar okumayı pek sevmesem de iyi kötü bir alışkanlık edinilmiş oluyor.
kızım bayılıyor harry potter e tüm filmlerini izledi legolarına merak sardı sonra hem eğlendi hem becerileri gelişti.bu günde indirim varmış bir kitap sitesinde kitaplarını aldıkk merakla bekliyor.bir de tavsiye üzerine 4 yıldır osman abalının dikkat geliştirme setlerine devam ediyoruz.lego gibi tahtadan ekipmanı var o yıllarca kullanılıyor.sadece yaşa göre kitaplarını yeniliyoruzzz.

kızım bayılıyor harry potter e tüm filmlerini izledi legolarına merak sardı sonra hem eğlendi hem becerileri gelişti.bu günde indirim varmış bir kitap sitesinde kitaplarını aldıkk merakla bekliyor.bir de tavsiye üzerine 4 yıldır osman abalının dikkat geliştirme setlerine devam ediyoruz.lego gibi tahtadan ekipmanı var o yıllarca kullanılıyor.sadece yaşa göre kitaplarını yeniliyoruzzz.
Ben filmlerini hiç izlememiştim kitaplarını okurum diye düşünerek iyi ki de öyle yapmışım kitaplarla kıyaslayınca gerçekten çok basit kalıyor.

Bir de Percy Jackson serisi varmış Harry Potter sevenler onu da seviyormuş genelde. Ben biraz okumaya çalışmıştım ama yaşıma göre çocuk kitabı gelmişti siz bir bakın isterseniz. Kızınızı Wattpad'ten uzak tutun lütfen benim dönemimin kabusu oldu o uygulama. Bizim yaş aralığının edebiyat bilgisi Kötü Çocuk'tan ibaret kalacak diye korkuyorum wattpad yüzünden 😂

lise döneminde derslerim fazla iyi değildi ama çocukluğumdan beri okuma tutkum vardı.üniversite kazanmamı sağladı bu okuma merakıı.bol da test çözdüm son sene sedece.malesef bazı aileler kitaba verilen paraya bile acıyorlarrrr :kızgın:

inanmayın. bir kere o bilinç yok 8.sınıf çocuklarının çoğunda. ben geçen sene 8 iken hızlı okuma dersi aldırdım ne işe yaradı hiç.
bol bol test çözsün ve saat tutarak deneme çözsün.

:oha::oha::oha: şok oldum, sen ergen çocuk annesi misin? Ben hep yaşitiz zannediyordum seninle, 29-30 falan.
Ben dokuzuncu sınıftayken annem de bizi hızlı okuma kursuna götürmüştü. O zamanlar da çok cimri bir çocuktum. 'anne ben zaten hızlı okuyorum,gerek yok' dedim, dinlemedi.
Hayatıma da katkısı sıfır. Gerçekten de o metoddaki gibi gözü fıldır fıldır oynatip hızlı okuyan var mı? Okumak benim için bir zevk valla ,bir sağdan,hop bir soldan ,bir yukaridan , bir aşağıdan...aman da hızlı okuyacağım diye şaşı olacagima hiç okumam daha iyi :)
Bence hızlı okumanin tek yolu vardır hep okumak, daha çok okumak...ben kendimi bildim bileli ne bulursam okurum. Küçükken çocuk kitabı okurdum, evdeki ansikopedileri okurdum, ergen oldum hey girl,go girl,cosmo girl,salsa,trendy ne varsa, küçük reklamlara kadar okurdum...WC'de bile yanima kitap almadiysam deterjanın, sampuanin arkasını okurdum 😅😅 haliyle hep hızlı okuyan, okuduğunu anlayan biri oldum .
Bence aileler çocuğunu böyle kurslara göndermektense kitapla baristirsin. Her çocuğun gönlüne göre bir kitap vardır.
Bizim bir aile dostumuz da anneme 'sizinkiler ne güzel, bizim kiz kitap okumuyor' diye yakinirdi,ergenlik zamanlarında. Kıza alıp okumadı diye yakındiklari kitaplar da 'kucuk sahabeler' , 'dosta dogru' ,'peygamberimi neden seviyorum' içerikli, içinde ideal insanların pek dürüst yaşamları ve ahiretlerini kurtaracak ogutlerle dolu kitaplardı. Yaz tatilinde kız bizim evde bir hafta zaman geçirdi, bizim epsilon ve yozlaşmış ilkgençlik yayınlarından kitapları su gibi icti 😅😅 kızlar arasi çeteleşme, sigara, flört, ilk öpüşme, ergenlik sorunları, aileden nefret etme, kimse beni anlamıyor diye kapıyı çarpan ergenler, kaos...meğer kız bunları okumayı seviyormuş 😅😅 bizim evde kitapların büyülü dünyasına giriş yaptı , elbet zamanla tarzını düzeltti ...
Yani bence çocuk , kitap okumayı sevmiyorsa seveceği kitaplar bulmak lazım. Elbet o vakit heyecanla çevirecektir sayfaları... Harry Potter denmiş yukarıda. Harika bir fikir . Kız, erkek herkes Harry Potter kitaplarına bayılır. Ucyuz beşyüz sayfa su gibi geçer.

Ahhhh ablacım ne yaptıysam okumayı sevdirmedim harry potter serisi full bizde onu okumak için eline almadı bende kendi seçimini kendi yapsın diye kırtasiye ye götürüyorum hiç şevk yok ki birlikte uyumadan önce o kitabını ben kitabımı okuyorum 20.sayfada uykum geliyor diye bırakıyor çoğu zaman saatini daha erkene alıyorum yine aynı şey İnan bana bende ne yapacağımı şaşırdım sen kendin istekliymişsin

Reklam her şeydir cümlesinin özeti gibi bu Doping Hafıza. Tamamen para tuzağı ve bilinçli olarak velilere oynuyorlar özellikle.

Teog vardı benim dönemimde derece yapmıştım o zamanlar hatta burslu okudum. Oturup test çözmüştüm yani böyle uçuk kaçık şeylere hiç gerek yok. Ben de ders çalışmayı hiç sevmedim ve hala da sevmiyorum ama masa başına oturmaktan başka yolu da yok. YKS için de bir arkadaşımın hesabından girmiştim merak ettiğim için. Görsel hafıza dediği şeyler tamamen saçmalık gibi geldi bana bir işime yaramadı.
Çok teşekkür ediyorum cevapların için🙏

Bu doping ıvır zıvırlarına inanmıyorum. Kaç senedir var ama doğru sonuç alınmış bir tanesine bile rastlamadım. Çevremde de var değişik yöntemler deneyenler ama hep aynı. Boşuna o tür şeylere paranızı kaptırmayın bence.
Teşekkür ederim anladım işte acaba olur mu diye herşeyi araştırıyor insan yok çocuğun içinde olacak ben bunu kabulleneyim önce

Ben de çizgi roman severdim ve vampir kitapları. Bu çizgi roman sevgisi bana daha orta okulda, rıfat ılgaz, yaşar kemal, aziz nesin, Reşat Nuri falan okuttu. Çünkü okumaktan lezzet almayı öğrenince gerisi çorap söküğü gibi geldi. Orta 3 te sinekli bakkalı okudum, cumhuriyet dönemi eserlerine bayıldım. Lisede orhan pamuklar, umberto ecolar....

Sevdiği şeyle başlarsa okumayı çok sever umarım

7. sınıfta benim velet.
Şimdiden lgs için pratik yapıyoruz.
Bak ben günlük her hafta 5 soru artırarak sene başından beridir ona limit koydum.
Soru sayısı ve dakika.
Beceri temelli testler ve mantık muhakeme sorularının oldugu soru bankaları aldım.
Suan günlük 120 soru yapıyor sömestr olduğu için.
Okul döneminde günlük 2 ders olmak üzere 90 soruda kalmıştık.
Youtubeden tonguç'un ders anlatımlarını çok begeniyorum ben.
Görsellerle destekledikleri için çok seviyor bizimki.
Aklımda kalıyor diyor.
Doping hafıza sürekli reklamlarla önüme çıkıyor ama bu kadar reklamı döndügü için açıkçası bana zırva gibi geliyor.
Kitap okumayı bizimki çok seviyor diyemem, sevmiyor da diyemem.
İlgisini çekecek ki okusun.
Bol soru çözerek hem okumasını hem de hızlanmasını sağladım ben.
Türkçeden örnek vereyim.
20 soru çözdüğünde genelde mantık muhakeme sorusu 15 dakikasını alırken şuan 10 dakikaya indi mesela.

Teşekkür ederim anladım işte acaba olur mu diye herşeyi araştırıyor insan yok çocuğun içinde olacak ben bunu kabulleneyim önce
Bu çok dogru.
Bizde bir laf vardır.
Aklı namazda olmayanın, kulagı ezanda olmaz diye.
İçinde olacak bir çocugun gerçekten.
Peki hiç mi seviyor ?
Hani hırsı biraz perçinlense annesin malum bilirsin evladını işe yarar mı ?

X