8.sınıf çocuğu olanlar doping hafıza ?

Tabii ki siz daha doğrusunu bilirsiniz çocuğunuz için ama doğru kitaplarla başlanırsa herkes okuma alışkanlığı kazanabilir diye düşünüyorum ben. Mesela Harry Potter serisini gerçekten okuması çok kolay ve sürükleyici bu yüzden o yaşlar için en uygun kitaplar olabilir. Genelde okul hayatımda öğretmenlerin okutmaya çalıştıkları kitapları sevmezdim ama iyi bir kitap bulduğum zaman her zaman film, dizi gibi şeylerden önce gelirdi. Şu anda da çok ağdalı kitaplar okumayı pek sevmesem de iyi kötü bir alışkanlık edinilmiş oluyor.

istemsizce güldüm harry potter deyince, filmini bile izletemedim. sevmiyormuş o öyle şeyleri..
öğretmenlerin okuttuğu kitaplar zaten işkence benim oğlan için.
bilmiyorum ben güzel okurum evde de hatırı sayılır bir kitaplığım var ama sevmiyor.
ne gömdüm çocumu be :olamaz:

:oha::oha::oha: şok oldum, sen ergen çocuk annesi misin? Ben hep yaşitiz zannediyordum seninle, 29-30 falan.
Ben dokuzuncu sınıftayken annem de bizi hızlı okuma kursuna götürmüştü. O zamanlar da çok cimri bir çocuktum. 'anne ben zaten hızlı okuyorum,gerek yok' dedim, dinlemedi.
Hayatıma da katkısı sıfır. Gerçekten de o metoddaki gibi gözü fıldır fıldır oynatip hızlı okuyan var mı? Okumak benim için bir zevk valla ,bir sağdan,hop bir soldan ,bir yukaridan , bir aşağıdan...aman da hızlı okuyacağım diye şaşı olacagima hiç okumam daha iyi :)
Bence hızlı okumanin tek yolu vardır hep okumak, daha çok okumak...ben kendimi bildim bileli ne bulursam okurum. Küçükken çocuk kitabı okurdum, evdeki ansikopedileri okurdum, ergen oldum hey girl,go girl,cosmo girl,salsa,trendy ne varsa, küçük reklamlara kadar okurdum...WC'de bile yanima kitap almadiysam deterjanın, sampuanin arkasını okurdum 😅😅 haliyle hep hızlı okuyan, okuduğunu anlayan biri oldum .
Bence aileler çocuğunu böyle kurslara göndermektense kitapla baristirsin. Her çocuğun gönlüne göre bir kitap vardır.
Bizim bir aile dostumuz da anneme 'sizinkiler ne güzel, bizim kiz kitap okumuyor' diye yakinirdi,ergenlik zamanlarında. Kıza alıp okumadı diye yakındiklari kitaplar da 'kucuk sahabeler' , 'dosta dogru' ,'peygamberimi neden seviyorum' içerikli, içinde ideal insanların pek dürüst yaşamları ve ahiretlerini kurtaracak ogutlerle dolu kitaplardı. Yaz tatilinde kız bizim evde bir hafta zaman geçirdi, bizim epsilon ve yozlaşmış ilkgençlik yayınlarından kitapları su gibi icti 😅😅 kızlar arasi çeteleşme, sigara, flört, ilk öpüşme, ergenlik sorunları, aileden nefret etme, kimse beni anlamıyor diye kapıyı çarpan ergenler, kaos...meğer kız bunları okumayı seviyormuş 😅😅 bizim evde kitapların büyülü dünyasına giriş yaptı , elbet zamanla tarzını düzeltti ...
Yani bence çocuk , kitap okumayı sevmiyorsa seveceği kitaplar bulmak lazım. Elbet o vakit heyecanla çevirecektir sayfaları... Harry Potter denmiş yukarıda. Harika bir fikir . Kız, erkek herkes Harry Potter kitaplarına bayılır. Ucyuz beşyüz sayfa su gibi geçer.

ruhum genç:lülülü:oğlanın boyu benden uzun sinirim bozuluyor zaten:))

yok canım ya bende denedim çeşit yukarıda da yazdım potter falan sevmezmiş o. bir ara polisiye tarzı ilgisini çekmişti bence okumaya üşendiği için ondan da vazgeçti.
ben çocukken milliyet çocuk dergisi vardı her hafta heyecanla beklerdim çıkmasını dergi tarzı deneyeyim demiştim bir ara o da olmadı.

Teşekkür ederim anladım işte acaba olur mu diye herşeyi araştırıyor insan yok çocuğun içinde olacak ben bunu kabulleneyim önce

siz mutlaka süre tutarak deneme çözdürün.
bakın geçen sene sözel sınavında çocukların hatırı sayılır kısmı i(üç beş çocuk değil yani) ingilizce sorularını göremedi bile.

ben ygsye girecegimde yani bundan 7 yil once bu doping hafiza online degildi. iki hafta boyunca seminer oluyordu, ankaraya da belli tarihlerde geliyorlardi tabi ben de gittim arkadaslarim gidiyor diye. yanlis hatirlamiyorsam 7 yil once 3 bin gibi bir para vermistik iyi de kaziklanmisiz.

hicbir ise yaramamisti acikcasi, ben zaten sayisaldim sadece ygs sosyalde isime yararsa diye gitmistim kafam corba olmustu iyice. yani her seyi ezberletiyor, mantik ogrenmiyorsun. onlarin gosterdiginin disinda ne bileyim mantik yurutmekle ilgili bir soru ciksa afallarsin cunku ezberletiyor her seyi. tavsiye etmem kimseye, sahsen bana tek artisi iki hafta arkadaslarimla goygoy yapmak oldu. :KK53:

Bu çok dogru.
Bizde bir laf vardır.
Aklı namazda olmayanın, kulagı ezanda olmaz diye.
İçinde olacak bir çocugun gerçekten.
Peki hiç mi seviyor ?
Hani hırsı biraz perçinlense annesin malum bilirsin evladını işe yarar mı ?
Elimden geleni yapıyorum yok anam çocukta hırs falan yok yani hiç sevmiyor ben telkin etmek için yapmadığım şey kalmadı psikoloğa başladık şimdi hedefleri belirlensin diye

ruhum genç:lülülü:oğlanın boyu benden uzun sinirim bozuluyor zaten:))

yok canım ya bende denedim çeşit yukarıda da yazdım potter falan sevmezmiş o. bir ara polisiye tarzı ilgisini çekmişti bence okumaya üşendiği için ondan da vazgeçti.
ben çocukken milliyet çocuk dergisi vardı her hafta heyecanla beklerdim çıkmasını dergi tarzı deneyeyim demiştim bir ara o da olmadı.
Sizi o kadar iyi anlıyorum ki 🤕

8. Sınıfa gelene kadar çocuğunuzun dersle işi olmadığını fark etmediniz mi ?
Çünkü ders çalışma sorumluluğu bilinci çok küçük yaşta şekilleniyor.
Ortaokula kadar çalışmadıysa zaten temelde çok eksiği oluyor ve açığı kapatması pek mümkün olmuyor.
Doping hafıza gibi şeylere inanmıyorum bana para tuzağı gibi geliyor
Bence sorun çocuğunuz neden ders çalışmayı sevmiyor , ona öncelikle bu bilinci kazandırmanız gerek , gerekirse babası konuşsun vs müdehale edin yani.

8. Sınıfa gelene kadar çocuğunuzun dersle işi olmadığını fark etmediniz mi ?
Çünkü ders çalışma sorumluluğu bilinci çok küçük yaşta şekilleniyor.
Ortaokula kadar çalışmadıysa zaten temelde çok eksiği oluyor ve açığı kapatması pek mümkün olmuyor.
Doping hafıza gibi şeylere inanmıyorum bana para tuzağı gibi geliyor
Bence sorun çocuğunuz neden ders çalışmayı sevmiyor , ona öncelikle bu bilinci kazandırmanız gerek , gerekirse babası konuşsun vs müdehale edin yani.
Farkında olmaz mıyım hiç sürekli 1.sınıftan beri ilgileniyorum son anda tutuşmadım yani

Doping hafızayı bilmiyorum bu tarz desteklerin içi hep boş geliyor bana
Benim oğlum da bu sene lgs sürecinde.Sabahtan akşama soru çözüyor.En büyük motivasyonu da kendince bir hedefinin olması.O hedef için uğraşıyor.
Siz de oğlunuzu öncelikle bir hedef konusunda güdülemeniz lazım.

hızlı okuma teknıklerıne degınılmıs yorumlarda gordum
bı ara kıtaplara cok fena sarmıstım oyle bır raddeye gelmıstım kı 300 sayfalık 2 kıtap bıtırıyordum gun ıcınde
ve daha fazla okumak ıstıyordum hatta kapagına bakayım gozumden ultravıyole ısınları cıksın bır cırpıda ıcındekıler beynıme yerlessın falan en buyuk arzumdu :KK70: gun ıcıne daha fazla kıtap sıgdırmak ıcın daha hızlı kıtap okumam gerektı bu yuzden hızlı okuma kursuna gıttım

bana cok faydası oldu teknık ogretıyorlar o teknıkle sadece hızlı okuma degıl akılda kalıcılıkta saglanıyor ben memnun kaldım

hatta burada bıle bu konuyu okudun mu gercekten ,cok uzun , bunu okuyan bordo berelıdır :KK70: denılen konuları okuyup yorum yaparım cunku benım ıcın konunun uzunlugunun onemlı kalmadı bu kurs sayesınde

hafıza dopıng denılen seyde bır teknıktır ,teknık ogrenmek ıyıdır beynımızın loplarını calıstırır daha genıs persfektıften bakmamızı saglar sırf bu yuzden gıtsın derım ben

Ben de doping hafızayı uzun zamandır duyuyorum. Videolarını inceledim gayet güzel bir online kursa benziyor. Burada online olmadığı dönemdeki iki haftalık seminerlerden bahsetmişler. Acaba o dönemde farklı bir uygulama mıydı. Örnek videolarına bakınca online bir dershane gibi duruyor. Ayrıntılı ve güzel bir anlatımı var gibi. Bu sene Tonguç akademiyi aldım anlatımı çok güzel çocuklara hitap ediyor. Okula yardımcı olması açısından çok faydalı bir uygulama ama doping hafıza biraz daha profesyonel gibi geldi.

Herkese iyi günler.8. Sınıf bir oğlum var sağolsun derslerle hiç işi olmaz .Bu Online eğitimde her anne gibi çok yıprandım.Derslere ilgili bir çocuk zaten hiç olmadı bu süreçte iyice arapsaçına döndük.Sürekli özel ders aldırma Türkçe matematik ve fen şeklinde açık kapatmak için çaba içerisindeyim.Şimdi sorum şu sürekli duyuyorum doping hafıza diye bir uygulama fikir sahibi değilim açıkçası söylenene göre değişik bir metot kullanılıp görsel hafızaya yönelik bir uygulama ile öğretiliyormuş..Soru işaretim ise bu çocuk zaten Online da batırıyor ee bu doping hafıza da bir Online gerçekten ne yapacağımı artık şaşırdım fikre ihtiyacım var açıkçası.Söylenene göre hiç ders sevmeyen çocuklar bile ilgili bir şekilde öğreniyorlarmış bunu kullanıp gerçekten böyle düşünen oldu mu?Kısacası imdatttt yardım edin bana paramı boşu boşuna harcamak istemiyorum!
Benim bir hocam doping hafızanın eski kurucularındandı. Kendisi bile para tuzağı olarak görüyor. Size tavsiyem zaten eğitim sistemimiz ezbere dayalı olduğu için bu çocuğunuza hiçbir katkı sağlamayacaktır. Önemli olan mantığını kavrayabilmesi.. O kadar para vereceğinize özel ders hocası tutabilirsiniz. Şu an ihtiyacı olan birçok üniversite öğrencisi var.

X