Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Bugünkü menüm:
Kahvaltı: yok
Öğle: Dünden kalan 2 kaşık basmati pilavı ve kuru fasulye,turşu,1 bardak ayran.
Ara: 2,3 tane yer elması
Akşam: Biberli omlet,yeşil zeytin.(kahvaltıyı akşama almış gibi oldum)
Su: 2 lt
Spor: Yok ama hyeter artık yarın başlıyorum sporsuz olmuyor.
Menü çok güzel olmuş. Cidden sporsuz olmuyor ben de gram gram minnacık gidiyor böyle sırf diyetle, yoğunluğumu atsam da bende başlasam spora.....
Benim bugünkü menüm...

Kahvalti...🌺
1 kase yulaf lapasi

Öylen..🌺
1 Tabak mercimek çorbasi
1 konserve ton balik

Akşam..🌺
1 tabak mercimek çorbasi
3 parça salçali sosis
Perihan bu gidişle ip iğne kalacaksın vallahi :)
Bugünde günümü hasarsiz atlattim..yarin yumurta günü..ben tabi yine butün gün yumurta yemicem...böylece bu diyet daha rahat ve hasarsiz geçiyo...🤗
Ben de bu diyeti yapamamıştım :KK70: Sen yolunu bulmuşsun iyi oluyor böyle değiştirerek
Sabah kahvaltı saat 8de
Salçalı soganli patates kavurması

Ara öğün 11
Çiğköfte

Akşam saat 16.30
Patlıcanlı tavuk yemeği
Sossuz makarna

Ekstra olarak bi aksam yemeğine katılmak zorunda kaldım pide yedim😭😭😭
Canım patates kavurması çekti :KK70: Menü güzel ama karbonhidrat fazla olmuş sanki :sus:
DünKÜ menüm;

uyanır uyanmaz ılık limonlu su
avuc içi kdr az yağlı beyaz peynir
3-4 chery domates,3-4 siyah zeytin
1 dlim uno tam tahıllı ekmek

ara öğün sekersız türk kahvesi

öğle 1 pors köfte,1 ksık pilav,salata ,cacık (ekmeksiz)

Ara öğün;mandalina ,yeşilçay

akşam,2 adet biber dolması,2 ksık sehrıyelı pılav yogurt ,salata

işte bu kısım sıkıntılı;
sekerpare vardı yenı yapılmıs annem gondermıs 1 adet yedım,1-2 tanede olsa kuru tuzlu kurabıye rezene çayı ıctım sonra bırde , cnm cektı:KK43:
eşim cok sever çayın yanına kuru pasta ,kuruyemiş, tatlımsı bısyler bende mecbur yapmamaya calıssamda bulunuyor evde..bende dayanamıyorum napcaz bilmıyorum o yiyor ama cok kilo alan bır yapısı yok aldı ama benımkı gbı gözle görülür değil!
Açık söyleyeyim menüyü beğenmedim, burası nerden baksan 2500 kaloriyi aşar, günlük harcadığın kalori ortalama 1500 civarıdır, seninde 1300 kalori civarı tüketmen lazım ki kilo verebilesin, nacizane tavsiyem :KK200:

Açık söyleyeyim menüyü beğenmedim, burası nerden baksan 2500 kaloriyi aşar, günlük harcadığın kalori ortalama 1500 civarıdır, seninde 1300 kalori civarı tüketmen lazım ki kilo verebilesin, nacizane tavsiyem :KK200:

tatlım zaten bende beğenmedim özellikle bitişi,kaçamaklar oldu dünkü menüde,ben bu kdr cok yemiyrum normalde ama bu aralar iştahım çok açık malesef,iştahı kesen bişeyler yapmam gerek brde ben hergün 13000 adım en az yürüyorum bazen yemekten sonra cıkıp ekstra 2000 adım fln daha ypıp 15 bınde tamamlıyorum bu genelde haftanın 4-5 günü rHAT Oluyor acaba faydası olurmu yürümek tek basına faydalımı bılmıyorum? en kısa zamanda spora baslyorum

tatlım zaten bende beğenmedim özellikle bitişi,kaçamaklar oldu dünkü menüde,ben bu kdr cok yemiyrum normalde ama bu aralar iştahım çok açık malesef,iştahı kesen bişeyler yapmam gerek brde ben hergün 13000 adım en az yürüyorum bazen yemekten sonra cıkıp ekstra 2000 adım fln daha ypıp 15 bınde tamamlıyorum bu genelde haftanın 4-5 günü rHAT Oluyor acaba faydası olurmu yürümek tek basına faydalımı bılmıyorum? en kısa zamanda spora baslyorum
Ouuwww yürüyüşler harika, olmaz olur mu hiç.. Ben daha önce 3 ayda 15 kiloya yakın vermiştim ve en büyük katkıyı yürüyüşlerim yapmıştı, yine bu dönemde ilk 2 ay 12 kilo vermeme sebep her gün 1.5 saat yürümek oldu. Yani bana göre yürüyüş en güzel kilo verme biçimi :KK200:

Gunaydin herkese
Dunku menum soyle bana gore iyiydi yani
11.00 2 yumurtali omlet
Domates sos
2 dlm ekmek
2 tk recel
Cay

16.00 2 kucuk elma

18.00 1 porsiyon mercimekli bulgur pilavi 1 kase yogurt

20.00 3-4 adet petibor biskuvi evet olmadi ama ama o anda yedim bi dahakine daha dikkatli olucam

Spor yarim saat kadar muzik acip oynadik kizimla o.:KK66:

Motiveyim insallah boyle devam eder

Gunaydin herkese
Dunku menum soyle bana gore iyiydi yani
11.00 2 yumurtali omlet
Domates sos
2 dlm ekmek
2 tk recel
Cay

16.00 2 kucuk elma

18.00 1 porsiyon mercimekli bulgur pilavi 1 kase yogurt

20.00 3-4 adet petibor biskuvi evet olmadi ama ama o anda yedim bi dahakine daha dikkatli olucam

Spor yarim saat kadar muzik acip oynadik kizimla o.:KK66:

Motiveyim insallah boyle devam eder
Harika :KK200: Motivasyonun daha da artar inşaallah :nazar:

ben mesela kendime göre cok yedim gibi hissediyorum,sizce bugün telafi yapmalı myım? öğlen çorba salata mı yoksa,sebze yogurtmu yemelıyım?daha az yiyim bugün dıyorum? ne dersiniz @DilaBg sabah haslama yuu-murtamı az kahvaltımı ettim

DünKÜ menüm;

uyanır uyanmaz ılık limonlu su
avuc içi kdr az yağlı beyaz peynir
3-4 chery domates,3-4 siyah zeytin
1 dlim uno tam tahıllı ekmek

ara öğün sekersız türk kahvesi

öğle 1 pors köfte,1 ksık pilav,salata ,cacık (ekmeksiz)

Ara öğün;mandalina ,yeşilçay

akşam,2 adet biber dolması,2 ksık sehrıyelı pılav yogurt ,salata

işte bu kısım sıkıntılı;
sekerpare vardı yenı yapılmıs annem gondermıs 1 adet yedım,1-2 tanede olsa kuru tuzlu kurabıye rezene çayı ıctım sonra bırde , cnm cektı:KK43:
eşim cok sever çayın yanına kuru pasta ,kuruyemiş, tatlımsı bısyler bende mecbur yapmamaya calıssamda bulunuyor evde..bende dayanamıyorum napcaz bilmıyorum o yiyor ama cok kilo alan bır yapısı yok aldı ama benımkı gbı gözle görülür değil!
Haftada 1 kere bu gibi kaçamaklar olabilir ..fakat ben şunu farkettim..vücuda nekadar şeker girerse kilo vermekte bi o kadar zorlaşiyor..cünkü.sonra hep canimiz tatli şeyler çekiyo...kisir döngü gibi..keşke çocukken anne babalarimiz bizi baştan aliştirsaydi saģlikli beslenmeye...ben almanyada yaşiyorum..öyle bilincli anne babalar varki cocuklarini kücük yaştan aliştiriyorlar saglikli beslenmeye...dün küçük kizim anlatiyor...anne benim sinifimda bir cocuk var o hic sağliksiz şeyler yemiyor.tatli çikolata yerine meyve yiyor..böyle durumlar duyduğum gördüğüm zaman imrenmiyor değilim...ama bu konuda eşler hem fikir olmalari lazim...bende aslinda çok istedim cocuklarimi o sağliksiz gidalardan uzak tutmayi hatta tartişmalarim bile oldu eşimle...ama sonunda pes ettim...dediğim gibi eşler hemfikir olursa herşey daha kolay oluyor ..ama nerdeee 😅..kafa dengi birini bulup evlenmek bu zamanda imkansiz gibi...

ben mesela kendime göre cok yedim gibi hissediyorum,sizce bugün telafi yapmalı myım? öğlen çorba salata mı yoksa,sebze yogurtmu yemelıyım?daha az yiyim bugün dıyorum? ne dersiniz @DilaBg sabah haslama yuu-murtamı az kahvaltımı ettim
Telafisini bol yeşillik tüketerek yapabilirsin. Görümcemden öğrendiğim bir şey var kendisi Pilates-Fitness antrenörü, çok kaçırdığın günün ertesi günü sıfır karbonhidrat ve bol sebze yoğurt ile geçir derdi, kendisi de öyle yapar.

Tabi faydasi olur canim yürüyüşün....iştahi kapatmanin en kolay yolu canin birşey cektiğinde hemen yeşil çay veya kahve iç...o acimsi tad iştahini kapatir...gerci ben kahveyi sütlü ve cok az şekerli içiyorum ama onunda faydasi oluyo...

Ben türk kAHVESİ VE KAHVEYİİ cok severım kahve koliğim ancak reflüm var cok içmemem gerekli günde 1 kez en fazla 2 nescafe..yeşilçayıda cok severek ıcemıyorum malesef,degısık cesıtlrını aldım limonlu,ananslı vs. iştah kapatıcı ne var baska tarçınlı su yapıyorum hergun kan sekerini demgelıyor tatlı isteğini bastırıyor.. benım vücüt maşallah tatlıyla arası cok iyi her canı çekebiliyor.aslında doğup büyüdüğün memleket ve aile ortamında beslenme alıskanlıkların otuuyor..eşim tatlıyla arası cok yok ama arada ıster hatta ben tatlya elimi sürdüğümde kızar bile..kendisi de nutella bıkac tatlı hariç arası yok ama aksam yemegınden sonra mutlaka alısmıs meyve kuruyemıs aperatıf bı poğaça vs bısyler sütlü tatlı istiyor:)) evlendık ben 6-7 kılo almısımdır o aldıgı 3 kılo sinir olyorum :mad: :mad: :mad:

Ben türk kAHVESİ VE KAHVEYİİ cok severım kahve koliğim ancak reflüm var cok içmemem gerekli günde 1 kez en fazla 2 nescafe..yeşilçayıda cok severek ıcemıyorum malesef,degısık cesıtlrını aldım limonlu,ananslı vs. iştah kapatıcı ne var baska tarçınlı su yapıyorum hergun kan sekerini demgelıyor tatlı isteğini bastırıyor.. benım vücüt maşallah tatlıyla arası cok iyi her canı çekebiliyor.aslında doğup büyüdüğün memleket ve aile ortamında beslenme alıskanlıkların otuuyor..eşim tatlıyla arası cok yok ama arada ıster hatta ben tatlya elimi sürdüğümde kızar bile..kendisi de nutella bıkac tatlı hariç arası yok ama aksam yemegınden sonra mutlaka alısmıs meyve kuruyemıs aperatıf bı poğaça vs bısyler sütlü tatlı istiyor:)) evlendık ben 6-7 kılo almısımdır o aldıgı 3 kılo sinir olyorum :mad: :mad: :mad:
Yani iştah kapatıcı istiyorsan 6 yk kadar karabuğday pilavı ye, öyle bir şişiyorsun ki 5 gün yemek yemem diyorsun :KK70: :KK70: :KK70: Ödem atıcı kürlerim var onları söyleyebilirim.
Erkeklerle yarışılmaz şekerim onlar yediklerini inkar ederler vücuden :KK70: :KK70:

Şu 5 te 5 diyetini mi diyorsun off çok zorlamaz mı ay seni?
Şubatta mı doğum günün?
Yok 25.aralikta doğum günüm..burda noel tatili var 2 hafta..cocuklar bayaği zorlar beni ..bende düşünüyorum bu diyetlen hedefime ulaşsam rahat etsem...diyete tam uymadiğim için okadar zorlanmiyorum rahat geiyor

X