8 Yaşındaki Kızım Bana Karşı Çok ASİ..........

benimde çocuğum yok...eşimin yiğeninde böyle sorun var ama...bunun sebebide ilk torun olması sanırım.biri bağırınca diğeri arka çıkmış sonuç:istediği bir şeyi aldırana kadar ağlamalar hatta can acıtmalar falan...sonuda ya dayakla yada dediğini yaptırmakla bitiyor.benden bişey istemediği ona bişey almadığım halde yenge ben seni çok seviyorum sen bana kızmadan dinliyosun dedi.demekki şimdiki çocukların isteği bu...çok şükür sizinki bu kadar değil ve siz ilgili bir annesiniz.evladınız gerçekten çok şanslı ve eminimki oda bunu en yakın zamanda farkına varacaktır.

inşallah arkadaşım yaa...bu sitresli günler kısa sürer umarım...

bu konuda bana düşen sabır,sabır ve sevgimi her koşulda göstermek sanırım...

Allah sabır versin ailesine....:))

dayakmış,sözlü şiddetmiş yok bizde....sadece sabrımın tükendiği zamanlarda bende sesimi yükseltip bağırıyorum....biliyorumki bu olayı düzeltmekten çok iyice çıkmaza sokuyor....

çok zor çocuk yetiştirmek...bebekken hep büyüsün isteriz...rahatlıyacağımızı ,sorunların azalacağını düşünürüz ama tam tersiymiş...büyükler hep söylerdi "çocukların derdi onlar büyüdükçe artıyor "diye...insan yaşadıkça anlıyor....

Allah tüm annelerin yardımcısı olsun....

ayrıca sizlere teşekkür etmek istiyorum....inanıp inanmamak size kalmış ama burdaki yorumları okudukça biraz daha rahatladım ve ne yapmam konusunda kesin bi karara vardım....

yorum yazan tüm arkadaşlara cevap vermeye çalıştım...benimle konuşanlara sessiz kalamk istemedim:))

derdime zaman ayıran tüm arkadaşlara teşekkürler....

Evet, ne yazık ki ergenlik yaşı 8-9'lu yaşlara indi. Yaz başında kızımı bir doktora götürdüm Bana yeni yayınlanmış bir tıbbi ansiklopediyi göstererek hadi kızım anneciğine şu sayfayı oku bakalım dedi ve bu sayfayı kızım okurken önce ergenliğin yaşıyla başlayıp, erken ergenlik ve belirtileri sonuçlarını anlatıyordu Sonra zamane çocuklarının daha zor mutlu olduklarını, bununda ellerinde her türlü imkanın olmasından dolayı olduğunu anlatıyordu. Benim de kızım bazen cevap veriyor, sesini yükselterek veya yapmasını istediğim şeyleri yapmıyor duymamazlıktan geliyor, ukala kelimeler kullanabiliyor ve hatta bazen ben de kızıyorum ona. Ama aslında anneler olarak biz ne yapmalıyız? Kimi zaman zor da olsa sabırlı olmalıyız. YOL GÖSTERİCİ OLMALIYIZ. Bıkmadan usanmadan güzellikle anlatmalıyız doğruyu... Eğer bu yaşlarda güzeli doğruyu güler yüzle anlatırsak önümüzde ki 5 seneyi ve sonrasını sevgiyle daha kolay atlatırız diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Merhaba, şu anda 8 yaşında bir kızım var ve sizin yıllar evvel yaşadığınız problemi şu anda ben de yaşıyorum. Cok zor bir dönem. Ben de ne yapacağımı şaşırmış durumdayım( Sizin durumunuzu merak ettim. Acaba siz bu zor süreci nasıl atlattiniz ve kızınızla şu anda ilişkiniz nasıl????

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…