Davranış Bozuklukları 8 yaşındaki oğlum sinirlenince çok fena...

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Edanurmete

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2017
6
2
41
Arkadaşlar oğlum 3.sinifa geçti öfkelendigine herşeye zarar veriyor biri haksızlık yaparsa dövüyor birseyini aldıklarında önüne geleni kırıyor dediği olmayınca da evdeki herşeyi kırıyor ne yapmalıyım

kardeşi var mi?
hep mi böyleydi?tetikleyen bir durum mu oldu.
mutlaka bir pedagog a götürün.
benimde 8 yaşında oğlum var.
bu yıl kendini daha iyi savunmaya ifade etmeye başladı diye seviniyoruz biz.
ama fazlası zarar tabiki.
kolaylıklar dilerim.
güzellikle konuşun sorununu öğrenmeye çalışın.sonradan olan bir durumsa mutlaka psikolojik bir sebebi vardır.

kardeşi var mi?
hep mi böyleydi?tetikleyen bir durum mu oldu.
mutlaka bir pedagog a götürün.
benimde 8 yaşında oğlum var.
bu yıl kendini daha iyi savunmaya ifade etmeye başladı diye seviniyoruz biz.
ama fazlası zarar tabiki.
kolaylıklar dilerim.
güzellikle konuşun sorununu öğrenmeye çalışın.sonradan olan bir durumsa mutlaka psikolojik bir sebebi vardır.
Kardeşi var ablasida var ama ondan değil öfke kontrolü yok 2 yaşından beri aynı uzmana gitmem lazım ama eşim izin vermiyor ne yapacağını şaşırdım her defasında konuşuyorum

Kardeşi var ablasida var ama ondan değil öfke kontrolü yok 2 yaşından beri aynı uzmana gitmem lazım ama eşim izin vermiyor ne yapacağını şaşırdım her defasında konuşuyorum
eşinizle birlikte sağlık ocağı doktor v.s gidin.ve orda sizin haberiniz yokmuş gibi doktorun söylemesini sağlayın.
olabilecek şeyleri çocuğun ruh beden sağlığı için zararlarını anlatsin.
madem kendi böyle şeylere önem vermeyen biri o zaman bilgili birinden dinlemesini sağlayın.
sizden daha fazla etkili olur üzerinde emin olun.
umarım en kısa sürede bu süreci anlatırsınız.

eşinizle birlikte sağlık ocağı doktor v.s gidin.ve orda sizin haberiniz yokmuş gibi doktorun söylemesini sağlayın.
olabilecek şeyleri çocuğun ruh beden sağlığı için zararlarını anlatsin.
madem kendi böyle şeylere önem vermeyen biri o zaman bilgili birinden dinlemesini sağlayın.
sizden daha fazla etkili olur üzerinde emin olun.
umarım en kısa sürede bu süreci anlatırsınız.
Daha önce gittik otistik olabilir dediler ama öyle bir sorun çıkmadı eşim de gittik diye bir daha oralı olmadi büyüyünce düzelir diyor baska da birsey demiyor bende hep düzelir diye bekledim yoksa 2 3 yas civarında da herşeyi döker kirardi

Daha önce gittik otistik olabilir dediler ama öyle bir sorun çıkmadı eşim de gittik diye bir daha oralı olmadi büyüyünce düzelir diyor baska da birsey demiyor bende hep düzelir diye bekledim yoksa 2 3 yas civarında da herşeyi döker kirardi
tek başınıza halledeceginiz bir durum gibi gözükmüyor ama en azından siz nasıl yaklaşacağını hakkında bilgi edinin ona gore davranın belki ise yarar.en azından biraz kontrol altına alabilirsiniz.

Bnimde oğlumda aynı durumlarvar çok üzülüyorum iyi bir oyun terapistine gitmek gerek pedagog öyle dedi kendi atlatamaz

X