9 ARALIK AMELİYAT TARİHİM

Feronia

İyi ki varsın :)
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
6.289
43
Herkese merhaba!
Çok uzun zamandır istediğim burun ameliyatı için sonunda karar verdim.
Önümüzdeki hafta gün alacağım.
Lakin her ameliyat öncesindeki herkes gibi çekincelerim ve korkularım var.
Konu açma sebebim beni rahatlatmanız,önerileriniz ,tecrübeleriniz benim ameliyat öncem ve sonram için yorumlarınız ve fikirleriniz.
Çok heycanlıyım çok korkuyorum. İstediğim burunu tarif edemezsem istediğim gibi olmazsa yada bir sorun çıkarsa bunun gibi korkularım var ve açıkçası nasıl yeneceğim bilmiyorum:KK43:
Sizler ameliyat öncesinde neler yaşadınız sonrasında nelerle karşılaştınız yorumlarınızı yazarsanız sevinirim...

GÜNCELLEME! AMELİYATIM...
Merhaba arkadaşlar bende her ameliyat olucak arkadaş gibi ameliyat olan arkadaşların ameliyat sonrası hallerini merak ettim.
En baştan başlayacak olursam hastaneye gittiğim gibi bekletmeden beni ameliyata hazırlamaya başladılar.Benim gerginliğim hemşireyide etkilemiş olucak ki damar yolunu açamadı ve 3 kere denedikten sonra bi başkası geldi ve damar yolunu açtı sonra hemen ameliyathaneye alındım bekleme odasında 15 dk kadar bekledikten sonra ameliyata alındım doktor geldi bi kaç soru sordu ve narkozu kolumdan ilaçla verdiler.Uyanınca gözlerimi açmakta çok zorlandım gözlerimde o an şişme yoktu ama gözlerimi açamıyordum.Odama geçince bi kere kan kustum sonra bi ağrı kesici ve bulantı için bi iğne yaptılar. Ve ben bütün gün bütün gece uyuyup uyanarak hiç kalkmadan geçirdim ta ki saat 22:00 a kadar hiç bir ağrım sızım yokken birden başımda ense kökümde müthiş bi ağrı başladı. Ağrı zaman zaman çok şiddetlenirken zaman zamanda belli bölgeleri gezdi saat 11e kadar zor dayandım ve ilaç saatimde bi ağrı kesici daha yaptılar. Ağrım bi süre sonra kalmadı ama yüzümde zaman zaman zonklamalar oldu. Yine bütün gece uyuyup uyandım sürekli bu eve çıktığım süre boyuncada devam etti. Şimdi yeni kalktım ve bu kadar uzun ayakta kaldım. Dengemi toplayamıyorum. Yavaş yürüyorum ve kollarım açılan damar yollarından dolayı çok ağrıyor ve acıyor.
Yemek yiyemiyorum çorba su ve meyve suyunu da zorla pipetle içiyorum.Ağzımı açmakta zorlanıyorum ve damaklarım sanki çekiliyormuş gibi sızlıyor.
Yüzümün durumuna gelicek olurdam ameliyattan çıktıktan sonra hafif bir morluk vardı.
Bi kaç saat böyle devam etti sonra morluk yayıldı sonra iyice yayıldı ve gece yarısından sonra yüzüm şişti .Sabah kalktığımda ise gözlerim kapanacak kadar şişmişti alltta ve üstte şişlikler vardı ki hala var morluklarımda en son dereceye gelmişti.
Doktora göre artık bundan daha çok şişmeyeceğim ve morarmayacağım. İlaç olarak ağrı kesici verdi antibiyotik ve bir kremle birde deniz suyu spreyi verdi.

Son olarak burnumda ne gibi işlemler yapıldı diye merak eden arkadaşlar, burnumda küçük bi kemer vardı,kemer torpülendı ve kavislendirildi.burnum yüzüme göre geniş geldiği için biraz daraltıldı ucu top gibiydi ve ucuda toplandı ve biraz kaldırıldı.

Atladığım bir şey varsa sormaktan çekinmeyin arkadaşlar...

Son düzenleme:
ameliyat sonrasi surec odemler cok yipratici 2.5 ay oldu hala avatar gbiyim tam bi aptallik okdugunu dusunuorum canim cok buyuk sorunun yoksa olma derim ben yoksa ameliyat oncesi guzel olcak sole olcak bole olcak diosun ameliyatta uyuyosun bise hissetmiosan snra tamponlar nefes alamamalar ciksada kurtulsam diosun 1 hafta gozlerin mavi mor sonra sari kahve rengine donuyo ole geziosun snrasinda alnin da kaslarin arasinda bi sislik oluo sonra ateli cikartmaya bi gidiosun iste ordan dananin kuyrugu kopuyoooo suratinin ortasindaki patlicana merhaba de ve allahim ben naptim diye dusunuorummm benim ki aynen bole oldu 2.5 aydir hala bu soruyu kendime soruorum yandan efsane bir burnm olmus kizlar ole dio ama onden patlicanlikdan dolmalik biberlige terfi etmis bir burnun oluyo bunlar seni korkutmak icin degil sadece benim yasadiklarim pskolojimi sorucak olursan -1722783404635252 kat yerlerde yani kemik kapkalin bisekilde karsimda duruo avatarcgibiym ayni en gec burun koku ve burun ucu inermis burnum ucunda kirmizi bi top koysam palyoca yuzumude mavi ye boyasam avatrdaki kiz gbiyim

Selen gözüm korktu valla :KK43: Çok geçmiş olsun burnunun fotoğrafı var mı albümde acaba?
Senin burnunda ne gibi işlemler oldu ?
Yapılan işleme göre mi şişlik morluk oluyor acaba:S
Doktorum zor bir ameliyat olmayacak senin ki dedi, burnunda büyük bir kemerde yok çok küçük bir çıkıntın var onuda törpüleriz dedi. Benim burnumun ucunda sıkıntı .

Bende gelecek ay olucam şuan çok korktum gerçekten bende deviasyonda var ayrica sadece sekil icin degil yani arkadasimla birlikte gitmistik o persembe gunu oldu suan yuzu mosmor ve sis cok korktum gercekten ne yapicam bilmiyorum

Selen gözüm korktu valla :KK43: Çok geçmiş olsun burnunun fotoğrafı var mı albümde acaba?
Senin burnunda ne gibi işlemler oldu ?
Yapılan işleme göre mi şişlik morluk oluyor acaba:S
Doktorum zor bir ameliyat olmayacak senin ki dedi, burnunda büyük bir kemerde yok çok küçük bir çıkıntın var onuda törpüleriz dedi. Benim burnumun ucunda sıkıntı .
canim benim de ilk ameliyatim senin ki gbiydi basitti snra zamanla burnum da tekrar kucuk kemikler cikti ve tek tarafli olarak burun ucum dustu ama keske de ole kalsaydi inceydi guzeldi gozlerim guzeldi dikkat cekiodu suratimda ama ikinci ameliyati oldum hayatimin hatasini yaptim yanicsuratimda bir patates oturtmslar sanki ve 2.5 ay oldu bole kalcak diye odum kopuo baksana gecenin su saatinde millet misil misil uyuyoken benm buralarda ne isim var yoksa ama pskolojim okadar bozukki odum kopuo biyerden kendimi gorcem diye onden goruntum gitti benim hic bulasma cidden hic bulasmasin kimse bu islere

Valla iyice gözüm korktu ama kendimi korkuya değilde güzel şeyler olacağına inandırmak istiyorum. Her ameliyat risklidir.acaba böyle sorunları olanlar doktor hataları yüzünden mi :KK43: İnşallah bir an önce şişliklerin iner.

canim benim de ilk ameliyatim senin ki gbiydi basitti snra zamanla burnum da tekrar kucuk kemikler cikti ve tek tarafli olarak burun ucum dustu ama keske de ole kalsaydi inceydi guzeldi gozlerim guzeldi dikkat cekiodu suratimda ama ikinci ameliyati oldum hayatimin hatasini yaptim yanicsuratimda bir patates oturtmslar sanki ve 2.5 ay oldu bole kalcak diye odum kopuo baksana gecenin su saatinde millet misil misil uyuyoken benm buralarda ne isim var yoksa ama pskolojim okadar bozukki odum kopuo biyerden kendimi gorcem diye onden goruntum gitti benim hic bulasma cidden hic bulasmasin kimse bu islere

Selen23 sen kime ameliyat oldun? Sence ameliyatta mı hata yapıldı? Benim bildiğim 2,5 ay burnun şeklinin oturması için çok erken bi süre en az 6 ay hatta 1 sene sürdüğünü söylüyolar, bence canını sıkma zamanla daha iyi olacaktır.

Bu arada ben de kararımı verdim önümüzdeki hafta ameliyat oluyorum üzülsemmi sevinsemmi bilmiyorum ama çok endişeliyim... bi de ameliyatı lokal olmak istiyorum genel anestezi fikri beni ciddi anlamda rahatsız ediyor. Lokal anestezi sizce nasıl zor oluyor mu?

Kızlar bugün bende doktorumu aradım gün almak için, bana bi kaç gün içinde döneceğini ameliyat listesini kontrol edeceğini söyledi.
Umarım gün vermesi ve ameliyat olmam bi haftayı geçmez çünkü yeni yıla mor surat ve şiş gözlerle girmek istemiyorum bu yüzden endişeliyim :KK43: Birde ya istediğim gibi olmazsa kaygısı taşıyorum :KK43:

Merhaba canim,
Ben de olmadan once konu acmistim buraya ve deli gibi korkuyodum. Ameliyata nasil girecegim ameliyatta neler yasayacagim sonrasi ne olacak diye. Konum var gatta takip edebilirsin.
Herkesin ameliyati basarili gecmiyor tabi. Herkes istedigi aonucla karsilasamayabiliyor risk her zaman var ama ben kendimi sansli goryorum bir problem yasamadim. Ameliyat esnasi icin zaten korkma cnku sen sadece uyuyorsn ne aci ne sizi. Sonrasinda da agri yok. Tek problem bir sure icin sislikler morluklar. O da gecici bir surec. Sadeve sabirliolup gececegini bilmelisin. Korkacak hicbirsey yok inan. Eger aksi bir durum olmazsa en gec 2 hafta sonrasinda iyi ki olmusum diyeceksin:) elinden dusurmeyecegin aynanla dolasacaksin evde hatta :)
yani hiiic korkma derim. İyi dusun guzel olsun. Simdiden gecmis olsun diyorum :)

Extravolume çok teşekkür ederim canım yorumun için. Benim korkum ameliyat anı değil ben 4 kere ameliyat oldum farkı bir yerden acı sızı vız gelir bana :) Korkum okuduğum sorunlardan olması yada istediğim gibi olmaması :KK43: o yüzden istediğim şekli ifade eden bir foto arıyorum işte bu deyip göstereceğim:)
Senin konunuda okuyacağım foto var mı albümünde ?

ben de yeni ameliyat oldum, burnumdan memnumdum küçük bir değişiklik istemiştim. Gitti güzelim burnum =( çok kötüyüm. İyi düşün, ne istediğini ve doktorun ne yapıcağını iyi anla ki şok yaşamayasın.

Extravolume çok teşekkür ederim canım yorumun için. Benim korkum ameliyat anı değil ben 4 kere ameliyat oldum farkı bir yerden acı sızı vız gelir bana :) Korkum okuduğum sorunlardan olması yada istediğim gibi olmaması :KK43: o yüzden istediğim şekli ifade eden bir foto arıyorum işte bu deyip göstereceğim:)
Senin konunuda okuyacağım foto var mı albümünde ?
Canim takibe aliyorum seni. Albumume bakanilirsin. Hem yorumlarsin nasil gorunuyor merak ediyorum ben de :)

Selen23 sen kime ameliyat oldun? Sence ameliyatta mı hata yapıldı? Benim bildiğim 2,5 ay burnun şeklinin oturması için çok erken bi süre en az 6 ay hatta 1 sene sürdüğünü söylüyolar, bence canını sıkma zamanla daha iyi olacaktır.
ben calistgm hastanede iyi ve guvendigim bi doktora ameliyat oldum canim ama ikinci ameliyatta et deki sislikler daha uzun surermis emre ilhan bi videosunda ole soyluo e bide burnuma kikirdak dosemis doktorum bana torpil gecmis guya bide o kikirdaklarin sisligi ve uyum sureci var cok yipratici gercekten umarim boyle kalmam vallahi yeni bir tür olucam yani herkez sislik incin 6 ay bekliosa benim 8 ay 1 sene sislik inmesini beklemem gerekiomus 3. 4 ameliyatta daha da uzuyomus bu surec burundaki hucreler yapilar daha fazla yiprandigi icin

ben de yeni ameliyat oldum, burnumdan memnumdum küçük bir değişiklik istemiştim. Gitti güzelim burnum =( çok kötüyüm. İyi düşün, ne istediğini ve doktorun ne yapıcağını iyi anla ki şok yaşamayasın.
sen ne zaman oldun canim ameliyat

Senin burnunu görebilirmiyim acaba? Ne kadar oldu ameliyat olalı ? Burun ameliyatı olan herkesin dediği gibi iyileşme süreci uzun sürüyormuş belki bu yüzden beğenmiyor olabilirsin çevrendeki yorumlar nasıl?

İnşallah iyi bir ameliyat geçirirsin, inşallah güzel olur =)
İnşallah canım tek temennim o :)
Canim takibe aliyorum seni. Albumume bakanilirsin. Hem yorumlarsin nasil gorunuyor merak ediyorum ben de :)

Canım baktım fotolara gözlerin kapalı olmasına rağmen yüzünde büyük bir değişim olmuş ve ben burnunu gerçekten beğendim. Güzel ve narin bir burun senin anlattıkların doğrultusunda mı şekillendirdiler yoksa doktora mı emanet ettin kendini :)
Birde sanırım çok fazla bir morarma olmamış sende yani fotolardan gördüğüm kadarı ile :)

Bende kendi fikrimi yazim dedim..
Gmzünü korkutmak benim niyetim degil ama tecrübelerinizi yazin demissin benkide bu:
Benim burnum hafif kemerliydi ve soldan bir kemik vardi sadece bir yandan fotoraf cekinebiliyorum diye sikayetciydim
Kendimi övmek gibi olmasin ama öz güveni yüksek, cekici birisiydim
Tabiki buda sadece o kara günümü yasayana kadar
Aneliyat oldum ve sonuc olarak elde ne öz güven ne güzellik ne cekicilik kaldi
Kavisli kisa kalkik bir burnum var suanda :KK43:
Bir burun ameliyati gecirmek benim hayatimdak en büyük pismanlik oldu
Sana suanki piskolojimi anlatamam cünkü anlatsamda anlamasin kimse anlamaz anca bunu yasayan birisi anlar..
Cnm seni kararindan cevirmek istemem ama sukadarini sana söylim
Öz güvenin varsa her aynin karsisina gectiginde burnun seni cok sinir etmiyorsa ve cok büyük bir problemin yoksa alsa olma derim ama karar tabiki senin..
Hic memnun degilim diyorsan sana bi kac tavsiye
Doktor seciminde cok dikkat et tecrübeli birini sec
Burnunu asiri degistitdirme, doktra birakma burnunu binlerce kez tembih et lütfen neyi nasil istedigini, ve sadece rahatsiz oldugun bölümüne estetik yaptitdir
Burnumun ucu aslinda güzel ama daha güzel olabilir deme, inan bana ben öyle yaptim ve pismanliktan öteyim
İnsanlarla konusmak istemiyorum arkadaslarimla iletisime gecmemeye calisiyorum beni kimse görmesin istiyorum
Sadece bir yandan fotoraf cekinebiliyorum diye sikayet ederken
Simdi bir tane fotoraf bile cekinmiyorum
İste buda benim hikayem..

Senin burnunu görebilirmiyim acaba? Ne kadar oldu ameliyat olalı ? Burun ameliyatı olan herkesin dediği gibi iyileşme süreci uzun sürüyormuş belki bu yüzden beğenmiyor olabilirsin çevrendeki yorumlar nasıl?

İnşallah canım tek temennim o :)

Canım baktım fotolara gözlerin kapalı olmasına rağmen yüzünde büyük bir değişim olmuş ve ben burnunu gerçekten begendim. Güzel ve narin bir burun senin anlattıkların doğrultusunda mı şekillendirdiler yoksa doktora mı emanet ettin kendini :)
Birde sanırım çok fazla bir morarma olmamış sende yani fotolardan gördüğüm kadarı ile :)
llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllLllll
Canim tesekkur ederim cokk. Benimki biraz deli cesareti aslinda doktorumla sekline dair hicbirsey konusmadim. Daha dogrusu konusamadim. Doktorum fazla ozgyvenli biriydi ve ben ona yaptirdigim bir tasarimin fotosunu gostermek istedigimde bunlar magazin hic gerek yok cok guzel olacak deyip plbakmamisti bile. Nasil cesaret ettim bu sekilde hicbilmiyorum ama gittim yattim o masaya :) cok sukir ki hic pisman olmadim. yani tamamen doktorumun tercihiydi ama tarof etsem bunu isterdim zaten.
Degisim kismina gelincr evet aslinda burnum cok degisti ama kimse soylemeden anlamiyo cok sasiriyorum ve seviniyorum. En korktugum kisim anlasilir olmasiydi..
Morluk da oldu tabii ama 1 haftada atlattim ortalama. Yani mirluklarim goz cevremdeydi asagilara inmedi ve cabuk iyilestimndiyebilirim. Onu bile cok kafaya takmistim ama sonuctan memnun olunca hicbirsey dusunmuyosun. Korkulacak bir yani yok yani :)

X