900 bin atışlı ev tipi lazer günlüğüm

Saykologist

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
139
308
herkese merhabalar, burda çok bakındım ama bu lazerle ilgili pek bir deneyim göremedim,hem size fikir olması açısından hem de kendim lazer sürecimi takip edebilmek için lazer deneyimimi hafta hafta burda paylaşmak ve sorularınız olursa cevaplamak istedim. 22 yaşındayım öğrenciyim,900 bin atımlı denince anlamışsınızdır zaten, bu cihazı uygun fiyatından dolayı uzun zamandır takip ediyodum ve cuma indirimlerinden en düşük fiyata aldım, öncelikle kıl tipimden bahsetmek gerekirse vücudumun her yerinde farklı özellik gösteriyor üst bacağımı jiletle almama rağmen 1 hafta pürüzsüz kalabilirken epilatörle aldığım alt bacağım 1 aya erkek bacağına dönüyor. Diğer bölgelerde de hep jilet kullandığım için genellikle siyah ve kalınlar. ayrıca da ağdayla bile alsam gördüğüm maksimum pürüzsüzlük 1 hafta o da en iyi ihtimal onun dışında 4 haftaya kadar süren pürüzsüzlük falan benim için hep ütopik olmuştur. bu aletten de bitirmesini beklemiyorum ama en azından inceltmesini batıklarımı gidermesini ve daha uzun süre pürüzsüzlük sağlamasını bekliyorum.

Ürün 5 kademeden oluşuyor otomatik veya manuel olarak atış yapıyor, tutuşu kolay ve hafif bir cihaz kablo ile çalışıyor. Ten rengim esmer olduğu için 1 ve 2 derecelerde atışlar yaptım. ama süt beyaz da olsam ilk sefer için kesinlikle 4-5 kullanmazdım diye düşünüyorum, yorumlardan çok fazla yandı kızardı gibi şeyler okudum ama bu konunun biraz da dikkatsizlikten kaynaklandığını düşünüyorum, ilk sefer için ben de hiç bir şekilde tahriş kızarıklık yapmadı. 1 ve 2 derecede kullandığım için muhtemelen daha geç sonuç alacağım ama sabırla bekleyeceğim.

Hem okul/sınavlarımdan ötürü hem de makineyi çok yormamak adına parça parça gitmeyi düşünüyorum o yüzden ilk olarak koltukaltı ve bacaklardan başladım. koltuk altıma 1 bacaklarıma da 2 ile uygulama yaptım. öncesinde jiletle temizledim ve banyodan 1-2 saat sonra ilk hassasiyet geçince uygulamasını yaptım. benim en çok merak ettiğim lazeri uyguladıktan sonra hemen pürüzsüz dümdüz oluyor mu kısmıydı, hayır olmadı, jiletle aldıktan sonra nasıldıysa lazeri uyguladıktan sonra da aynı kaldı, gözle görülür bi değişiklik olmadı. acısından bahsedecek olursam da 1de hiç bişey hissetmedim. 2. kademede de 40 derece yanan bi kalorifere elinizi değdirip çektiğinizde ne ısı hissederseniz o kadar hiisettim, acı gibi değil zaten sadece ısı hissediyorsunuz. ilk 1 ay için her hafta uygulanması öneriliyor haftaya da atışımı yapar tekrar güncellerim burayı. sorularınız varsa özelden veya burdan cevaplayabilirim :KK15:

1. HAFTA

Bugün 2. Atışımı gerçekleştirdim, çok acı hissettirmediği için bacaklarıma 3 derece uygulayabilirim diye düşündüm ama bi kaç yerde hafif kızarıklık olunca tekrar 2 ye düştüm, koltuk altı bölgesine de 2. Derecede uygulama yaptım, 1 hafta boyunca deneyimlerim şu şekilde oldu. Uzarken yine normalde jiletle aldığınızda uzadığı sürede uzuyor yani ertesi gün çıkıyor ama sanki 1 hafta sonunda kılların ulaştığı uzunluk normale göre daha kısaydı, ve jilet kadar sert değildi kıllar. Ayrıca bi kaç noktada da hafif kellikler oluşmuştu, çok değil ama fark ediliyordu yine %5 falan etki etti diyebilirim. Uygulama sonrası da eczaneden aldığım cilt yenileyici kremi kullanıyorum, bi tahriş veya kızarıklık olmuyor

3. HAFTA SONRASI ı GÜNCELLEME
Atışlarıma düzenli olarak devam ediyorum, bir hafta bi bacağımda 2 diğerinde 3 derecede atış yaptığımda fark ettim ki 3 derece ile atış yaptığım bacağımda daha net bi dökülme vardı %15 diyebilirim, diğerinde de dökülmeler oldu ama diğerine nazaran daha az, koltuk altım çok çok yavaş ilerliyor, köşelerde azalmalar var sadece onun dışında gözle görülür bi değişiklik yok tek tük boşluklar var sadece, kılların çıkış süresi hala aynı ama sanki biraz zayıflayıp inceldiler gibi çok değil ama eskisinden daha farklı geliyolar yine de gözüme, batıklarda da henüz gözle görülür bi değişiklik yok
bugün 4. Atışımı yaptım, vücudum alıştığı için bu hafta hem bacaklara hem de koltuk altına 3 derecede uygulama yaptım kalan atış sayısı 988690, ben herhangi bir ısınma problemi yaşamadım, sadece makineyi 1 hafta sonra ilk açışta fanı biraz har har çalışıyor ama 15-20 sn içinde normale dönüyor, bu bi problem mi bilmiyorum. Bir de otomatik atış yerine Manuel olarak yaptığımda daha etkili olduğunu düşünüyorum çünkü otomatik koştur koştur oluyor biraz o yüzden de atışlar yarımmış gibime geliyor
.

Merak ediyorum bu konuyu, almayı senelerdir etkiliyorum. Bakayım sizde sonuç iyi olursa gelecek sene alayım ben de.

Evet kullanıma devam ediyorum, biraz zaman geçince güncellemeyi düşünmüştüm konuyu o yüzden yazmıyorum bir süredir, sorularınız varsa yardımcı olabilirim 😊
Hiç gözle görülür fark olmadı diye çok yorum okudum ondan merak ettim, umarım çok güzel sonuçlar alırsınız. Güncellemelerinizi takip edeceğim 🤗

Hiç gözle görülür fark olmadı diye çok yorum okudum ondan merak ettim, umarım çok güzel sonuçlar alırsınız. Güncellemelerinizi takip edeceğim 🤗
O biraz kıl yapısıyla hormonlarla falan da alakalı, mesela benim ağdayla veya epilatörle düzenli aldığım zaman incelir seyrelirdi kıllar, hatta bacağımın bi kaç yerinde kellikler falan da vardı başladığımda o yüzden fayda görüyorum, düşük derecede yaptığım için biraz daha yavaş ilerliyor gibi, şu an yeni atış yaptım biraz uzasın bi kaç gün sonra fotoğraf atabilirim size

O biraz kıl yapısıyla hormonlarla falan da alakalı, mesela benim ağdayla veya epilatörle düzenli aldığım zaman incelir seyrelirdi kıllar, hatta bacağımın bi kaç yerinde kellikler falan da vardı başladığımda o yüzden fayda görüyorum, düşük derecede yaptığım için biraz daha yavaş ilerliyor gibi, şu an yeni atış yaptım biraz uzasın bi kaç gün sonra fotoğraf atabilirim size
Bekliyorum çok teşekkür ederim ☺️

Bahsettiginiz makina x ile başlayan markanin inface ürünü mü?eğer öyleyse ben genital bölge disinda kalan yerlere direkt 5le daldiydim, tatlı tatlı bir kaşıntı oluyordu, onun dışında acı vs olmazdı (özünde süt beyazı tenim ama yazın ıstakoz gibi yandığım ve yil içinde solaryuma gittiğim için buğday gibi görünüyor)
Onun dışında eğer x ile başlayan makinaysa şunu söylemek istiyorum; ben de konu sahibi gibi her hafta kullanırdım,öyle biliyordum doğrusunu. Ama kutudaki Karakodu okutunca çıkan sitede şöyle yazıyor
Screenshot_2021-02-20-22-08-37-558_com.google.android.apps.photos.jpg
yani ilk 2 haftada; haftada 3
Sonraki iki haftada; haftada 2
Sonraki zamanlarda da 2 haftada 1 veya saha az uygulanmasını öneriyor.
Ben geç öğrenmiştim bu bilgiyi, gorupte gelenlere bilgi olsun diye ekleyeyim dedim En Büyük KK
Peki 'benim kişisel deneyimim ne oldu,azalma oldu mu?' sorusuna gelirsek malesef aldığım makina bozuldu. Yoğunluktan garanti için kargoya vermeyi unuttum. Hatta konuyu gördüğüm iyi oldu,
aklıma geldi 😅😅pazartesi göndereyim bari kargomu garantiye

Bahsettiginiz makina x ile başlayan markanin inface ürünü mü?eğer öyleyse ben genital bölge disinda kalan yerlere direkt 5le daldiydim, tatlı tatlı bir kaşıntı oluyordu, onun dışında acı vs olmazdı (özünde süt beyazı tenim ama yazın ıstakoz gibi yandığım ve yil içinde solaryuma gittiğim için buğday gibi görünüyor)
Onun dışında eğer x ile başlayan makinaysa şunu söylemek istiyorum; ben de konu sahibi gibi her hafta kullanırdım,öyle biliyordum doğrusunu. Ama kutudaki Karakodu okutunca çıkan sitede şöyle yazıyorEki Görüntüle 2787206 yani ilk 2 haftada; haftada 3
Sonraki iki haftada; haftada 2
Sonraki zamanlarda da 2 haftada 1 veya saha az uygulanmasını öneriyor.
Ben geç öğrenmiştim bu bilgiyi, gorupte gelenlere bilgi olsun diye ekleyeyim dedim En Büyük KK
Peki 'benim kişisel deneyimim ne oldu,azalma oldu mu?' sorusuna gelirsek malesef aldığım makina bozuldu. Yoğunluktan garanti için kargoya vermeyi unuttum. Hatta konuyu gördüğüm iyi oldu,
aklıma geldi 😅😅pazartesi göndereyim bari kargomu garantiye

Canım selam..
Yorumlarına güvenirim.
Bu makineden alsam mi diyorum da önerir mısın sormak istedim:)

Canım selam..
Yorumlarına güvenirim.
Bu makineden alsam mi diyorum da önerir mısın sormak istedim:)
20 Şubat'ta "pazartesi garantiye göndereyim" demişim, bugün 17 Nisan ve hala "garantiye pazartesi gönderirim" diyorum:)))
Ben kullanirken seviyordum ama bozuldu sonuçta. O yüzden tavsiye etmiyorum. Garantiden gelip kullanmaya başladığımda memnun kalırsam konuya yazıp seni etiketlerim mutlaka :KK36:

20 Şubat'ta "pazartesi garantiye göndereyim" demişim, bugün 17 Nisan ve hala "garantiye pazartesi gönderirim" diyorum:)))
Ben kullanirken seviyordum ama bozuldu sonuçta. O yüzden tavsiye etmiyorum. Garantiden gelip kullanmaya başladığımda memnun kalırsam konuya yazıp seni etiketlerim mutlaka :KK36:

Neden öyle kolay bozuldu ki :/
Umarım sorun çözülür beklerim yorumunu :) teşekkür ederim.

X