A.M.H. Tüp Bebek Merkezi Şikayet

sky_lark

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2016
9
4
44
Gürgan Klinik`ten tanıdığımız için AMH Tüp Bebek Merkezinde ÜCRETSİZ ön görüşme talebinde bulunduk. Kabul ettiler.

Buna istinaden. Saatlerce bekledikten sonra Hoca ile görüştük, çıkışta bizden 300 TL muayene ücreti alındı. Birden kafamız döndü , kartı çektirme hatasında bulunduk. O birimden ayrıldıktan hemen sonra şimşek çaktı. Geri döndük ama iş işten geçmişti.

Biz özellikle söyledik. Görüşmeye geldik. (Muayene geldik, demedik.) Tamam, denildi.

Sonra bizi odaya aldıralar. Biz hiç bir şey sormadan ultrason yaptılar. Bizde saf saf Aygül Hoca eski hastası olduğumuzdan , tanıdığı için ilgilendi dedik. Ha ultrason ile yeni bir şey söylendi mi yok. Bildiğimiz rahatsızlığı tekrarladı ama en çok da reklam yaptı. “Bende Gürgan Klinik `teki hastaların bilgiler var.” falan dedi. Zaten bizde tedavi özetleri , bir çanta dolusu tahlil, rapor vs. vardı.

Bize kendi kafasına göre , bizim orayı seçip seçmedigimizi sormadan , bizi kendine bağlamak adına , ( tahlil vs. yapmadan !!!!) d vitamini , b12 , folik asit , kor asprin başladı. Bizdeki tahlil sonuçlarına da düzenli bakmadı bile. Örnek B12 , D vitamini değişken bir tahlildir. 6 ay önceki tahlil bile geçerli değildir. Biz de yakın zamanda bakılmış bir tahlil yoktu.

Tüp bebek fiyatı sorduk, bilgi verildi. 300 TL muayene ücreti , 5550 TL IVF ücreti vs sayıldı. Bizde şimdi tedaviye başlamayacağız, yaz tatilinde tedavi olacağız , şimdi bilgi almaya geldik dedik. Hatta Hoca tarafından muayene için Mayıs ayında davet edildik. Hoca, Histeroskopi için tüp bebek hastalarına %50 indirim var dedi. Güzelce reklam yaptı. Aklımızı çeldi. Tamam burası bize uygun derken , sürpriz ücret ödedik.
Odaya ücretsiz görüşme adıyla girdik, 300 tl borçla çıktık.
Biz bunlara nasıl güvenelim. Hipokrat yemini para kazanmak adına mi?
Bize yaratılan algı ücretsiz, istenilen 300 tl. Bize en baştan ücretsiz görüşme olmaz, muayene olacaksınız deseler, biz de ona göre karar verirdik. Ve o zaman ücret zorumuza gitmezdi.
Ayrıca bu birimdeki personel de kaba davranıyor.
Muayene olursanız 300 tl ücretli dediler.
Biz muayeneye değil ücretsiz ön görüşmeye geldik diye tekrar ederek söyledik.
Bunu kabul edip bizi odaya aldıktan sonra ne ücreti bu? Bu yapılAn görüşme benim muayene algıma, muayene tanımıma uymuyor. Biz zaten sorunumuzu biliyoruz. Yeni bir şey öğrenmedik ki!
Biz 4 defa tüp bebek tedavisi gördük. 5. Deneme için de bilgi almaya geldik dedik.

Bize göre ücretsiz olduğunu düşündüğümüz ön görüşmenin (onlara göre ücretli muayenenin ) tamamına yakına da kurum tanıtımınız ile geçti. Yani Ankara Memorial Hastanesi reklamını 300 TL ye dinledik.
Biz bu ücreti iade istiyoruz.
Bu tür işler, merdiven altı yerlerle yakışan işler. Koskoca firma bu tür oyunlara kurban gitmemeli. Bir an evel iade yapılsın dedik , ama yok.

Bizim için sorun 300 TL değil, sorun haksız yere ödediğimiz 300 TL.

“3 liralık hak alacağı için, 15 lira harcayan insan” mantığı var, bizde. Mesele para değil haklı olmak ve haksız yere , yanılgılar ile para ödemek. Umarız derdimizi anlatmışızdır.

Malum tüp bebek sorumlusu olduğu klinikte bazı sorunlar yaşadık ama biz onları oradaki ekibe yormuştuk;ama bu tür entrikalar da sanırız Hoca da işin içindeymiş. Satı hemşire var klinikte bizden çok şey sakladı. Onların kusurlarını örtmekle görevli olduğunu düşünüyordum. O da Memorial e geçmiş , Orada yaşadıklarımız da ayrı bir bomba. Örnek size gıda takviyesi verir. Ama kesin adres belli , gidersiniz size sizde indirim yaparlar. Klinike özel inidirim var , anlaşma yaptık derler. 5 tl lik bitki çayını , gıda takviyesini size katlarca pahalıya satarlar. Başka yerden almayın diye de tembih ederler. Siz içeriğini bilmezsiniz. Yabancı adla yazarlar, siz de o sürecin sarhoşluğu ile gider alırsınız. Eve gelir bir bakarsınız 5,6 kat kazık. İçindekiler de her yerde bulunan şeyler. Daha çok işler var. Say say bitmez.

NOT: 6-7 yıldır bu işin içindeyiz. Raconu az çok biliriz. Biz bu şekilde başka yerlerde profesör doktorlarla da ön görüşme yaptık . Kesinlikle ücret ödemedik. Ultrasonla yapan da oldu , ilaç tavsiye eden de oldu. Hatta Ankalife ücretsiz muayeneye kendi çağırdı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu yazarken kimseyi kötülemeye çalışmadım. Olan bu durumdan herkesin haberi olsun istedim. Yalan yanlış bir şey varsa , karşı taraf da açıklama yapabilir. Yaptığı işleri iyi araştırın. Gerçekten gerekli olup olmadığını iyi düşünün. İşin iinde hatırı sayılır paralar dönüyor. Kesinlikle ilk amaç sizi tedavi etmek değil. Amaç duygusal.
Özel sektörde iki tip doktor vardır. :
1. TİP:
Sizi tedavi etmeyi amaç edinir. Bunu yaparken de parasını kazanır. Yaptığı tüm işleri hekimlik adına yapar. Size para için , asla gereksiz iş yapmaz. Bazen de parasız işlemleri olur. Onlar için her şey para değildir. Çok fazla reklam derdinde değildir. Size kendini anlatmaz, derdinize çözüm arar. Bu tür hekimleri bulmak gerek. Sizden gerçekten gereken bir tahlil varsa ister. Onun için sadece sonucun güvenilir yerde , olması yeterlidir. Özel bir yer ismi çoğunlukla vermez. Verirse de nedenlerini açık açık söyler. Örnek: Şunlar devlet hastanesinde ücretsiz yaptırın , ama bunları deneyimli bir patolog görsün. Falanca yerin patoloji laboratuvarı iyidir der. Ya da devlet hastanesinde bu tahlil 1 ayda çıkar ama falanca yere giderseniz 3-5 günde sonuç alırsınız der. Onun için sadece sonucun , güvenilir olması yeterlidir.
2. TİP:
İlk amacı para kazanmaktır. Para kazanırken sizde tedavi olursunuz. Parasını aldığı sürece sizin sağlığınız onun için çok da önemli değildir. Siz bu tip doktorlara göre müşterisinizdir. Bazen para için ; gereksiz , olmasa da olur işlere yöneltir. İlaç firmaları ile diyalogları sıkıdır. Akşam eve gidince sizin sorunuzu değil, kazanılan parayı düşünür. Sizden tahlil ister, ama laboratuvar adıyla yönlendirir. Laboratuvarın daha iyi olduğu için değil. En basit kan tahlili için bile sizi özel bir yere gönderir. Başka yerde yaptırmayın, sonuç yanlış olur gibi sözleri vardır. Her yaptığı işlemde bir acabanız vardır. Sürekli kendini anlatır. Genelde tatlı dillidir. Parasız bir iş olduğunda gerçek yüzünü görürsünüz. Eskiden devlet hastanesinde yüzünüze bakmayan doktor, muayenehanesinde sizi hazır olda karşılardı. Neyse ki o türler pek kalmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
çok güzel anlatmışsın.bende aynı şekilde bir yerde tedavi oldum adını söylerken bile midem bulanıyor.aslında bunları buralarda yazmak çok doğru bir karar çünkü bu iş bizim için ne kadar önemli ise birileri için ise piyasa haline gelmiş.
ellerine sağlık.inan ki okurken seni çok iyi anladım.
inşallah rabbim hayırlısı ile nasip eder sana ve tüm isteyenlere.

çok güzel anlatmışsın.bende aynı şekilde bir yerde tedavi oldum adını söylerken bile midem bulanıyor.aslında bunları buralarda yazmak çok doğru bir karar çünkü bu iş bizim için ne kadar önemli ise birileri için ise piyasa haline gelmiş.
ellerine sağlık.inan ki okurken seni çok iyi anladım.
inşallah rabbim hayırlısı ile nasip eder sana ve tüm isteyenlere.
Siz nerede, hangi merkezde sorun yaşadınız? Yine sorun Memorial Ankara mı?

yok benimki centrum ankarada.
2-3 yıl önce Centrum'da Prof. Dr. Recai Pabuççu ile ön görüşmeye gittik . Adam ücretsiz muayene etti. Bazı tahlil ve rahim filmi istedi. Yalnız isteği yazdığı blok not kağıdı , buraya gidin dediği merkezdi. Başka yere gitmeyin diye özellikle tembih etti. Biz direkt kirişi kırdık. Bir daha da gitmedik.
Çalışma sitili bize garip gelmişti. Kendimizi rahat hissedemedik. Yolunda olmayan bir şeyler var gibiydi. Ama tam olarak anlatamıyorum. Receai Hoca ile kanımız uyuşmadı bir türlü.

burda çok olumlu yorumlarda okudum ama bende hiç memnun kalmadım ve kimseye tavsiye etmiyorum centrumu.hemşireler özellikle çok ilginç ve itici.
öğretmen misiniz neden yaz tatilini bekliyorsunuz.?

burda çok olumlu yorumlarda okudum ama bende hiç memnun kalmadım ve kimseye tavsiye etmiyorum centrumu.hemşireler özellikle çok ilginç ve itici.
öğretmen misiniz neden yaz tatilini bekliyorsunuz.?
En son yapılan 4. denemenin üzerine 1 yıl geçsin istiyoruz. Maddi - manevi toparlanmak gerek. Ramazandan sonra olsun diyoruz. Ramazan Bayramından sonra planlamıştık. Konu komşuya tatile gidiyoruz deyip evden çıkıyoruz. 15 gün yokuz ortada. Yazlıktaydık falan ... Malum komşu ve akraba varken düşmana gerek yok. :KK43:

En son yapılan 4. denemenin üzerine 1 yıl geçsin istiyoruz. Maddi - manevi toparlanmak gerek. Ramazandan sonra olsun diyoruz. Ramazan Bayramından sonra planlamıştık. Konu komşuya tatile gidiyoruz deyip evden çıkıyoruz. 15 gün yokuz ortada. Yazlıktaydık falan ... Malum komşu ve akraba varken düşmana gerek yok. :KK43:
Hoş yazlıkta yok ama , bir arkadaşın yazlığı, falanca yerdeki teyzemin yazlığı, dayımın oğlunun evi vs. Ailede 1. derece çok yakın akrabalar ve gerçek dostlarımız biliyor sadece. Diğerleri de şüpheleniyorlar ama bir şey soramıyorlar. Bizde açıklama gereği duymuyoruz. Böyle rahat oluyor. En azından sadece arkamızdan dedikodu yapıyorlar. Bir çoğu bilse bir faydası olmayacağı gibi bir de eğlenceleri olacağız. Bir akrabanın oğlu Tüp Bebek yaptırmaya gitmişti. Diğerleri arkadan dalga geçiyordu. Tüp koydurmaya gitti, tüpte olacakmış, ocak tüpü, araba tüpü gibi şeyler söylediler.

ne kadar çok benziyoruz geçen yaz 2 kere tedavi oldum gün aşırı ildışı git gel aşağı katta oturan kayınvalidene bile hiç bişey söyleme.yaz boyu içim şişti eşim çok anlamsız buldu söylemememi ama söylemedim hiç kimseye.
bu yaz için yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum.siz iyi bir yöntem bulmuşsunuz.bende yaz tatilini okuldan da izin alıp hiç kimseye dert anlatmamak için bekliyorum.

yaşadıklarınız çok talihsiz olmuş çok üzüldüm gerçekten. geçmiş olsun. memorial a bi arkadaşımın tavsiyesi ve tedavi gördüğüm merkezdeki beklemekten eşimin sıkılmasından dolayı ön görüşme alarak gittim. ben muayene falan olmadım ama ordaki bayan doktor bana çok ukala geldi. başka doktorları kötülemesi ve merkezini kendisini övmesi haricinde tedaviyle ilgili tekbişey duyamadım kendisinden. ve arkama bakmadan kaçmıştım oradan. sizin yazınızı okuyunca bir kez daha ne kadar doğru bi karar verdiğimi anladım. işin kötü tarafı adı bilindik bir hastane bir doktor yüzünden adını da kötülüyor.yazık çok yazık..rabbim doğru doktorlarla karşılaştırsın bizi..

yaşadıklarınız çok talihsiz olmuş çok üzüldüm gerçekten. geçmiş olsun. memorial a bi arkadaşımın tavsiyesi ve tedavi gördüğüm merkezdeki beklemekten eşimin sıkılmasından dolayı ön görüşme alarak gittim. ben muayene falan olmadım ama ordaki bayan doktor bana çok ukala geldi. başka doktorları kötülemesi ve merkezini kendisini övmesi haricinde tedaviyle ilgili tekbişey duyamadım kendisinden. ve arkama bakmadan kaçmıştım oradan. sizin yazınızı okuyunca bir kez daha ne kadar doğru bi karar verdiğimi anladım. işin kötü tarafı adı bilindik bir hastane bir doktor yüzünden adını da kötülüyor.yazık çok yazık..rabbim doğru doktorlarla karşılaştırsın bizi..

Bizde, işin özetinde (300 TL PARALI) reklam dinledik. Aklımızda kalan başka bir şey yok.

Bir de "Gürgan 'daki hastaların bilgileri, bende var." demesi. Ayrıntı içeren şeyler. Ya bu yalan ya da bu iş hiçte ahlaki değil. Ayrıca direkt yıllarca çalıştığı T. Gürgan'ı kötülemesi, suçlaması da hiç hoş olmadı. Biz ona T. Gürgan'ı sormadık kı!

Canim sen ne yaptin tedaviye basladinmi

Tam 11 Kez tupbebek demiş birisi olarak ssöylüyorumki hepsi aynı inan bana bu zamana kadar yaşadıklarımı yazsam roman olur size vaad edilenle karsilastiklarimiz bambaşka eskiden olsa sinirlenip kavga cikariyorduk artik alıştık bize abes gelmiyo çünkü el mahkum mecburuz

Tam 11 Kez tupbebek demiş birisi olarak ssöylüyorumki hepsi aynı inan bana bu zamana kadar yaşadıklarımı yazsam roman olur size vaad edilenle karsilastiklarimiz bambaşka eskiden olsa sinirlenip kavga cikariyorduk artik alıştık bize abes gelmiyo çünkü el mahkum mecburuz
Doğru söylüyorsun canım el mahkum sorması ayıp sorunun neydi

Doğru söylüyorsun canım el mahkum sorması ayıp sorunun neydi
Inanirmisin tam 7 ayri doktor değiştirdim hic birisi sorunumu bulamadi Çünkü soruna odaklanmak yerine direk tupbebek tedavisine geçtiler gecenlerde tv de bir doktor bağışıklık ttestinin öneminden bahsedince hemen gidip yaptirdim sonuc kan pihtilasmasi ve erkeklik hormonu yüksek çıktı bu şekilde zaten hamile kalinmazmiş
Anlayacağın sorunumu bile kendim buldum

Inanirmisin tam 7 ayri doktor değiştirdim hic birisi sorunumu bulamadi Çünkü soruna odaklanmak yerine direk tupbebek tedavisine geçtiler gecenlerde tv de bir doktor bağışıklık ttestinin öneminden bahsedince hemen gidip yaptirdim sonuc kan pihtilasmasi ve erkeklik hormonu yüksek çıktı bu şekilde zaten hamile kalinmazmiş
Anlayacağın sorunumu bile kendim buldum
Allah allaha niye böyle yapmışlar ya tip hani diyorki diyorlar ya 3 denemede herseyi arastiriyoruz diyorlar dr lar niye senin herseyin arstirmamislar sen nerde yaptın tedavilerinin

Allah allaha niye böyle yapmışlar ya tip hani diyorki diyorlar ya 3 denemede herseyi arastiriyoruz diyorlar dr lar niye senin herseyin arstirmamislar sen nerde yaptın tedavilerinin
Hepside tanınmış iyi merkezler sözde
Çünkü direk tedaviye geçmek en kolayi
Ama hakkini yiyemem en son gittigim Merkez genetik tüm testleri yaptı herşey normal çıktı şükür ama malesef bağışıklık sistemine bakmak hhiçbirinin aklına gelmedi

Bir keresinde ankarada Tedaviye baslayacagiz doktor kan tahlili için beni kizilay araştırmaya yönlendirdi neyse gittik dedigi doktoru bulduk doktor bizi özel muayehanesine gönderdi ankaranin trafiğini bilirsiniz neyse zar zor bulduk bizden 200 tl istendi ödemeyi yaptık eee neymiş tekrar hastaneye gidecekmiş kan tahlilini orada yapacaklarmış tekrar gittik bu defada yurt disi sigortasiyla anlaşmamız yok diyip kan almadılar allahim delirdim nasıl yani madem sigortasız olmuyo sen benden ne diye para alıyorsun meğer merkezle anlaşmalı yani hem cebe haybeden 200 tl indiriyor hemde maliyeti devlete yüklüyor nasil cildirdik anlatamam paramızı istedik bu defada gidip muayanehaneden alacaksınız haydaaa koştur koştur gittik parayı aldık merkeze gittik dedim yapmadılar kan tahlili doktorun dediği aynen şu oldu neyse yaa gerek yok
İnanın tüm gazetecileri oraya toplayıp rezil etmemek için çok sabrettim

X