Dövme Abartılı dövmem

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,
Tamam iste tasta öyle gündüz mat gece ışığında fosforlu ama bı süre sonra dönüp cuffffffff gidiyor

Piercingini sürekli takmıyorsan neon taşlı olanı yani.
Işık görebilecek yerde muhafaza et, ne kadar çok gün ışığı alırsa, o kadar çok parlaklığı uzun sürer karanlıkta :KK66:

yok kız kızmadım ben.
ikisininde ne olduğunu biliyorum yani:KK34::KK34:

eskıye dönünce farkettim .
kısacası kızın yazdığını okusaydım
burada yanlış anlayanlarla birlikte yanlış anlamayacaktım
sorun bu:KK34:

Kedinin anlatıs sekli farkli deri altıda neymiş herseyin bir adi var yani yaptırdığı seyin adını dahi bilmiyor neyse öğrenmiş oldu:):):):)

dediğinn gbi abartılı bayana yakışmıyo bu tarz şeyler ya
daha kibar modeller yakışşıyo yani :KK34:

e birde böyle bir dövmenin fiyatı var ,en önemlisi 1 kerede yapılmaz ,günler sürer bunuda geçelim boyut ve renklerle orantılı 15 bin tl den aşşağıya mal olmaz ........

e birde böyle bir dövmenin fiyatı var ,en önemlisi 1 kerede yapılmaz ,günler sürer bunuda geçelim boyut ve renklerle orantılı 15 bin tl den aşşağıya mal olmaz ........

Erkek arkadaşım yapıcak yani bedava o yönden sorun yok evet biliyorum uzun sürüceğini 1 yıl bile sürebiliyo.

Fotodaki bence dövme değil,vücut makyajı.
Komple bacak veya kol dövmesi çok gördüm.(Göstermek için neredeyse kışın bile şort giyenler var)
Onların renkleri asla bu kadar canlı olmuyor.
Açıkçası,daha çok boyaya bulanmış gibi görünüyorlar.Desenler bile seçilmiyor çoğu zaman.

Karar senin elbette ama bence henüz erken.
Tam olarak ergenlikten çıkınca karar versen daha iyi edersin.

Ve bu aşamada,erkek arkadaşından fazlasıyla etkilendiğini düşünüyorum.
Yarın öbürgün belki ondan ayrılacaksın,belki ciddi bir kariyerin olacak,hatta belki halim selim bir kadın olacaksın :)
Belki hoşlanacağın diğer kişiler dövmeyi itici bulacak.
Üstelik dövmeni şimdiki erkek arkadaşın yapacaksa,ömür boyu onun izini taşımış olacaksın.

Bu dövme işine bu kadar tepki gösteren şahısları anlamakta güçlük çekiyorum. Çok kötü iğrenç gibi yorumlar yapan arkadaşların yazacaklarımı okumasını rica ederim. Bu dövme bir bayana yakışmaz demişsiniz. Öncelikle bu şekilde düşünenlerin gözündeki "kadın" imajı bellidir. Buna göre kadın cesur ve cüretkar olamaz, hoşlandığı bir erkekle irtibata geçmesi uygun değildir, evlenme teklifini kadın yapamaz örneğin. Gelinlikler illa ki beyaz olmalıdır, kırmızı pembe siyah gelinlik iğreeeannçççtir. Cesur dövmeler, mavi kırmızı saçlar piercingler iğreaaaançtir. Ve buna benzer pek çok anlamsız önyargılarınız var. Sizin tanıdığınız tüm kadınlar dantelli elbise giyiyor, dikiş nakışla, yemekle uğraşıyor diye herkes bu hayat tarzını yaşamak zorunda değil. Bazı kadınlar da daha sert tarzları seviyor demek ki. Bu dövmeyi yaptıracak insan, sizin beyninizde yaşadığınız dünyayı yaşamıyor, bunu öncelikle bir idrak etmelisiniz. İkinci olarak hayata ve dünyaya birtakım sınırlar çerçevesinde bakmadığı için muhtemelen kendisini daha özgür hissediyor ve daha mutlu. Nihai olarak, bu tarz bir dövme bir erkeğe yakışabileceği gibi bir kadına hatta yaşlı bir kadına dahi yakışabilir. Önemli olan cinsiyet, yaş, ten rengi gibi unsurlar değil, oradaki sanat, renklerin uyumu gibi unsurlardır. Ki arkadaşımızın gösterdiği dövme veya vücut boyası bana göre harika, muhteşem, eşsiz tam bir sanat eseridir. Böyle bir dövmeye sahip bir kız görsem de herhalde cesareti ve görsel olarak hoşluğu sebebiyle hemen diyalog kurmak isterdim. Beyninizin içindeki kalıpları lütfen boşaltın. Hiçbirşey iğrenç değil ve "Bir bayana yakışmıyor." cümlesi emin olun sadece kadın-erkek denkliğini tam içselleştirememiş ve gelişmemiş ülkelerde varolan bir söylem. Gelişmiş ülkelerde böyle bi nitelendirme yok. Zira bu dövme de bir kadına bal gibi yakışır. Yapamaya cesaret dahi edemeyeceğiniz şeyleri eleştirmeye de cesaret etmeyin lütfen.

Ayrıca lütfen artık genç kızları çiçek böcek, ot çöp, at kestanesi, kaplumbağa kabuğu, hello kitty, betty boop gibi saççmaaaaaa sapaaaaaaaan dövmelere yönlendirmeyin. O abuk subuk dövmelerden herkeste var ve emin olun hiçbir anlam ifade etmemekle beraber, "Ancak bu kadarına cesaret edebildim." imajı verdiği için kanımca son derece nahoş duruyor. O bit kadar şeyi yaptırsan nolur yaptırmasan nolur. Cesaret edemeyip bit kadar dövme yaptırmak benim için straplez elbisenin üstünü kapatmak için bolero giymekle aynı saçma mantığın ürünü. Böyle kezban kezban işlere yönlendirmeyin genç kızlarımızı. Cesur olmayı öğrensinler biraz.

Bu dövme işine bu kadar tepki gösteren şahısları anlamakta güçlük çekiyorum. Çok kötü iğrenç gibi yorumlar yapan arkadaşların yazacaklarımı okumasını rica ederim. Bu dövme bir bayana yakışmaz demişsiniz. Öncelikle bu şekilde düşünenlerin gözündeki "kadın" imajı bellidir. Buna göre kadın cesur ve cüretkar olamaz, hoşlandığı bir erkekle irtibata geçmesi uygun değildir, evlenme teklifini kadın yapamaz örneğin. Gelinlikler illa ki beyaz olmalıdır, kırmızı pembe siyah gelinlik iğreeeannçççtir. Cesur dövmeler, mavi kırmızı saçlar piercingler iğreaaaançtir. Ve buna benzer pek çok anlamsız önyargılarınız var. Sizin tanıdığınız tüm kadınlar dantelli elbise giyiyor, dikiş nakışla, yemekle uğraşıyor diye herkes bu hayat tarzını yaşamak zorunda değil. Bazı kadınlar da daha sert tarzları seviyor demek ki. Bu dövmeyi yaptıracak insan, sizin beyninizde yaşadığınız dünyayı yaşamıyor, bunu öncelikle bir idrak etmelisiniz. İkinci olarak hayata ve dünyaya birtakım sınırlar çerçevesinde bakmadığı için muhtemelen kendisini daha özgür hissediyor ve daha mutlu. Nihai olarak, bu tarz bir dövme bir erkeğe yakışabileceği gibi bir kadına hatta yaşlı bir kadına dahi yakışabilir. Önemli olan cinsiyet, yaş, ten rengi gibi unsurlar değil, oradaki sanat, renklerin uyumu gibi unsurlardır. Ki arkadaşımızın gösterdiği dövme veya vücut boyası bana göre harika, muhteşem, eşsiz tam bir sanat eseridir. Böyle bir dövmeye sahip bir kız görsem de herhalde cesareti ve görsel olarak hoşluğu sebebiyle hemen diyalog kurmak isterdim. Beyninizin içindeki kalıpları lütfen boşaltın. Hiçbirşey iğrenç değil ve "Bir bayana yakışmıyor." cümlesi emin olun sadece kadın-erkek denkliğini tam içselleştirememiş ve gelişmemiş ülkelerde varolan bir söylem. Gelişmiş ülkelerde böyle bi nitelendirme yok. Zira bu dövme de bir kadına bal gibi yakışır. Yapamaya cesaret dahi edemeyeceğiniz şeyleri eleştirmeye de cesaret etmeyin lütfen.

İçimden geçenleri yazmışsınız size kocaman tebrikler :KK9:
Sadece gelinliğin beyaz olmasını severim bunun haricinde hepsi çok doğru :KK9:

X