Abartıyormuyum bilmiyorum ama cok kırıldım

Ben aramayı düşünmüyorum zaten artık ama o da bana sorarsa soylesemmi acaba bu sebeplerden kırıldım diye bir de kızlar anlaşamıyor ama kavga etmiyorlar sadece birbirleriyle kafa yapıları uyuşmuyor diyelim hoş vakit geçirmiyorlar birlikte yani
ben bunu söylemenizi tavsiye etmem zaten anlattığınıza göre biriyse eğer sebebini de soracağını düşünmüyorum da. sebebini söylerseniz bu türden insanlar kendilerini hep haklı gördükleri için sizi manipüle ederek çok büyüttüğünüzü filan dillendirebilir. bence sessizce çekilin. konumak isterse de mesafeli bir dille iletişimde kalırsınız

O kadar çok bu tip kaziklardan yedim ki,hep verdim ama o vefayı göremedim,yakın zamanda bir şehir değişikliğim olacak,inşallah artık o hatayı yapmayacağım. Sınırlarimi baştan çizip ne beklentiye gireceğim ne de beklentiye sokacağım ( umarım)

Cok zor ama yapabilirseniz bir sey demeden mesafe koyun. Kendinizi anlatmaya calismaniz cabaniz bile bir değer vermektir ustelik sonunda anlasilmama ihtimaliniz yüksek. Ama duygularınızdan uzak biraz düşünün derim ayni zamanda. Bazen bizde abartabiliyoruz insaniz. Bir arkadaşımla aramiza mesafe girdiginde hemen duygularım onun benim yanimda olmadigini söylüyor mesela. Aklimi devreye sokup eski gunleri düşünüyorum şurada sana cok destek olmustu demekki simdi bir sorun var ki boyle yapıyor diyorum. Samimiyetine guvenirsem sorarim , duzeltmeye çalışırım ancak hic adim gelmiyorsa ve ortada bir sorun yokken uzaklaşmissa muhtemelen hayat kosturmacasi icinde diyerek bende mesafemi korurum. Cunku boyle durumda sürekli arayan olmak insani bi yerden sonra isyana götürüyor arkadaslikta bozuluyor.
Dört çocuklu cok sevdiğim bir arkadasim var pek vakit bulamiyor. En son konustugumuzda hamileliğim riskli doktorum surekli yat dedi demistim. O da cok üzüldüm sana yazicam su an musait değilim dedi. Sanirim aradan iki ay gecti hala yazicak😁 anliyorum hayati cok yoğun ama benimde durumum normal değil o yuzden bende biraz kirildim sizin gibi çözümü de yazmamakta buldum boyle durumlarda yine yazan ben olsam bu sefer kendimi kötü ve değersiz hissederim. Yazmayinca en azindan geri döndüğünde kaldığım yerden devam edebiliyorum ya da etmemeyi sakince tercih edebiliyorum. Diğer türlü hep arayan soran olunca neden aramiyorsun diyesi geliyor.
Boyle daha huzurluyum.

Merhabalar herkese,
Direkt konuya gireceğim benim bir arkadaşım var ama uzun yıllardır çok samimi olduğum çocuklarımızı beraber buyuttugumuz bir arkadaş. Kardeşim gibisin derdi bana her zaman.
Her zaman iyi kötü en çok da kötü günlerinde ilk ve tek koşan kişi ben oldum her zaman, ailesiyle kardeşleriyle arası iyi olmadığı için herseyinde beni çağırır. Annesi babası ayrıldığı zaman kendi eşiyle sorunlarında çocuklarıyla büyük sorunları oldu o zaman kısacası hep yanındaydım.
Çok uzuyor konu kusura bakmayın anlatmak istediğim samimiyetimizin derecesiydi aslında. Bunlar olurken benim en ufak sorunumda kendisi ortalıkta yoktu hiç bir zaman.
Son zamanlarda da sessiz bir şekilde uzaklaştığını farkediyorum ki hiç ama hiç bir sorun yok ve bunu yüzüne karşı 2 -3 kere sordum bir sorunmu var diye hep yok dedi .
Kızımla onun kızının sorunları oluyor daha doğrusu sorun değil kızlarımız genç kız o istiyor ki bizim gibi olsunlar ama kızlarımız birbiriyle uyumlu değil kavga etmiyorlar ama birbirlerine bayılmıyorlar yan yana gelmek istemiyorlar o bunu sorun ediyor çoğu zaman.
Geçenlerde benim moralim bozuktu biraz konuşurken laf arasında söyledim sormadı bile neyin var diye. Hastalandım hiç sormadı. Şimdi de çocuğum hasta 1 haftadır ateşli kaç kere hastaneye gittik geldik ortak grubumuz var orda herkes arayıp soruyor bu arkadaşım bir kere tek bir kerecik bile arayıp sormadı bile mesaj bile atmadı grupta yokmuş gibi davranıyor Instagram da gezdigi yerlerden kahve cay tatli storyleri atiyor ( beni ilgilendirmez yemesi icmesi aktifligini anlatmak istedim )
Çok uzun oldu ama ben çok kırıldım siz olsanız bundan sonra nasıl davranırdınız kardeşim diyen her sorununda anında yanında olduğunuz yıllardır en samimi olduğunuz arkadaşınıza? Kendi kendimi doldurup düşünmeden hareket etmek istemiyorum.
İnsanlara bukadar anlam yüklemeyin.Gereksiz havaya giriyorlar sonra,mesafe koymuş siz de koyun.

X