ABD: Pensilvanya'daki beyefendiyi unutun

bulca

Gönül almayı bilmeyene ömür emanet edilmez.Mevlana
Pro Üye
28 Ocak 2009
33.107
52.401
[h=2]ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, yerel seçimleri değerlendirdikten sonra Pensilvanya'ya göndermede bulundu.[/h]ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, günlük basın brifinginde Türkiye'deki hükümet-cemaat çekişmesiyle ilgili sorulan birkaç soru üzerine şunları söyledi:
"Bu beyefendi Pensilvanya'da yaşıyor olsun ya da olmasın, Türk hükümetinin Twitter'ı yasaklaması hala doğru değil. Türk hükümetinin kendileriyle aynı şekilde düşünmeyenler üzerinde baskı uygulaması hala doğru değil. Bu tür şeylerin, bir Türk vatandaşının Pensilvanya kırsalında yaşamasıyla bir ilgisi yok. Türkiye bir NATO müttefiki. Bu noktada açık olalım. Türkiye yakın bir NATO müttefiki. Her zaman her konuda anlaşamayabiliyoruz ama biz hiçbir zaman herkesle her konuda anlaşmıyoruz. Bu nedenle Pensilvanya'da yaşayan beyefendiyi unutun. Türk hükümetiyle ikili bir ittifaka sahibiz. Anlaşmazlığa düştüğümüz zaman bunu ifade ederiz. Aynı fikirde olduğumuz zaman da bunu dile getiririz. Hükümetleriyle ilgili kararlar vermek kesinlikle Türk halkına bağlı. Bu bize bağlı değil. Bunun üzerinde bizim herhangi bir etkimiz olduğuna yönelik her türlü haberler aptalca."

Kaynak.http://www.haber7.com/dis-politika/haber/1142712-abd-pensilvanyadaki-beyefendiyi-unutun

Sabah ben de okudum bunu. Yani artık şaşırmamak lazım bazı şeylere. O kadar aleniye döndü ki..

unutulmaz unutulmaz yaşadıklarımız unutulmaz bize olanlar yaşananlar nasıl olur unutulurr...

yeteri kadar kullanamadılar demekki daha işleri bitmedi yeni projeler üretiyolar belli

Tabi canim siz hic Türkiye hükümeti hakkinda karar vermeye kalkarmisiniz:))

Her zaman Türk halkinin kendisine biraktiniz zaten Türkiye hükümeti ve gelecegi ile ilgili konulari:))

Ister ver ister verme güleni, bir agacin dallaridir onu agac yapan dallarini kökten budadinmi, o agacin kupkuru bir direkten farki kalmaz..

Yani buyrun sizin olsun Gülen.. 1-2 yil sonra kendi elinizle vermeye kalkmayinda:)))

Türk halki sandiginiz kadar aptal degilmis degil mi?:)))

21. yüzyılda cemaat kavramının ( bütün cemaatler) ciddi bir şekilde revize edilmesi gerekir. cemaat olgusu ne zaman siyasete bulaştı o zaman din istismarcılığı ortaya çıktı. 17 aralıkla birlikte daha net görüldü ki Atatürk tekke ve zaviyelerin kapatılması kararıyla ciddi bir iş yapmış. cemaatleşme dediğimiz şey ne zaman ortaya çıktı ve ne zaman siyaseti dizayn etmek istedi ? siz kendi cemaatinizi öne çıkartmaya çalışırken bir başka cemaati karalıyorsanız ve bunu yaprken dini değerleri kullanıyorsanız hangi dini ilkeden bahsediyorsunuz? Amerika Türkiye de bu çatışmanın kokusunu aldı. yeni projeler laiklik , Atatürkçülük üzerinden değil cemaatler arası çatışmalar üzerinden yürütülecektir.
Ben cemaat zihniyetini anlamkta gerçekten güçlük çekyorum. bilgi çağında yaşadığımız 21 yüzyılda bireysel akla övgüler yağdırdığımız bir dönemde bir cemaat lideri X partiye oy vereceksin diyor ve bütün cemaat doğruluğunu sorgulamadan şeyhim ne derse doğrudur diyerek diğerlerine veryansın ediyor. bir bakın etrafınıza siyasetin kirletmediği bir "şeyh" kalmış mı ? ucundan kıyısından bir defalığna dahi olsa dini ilkelerinin arkasına atmış ve siyasete bulaşmış hangi cemaat olursa olsun kirlenmiştir. 21 Yüzyıl Türkiyesinde cemaatler kendilerini ciddi bir şekilde gözden geçirmeli ve siyasetten derhal çekilmeli. aksi takdirde dine ve devlete büyük zarar verirler

Gülen cemaati 1974 te kurulmaya baslandi.
Ilk yillarda dini bir cemaat gibi hareket etsede kisa sürede aslinda amacin dini cemaat olmadigi anlasildi.
Ama dini cemaat kisvesini hep kullandilar, bunun nedeni ise ciddi bir para kaynagi saglamakti.
Gülen cemaati herzaman " güclünün yaninda ol, güclen" takdigini uyguladi.
Kim güclüyse onunla birlikte oldu ve onun cikarlarina hizmet etti.
Basbakanin en büyük hatasi kendi cevresinede yerlesmis olan Cemaatcilere inanmasidir.
Tehlike olarak algilamamasidir.
Bu olaylarin olmasina okadar cok seviniyorum ki anlatamam.

Hani denirya " Rabbim görelim neyler, neylerse hayreyler" diye.
Bu istede büyük hayirlar var.
Eger biraz daha ge kalinsa artik tasviye edilemeyecek kadar yerlesmis olacaklardi.
1980 yilinda emniyete, 1985 yilinda Orduya yerlesmeye baslamislar..
Düsünün isin boyutunu ve ne kadar kök saldiklarini..

Iyi oldu iyi, insallah dahada iyi olacak..

kaleyi savunmak kolaydır ancak düşmanlar saldırırken içeriden biri kapıyı açarsa kale çok kolay ele geçirilir bunlar böyle yaptılar hükümetle olduklarını söyleyip hep düşmandılar ve gün gelince kapıları ardına dek açtılar ve kimse ne olduğunu anlamadı işte o da kaledekilerin zaaflarından kaynaklandı. şimdiki durum tam olarak böyle ama çok şükür ki kaleyi yıkamadılar

Benim artık bu hükümetten vatandaş olarak tek beklentim sözünü tutsun ve inlerine girsin bu cemaatin.
Yetti artık ülkeye verdikleri zarar.
ABD asla vermez niye versinki onların bir problemi yok Gülen ile çıkarlarına ters düştüğü vakit vermeye yetiştiremezler o ayrı.
Hükümete bari bu konuda güvenmek istiyorum.

ah ah ben ne temiz kalpli insanmışım ya
cemaatçi arkadaşlara hep diyordum bence yanlış yoldasınız diye
ama hep bana itiraz ediyorlardı gülen hocanın yaptıkarından bahsediyorlardı ama yine de ben dedim yanlış bir şeyler var bu cemaatte diye
sonunda çıktı işte o arkadaşları bir bulsam ben dediydim size diyeceğim :))
cemaat kesinlikle temizlenmeli artık bu ülkeden, yetti artık onların yaptıkları !!

pelin aslında herkesin ortak beklentisi bu zaten geçen gün Başbakan bir tv de akşam geceye doğruydu saat dediki" biz bu paralel örgütü deşifre ettik ve temizlemek boynumuzun borcudur eğer bunu yapmazsak ülkeyi bunlardan arındırmazsak millet bizden hesap sorar bunların hepsinin kökünü kazıyacağız" . bu yüzden sözünü tutması onun boynunun borcudur. bekleyip görücez

Ben bu cemaatte faal olarak görev alan ( yukarlarda görev aliyordu) bir ablayla konusmustum.
Cemaatin icine girdikce aslinda göründügü gibi olmadigini anlayip ayrilmisti.
Bir olay anlatti soke olmustum sizede anlatayim.
Simdi cemaatten birileri diyelim orduya girdi ve kendinin dindar oldugunun, cemaat ile baglantisi oldugunun bilinmesini istemiyor.
Gülen den onalara fetva varmis, sonucta tabandaki insanlar müslüman, namaz vakti gelipte namaz kilmak isterse, oturdugu yerde duvardan 3 nokta seciyorlarmis, en yukardaki nokta kiyam, ortadaki nokta rukü, alttaki nokta secde oluyormus, ve noktalari takip ederek namazlarini kilabiliyorlarmis.
Kendini gizlemek icin onlarla icki sofrasinada oturabiliyorlarmis.

Daha cok sey anlatti ama bunlar beni en cok soke eden fetvalardir:))

Takkiye degil artik bu amaca ulasmak icin müslümani kullanmak.

Yazik.

Son düzenleme:
Diyalog adına yapılan bir toplantıda insanlar şarap içerken kuranı kerim okudular ve insanlar içki içerken allah ın ayetlerini dinlediler.orada haham ve papaz da vardı . Amacı ne kadar korkunç bu şekilde mi anlatıyorlar islamı . Ama biz daha yeni öğreniyoruz

Ben bu cemaatte faal olarak görev alan ( yukarlarda görev aliyordu) bir ablayla konusmustum.
Simdi cemaatten birileri diyelim orduya girdi ve kendinin dindar oldugunun, cemaat ile baglantisi oldugunun bilinmesini istemiyor.
Gülen den onalara fetva varmis, sonucta tabandaki insanlar müslüman, namaz vakti gelipte namaz kilmak isterse, oturdugu yerde duvardan 3 nokta seciyorlarmis, en yukardaki nokta kiyam, ortadaki nokta rukü, alttaki nokta secde oluyormus, ve noktalari takip ederek namazlarini kilabiliyorlarmis.

Yazik.
bu cemaat için bilindik bir şey ki yıllardır. Bunun adı da “hizmet”
Hizmet için çalışmak. İstemediğin pozisyonlar dahi olsa. Gülen’in bir lafı vardı yıllar önce: karın üstünde yürüyüp izini belli etmeyeceksin diye.
Politika o zaman. Devletin her noktasına adam yerleştirmek, kilit yerlerde birilerinin olması iş yaptırabilecek. Bu Fettullah doğduğundan beri bilinen bir şey.

Yazik.

:KK53::KK53::KK53:
ay bende kaldım cemaatte öğrencilik döneminde
ve çok iyi bilirim onları yapıyorlardır gerçekten inanırım
kaldığım süre zarfında gördüğüm tek ibadet namazdı
onun dışında hep gülenin kitaplarını okutuyorlardı hemde zorla..
ya ben neden boş vaktimde gülenin kitaplarını okuyorum Kuran-ı Kerimi mi okurum, dua ezberlerim felan
birde yarışma yaparlardı en çok gülen kitabı okuyana mp3 felan hediye ederlerdi, ama hep bozuk çıkardı :KK53:
evlerde, yurtlarda bulunan kitaplıklarda sadece bir iki tane Kuran-ı Kerim olur diğerleri hep gülen hocanın kitapları olurdu
zorla video izletirlerdi
daha çok şey varda neyseee

pelin aslında herkesin ortak beklentisi bu zaten geçen gün Başbakan bir tv de akşam geceye doğruydu saat dediki" biz bu paralel örgütü deşifre ettik ve temizlemek boynumuzun borcudur eğer bunu yapmazsak ülkeyi bunlardan arındırmazsak millet bizden hesap sorar bunların hepsinin kökünü kazıyacağız" . bu yüzden sözünü tutması onun boynunun borcudur. bekleyip görücez

Güvenim yok bu sözlere ama umarım bu kez dediğini yapar.

Ögrenci evlerinde yaptiklari az cok biliniyorduda, ben bazi görevlere yerlestirdikleri kisiler icin özel verilen fetvalara koptum..
Sen kimsinde icki icme durumlari icin fetva veriyorsun, sen kimsinde namaz kilinma sekli konusunda fetva veriyorsun..
Yani ondada degil suc, o artik Allah in sinirlarini cignemekte sakinca görmeyen bir insan olmus ama ona inanan sahih müslümanlarin Rabbim kalp gözünü acsin..
Böyle birsey olabilir mi ya?
Allah in sinirlari bellidir ve degismez!

:KK53::KK53::KK53:
ay bende kaldım cemaatte öğrencilik döneminde
ve çok iyi bilirim onları yapıyorlardır gerçekten inanırım
kaldığım süre zarfında gördüğüm tek ibadet namazdı
onun dışında hep gülenin kitaplarını okutuyorlardı hemde zorla..
ya ben neden boş vaktimde gülenin kitaplarını okuyorum Kuran-ı Kerimi mi okurum, dua ezberlerim felan
birde yarışma yaparlardı en çok gülen kitabı okuyana mp3 felan hediye ederlerdi, ama hep bozuk çıkardı :KK53:
evlerde, yur
tlarda bulunan kitaplıklarda sadece bir iki tane Kuran-ı Kerim olur diğerleri hep gülen hocanın kitapları olurdu
zorla video izletirlerdi
daha çok şey varda neyseee

devlet yurdunda kalırken bizi de çağırıp sürekli yarışma var derlerdi
altın laptop mp4 filan hediyeleri vardı :KK53:
demek bu kitapları okutmak için napıcaklarını şaşırıyolar
ben onları pek sevmezdim açıkçası
sadece arkadaşımız kalıyo diye arada gidiyoduk

Son düzenleme:
X