Abime ev alıp almamak, babamın kalan son parası ve yaşlılığı.

Hahaha Katip ya kocamın haberi yoktu ki. Geri ödemeli verilcekti. Gerçi vericeğimden de değil 20 30 binlik birşeydi destek olması açısından lazım olursa diye demiştim. Kendin al evini abi annemle babama bulaşma dedim. Bana pasta deme anksiyetem tutuyor 🤣🤣
Kocan senden gizli kardeşine borç verse?

Kocan senden gizli kardeşine borç verse?
Kıyamet kopar
Kocası değil gizli borç vermek, kardeşine gizli o meşhur çok sevdiği pasta yada çikolatayı alamaz 😃
Evliliğime, kişiliğime saygı duymuyorlardan girer görümcesinin embessiliğinden biz mecburmuyuz yeaadan çıkar
Kısacası hep aynı

Hahaha Katip ya kocamın haberi yoktu ki. Geri ödemeli verilcekti. Gerçi vericeğimden de değil 20 30 binlik birşeydi destek olması açısından lazım olursa diye demiştim. Kendin al evini abi annemle babama bulaşma dedim. Bana pasta deme anksiyetem tutuyor 🤣🤣

Allah kolaylık versin canım. Abime kenarda 100 bin altınımız var alırsan ev veririm demiştim sizinkiler biraz farklıymış. Yaşadğınız durumda farklı.

Sayfalar ilerleyince altınların değeri mi düştü?

A Aslan Burcu ahahahahahahahha Allah'ım ya rabbim hepsini okuyamadım 15 sayfanın ahahahahahshshsh keşke verseydin kız Sun verseydin de kocan ömür boyu en ufak lafında kırmızı biberli tarhana çorbası gibi ısıtıp koysaydı önüne.

A Aslan Burcu abim ev bakmaya niyetlendiğinde 100 bindi altın. Eşim ağustosta işten ayrılınca yaklaşık olarak 4 ata bozdurduk. Kenarda 1 ata 1 çeyrek bi kaç gram var 30 40 bişey yapıyor. Yani şuan 30 40 bin birşey kaldı. O dönemdede tamamından bahsetmedim kredi çıkmazsa altın borç verip alabilirim anlamında sunmuştum. Ev sahibi 6 aylık bebekle çıkmasını söyledi. Sınavı var kiralar 12 13 olmuş. Ev al öyle çık destek oluruz demiştim. Şimdi istesede yok kalan 30 40 binden de veremem kenarda güvence. Lakin 100 binden bi miktar verebilirdim. Yalan söylemişim gibi anlaşılmasın.

Kıyamet kopar
Kocası değil gizli borç vermek, kardeşine gizli o meşhur çok sevdiği pasta yada çikolatayı alamaz 😃
Evliliğime, kişiliğime saygı duymuyorlardan girer görümcesinin embessiliğinden biz mecburmuyuz yeaadan çıkar
Kısacası hep aynı
Evet alamaz. Ben evime aldığım pasta için şımarık bir kız çocuğuna hesap vermek zorunda mıyım Moranka ? Objektif düşün. Evimde çayla pasta yediğim için hanımefendi “ bana neden almadınn abi hee sen alırdın evlendin almıyorsun” diye bağırıyor. Yetmiyor aynı şey gezdiğimiz yediğimiz herşey içinde yapılıyor. Sipariş veriyor ki borcumuz var ve bende çalışıyorum aldığımız pastayı ben seçtim diye öffff bu ne ya istediğimden değil diye azarlıyor. Ben anlarım derdi pasta yicek değildi beni kabullenemediği için yaptı hepsini.
Bak aradan 4 yıl geçti nerdeyse daha kendi halinde. En azından saygısızlığı daha minimumda. Geçen çikolatalı kalmadığı için onun istediğini seçtim. Bilerek seçtim bu arada. Ayy bi dakka bilerek ki aldınızzz ben bunu seviyorum dedi. Hani şey istiyor onu düşündüğümüz için almış olalım. Aynı zamanda sen çikolatalo seviyorsun diye onu alırsınız sanmıştım dedi. Öğrenmiş demekki. En azından amacı üstünlük kurmak değil pasta yemek. Öyle olduğu içinde hediye de alırım sevdiği pastayı da. Edebiyle bende gelebilir miyim derse gelebilir keza aynı şekilde bende öyle davranırım.
Doğumgününde alınan hediye için burun kıvırırsa evet ben buna saygısızlık derim ve özel gün haricinde çöp dahi almam. Ben çalışıyorken abisi müsaitmiyiz diye bana sorduğu için dalga geçerse ve trip atarsa üstüne dediğini yapmadığımız için abisini tehtit ederse ben bir daha plan yapmam.
Herkese eşitimdir. Abimde aynısını yapsa onada aynıyımdır. Kalkıpta abime kafama göre para da vericek değilim. Konuşur düşünür ona göre ayarlardık. Görümcemde istese açıkları çıksa onlara da verilebilir. Komşudan isteyemezler aile bunlar için. Önemli olan isteyen kişinin tutumu.

Evet alamaz. Ben evime aldığım pasta için şımarık bir kız çocuğuna hesap vermek zorunda mıyım Moranka ? Objektif düşün. Evimde çayla pasta yediğim için hanımefendi “ bana neden almadınn abi hee sen alırdın evlendin almıyorsun” diye bağırıyor. Yetmiyor aynı şey gezdiğimiz yediğimiz herşey içinde yapılıyor. Sipariş veriyor ki borcumuz var ve bende çalışıyorum aldığımız pastayı ben seçtim diye öffff bu ne ya istediğimden değil diye azarlıyor. Ben anlarım derdi pasta yicek değildi beni kabullenemediği için yaptı hepsini.
Bak aradan 4 yıl geçti nerdeyse daha kendi halinde. En azından saygısızlığı daha minimumda. Geçen çikolatalı kalmadığı için onun istediğini seçtim. Bilerek seçtim bu arada. Ayy bi dakka bilerek ki aldınızzz ben bunu seviyorum dedi. Hani şey istiyor onu düşündüğümüz için almış olalım. Aynı zamanda sen çikolatalo seviyorsun diye onu alırsınız sanmıştım dedi. Öğrenmiş demekki. En azından amacı üstünlük kurmak değil pasta yemek. Öyle olduğu içinde hediye de alırım sevdiği pastayı da. Edebiyle bende gelebilir miyim derse gelebilir keza aynı şekilde bende öyle davranırım.
Doğumgününde alınan hediye için burun kıvırırsa evet ben buna saygısızlık derim ve özel gün haricinde çöp dahi almam. Ben çalışıyorken abisi müsaitmiyiz diye bana sorduğu için dalga geçerse ve trip atarsa üstüne dediğini yapmadığımız için abisini tehtit ederse ben bir daha plan yapmam.
Herkese eşitimdir. Abimde aynısını yapsa onada aynıyımdır. Kalkıpta abime kafama göre para da vericek değilim. Konuşur düşünür ona göre ayarlardık. Görümcemde istese açıkları çıksa onlara da verilebilir. Komşudan isteyemezler aile bunlar için. Önemli olan isteyen kişinin tutumu.
Kafamda tek soru: siz niye bukadar pasta tüketiyorsunuz? Her konunuzda bir pasta muhabbeti 🤭

Kafamda tek soru: siz niye bukadar pasta tüketiyorsunuz? Her konunuzda bir pasta muhabbeti 🤭
Canımıniçi kız durmuyor ki. Annesinde mesela arıyor tatlı al. Tamam neyse alıyoruz hop haftasonu onlara gidiyoruz diyelim pasta istiyor. İlk evlendiğim zamanlarda bak fazlası var eksiği yok. Kredi kartımız sürekli x pastanesi :) neyse diyorum sesimi çıkarmıyorum aldığımız pasta içinde azar işitmişiz sonraki hafta bendeler diyelim bana pasta al diyoruz. Ee yedin ya geçen? Bi çatal alıp bırakıyor beğenmedim diye. Yemin ediyorum fobimdir morAnka pasta gördükçe tüylerim diken diken olur. Birkeresinde bi kaç hafta alınmadığı için annesi eşime söylendi. Oturuyoruz kayınvalidemde görümcemler kalktı eşimle annesi birşeyler konuştu. Hop eşim gel bi yürüyelim pasta alıp kardeşime gidelim dedi. Neyse dedim kardeştir sus. Ulan bitmediler. Sağdan soldan yok pasta yok ekler yok magnolia. Almadığımızda kardeşin sana alınıyor darılıyor. Alışmış hanımefendi bekarlıktan ben yokum sanki ortamda ee abi elin boş geldin. Sen dolumu geliyorsun ?
İçim şişti pastadan morAnka. 6 ay sonra boğuldum. Börek yapmışım abi yarın bana x börekçilikten börek alcaksın. Alıyoruz kii 4 yıl önce 150 lira tutmuş düşün ee az bu diye söyleniyor. Evde babamın aldığı lokumu istiyor banada al diye. Kız yemin ediyorum imdat dicem😂 yazdıklarımın abartısı var azı yok boşuyodum kocamı😂 kardeşinin boğazı için çalışmıyorum kusura bakmayın ne istiyorsa gitsin alsın dedim. Yolda görüyor bana akşam döner al gel. Ben işten geliyorum belki işim var bana sorsana müsait misiniz diye yok benle muhattapı. Kayınvalidem desen bizi at kenara oğlu kızı birbirine tapsın. Ben bunlardan sonra çok sert yaklaştım. Boşversene iyiki yaklaşmışım şimdi hatırladıkça kötü oluyorum. Bir insan görümcesinin sevdiği pastayı almadıği için korkar mı ? Ben korktum. Yine bağırıcak diye korktum. Şuan sadece doğumgünlerinde falan alınıyor ya da nadiren gidildiğinde. Onda da sorun yok onu sayıcak değilim. Bende sormuştum aynı soruyu. Pasta pasta yeter dedim 😂😂

X