Abimle tartışmamız

Abiniz niye o tarz bir alınma yaşamasın ? Kendinizi abinizin yerine koyun; aynı sohbet 2 kez yapılınca, orada olay farklı bir yere gidiyor.
Yaşamaz çünkü altın farklı bir mesele. Kafasına göre bir fiyat biçemez ki o milleti kazıklıyor da bizim aldığımız adam uyguna satıyor olsun. Memleketteki sistemden bi tık hatta daha uyguna da sattığı oluyor. Yani o konuda bir sıkıntı yok. Bir de biz orda hep böyle piyasa şu bu konuşması çok yaparız ederiz. Gerçekten o tarz bir alınma yaşamadı. Benim mesleğimi bana öğretiyor ben bilmiyor muyum sen benden iyi mi biliyorsun tarzında çıkışları oldu

Yaşamaz çünkü altın farklı bir mesele. Kafasına göre bir fiyat biçemez ki o milleti kazıklıyor da bizim aldığımız adam uyguna satıyor olsun. Memleketteki sistemden bi tık hatta daha uyguna da sattığı oluyor. Yani o konuda bir sıkıntı yok. Bir de biz orda hep böyle piyasa şu bu konuşması çok yaparız ederiz. Gerçekten o tarz bir alınma yaşamadı. Benim mesleğimi bana öğretiyor ben bilmiyor muyum sen benden iyi mi biliyorsun tarzında çıkışları oldu
Ee tamam işte. Abinizi eşinizin karşısında kötü bir duruma düşürmüşsünüz. Kardeş kardeşe konuşup tartışmak başka; 3.kişiler yanında konuşmak başka.

Yüzüme yüzüme bağırarak öyle bir küfür kullandı çok utandım eşimin yanında..

Zaten absurd bir durum ama bence bu konuyu fazla uzatma. Böyle bir konu icin abiye küsülmez bence.
Eşinde ailene küsmeyi benimsemesin.
Erkek aileleri kil aldirmiyorlar burunlarindan.
Bayramda barişirsin ve başka bir zaman kirildiğini söylersin.

Hatirladiğima göre gebesin. Belkide hormonlardan biraz daha alingansin

Ee tamam işte. Abinizi eşinizin karşısında kötü bir duruma düşürmüşsünüz. Kardeş kardeşe konuşup tartışmak başka; 3.kişiler yanında konuşmak başka.
Eşim yanımda olmasaydı da aynı tepkiyi verirdi tanıdığım kadarıyla. Bir de eşim de zaten bu konuda konuşuyordu yalnızca ben konuşmadım. Biz altınla birikim yapıyoruz. Bu zamana kadar altın konusunda abimle defalarca kez konuştuk fikir aldık. Bu da yine o tarz konuşmalar gibiydi. Yani konuyu bir tek ben açmadım. Genel bir durum kritiği, memlekette durumlar nasıl bizim orda basıl falan filan olaylarıydı

Zaten absurd bir durum ama bence bu konuyu fazla uzatma. Böyle bir konu icin abiye küsülmez bence.
Eşinde ailene küsmeyi benimsemesin.
Erkek aileleri kil aldirmiyorlar burunlarindan.
Bayramda barişirsin ve başka bir zaman kirildiğini söylersin.

Hatirladiğima göre gebesin. Belkide hormonlardan biraz daha alingansin
Eşimin yanında yapması daha da kalbimi kırdı. Tekken de üzülürdüm ama eşimin yanında çok kötü rencide olmuş hissettim evde ağladım üzüntümden

Sizin aldığınız yer belki çok fazla mal çekmiştir; elinde eski fiyattan alınmış ürün vardır. Dolayısıyla önceden çektiği malı daha uygun fiyata satıyor olabilir.

Siz tekrar tekrar aynı konuyu açınca: abinize üstü kapalı "insan mı kazıklıyorsun vb" tarzı bir ithamda bulunmuş olmuşsunuz. Abiniz de bu yüzden sinirlenmiş.

Piyasa fiyatını etkileyen unsurlardan bu kadar habersiz misiniz ? Eşinizin yanında abinize bu konuyu birden fazla kez açarak, abinizi eşinizin karşısında ne duruma düşürdüğünüzü hiç düşündünüz mü ?
Yalnız bildirimlerde sizin yorumu görünce direkt soru sora sora bir şeyler diyeceğini anlamıştım. Çünkü hiçbir zaman ama hiçbir zaman konu sahibine hak verdiğinizi görmedim. Çok laf vuramayacağınız yerde de sürekli sorular soruyorsunuz. Bir kere olsun konu sahibi haklı olamaz mı sizce? Hep mi konuyu açanlar suçlu oluyor size göre? Adam yüzüme yüzüme eşimin yanında bağırarak küfretmiş siz bambaşka noktalara takılıyorsunuz. Ayrıca bu konuyu ailedeki herkes öğrendi hiçkimse sizin yorumunuzu yapmadı çünkü hiçkimse abimin bu konuya alınmadığını biliyor. Piyasadan haberiniz var mı falan filan diye direkt laf atmaya çalışmışsınız. Azcık sakin olun ya ne bu her konuya illa olumsuz bir şey yazıyorsunuz hayret.

Yalnız bildirimlerde sizin yorumu görünce direkt soru sora sora bir şeyler diyeceğini anlamıştım. Çünkü hiçbir zaman ama hiçbir zaman konu sahibine hak verdiğinizi görmedim. Çok laf vuramayacağınız yerde de sürekli sorular soruyorsunuz. Bir kere olsun konu sahibi haklı olamaz mı sizce? Hep mi konuyu açanlar suçlu oluyor size göre? Adam yüzüme yüzüme eşimin yanında bağırarak küfretmiş siz bambaşka noktalara takılıyorsunuz. Ayrıca bu konuyu ailedeki herkes öğrendi hiçkimse sizin yorumunuzu yapmadı çünkü hiçkimse abimin bu konuya alınmadığını biliyor. Piyasadan haberiniz var mı falan filan diye direkt laf atmaya çalışmışsınız. Azcık sakin olun ya ne bu her konuya illa olumsuz bir şey yazıyorsunuz hayret.
Abiniz size küfretmemiş yalnız; kullandığı sözcük hoş değil kabul. Ancak o sözün muhatabı: kendisiyle aynı mesleği yapan, sizin şehrinizdeki olaylardan bihaber olan adam. Ancak sizin de abinizi düşürdüğünüz durum hoş değil.

Çok yakın tarihte haklı bulduğum konu sahibi de oldu. Siz o günlerde üyelik iptali yaptığınız için görmemişsiniz. 31 Mart 2024 yorumum: Bknz.

Ben abinize hak verdim. Kötü niyetle söylememiş olabilirsiniz ama her türlü mana çıkarılabilir bundan. Pahalı satıyorsun, hak yiyorsun, dolandırıyorsun insanları gibi gibi. Üstüne defalarca açılınca bu konu, adamın tepesi atmış.
Bir de adamdan altını siz almıyorsunuz, daha ucuzunu yaşadığınız yerden alıyorsunuz neyi bu kadar sorguladınız ben anlamadım. Bırakın ondan alanlar düşünsün.
Biri şuna şu kadar para verdim diyince, ooo pahalıya almışsın ben daha ucuzunu buldum diyen uyuz tiplere benzemişsiniz maalesef.

Abiniz size küfretmemiş yalnız; kullandığı sözcük hoş değil kabul. Ancak o sözün muhatabı: kendisiyle aynı mesleği yapan, sizin şehrinizdeki olaylardan bihaber olan adam. Ancak sizin de abinizi düşürdüğünüz durum hoş değil.

Çok yakın tarihte haklı bulduğum konu sahibi de oldu. Siz o günlerde üyelik iptali yaptığınız için görmemişsiniz. 31 Mart 2024 yorumum: Bknz.
Abim benim yüzüme karşı bağıra bağıra böyle bir şey söyledi. Benim şahsıma küfretmedi zaten ama beni orda çok kötü bir konuma düşürdü. Ayrıca söz konusu olan malın ne olduğunu size söyledim altın yahu altın. Kimse altını kafasına göre satamaz o şehirdeki piyasa neyse üç aşağı beş yukarı o tarifeden satmak zorundadır. Bu abimin kendi uydurduğu bir fiyatlandırma değil yani uymak zorunda olduğu bir sistem. Hiçbir şekilde dediğiniz anlamda bir alınma yaşamadı. Dünyayı yalnızca kendi çevresinden ibaret sandığı için başka bir şehirde o fiyata satılabileceği, piyasasının bu olabileceğini kabullenmedi. Bizzat yaşadığımız şeyi inkar etti durdu. Yoksa kesinlikle bir alınma yaşamadı çünkü dediğim gibi satılan ürün insanın kafasına göre fiyat biçeceği bir şey değil.
Ben bu forumu epeydir takip ediyorum. Gerçekten sürekli karşı tarafa suç bulur şeyler yazıyorsunuz. Suç bulamayınca da boool soru işaretli bir sorular zinciri. Şöyle mi oldu böyle mi yaptınız bunu düşünmediniz mi tarzında. Bir konuya hak vermeniz binbir konuda dediğim tavrı takınmanızı değiştirmiyor. Lütfen sürekli konu sahibinde suç bulmayı bırakın bir yerden sonra aşırı zorlama ve komik oluyor.

Ben abinize hak verdim. Kötü niyetle söylememiş olabilirsiniz ama her türlü mana çıkarılabilir bundan. Pahalı satıyorsun, hak yiyorsun, dolandırıyorsun insanları gibi gibi.
Yahu söz konusu olan mal altın 🤦🏻‍♀️ dolandırması, pahalı satması, hak yemesi mümkün değil. Çünkü şehirdeki fiyatlandırma neyse o fiyata göre satmak zorunda. Ki abim diğer kuyumculardan da bi tık daha uyguna satar. Ama dediğim gibi "bir tık". Altın piyasası insanların at koşturabilecekleri bir alan değil. Belli ki bunu bilmeyerek yorum yaptınız.
Abim bu konuda azcık bile alınmadı. Yaşanan olay bir türlü aklına yatmayınca öfkelendi kendi kendine.

Abim benim yüzüme karşı bağıra bağıra böyle bir şey söyledi. Benim şahsıma küfretmedi zaten ama beni orda çok kötü bir konuma düşürdü. Ayrıca söz konusu olan malın ne olduğunu size söyledim altın yahu altın. Kimse altını kafasına göre satamaz o şehirdeki piyasa neyse üç aşağı beş yukarı o tarifeden satmak zorundadır. Bu abimin kendi uydurduğu bir fiyatlandırma değil yani uymak zorunda olduğu bir sistem. Hiçbir şekilde dediğiniz anlamda bir alınma yaşamadı. Dünyayı yalnızca kendi çevresinden ibaret sandığı için başka bir şehirde o fiyata satılabileceği, piyasasının bu olabileceğini kabullenmedi. Bizzat yaşadığımız şeyi inkar etti durdu. Yoksa kesinlikle bir alınma yaşamadı çünkü dediğim gibi satılan ürün insanın kafasına göre fiyat biçeceği bir şey değil.
Ben bu forumu epeydir takip ediyorum. Gerçekten sürekli karşı tarafa suç bulur şeyler yazıyorsunuz. Suç bulamayınca da boool soru işaretli bir sorular zinciri. Şöyle mi oldu böyle mi yaptınız bunu düşünmediniz mi tarzında. Bir konuya hak vermeniz binbir konuda dediğim tavrı takınmanızı değiştirmiyor. Lütfen sürekli konu sahibinde suç bulmayı bırakın bir yerden sonra aşırı zorlama ve komik oluyor.
Çok basit bir öneri de bulundum size. Kendinizi abinizin yerine koyup; konuşmalarınızı gözden geçirirseniz hem sorunu hem de çözümü bulacaksınız.

Yani araya küfür katmasa olurmuş orda hatalı.
Şimdiye kadar haklı olduğu halde alttan aldığı,gönlünüzü aldığını yazmışsınız.
Çok büyütülecek bir konu değil bu sefer de bayramını kutlayıp sarılarak siz öyle yapın olay daha da büyümeden araya daha büyük soğuklu girmeden çözülsün.

Çok basit bir öneri de bulundum size. Kendinizi abinizin yerine koyup; bir an için olayları gözden geçirirseniz hem sorunu hem de çözümü bulacaksınız.
Ben de size defalarca kez söyledim. Abim hiçbir şekilde alınmadı. Assssla alınmadı. Kaç kere söyleyeyim bilmiyorum. Alınmadı yahu. Aklının ucundan dedikleriniz geçmedi o kadar net konuşuyorum. Çünkü bahse konu olan mal altın. Başka bir ürün olsaydı haklısınız ama altının şehirden şehre değişen bir piyasası vardır. Ki abimden de biz altın çok aldık. Bize de uygun verir elinden geldiğince. Hiçbir şekilde pahalıya satması konusunu yaşamadık. Zaten abim bu tepkiyi bana verdiğine çok pişman oldu bakışları aşırı mahçuplaştı bana karşı. Epey bir üzüldü ama ilginç bir şekilde kendini sürekli geri çekti normalde gönlümü alırdı.

Yani araya küfür katmasa olurmuş orda hatalı.
Şimdiye kadar haklı olduğu halde alttan aldığı,gönlünüzü aldığını yazmışsınız.
Çok büyütülecek bir konu değil bu sefer de bayramını kutlayıp sarılarak siz öyle yapın olay daha da büyümeden araya daha büyük soğuklu girmeden çözülsün.
Ben sandım ki geldiğimde hoşgeldin diyip tokalaşıp selamlaşırız orda mesafe biraz azalır. Ama elinde iş vardı beni görünce o işi bırakmadı dediğim şey de yaşanamadı. Anca bayramda belki. Bakalım

Ben de size defalarca kez söyledim. Abim hiçbir şekilde alınmadı. Assssla alınmadı. Kaç kere söyleyeyim bilmiyorum. Alınmadı yahu. Aklının ucundan dedikleriniz geçmedi o kadar net konuşuyorum. Çünkü bahse konu olan mal altın. Başka bir ürün olsaydı haklısınız ama altının şehirden şehre değişen bir piyasası vardır. Ki abimden de biz altın çok aldık. Bize de uygun verir elinden geldiğince. Hiçbir şekilde pahalıya satması konusunu yaşamadık. Zaten abim bu tepkiyi bana verdiğine çok pişman oldu bakışları aşırı mahçuplaştı bana karşı. Epey bir üzüldü ama ilginç bir şekilde kendini sürekli geri çekti normalde gönlümü alırdı.
Siz abinizin gönlünü aldınız mı ? "Abi seni istemeden kırdım sanırım vb" dediniz mi ?

Yahu söz konusu olan mal altın 🤦🏻‍♀️ dolandırması, pahalı satması, hak yemesi mümkün değil. Çünkü şehirdeki fiyatlandırma neyse o fiyata göre satmak zorunda. Ki abim diğer kuyumculardan da bi tık daha uyguna satar. Ama dediğim gibi "bir tık". Altın piyasası insanların at koşturabilecekleri bir alan değil. Belli ki bunu bilmeyerek yorum yaptınız.
Abim bu konuda azcık bile alınmadı. Yaşanan olay bir türlü aklına yatmayınca öfkelendi kendi kendine.
Dolandırma mümkün değilse neden abiniz diğer kişiye o.ç. tur o demiş? Burda o kişinin yanlış bir iş yaptığını ima etmemiş mi?
Tamam biz hiçbir şey bilmiyoruz, siz en iyisini biliyorsunuz devam edin bilmiş bilmiş abinizle altın konuşmaya o da bildirsin size haddinizi böyle.
Ne bu ukalalık anlamadım ben. Yukarıda başka bir kişiye daha böyle atarlanmışsınız sonra da ona sakin olmasını salık vermişsiniz. Bence önce bi siz kendiniz sakinleşin.
Madem abiniz azıcık bile alınmadı neden sinirlendi? Hadi anlık bir tepkiydi neden devam ettirdi? Basbaya alınmış adam.

Ben sandım ki geldiğimde hoşgeldin diyip tokalaşıp selamlaşırız orda mesafe biraz azalır. Ama elinde iş vardı beni görünce o işi bırakmadı dediğim şey de yaşanamadı. Anca bayramda belki. Bakalım
Belki o da başka şeyler düşünmüştür.
O da sizden beklemiştir.
Karşıdakinin ne düşündüğünü bilemiyoruz sonuçta.
Büyük sonuçta bayramda büyüğü alttan almak için çok uygun bir gün yarın bayramını kutlayın gitsin.
Kardeşlik böyle bir şey bazen bir taraf hamle yapar bazen diğer taraf.

Dolandırma mümkün değilse neden abiniz diğer kişiye o.ç. tur o demiş? Burda o kişinin yanlış bir iş yaptığını ima etmemiş mi?
Tamam biz hiçbir şey bilmiyoruz, siz en iyisini biliyorsunuz devam edin bilmiş bilmiş abinizle altın konuşmaya o da bildirsin size haddinizi böyle.
Ne bu ukalalık anlamadım ben. Yukarıda başka bir kişiye daha böyle atarlanmışsınız sonra da ona sakin olmasını salık vermişsiniz. Bence önce bi siz kendiniz sakinleşin.
Madem abiniz azıcık bile alınmadı neden sinirlendi? Hadi anlık bir tepkiydi neden devam ettirdi? Basbaya alınmış adam.
Siz ordaydınız herhalde. Ayrıca bahseytiğiniz diğer kişi bana üstten üstten konuştu. Sadece bana değil nerdeyse her konuda böyle bir tavrı var. Siz konuşunca tamam biz yanıt verince kötü oluyoruz.
Evet belli ki altın konusunu bilmiyormuşsunuz öğrenmiş oldunuz.
Abim alındığı için sinirlenmedi. Yaşanan olay bir türlü aklına yatmadı. Nasıl o fiyata satılabilir bu adam hiç mi kâr etmiyor öyle bir şey yapılamaz falan filan dedi. İnatla olmaz dedi. Yaşadığımız şeyi inkar etti kısaca. Ben de sadece yaşadığımız olayı anlattım. Abim dünyayı yalnızca kendi çevresinden ibaret sanıyor başka şehirlerde başka kuyumcularda böyle olabileceğini kabullenemedi ona öfkelendi. Yoksa hiçbir şekilde alınmadı.
Ayrıca devam ettirdi ama inanılmaz mahçup bakıyor bana. Bir türlü adım atmıyor normalde atardı ama atmıyor. Mahçup, pişman ama yanaşamıyor.

Siz abinizin gönlünü aldınız mı ? "Abi seni istemeden kırdım sanırım vb" dediniz mi ?
Ben abimi kırmadım ki. Bana bunu yapar yapmaz ben ordan kalkmaya çalışınca direkt zaten bi pişmanlık yaşadı pişmanlığı daha ordan başladı. Hal ve tavırlarından anlıyorum bunu. Ben onu kıracak hiçbir şey söylemedim ki kırılsın. Belki kötü bi günündeydi geldi durduk yere bana patladı. Abimin böyle bir huyu vardır.
Konuyu ailedeki herkes biliyor. Ailedeki herkes abimin suçlu olduğunu da biliyor. Kendisinin kırılma durumu olmadı çünkü kırılacağı bir şey yapmadım ben

Siz konuşunca tamam biz yanıt verince kötü oluyoruz.
Hayır böyle bir şey yok, ben size saygı çerçevesinde başka bir bakış açışı sundum. Siz bana yahularla, bilmiyorsunlarla cevap verdiniz. Kötü olduğunuz kısım bu. Karşıt görüşlere açık değilseniz konu açmayın boşuna.
Ukalasınız :)
Ayrıca bahseytiğiniz diğer kişi bana üstten üstten konuştu.
Sizin de tavrınız aynı böyle, burda yazdığınız cevaplardan belli oluyor.
Tekrar okuyun, sizce siz de üstten üstten konuşmuyor musunuz?
Belki abiniz de sizin bu üstten konuşan tavrınıza sinirlenmiştir.
Madem alınmadı, bunca zamandır gönül alan adam şimdi niye almadı bi düşünün.

X