Abimle tartışmamız

Ben abimi kırmadım ki. Bana bunu yapar yapmaz ben ordan kalkmaya çalışınca direkt zaten bi pişmanlık yaşadı pişmanlığı daha ordan başladı. Hal ve tavırlarından anlıyorum bunu. Ben onu kıracak hiçbir şey söylemedim ki kırılsın. Belki kötü bi günündeydi geldi durduk yere bana patladı. Abimin böyle bir huyu vardır.
Konuyu ailedeki herkes biliyor. Ailedeki herkes abimin suçlu olduğunu da biliyor. Kendisinin kırılma durumu olmadı çünkü kırılacağı bir şey yapmadım ben
Abi sinirlenince istemsizce ağzından çıkmış, kendini kötü hissetmiş orda daha ucuz falan denilince. Ayıp tabiki soylememeliydi. Benim merak ettiğim bu altın nerde uygun fiyat😄

Hayır böyle bir şey yok, ben size saygı çerçevesinde başka bir bakış açışı sundum. Siz bana yahularla, bilmiyorsunlarla cevap verdiniz. Kötü olduğunuz kısım bu. Karşıt görüşlere açık değilseniz konu açmayın boşuna.

Ukalasınız :)

Sizin de tavrınız aynı böyle, burda yazdığınız cevaplardan belli oluyor.

Tekrar okuyun, sizce siz de üstten üstten konuşmuyor musunuz?
Belki abiniz de sizin bu üstten konuşan tavrınıza sinirlenmiştir.
Madem alınmadı, bunca zamandır gönül alan adam şimdi niye almadı bi düşünün.
Benim tavrım yüzde doksan oldukça ılımlıdır. Bazen böyle gerilebiliyorum ukala gibi göründüysem kusuruma bakmayın size biraz denk geldi. Diğer üyeden dolayı sinirlerim gerildi biraz. Belki kendimi tam olarak anlatamadığım için. Yani abimin alınmadığını bir türlü anlatamadım.
Ben de neden almadı onu düşünüyorum. Sanki ben evlendim evleneli abimle arama bir uçurum girdi gibi hissediyorum bazen. Yoksa bu konuda abim bana kırılmadı. Onunla inatlaştığımı söyleyip öfkelendi.
Bakın memlekette o altının alış satışı arasındaki fark 30 liraydı o dönem. Yaşadığımız yerdeyse 10 liraydı. Ve abim buna inanamadı asla ihtimal veremedi. Kuyumcuya gidin asla böyle satmaz dedi bize. Biz de gittik ve gerçekten de o şekilde aldık. Satışı da sorduk onda da siteye göre söyledi. Biz de abime anlattık. Neden anlattık çünkü abim kuyumcu olduğu için hangi altını alalım nasıl alalım daha iyi olur diye hep ona danışırdık. O yüzden soruyoruz ediyoruz.
Neyse abim bir türlü inanamadı. Sanki biz yalancıymışız gibi. Yani sitede yazanı gösteriyor -tüm şehir o sitede yazana göre altın satıyor- yok diyor böyle olmaz. Çok saçma bir inatlaşma yaşadı. Sonra da muhtemelen kötü günündeydi ve bana öyle bağırdı. Sonrasında çok mahçup ve pişman oldu ama hiç yanaşamadı bana. Göz ucuyla anca bakabildi. Ve ilk kez bu kadar zaman oldu bi adım atmadı pişman olmasına rağmen adım atmıyor. Bu da aramızın eskisi gibi olmadığını düşünmeme ve üzülmeme sebep oluyor.
Tekrar söyleyeyim ailedeki herkes olayı biliyor ve herkes abimin suçlu olduğunun farkında

Bu abilerin bu atma ziya olayı beni çok güldürüyor benimkide böyle önce atıp tutarlar sonra yok ben demedim derler🤷🏼‍♀️

Abi sinirlenince istemsizce ağzından çıkmış, kendini kötü hissetmiş orda daha ucuz falan denilince. Ayıp tabiki soylememeliydi. Benim merak ettiğim bu altın nerde uygun fiyat😄
Aslında uygun fiyat değil. Şöyle söyleyeyim bizim memlekette çeyrek ya da ata altın vs alış satış arasındaki fark diyelim 200 lira olsun. Yaşadığımız yerde en az 300 lira. O altın türlerinde pahalı. Ama külçe ve has altında alış satış arası çok düşük yaşadığımız yerde. Abim de buna inanamadı

Bu abilerin bu atma ziya olayı beni çok güldürüyor benimkide böyle önce atıp tutarlar sonra yok ben demedim derler🤷🏼‍♀️
Ya aynen öyle yaşadığımız olayı inkar etti 🤦🏻‍♀️ siteyi açıyorum bak diyorum burdaki fiyatlandırmaya göre satıyorlar. Yok diyor olmaz olamaz 🤦🏻‍♀️

Belki o da başka şeyler düşünmüştür.
O da sizden beklemiştir.
Karşıdakinin ne düşündüğünü bilemiyoruz sonuçta.
Büyük sonuçta bayramda büyüğü alttan almak için çok uygun bir gün yarın bayramını kutlayın gitsin.
Kardeşlik böyle bir şey bazen bir taraf hamle yapar bazen diğer taraf.
Bayramda selamlaşır tokalaşırız bence geride durmaz diye düşünüyorum. Sonra da düzeliriz biraz daha.
Önceden abimin benim üstüme düşmesine kırıldığımda gönlümü almasına alışkın olunca bu kez mesafeli durması üzdü beni.

Ya aynen öyle yaşadığımız olayı inkar etti 🤦🏻‍♀️ siteyi açıyorum bak diyorum burdaki fiyatlandırmaya göre satıyorlar. Yok diyor olmaz olamaz 🤦🏻‍♀️
Hiç çenenizi yormayın valla çünkü laf anlatılmıyor herşeyin en iyisini onlar bilir boşverin umutsamadan devam edin.

Benim tavrım yüzde doksan oldukça ılımlıdır. Bazen böyle gerilebiliyorum ukala gibi göründüysem kusuruma bakmayın size biraz denk geldi. Diğer üyeden dolayı sinirlerim gerildi biraz. Belki kendimi tam olarak anlatamadığım için. Yani abimin alınmadığını bir türlü anlatamadım.
Ben de neden almadı onu düşünüyorum. Sanki ben evlendim evleneli abimle arama bir uçurum girdi gibi hissediyorum bazen. Yoksa bu konuda abim bana kırılmadı. Onunla inatlaştığımı söyleyip öfkelendi.
Bakın memlekette o altının alış satışı arasındaki fark 30 liraydı o dönem. Yaşadığımız yerdeyse 10 liraydı. Ve abim buna inanamadı asla ihtimal veremedi. Kuyumcuya gidin asla böyle satmaz dedi bize. Biz de gittik ve gerçekten de o şekilde aldık. Satışı da sorduk onda da siteye göre söyledi. Biz de abime anlattık. Neden anlattık çünkü abim kuyumcu olduğu için hangi altını alalım nasıl alalım daha iyi olur diye hep ona danışırdık. O yüzden soruyoruz ediyoruz.
Neyse abim bir türlü inanamadı. Sanki biz yalancıymışız gibi. Yani sitede yazanı gösteriyor -tüm şehir o sitede yazana göre altın satıyor- yok diyor böyle olmaz. Çok saçma bir inatlaşma yaşadı. Sonra da muhtemelen kötü günündeydi ve bana öyle bağırdı. Sonrasında çok mahçup ve pişman oldu ama hiç yanaşamadı bana. Göz ucuyla anca bakabildi. Ve ilk kez bu kadar zaman oldu bi adım atmadı pişman olmasına rağmen adım atmıyor. Bu da aramızın eskisi gibi olmadığını düşünmeme ve üzülmeme sebep oluyor.
Tekrar söyleyeyim ailedeki herkes olayı biliyor ve herkes abimin suçlu olduğunun farkında
Yani başka bir sebepten aranızda bir soğukluk olduğunu düşünüyorsanız onun sebebini anlamak gerekir o zaman.
Biraz daha gözlemleyip kendisini olayı anlamaya çalışın derim ben, bayramda daha iyi olur belki aranız.

Yani başka bir sebepten aranızda bir soğukluk olduğunu düşünüyorsanız onun sebebini anlamak gerekir o zaman.
Biraz daha gözlemleyip kendisini olayı anlamaya çalışın derim ben, bayramda daha iyi olur belki aranız.
Abimi defalarca kez evimize çağırdık yok gelmiyor. Bu tarz şeylere önem vermiyor bazen gerçekten nerde ne yapılır ayıp olur mu olmaz mı bilmiyor. Bir ara gelmek istemişti gelemedi öylece kaldı. Mesela gelmemiş olması, bizim evimizden bir tık daha yakın bir şehre arkadaşlarıyla sık sık gidiyor olması falan beni üzdü.
Bunu da deidğim gibi ayıp görmüyor. Yoksa beni çok sevdiğine eminim ama evine gitmezsem kız kardeşim üzülür diye düşünmüyor. Eşim bile inatla gelmesini istiyor bana daha hevesli şekilde çağır diyor düşünün. Çünkü o da bekliyor bir gelsin evimizi görsün. Bu tarz şeyler benim açımdan soğukluk yaptı. Ama yine de iyiydik hep işyerine gider otururuz zaten memleketteyken. Artık gönlümü almaya çabalayacak kadar umursamıyor mu beni diye düşünüyorum

Babamın eşiyle konuştuk. Babamla abimin arası kötüymüş. Bugün abimin evde hiç konuşmadan kalkıp gitmesinin sebebi babamla arasında olanlarmış yani. Bir süredir araları kötüymüş. Ben de üstüme alınmışım durumu biraz. Bana tavır yapıyor sanmıştım babama yapıyormuş meğer.

Hayırlı akşamlar.
Abimin memlekette bi işyeri var.
2.5-3 ay kadar önce eşimle orda oturuyorduk. Gittik sohbet muhabbet derken abimin mesela 10 liradan sattığı ürünü 7 liraya yaşadığımız yerden aldığımızı söylemiştik. Almadan önce abime sormuştum, ben o fiyata veremem ordan alın demişti bunu da belirteyim.
Herneyse bu konu açıldığında abim böyle bir şeyin mümkün olmadığını o paraya satılamayacağını diretti öyle olmaz dedi. Ben de biz aldık ama, hem de defalarca kez aldık ve aynı fiyattan aldık dedim. Ama bunları söylerken gayet sakindim buna eşim ve diğer abim de şahitler. Neyse diğer abim geldi, o konu ne diye sorunca ona anlattım böyle böyle oldu falan diye. Abim ordan birden bire hiddetlendi ve "o paraya satamaz, satarsa ...... çocuğudur" dedi bağırarak. Şok oldum o an. Eşimin yanında inanılmaz mahçup oldum. Apar topar kalktım eşimi de sürükleyerek çıktım işyerinden. Zaten memlekette sınırlı vaktimiz var. Bir daha da gitmedim oraya. Biz gitmeden bir gece önce eşimi çağırdı evine. Eşime hediye vermiş falan. Öyle uğurlamış.
Şimdi biz bayram tatili için tekrar geldik. Daha öncesinde abimle hiç telefonda konuşmadık. Zaten bu olay olmasa da çok konuşan kardeşlerden değildik. Neyse abim geldiğimiz akşam gelmiş eve bir iş için. Girince eşimle selamlaşmış hoşgeldiniz falan. Ben içeri girdiğimde elindeki işi bırakmadı "oo Kedi hanım" tarzı bir şey söyledi ama hiç hoşgeldin falan yok bi sarılma tokalaşma yok. Bugün de iftar yaptık tüm aile. Yine hiç selam sabah yok yine öylece çekti gitti. Şimdi ben anlamıyorum beni bu kadar rencide etmişken tavırlı olması gereken ben değil miyim? Normalde kalbimi kırdığında abim gönlümü alırdı. İlk defa bana karşı bu kadar tepkisiz. O böyle yapınca ben de konuşmayacağım onla dedim. Ama bayramda herhalde bi tokalaşırız diye düşünüyorum. Bayağı bir canım sıkıldı bu olaya. Siz olsanız nasıl davranırdınız?

Güncelleme: ben konuda olayı daha da açmadım ama böyle anlaşılmayabiliyor. Daha fazla detay vereyim. Abim kuyumcu. Alınan mal da altın. Memlette altının alım satım fiyatı farklı yaşadığımız yerde farklı. Bir altın türünü yaşadığımız yer alış satış arasında çok az bir farkla satıyor. Üstüne bizim altını aldığımız kuyumcu bize daha da uyguna satıyor. Yani nerdeyse üç beş lira kâra satmış oluyor elindeki malı. Abim de buna imkansız diyor. Biz de olayı anlamaya çalıştık nasıl böyle uygun satabiliyor gibisinden ama çok ters tepti. Abim illa olmaz dedi bizzat yaşadığımız şeyi inkar etti. Öyle işte
Aldığınız ürünü kaç gr kaç ayarsa oradan maliyetini ve işçilik düzeyini hesaplayabilirsiniz. Zaten eş dostla ye iç ama iş yapma. Bir daha abinizle paylaşmazsınız. Bayramda da bayramlaşın, küslüğü yok sayın. Abiniz sonuçta, eşinize de çok yansıtmamaya çalışın.

Hayırlı akşamlar.
2.5-3 ay kadar önce eşimle orda oturuyorduk. Gittik sohbet muhabbet derken abimin mesela 10 liradan sattığı ürünü 7 liraya yaşadığımız yerden aldığımızı söylemiştik. Almadan önce abime sormuştum, ben o fiyata veremem ordan alın demişti bunu da belirteyim.
Herneyse bu konu açıldığında abim böyle bir şeyin mümkün olmadığını o paraya satılamayacağını diretti öyle olmaz dedi. Ben de biz aldık ama, hem de defalarca kez aldık ve aynı fiyattan aldık dedim. Ama bunları söylerken gayet sakindim buna eşim ve diğer abim de şahitler. Neyse diğer abim geldi, o konu ne diye sorunca ona anlattım böyle böyle oldu falan diye. Abim ordan birden bire hiddetlendi ve "o paraya satamaz, satarsa ...... çocuğudur" dedi bağırarak. Şok oldum o an. Eşimin yanında inanılmaz mahçup oldum. Apar topar kalktım eşimi de sürükleyerek çıktım işyerinden. Zaten memlekette sınırlı vaktimiz var. Bir daha da gitmedim oraya. Biz gitmeden bir gece önce eşimi çağırdı evine. Eşime hediye vermiş falan. Öyle uğurlamış.
Şimdi biz bayram tatili için tekrar geldik. Daha öncesinde abimle hiç telefonda konuşmadık. Zaten bu olay olmasa da çok konuşan kardeşlerden değildik. Neyse abim geldiğimiz akşam gelmiş eve bir iş için. Girince eşimle selamlaşmış hoşgeldiniz falan. Ben içeri girdiğimde elindeki işi bırakmadı "oo Kedi hanım" tarzı bir şey söyledi ama hiç hoşgeldin falan yok bi sarılma tokalaşma yok. Bugün de iftar yaptık tüm aile. Yine hiç selam sabah yok yine öylece çekti gitti. Şimdi ben anlamıyorum beni bu kadar rencide etmişken tavırlı olması gereken ben değil miyim? Normalde kalbimi kırdığında abim gönlümü alırdı. İlk defa bana karşı bu kadar tepkisiz. O böyle yapınca ben de konuşmayacağım onla dedim. Ama bayramda herhalde bi tokalaşırız diye düşünüyorum. Bayağı bir canım sıkıldı bu olaya. Siz olsanız nasıl davranırdınız?

Güncelleme: ben konuda olayı daha da açmadım ama böyle anlaşılmayabiliyor. Daha fazla detay vereyim. Abim kuyumcu. Alınan mal da altın. Memlette altının alım satım fiyatı farklı yaşadığımız yerde farklı. Bir altın türünü yaşadığımız yer alış satış arasında çok az bir farkla satıyor. Üstüne bizim altını aldığımız kuyumcu bize daha da uyguna satıyor. Yani nerdeyse üç beş lira kâra satmış oluyor elindeki malı. Abim de buna imkansız diyor. Biz de olayı anlamaya çalıştık nasıl böyle uygun satabiliyor gibisinden ama çok ters tepti. Abim illa olmaz dedi bizzat yaşadığımız şeyi inkar etti. Öyle işte
Neden konuşmuyorsunuz anlamadım kocaman insansınız buraya yazacağınıza alın karşınıza konuşun . Nerden bilsin sizin bunları düşündüğünü

Hayırlı akşamlar.

Onu o paraya satan o** cocugudur, coşmasi gozumde canlandi, Trakyali misiniz?

Aldığınız ürünü kaç gr kaç ayarsa oradan maliyetini ve işçilik düzeyini hesaplayabilirsiniz. Zaten eş dostla ye iç ama iş yapma. Bir daha abinizle paylaşmazsınız. Bayramda da bayramlaşın, küslüğü yok sayın. Abiniz sonuçta, eşinize de çok yansıtmamaya çalışın.
Biz altın alırken abime danışıyorduk sonuçta mesleği bu. Hangi altın türünü alalım diye konuşuyorduk o şekilde aslında bu konular açılıyor oldu.
Abimden de bizim altın aldığımız oldu. Bize bi tık da uyguna verir. Ve yaşadığımız yerden almamıza da hiç ses etmez hangisi uygunsa işinize geliyorsa o şekilde alın diye nasihat eder.
Abim bir türlü yaşadığımız yerdeki bir altın türünün alış satış arasındaki fiyat farkına inanamadı illa olmaz öyle bir şey dedi kuyumcuya gitseniz öyle alamazsınız tarzında. Biz de aldık. Ama yaşadığımız şeyi inkar etti sinirlendi. Öyle saçma sapan bir şeydi. Muhtemelen kötü bir günündeydi ve bana patladı.

Neden konuşmuyorsunuz anlamadım kocaman insansınız buraya yazacağınıza alın karşınıza konuşun . Nerden bilsin sizin bunları düşündüğünü
Bazı erkekler özür dilemezler, hal ve hareketleriyle gönül alırlar ya. Abim de öyle birisi. Pişmanlığını dile getirmez ama hareketleriyle gösterir.
Bir de konu ben değilmişim. Babamla araları bozukmuş bugün o yüzden hiç konuşmadan kalkıp gitmiş. Ben benim yüzümden sanıp üstüme alınmışım.

Bazı erkekler özür dilemezler, hal ve hareketleriyle gönül alırlar ya. Abim de öyle birisi. Pişmanlığını dile getirmez ama hareketleriyle gösterir.
Bir de konu ben değilmişim. Babamla araları bozukmuş bugün o yüzden hiç konuşmadan kalkıp gitmiş. Ben benim yüzümden sanıp üstüme alınmışım
kardeşin kıymetini bilin ben gurbetteyim çok özlüyorum kardeşimi . Konuşun herşeyi konuşun küsmeyin

valla işin içinde olan abine ahkam kesmişsin ve kocanın yanında abini kazıkçı konumuna sokmuşsun gibi duruyor buradan bakınca
küçükken annemin dükkanı vardı, bazı sinir bozucu tipler gelip ürün fiyatını sorduktan sonra
şurası şu fiyata satıyor ama derlerdi dalga geçer, ahkam keser gibi
o çocuk halimle bile sinir olurdum onlara
neresi uygunsa oradan alır geçersin sohbet bile olsa uzatılacak bi yanı yok bunun
uzayınca duymuşsunuz işte küfrü
yalnız abi gözümün önünde canlanıyor o cümleyi kurarken, bi gülme geldi bana :KK53:
bi de adam sinir olmuştur ya piyasayı düşüren diğer kuyumcuya
ne gerek var neden düşürüyorsun kardeşim ahaha

Bana bakışlarından mahçup olduğunu ben de fark ediyorum ama abimle aramda 8-9 yaş var. Ben ona bu zamana kadar çocukluğumdan beri çok nazlandım hep gönlümü aldı. Bazen hatası olmasa dahi yaptı bunu. Şimdi bariz hatalıyken böyle yapması beni çok üzdü. Çünkü aramıza çok büyük bir mesafe girdiğini hissediyorum
Bu sefer de siz onu nazlayın, alttan alın. Bunun için küs kalmaya değer mi?

valla işin içinde olan abine ahkam kesmişsin ve kocanın yanında abini kazıkçı konumuna sokmuşsun gibi duruyor buradan bakınca
küçükken annemin dükkanı vardı, bazı sinir bozucu tipler gelip ürün fiyatını sorduktan sonra
şurası şu fiyata satıyor ama derlerdi dalga geçer, ahkam keser gibi
o çocuk halimle bile sinir olurdum onlara
neresi uygunsa oradan alır geçersin sohbet bile olsa uzatılacak bi yanı yok bunun
uzayınca duymuşsunuz işte küfrü
yalnız abi gözümün önünde canlanıyor o cümleyi kurarken, bi gülme geldi bana :KK53:
bi de adam sinir olmuştur ya piyasayı düşüren diğer kuyumcuya
ne gerek var neden düşürüyorsun kardeşim ahaha
Başka bir ürün olsa haklısınız ama iş altın olunca değişiyor. Çünkü her şehrin piyasası var ona göre satılıyor. Bir de konu abimin kaça sattığından çok bizim yaşadığımız yerdekinin alış satışı arasındaki farktı. Abim bu fark olmaz dedi. Sitede yazanı gösteriyor olmaz diyor. Kuyumcuya gittik sorduk ve hatta aldık gerçekten böyle diyoruz benden iyi mi bileceksiniz diyor. Çok değişik bir inada bindirdi o gün. Yoksa onun kaça sattığı değil mevzu.

X