Ablam aldatıldı…

Bilemeyiz ki binde bir ihtimal olsa bile yine de zor bir karar ablam için bide onun vicdanıyla da yaşayamam diyor.. Bu dünya da olmazsa öbür dünya da elbet yanlarına kalmaz bu yaptıkları ablamın tek derdi şu an kendi adına ev ve nafakası ödensin bide bu pislikte buralardan defolup gidecek şartı bu bubları yerine getirirlerse Daha bişey yapmam Allah’larından bulsunlar cezalarını diyor
Haklısınız.Peki o adam o kadinla mi evlenecekmiş?

Peki ablanız boşandıktan sonra ne yapmayı düşünüyor. Belli ki mesleği yok, baba anne de istemiyor. Nolcak bu kadın. Geri dönse yazık günah mutsuz olacak, gitmese anne baba elalem huzur vermeyecek. Napsın bu kadın. Çok çok üzüldüm
işte böyle durumlarda da boşanan kadın bir süre sonra acaba boşanmasa mıydım, acaba düzelir miydi, şu kişiler beni gazladı moduna girip boşanma sürecinde kendine destek verenleri düşman belleyebiliyor. Yanlış anlaşılmasın ben sineye çeksin evinde otursun demiyorum tabikide ama şu evrede yaklaşımlar cok nötr olmalı. boşanmanın İhalesi bazen psikolojik destek verenlere kalabiliyor malesef yaşadım biliyorum.

işte böyle durumlarda da boşanan kadın bir süre sonra acaba boşanmasa mıydım, acaba düzelir miydi, şu kişiler beni gazladı moduna girip boşanma sürecinde kendine destek verenleri düşman belleyebiliyor. Yanlış anlaşılmasın ben sineye çeksin evinde otursun demiyorum tabikide ama şu evrede yaklaşımlar cok nötr olmalı. boşanmanın İhalesi bazen psikolojik destek verenlere kalabiliyor malesef yaşadım biliyorum.
Çok haklısınız benim de aklıma gelmiyor değil ama ben ablama da diyorum sen ister affedersin ister affetmezsin gidersin bana laf düşmez gitmem ben kararımdan vazgeçmem kesinlikle boşanacam diyorsan da senin arkadayım diyorum yoksa şu zamana kadar ona kesinlikle boşa onu falan demedim kendi diyor bende destekliyorum sadece onu

Merhaba kızlar. Üç gündür içimdeki sıkıntı geçmedi gitti. Ablam canım kanım dünyanın en iyi niyetli saf temiz insanı ve onun tam tersi olan kocası umarım tez zamanda eski kocası demek nasip olur. Ablam 17 yaşında çok erken yaşta evlendi akrabamız olurlar kendileri görücü usulü ama ablam da isteyerek evlendi neyse şu an 27 yaşında ablam 2 çocuklu. Evliliği çok aham Şaham gitmiyormuş zaten kendi bunları yeni yeni anlatmaya başladı biz o kadar kötü vaziyette olduğunu düşünmemiştik ama ona göre öyleymiş. Ama taki üç gün önce ablamın kocasının onu aldattığını öğreninceye kadar.. ablam son bir kaç aydır şüpheleniyormuş daha önce hiç öyle vukuatı olmamış ablamın bildiği kadarı ile tabi. Mesajları görmüş (bir şekilde zorda olsa baya uğramış etmiş bulmuş ekran resimlerini de almış) üç gün boyunca her gece yapmış bunu en son bir sabah erkek kardeşimi aramış gel beni al diye toplamış eşyalarını kapıda tam giderken kocası çıkmış karşısına telefonunu almaya çalışmış delilleri yok edecek ya erkek kardeşim çıkışmış ona ablamı almış götürmüş eve ablam tabi bütün mesajların resimlerini ailesinden kim varsa abisinden tut dayısına kadar yollamış. Kapıya dayanmış pislik kocası açmış annem kapıyı kapanmış ayaklarına ablamın. ablam yüzüne tükürmüş tabi sinir krizi geçirmiş bide çıksın bu evden diye kardeşim tutmuş atmış evden onu neyse herkes öğreniyor herşeyi annem babam onu ailesi ben sonradan öğrendim il dışında yaşıyorum mesajları yolladı bana ablam ben düşüp bayılacaktım öyle mesajlar yani. Ablama hakaretler mi etmemişler ikisi de birliktelik olmuş her akşam işe gidiyorum diye kadına gidiyormuş. kadın da evli üç çocuklu. kadının kocasıyla mı alay etmemişler camiye gitmiş diye ve daha neler neler ben okuyunca dünyam karardı nefesim kesildi ablam gibi bir insana nasıl yapar bunu ablam olduğu için değil ama o insan çok mübarek bir insan evine yuvasına evlatlarına bağlı kocasını seven herşeyin rağmen sesini çıkarmayan ( son olaylar hariç tabi) bir insandı.. çözüm çok basit: boşanmak.. ama bu ülkenin genel zihniyeti orta da bu yaşta dul mu kalacaksın iki çocukla nasıl olur bir şans daha ver.. ve bunun gibi bir sürü cümle. Bunları söyleyen sadece kocasının ailesi değil annem ve babam da. Ben ablama destek çıkıyorum diye babam bugün beni gizlice arayıp sizin aklınız kesmiyor doldurma ablanı ona söyle bir şans daha versin iki çocukla olmaz ben hep yanlarına olamayabilirim ölürsek Allah korusun ne olacak onun hali vs vs bir sürü şey söyledi bana.bende Hayatta bir şans daha ver demem böyle bir insana gideceğine dul kalsın daha mutlu olur göz göre göre ateşe atarsınız dedim ama onun da gözleri kör olmuş yapmış bir hata bir daha tekrarlamaz diyor babam bunu diyen babam.. ben kaç gündür ne haldeyken ablamı düşünemiyorum nefesim daralıyor elimden bişey gelmiyor destek olmaktan başka. Bana gel dedim bende kal bir süre dedim babam bırakmadı.. oda çıkmazda artık çok kararlı boşanma konusunda ben onu hiç öyle görmemiştim demek ki yılların birikmişliği de var. Zaten mükemmel bir hayatım yoktu kurtulacam diyor ve bir damla gözyaşı yok bu beni daha çok korkutuyor çok tepkisiz.. küçük çocuğum var 4 aylık eşim çalışıyor yanına gidemiyorum uçak yok otobüs desen 13 saat yol küçük çocukla imkansız eşimin izni yok elim kolum bağlı burda kaç gündür ruhum daralıyor onun için. Buraya yazsam belki rahatlarım biraz dedim kusura bakmayın biraz uzun oldu ..
Dönse bemce adam yine devam eder aynı şeylere. Aynı evin içinde değersiz hissetmektense o şekilde acı çekmektense ayrılsın daha iyi. Zor bir Durum.. Güçlü durması gerekir rabnim güç versin. Ve dönerse adam iyice güç bulacak ailende sahip çıkmadı çekesin beni moduna girebilir. Yada şimd ayağına kapanıyor bir süre sonra kendisi de bırakabilir affederse sonra bunu yaşarsa daha yıkıcı olur. Aileniz şimdi dön desede ayrılırsa desdek, olurlar illaki diye düşünüyoeum. Rabnim feraha çıkarsın inşaallah.

Ablam gözünü karartmış ailesi gelmişler sözde ikna edip eve götürecekler ablamı ne kadar komik ve acınası ama öyle. Ablam bana ev alınacak üstüme boşandıktan nafakam ödenecek yoksa gider kadının kocasına herşeyi anlatırım artık oğlunuzu sağ koyar mı süründürür mü ona kalmış demiş
Çok iyi demiş. Güçlü dursun. Her tercihin bir bedeli var. Bunca yıllık yuvayı böyle umursamazca harcadıysa maddi manevi bedelini ödesin.

Çok haklısınız benim de aklıma gelmiyor değil ama ben ablama da diyorum sen ister affedersin ister affetmezsin gidersin bana laf düşmez gitmem ben kararımdan vazgeçmem kesinlikle boşanacam diyorsan da senin arkadayım diyorum yoksa şu zamana kadar ona kesinlikle boşa onu falan demedim kendi diyor bende destekliyorum sadece onu
Boşanması kesinlikle en doğru karar lakin boşanan her kadın bir acaba mı..? döneminden geçer bu herkes için böyledir. O yuzden tutumunuz en doğrusu hiç boşan demeyin yorum yapmayın gerçekten sonra karı koca ipektir araya giren köpektir durumu oluyor.

Babanız damadiyla yurtdışında evlenebilir çok beğeniyorsa.
Ama siz de kendinizi yipratmayin. Gurur duyun kendinizle bu cehaletten aydın biri olarak cikmissiniz. Her evliliğin dinamiği farklı.Donen de oluyor. Ablaniz güçlü duracak. O boşanmak istiyorsa babanıza sert çıkacak. O diyecek sen nasıl babasin gurursuz bir hayat yaşamama müsade ediyorsun diye. Siz değil.
Ablaniz bir karar verecek. İyisi ve kötüsü ile. Size düşen bosanirsa da dönerse de yanında olmak.

Siz babanızı ikna edecek bir aracı bulsanız malesef ki tek başına ablanız bu işin içinden çıkamaz. 17 yaşında evlenmiş mesleği yok elinde iş tecrübesi yok markette dahi zor iş bulur. Boşanmış olacak bu bile iş yerlerinde problem olabilir ki hemen iş bulamaz. Babanız destek olacak ablanız demiş boşanmadan da üzerine bir ev aldırırsa çok iyi olur. Bazı erkekler çok nankör boşanıp nafaka bile vermiyor.

Bir kere seven bir insan sevdiği insandan başka birine karşı farklı hisler besleyemez zaten birini sevdiği için midesi kaldıracağını düşünmüyorum farklı bir insanı eğer böyle bir durum olursa o insan o güne kadar maske takmış ve sevmiş numarası yapmıştır en doğru olan birdaha yüzüne bile bakmamak olur .

X