acaba cimri birisi miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bendekidurumlar

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2015
1.276
820
eşim yiyecek konusunda çok para harcıyor gibi geliyor. dışardan yemek söyler, abur cubur alır sürekli. bense para biriktirmek istiyorum. ne kadar harcadığımızı not tutuyorum bunu eşimde istiyor yaz diye. sen sorumlusun der evin bütçesinden o ama onun bazı aldığı şeyler içime sinmiyor. bu arada ben çalışmıyorum, eşim çalışıyor. maaşını bana veriyor bazen kartta kaldığı da oluyor. bu yüzden o da harcıyor.
ama ekstra kıyafet falan hiçbir şey almıyoruz. pandemi zaten bende evdeyim gerek duymuyorum. hayat pahalılığından mı bilmiyorum iki kişiyiz nerdeyse hiç para kalmıyor. tek yaptığımız market alışverişi, haftada 2 sefer dışardan yemek falan. bir de ayıptır söylemesi örneğin; kaşar, sucuk gibi ve bunun gibi benzeri olmasa da olur şeyler bana gereksiz geliyor. ama eşim nerdeyse her hafta sonu alıyor. eşimde söyler para tutamadığını ve bana o yüzden evin bütçesi sende falan der ama hiçbir harcama hesapladığım gibi gitmez.
yaklaşık 5bin civarı maaşı var, küçük şehirde yaşıyoruz. para artması lazım diyorum en azından 2bin artmalı, biz asgari ile geçirebiliriz başka masrafımız yok marketten yemekten başka. acaba çok mu cimri boyutta düşünüyorum. şunu almasaydın deyince eşim sıkılıyor para lafından.

Sosis, sucuk ya da dışarıdan yemek gibi şeyleri sağlık açısından istemezseniz anlarım ama diğer aldığınız şeyler israf olmuyorsa bırakın alsın, siz de yiyin. Tabii birikim yapmak gerekir ama hepsini birikime ayiracaksak insan yaşadığını anlayamaz. İlla bir yerden tasarruf yapılacaksa bence bu yemek olmamali. ( Tabii sağlıksız yiyecekleri, abur cuburlari azaltmak faydalı olur)

eşim yiyecek konusunda çok para harcıyor gibi geliyor. dışardan yemek söyler, abur cubur alır sürekli. bense para biriktirmek istiyorum. ne kadar harcadığımızı not tutuyorum bunu eşimde istiyor yaz diye. sen sorumlusun der evin bütçesinden o ama onun bazı aldığı şeyler içime sinmiyor. bu arada ben çalışmıyorum, eşim çalışıyor. maaşını bana veriyor bazen kartta kaldığı da oluyor. bu yüzden o da harcıyor.
ama ekstra kıyafet falan hiçbir şey almıyoruz. pandemi zaten bende evdeyim gerek duymuyorum. hayat pahalılığından mı bilmiyorum iki kişiyiz nerdeyse hiç para kalmıyor. tek yaptığımız market alışverişi, haftada 2 sefer dışardan yemek falan. bir de ayıptır söylemesi örneğin; kaşar, sucuk gibi ve bunun gibi benzeri olmasa da olur şeyler bana gereksiz geliyor. ama eşim nerdeyse her hafta sonu alıyor. eşimde söyler para tutamadığını ve bana o yüzden evin bütçesi sende falan der ama hiçbir harcama hesapladığım gibi gitmez.
yaklaşık 5bin civarı maaşı var, küçük şehirde yaşıyoruz. para artması lazım diyorum en azından 2bin artmalı, biz asgari ile geçirebiliriz başka masrafımız yok marketten yemekten başka. acaba çok mu cimri boyutta düşünüyorum. şunu almasaydın deyince eşim sıkılıyor para lafından.
Anladigim kadariyla gezip dolasmiyor,Alkol de yok.E bir kasar bir de sucuk,onu da musade edin yesin yani :)
Cimrt degilsiniz bir parca tutumlusunuz,birikim elbette gerekli ama calisip kazaniyor sonucta,bir kac parca yiyecek de goze gelmesin derim ben.

😯😯😯
Tek maaşla 2 bin artırmak biraz fazla bi beklenti değil mi gerçekten sizce de?

Yeme konusunda ben kısıtlamadan hiç hoşlanmazdım
Yeyip içemeyeceksem ne diye çalışıyorum ki?
Ne zaman yiyeceğim ayrıca dişlerim dökülünce mi? 🙄
Zaten belli yaştan sonra tansiyon şeker hastalıkları yüzünden istesek de yiyemiyoruz ki.

Ben de bu ara ev için para biriktryrm ama asla yememzden kesmyrz. Hatta daha sağlıklı şeyler aldgmz için ekstra ücret oluyor markettklerden ama bir arkadas yazmış dişimiz olmynca mi yycgz 🤭
Mesela bütçe yap ve kira TV internet fatura bunlara ne kadar ödüyorsun kalemler şeklinde harcama listesi tut. Onu yaz kendin yorumla yada burdan bize de yz bakalım nelerden kısablrsn diye.

Şu zamanda zaten tek lüksümüz yemek, o kadarına da para harcayalım bence.
Cimrilik değil de panik bence sizdeki; parasız kalıcaz paniği.

Relax olun biraz, daha dün 30 yaşında ekip arkadaşımı coronadan toprağa verdik, aldığı maaş zammını harcayamadan gitti. Bu dünyaya bir kez geliyoruz, canı çekiyorsa yesin, yiyin.. :KK43:

Birikim yemekten kesilerek yapılmaz hele kaşar, sucuk dediğiniz gayet normal şeylerse bunlar.
Hafta sonu istediği gibi bir kahvaltı yapmasın mi eşiniz?
Hergün dışarıdan yemek istiyor deseniz anlarım ama adamcağızı kaşardan sucuktan mahrum etmeyin. 😃
Yazdığınız maaşla 2000 TL birikim yapılmaz normal şartlar altında.

Yıllarca yemekten kısıp da yaşlanınca da yiyemezsem oturur ağlarım ben valla 😂
Gençliğim boşa gitmiş olur 😂
Şu zararlı, bu kilo yapar, şunda şu kadar kalori var diyenlere tepkim: Atın ölümü arpadan olsun. 🤷🏻‍♀️

Bu kadar paraya düşkünseniz siz de çalışsanız? adam maaş kartını size veriyor zaten bırakın ne yemek istiyorsa yesin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X