Acele etmekte haksiz miyiz

Bence tanışmak çok büyük bir mesele değil nerede tanıştığın falan. Misal biz erkek arkadaşımla sosyal medya üzerinden tanıştık ve gercekten hiç ciddi bir şey yaşayacağız gözüyle başlamadık. Konuşmamız ve kafa yapımız uyumluydu ve yoğun hoşlantı vardı aramızda böyle böyle ciddi bir ilişkiye döndü. Şuan hep şey diyorum iyiki sevgilimle tanışmışım iyiki konuşmuşum sizin gibi düşünüp hiç cevap vermeyebilirdim mesajına. O yüzden tanıştıktan sonra cok büyük bir aşk olabilir önemli olan sonrası
Evet hakli olabilirsiniz ama ben internetten cok urkuyorum bi de :KK43: Yani orada sapik dolandirici tipler dolu.. Yani tabi ki sizin gibi istisnalari vardir ama cevremden
internetten tanisip da basina cok belalar acan bircok insana sahit oldum maalesef.. Sizinki tam olarak nasil oldu, anlatabilir misiniz..

Evet hakli olabilirsiniz ama ben internetten cok urkuyorum bi de :KK43: Yani orada sapik dolandirici tipler dolu.. Yani tabi ki sizin gibi istisnalari vardir ama cevremden
internetten tanisip da basina cok belalar acan bircok insana sahit oldum maalesef.. Sizinki tam olarak nasil oldu, anlatabilir misiniz..
Kendisi bana instagramdan istek atmıştı normalde her tipin isteğini bende kabul etmem tanımadığım biriysem. Ama ne yalan söyleyim beğendim bana güven verdi zaten kabul ettiğim an yazacağını biliyodum. Konuşmaya başladık konuşmasından söylediklerinden anladım kötü bir olmadığını. Bir ay kadar konuştuktan sonra buluştuk. İlk buluşmada ben de ürktüm fazlasıyla ancak asker olması bana baya güven vermişti. Bir de ilk buluşmamızda okulu haftasonu iznini kapatmıştı ( corona zamanları olduğu için) bu nedenle sevk almıştı (okuldan dışarıdaki bir hastaneye randevu) ki o zaman cok katılardı kolay kolay vermiyorlardı izin bunun için. Benimle buluşmak için cıktığını bildiğimden ve kısıtlı vaktimiz oldugundan onun okuluna yakın bir yere gitmiştik ben marmaraydan indim her yeri hafızama kazıdım hani bir şey olursa mantığı. Sonrasında ona da anlatmıştım gülmüştük hatta. Ne olursa olsun herkes biraz ürküyor tabii ki. Bende asla derdim hep hani herkese sapık gözüyle bakardım o mecrada ama yanıldım

Ben su an es istemiyorum zaten.. Daha en az birkac yila kadar evlenmeyi dusunmuyorum.. Su an, istegim bir sevgili bulmak.. Iliskimiz guzel giderse ilerleyen yillarda evlenirim.. Ama bazi insanlar bunu anlamiyor mesela, birini hayatima almak istiyorum deyince hemen evlenip de ne yapacaksin diyorlar.. Ben birini bulup asik oldugumda hemen evlenmeyecegim ki.. Birkac yil sevgili olup iyice taniyip guzel devam ederse sonra evlenecegim.. Bazi insanlar bunu anlamiyor.. Ama neden kritik yas dediginizi pek anlamadim..
Genelde benim çevremde erkekler kendilerinden minimum 3-5 yaş küçük kızlarla birlikteler. 30 oldun diyelim karşında 35 yaş insanlar çıkacaktır bir ihtimal. Liseden ya da üniversiteden beri uzun ilişkisi olanlar ya da daha muhafazakar olanlar zaten okul bitip askerlik yapıp işe girip evleniyor. Erkeklerin yaşı büyüdükçe daha önce evlenip boşanmış ve çocuk sahibi olmuş olma ihtimalleri de artıyor. Yani bu yaşlarda tanışsan 1-2 sene sevgili olsan 1 seneye yakın da evlilik hazırlıkları sürse 28 falan ideal olabilir evlenmek için. 2-3 sene de çocuksuz evlilik deneyimi ve evliliğin oturması için verilen süreyi de düşünürsek 30-31 de ilk çocuğun olsa ikinciyi istiyorsan o da 35 -36 yaşında dünyaya gelse diye düşünürsek şu anki yaşlarının neden eş seçimine uygun olduğunu gösteriyor bence :KK66:

Yani acikcasi neden panik haline dustum biliyor musunuz? Oncelikle sunu diyeyim: ben simdi asik olsam biriyle once birkac yil sevgili olurum, iyice tanidiktan sonra evlenirim.. Zaten bu yuzden de acele ediyorum biraz, cunku birkac yil da gececek.. Bilmem anlatabildim mi.. Yani hemen bugun birini bulayim hemen evleneyim gibi bir amacim yok (konuda bahsettigim kiz arkadaslarimin da oyle) yani yanlis anlasilmasin.. Ayrica evet sevgili olmanin veya evlenmenin yasi yok bu dogru, ama mesela ornek veriyorum otuzlu yaslara yaklasinca veya gelince etraftaki bekar erkek sayisi eskiye gore cok azaliyor.. Tamam eski caglara gore evlenme yasi oldukca yukseldi ama yine de baya azaliyor bu yaslarda bekarlar.. Ya da evlenip ayrilmis cocuklu kisiler cikiyor insanin karsisina.. Yani yirmili yaslarda tanisilanlar gibi olmuyor.. Bu yuzden zor yani, haksiz miyim..
Ben zaten size haksızsınız demem asla, insanın sevme sevilme hayatı paylaşma ihtiyacı her zaman var. Ama bazen çıkmıyor karşımıza o beklediğimiz kişi maalesef. Sizden yaşça büyük biri olarak söylüyorum ki ben de sizin yaşlarda sizin gibi düşünüyordum ama olmadı, doğru insan çıkmadı karşıma. İnternet tanışmalarına karşı iseniz yapacağınız en iyi şey bol bol sosyalleşmek. Gezin çevrenizi genişletin kurslara eğitimlere katılın, yeni insanlar tanımak için güzel fırsatlar yakalanıyor böylece. Gönlünüzce olsun her şey😍

Canım, sevip sevilmeyi istemen çok güzel ve çok doğal. Ama bu işler böyle ısmarlama olmuyor. Ay internetten olmasın, ay spontane olsun falan. Bunları bırak ilk önce. Ben eşimle hiç evlilik sevgililik düşünmediğim zaman, tanışmayı hiç düşünmeyeceğim şekilde karşılaştım. Zamana bırak.

Görücü usulü evlenip çok çok mutlu olanlar var, öncelikle bu zihniyetini yık.

X