Açık miyom ameliyatı olanlar

Ozlm er

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2018
147
41
44
Merhaba geçen ay rahim arka duvarda 7 cm intramural görüldü. Bir şikayetim yoktu arada kasık agrılarım oluyordu. Ama ögrendikten sonra dikkatimi belkide çok verdiğim için şikayetlerim arttı sık idrara çıkma gibi. Ameliyata karar verdik gittiğim Dr lar hepsi açık ameliyat dedi. Hiç evlenmedim bu arada. Karar verdim artık ameliyat olucam ama ilk ameliyatım ve çok korkuyorum. Varmı açık miyom ameliyatı olan çok agrı oluyormu... Kaç günde normal hayata dönülüyor. Kanama oluyormu... Deneyimlerinizi paylaşır iseniz çok sevinirim

son konuşmamızda doğum kontrol hapı kullanacaktın, nasıl ilerledi sürecin O Ozlm er ? Benim de sık idrar ve şişkinliğim rahatsız ediyordu ameliyat öncesi. Ameliyattan korkmak bence çok normal, hatta ben baya baya ileri seviyede yaşadım o korkuyu. Günü gelip de olduğumdaysa kafamda çok daha büyüttüğüm için galiba bana çok zor gelmedi sonraki süreç. Artık çok iyiyim demem 45 günü aldı ama aslında hastaneden eve çıktığımda bile ağrım kalmamıştı diyebilirm. Kanamam hiç olmadı ve tam günümde de regl oldum. Başka sorularını da cevaplayabilirim, sevgilerle

son konuşmamızda doğum kontrol hapı kullanacaktın, nasıl ilerledi sürecin O Ozlm er ? Benim de sık idrar ve şişkinliğim rahatsız ediyordu ameliyat öncesi. Ameliyattan korkmak bence çok normal, hatta ben baya baya ileri seviyede yaşadım o korkuyu. Günü gelip de olduğumdaysa kafamda çok daha büyüttüğüm için galiba bana çok zor gelmedi sonraki süreç. Artık çok iyiyim demem 45 günü aldı ama aslında hastaneden eve çıktığımda bile ağrım kalmamıştı diyebilirm. Kanamam hiç olmadı ve tam günümde de regl oldum. Başka sorularını da cevaplayabilirim, sevgilerle
Doğum kontrol hapını sadece 5 gün kullanabildim aşırı mide bulantısı kusma yaptı dayanamadım ara kanamada yaptı. Lekelenme tarzı 17 gün geldi kesince bile bıraktım. Zaten bunun ilaç tedavisi yok demişti Dr. Tek tedavi cerrahi. Bende bir anksiete var o yüzden yoğun yaşıyorum. Bakalım neler olucak. Çok teşekkür ederim.

Merhaba sık idrara çıkma şikayetiniz ameliyattan sonra hemen geçtimi

2020 Aralıkta açık miyom ameliyatı oldum ben de. Hastanede 2 gece kalmam gerekiyordu ben pandemiden dolayı 1 gece kalmak istedim. Evrakları imzalayıp çıktık. Evde ilk gecem kötü geçti. Çok ağrım yoktu. Zaten ilaç veriyorlar. Hem ağrı kesici hem antibiyotik. Ama gece tuvaletim geldi ve mesane rahime baskı yaptığı için yataktan kalkana kadar aşırı ağrı çektim. En kötü ağrım oydu. Çünkü yataktan kalkmak da epey zamanımı aldı. Hastanede çok yoruldukları için kimseyi uyandırmadım. Bir ara o kadar ağrım oldu ki tuvaletimi yatağa yapmayı düşündüm. Şu anda saçma geliyor ama o an çok mantıklı gelmişti çünkü ağrı tavan yapmıştı 🥺 Ama tuvalete girdikten sonra ağrı çok azaldı. Tam toparlanma kendi kendine rahat kalkabilme(yataktan, koltuktan) en az 15 gün sürüyor. Ama benim o gece dışında hiç aşırı ağrım vs olmadı. Gülme ağlama kalkma oturma yürüme hepsi karın kaslarıyla oluyormuş. Ameliyat olunca onu öğrendim. Ne yapsam karnımda sızı oluyordu. Benim miyomlarım aşırı kanama yapıyordu.

Merhaba siz acık ameliyat mı oldunuz Kapalı mı ben bu hafta Kapalı olucam ama korkuyorum :/

Merhaba siz acık ameliyat mı oldunuz Kapalı mı ben bu hafta Kapalı olucam ama korkuyorum :/
Merhabalar. Ben açık yöntemle olmuştum. Kapalı yöntem çok daha konforlu ve ağrısız. Bilmediğimiz bir şey yaşıyoruz ve ameliyat da haliyle korkutuyor ama sonunda kurtulacaksınız ve sağlığınıza kavuşacaksınız😊

Katındaki sertlik ve şişlik normal mi nezaman geçer
Açık miyom ameliyatı sonrası sertlik ve şişlik normal. Ödem oluyor, cilt reaksiyon gösteriyor. Benim 2-3 ayda eski haline dönmüştü. Ancak şikayetlerinizin yanında dikiş yerinde ağrı, akıntı, kızarıklık, ateş, mide bulantısı gibi ek şikayetler varsa enfeksiyon ya da başka bir sorun olabilir mutlaka doktora görünmeniz gerekir. Sağlıkla kalın.

Merhaba açık miyom ameliyatı oldum 1 hafta önce. Cok agrılı olmadı 2 gün hastanede yattım. Biraz şişliğim var göbek bölgesinde . Sorunuz varsa cevaplayabilirim

Merhabalar. Ben açık yöntemle olmuştum. Kapalı yöntem çok daha konforlu ve ağrısız. Bilmediğimiz bir şey yaşıyoruz ve ameliyat da haliyle korkutuyor ama sonunda kurtulacaksınız ve sağlığınıza kavuşacaksınız😊
evet dogru :KK43: ama yine de cok gerginim. sonra da yasadıgım o agrıyı dusunuyorum da. ameliyat en azından tek seferlik bir sey.. miyom yer degistirdigi zaman gercekten 10 gun hayatımda yasadıgım en kötu agrıları yasamıstım

evet dogru :KK43: ama yine de cok gerginim. sonra da yasadıgım o agrıyı dusunuyorum da. ameliyat en azından tek seferlik bir sey.. miyom yer degistirdigi zaman gercekten 10 gun hayatımda yasadıgım en kötu agrıları yasamıstım
O kadar çok kadın yaşıyor ki bunu, pek konuşulmuyor sadece. 1-2 gün ağrı çekeceksiniz, o da zaten hastanede olduğunuz için kontrol altında olacak. Bu her an ağrı çekme ihtimaliyle yaşamaktan çok daha tercih edilir. Kolayca atlatırsınız ve sağlığınıza kavuşursunuz inşallah 🥰

O kadar çok kadın yaşıyor ki bunu, pek konuşulmuyor sadece. 1-2 gün ağrı çekeceksiniz, o da zaten hastanede olduğunuz için kontrol altında olacak. Bu her an ağrı çekme ihtimaliyle yaşamaktan çok daha tercih edilir. Kolayca atlatırsınız ve sağlığınıza kavuşursunuz inşallah 🥰
evet haklısınız, o agrıyı bir daha yasamak hic istemem, zaten doktorum da direkt olmamı soyluyor kac senedir, hamilelikte cok sıkıntı olurmus o zaman daha buyuk riskleri göze almaktansa simdi olup bitmesi daha iyi. bir de acık olan daha zor, kapalı daha kolay olup biticek insallah. tesekkur ederim 🥰

Bende 7 cm lik intramural miyom mevcut..ameliyat olmak istemiyorum ama sanırım ona doğru gidiyoruz..kanamalarim çok fazla oluyor..hormonlu spiral filan denendi ama olmadı.ameliyat olan arkadaslar hangi hastenede oldunuz miyom ameliyatı fiyatı nedir acaba özelde istanbulda.. hastaneler telefonda bilgi vermiyor her seferinde muayene olmak istemedigim için sormak istedim

X