"Açık oy gizli tasnifin mucidi Cumhuriyet Halk Partisi"

Ne o çıkıp tek tek sokağa dökülenlere siyasi kimliğini mi sordunuz? Belki çıktılar ne biliyorsunuz?? İstanbulda bilmem ama benim yaşadığım şehirde farklı görüşlerden bir dolu insan çıktı gitti merkeze.

Bazı kansızlarda yok CHPliler makarna benzin almaya gitmişler, AKPliler darbeye dur demeye gitmişler. Yaaaaaww heee heee. Alnında yazıyor zaten herkesin AKPli, CHPli oluşu.

Ayrıca RTE talimat verince ona değer verenler koştu en çok normal olarak. Kılıçdaroğlu talimat verse sen koşar mıydın? Koşan adamlar silahla taranıp öldürüleceğine ihtimal veripte mi koştu? Hiçbirimiz böyle bir saldırı beklemiyorduk, herkes şok oldu. Kimse ne olduğunu bile anlamadı. Allah razı olsun oraya gidenlerden de bu söylemlerde aşırı çirkin. Böl böl bitiremediniz insanları.

Tezat yazıyorsun. Hem bölmek diyorsun , hem Tayip çağırdı gidilir tabi , kilicdaroglu mu çağırdı diyorsunuz.

Siz kimsiniz , hayır sizi bilmiyorum.
Bildiğim tek şey , türban, islamci soylemleriniz. Islam varsa işin içinde karşıtlık var hepsi bu.

İslamla ilgili bir problemim yok, sizin islamınız ile ilgili bir problemim var. Seçiçi geçirgen, başkasına zalim, kendine müslümanların islamıyla bir problemim var,
Burada türban ile ilgili kırk tane yazımı bulursunuz, ama ben sizin türban dışında başka duyarlılığınızı görmedim. O yüzden bana laf çakmaya çalışmayın yemezler.

Son düzenleme:
Benim o gece dışarıda gördüğüm halktı, gönül isterdi ki AKP'li, CHP'li, MHP'li vekiller de tankların önüne yatsaydı. Hatta gene gönül isterdi ki meclisteki fetöcüler seçim beklenmeden temizlenseydi. 300.000 memurun işine son verildi lakin gel gör ki mecliste 1 tane fetöcü çıkmadı. Size ilginç gelmiyor mu bu ?

Yarın öbür gün çıkarları ters düşer de AKP'li vekillerden Fetöcüler ayıklanıp atılırsa (şu an daha onlara ihtiyaçları var) o zaman o vekillere "vaaay adiler, içimize de sızmışlar" diyeceklerdir merak etmeyin. Malum RTE onaylamadan kimseye hain diyemiyorlar, RTE çözümlemeden olayları çözümleyemiyorlar, önce icazet almaları gerek...

Tezat yazıyorsun. Hem bölmek diyorsun , hem Tayip çağırdı gidilir tabi , kilicdaroglu mu çağırdı diyorsunuz.

Herkesin siyasi görüşü vardır ve kendi siyasi görüşüne uygun hareket eder, bu bölmek ayırmak değildir.

Ama bilmediği bir konuda afaki olarak CHPliler çıkmadı, AKPliler çıktı derse bu bölmektir. Nerden biliyorsun kim çıktı çıkmadı. Sayım mı yaptılar?

Ben 15 Temmuz gecesi çıkmadım, çünkü darbenin başarılı olacağına ya da dışarı çıkınca bir şey yapacağımı hiç düşünmedim. Çıkanlar da RTE dedi diye çıktı, gider savaşırız, ülkeyi kurtarırız diyen kaç kişi vardı? Akıllarına bile gelir miydi topla tüfekle saldırılacağı? RTE sokağa çıkıyoruz dedi çıkıldı.

Şimdi adam sokağa çıktı diye vatansever ben hain mi oluyorum? Onların ima ettiği bu olduğu için bu bölmek, ayırmaktır net... Ben çıkmadım diye bölücü olur muyum? Sen neden çıktın safmısın, ben evde yattım ohh mis desem bölücü olabilirim..

Herkesin siyasi görüşü vardır ve kendi siyasi görüşüne uygun hareket eder, bu bölmek ayırmak değildir.

Ama bilmediği bir konuda afaki olarak CHPliler çıkmadı, AKPliler çıktı derse bu bölmektir. Nerden biliyorsun kim çıktı çıkmadı. Sayım mı yaptılar?

Ben 15 Temmuz gecesi çıkmadım, çünkü darbenin başarılı olacağına ya da dışarı çıkınca bir şey yapacağımı hiç düşünmedim. Çıkanlar da RTE dedi diye çıktı, gider savaşırız, ülkeyi kurtarırız diyen kaç kişi vardı? Akıllarına bile gelir miydi topla tüfekle saldırılacağı? RTE sokağa çıkıyoruz dedi çıkıldı.

Şimdi adam sokağa çıktı diye vatansever ben hain mi oluyorum? Onların ima ettiği bu olduğu için bu bölmek, ayırmaktır net... Ben çıkmadım diye bölücü olur muyum? Sen neden çıktın safmısın, ben evde yattım ohh mis desem bölücü olabilirim..

Iki söylemde aynı kapıya çıkıyor aslında.
Birisi , Tayip dedi diye çikilmadi , diğeri chp liler çıkmadı.
Elbetteki vatan hainligiyle ilgisi yok.

15 temmuzda particiler yoktu sadece halk vardı bencede.o zamanda tankları doğru gidenler yürüyüş yapanlar oldu.ilk bu şekilde çıkıldı kimse silahını sopasını alıp çıkmadı.yapılan yürüyüştü.mısırdaki gibi darbe yapmak isteyenler yürüyüş yapanlara ateş açtı.amaç ortalığı karıştırmaktı.herkes evinde dursa hükmen darbeciler kazandı algısı oluşturulacaktı.mısırda öyle idi.o zaman dediğim gibi chpli yada başka partili bilmem o zamanda yürüyüş yapmak yerine darbenin olacağına emin bir topluluk vardı.ekmek ve bankamatik kuyruklarında olan.bildiğim araştırdığım kadarı ile vakifbanktan paralarını çekememiş twetter a tweet atmıştı insanlar.

Ölenler Tayyip için çıkmadı sokağa ,Ömer Halis Tayyip için vurmadı darbeciyi , vatan için vurdu,30 kurşunu ülkesi için yedi.Ben mesajına senin gibi gülemedim.Özellikle llina ya,dayısını 15 temmuzda kaybettiğini söylediğinde ,ne işi varmış sokakta ,sokağa çıkanlar aptal ,zavallı dediğinde de gülemedim...
Gercek darbede kimi alirlar iceri? Sizi sokaga kim cagirdi? Su iki sorunun cevabini ver once, sonra sokaga neden ciktigini daha iyi anlariz.
Bu ulke daha once darbeler gordu, vatana hic birsey olmadi, bu kez vatanin tehlikede olduguna nasil kanaat getirdiniz? Polis, jandarma neden askerler olduruldukten sonra cikti piyasaya? Onlari neden saatlerce hic kimse goreve cagirmamis?
Hakikatten siz vatani kurtardiginiza, o gece sokaga cikmasa idiniz vatanin elden gitmis olacagina inaniyor musunuz?
700 bin askerden 300-500 tanesini kandirip getirmisler sadece, siz kimi kimden kurtardiniz yav? Ya karsinizda 700 bin kisilik tam techizatli silahli Turk ordusu gercekten de darbe yapiyor olsa idi haliniz nice olurdu hic dusundun mu?:confused:
Vatani kurtarmismis.. Cunki reis oyle diyor.. Oyle diyorsa bildigi vardir. Inanmak lazim, her zamanki gibi. Yarin baska birsey diyene dek..:işsiz:

Bu ülke ne darbeler gördü bize hiçbişey olmadı, diyene daha diyecek bişey yok.
Çünkü vicdanları mühürlü

TBMM bombalanırken Bekir Bozdağ kürsüden: Bize yakışan burada ölmektir. Hiçbirimiz çıkmayacağız. (Unutulmaz)
Siz kendinizi ne zannediyorsunuz?
Ciddi ciddi soruyorum.
Tamam 15 yıldır iktidarda olmanın verdiği bir rahatlık olabilir de kendinizden başkasını vatanını önemsemeyen ilan etmek de neyin nesi?
Meclis bombalandığında MHP , AKP ve CHP den oluşan 100 e yakın milletvekili vardı.
Her olayı neden lehinize kullanıp işinize gelmeyenleri inkar çabasındasınız?

Benim o gece dışarıda gördüğüm halktı, gönül isterdi ki AKP'li, CHP'li, MHP'li vekiller de tankların önüne yatsaydı. Hatta gene gönül isterdi ki meclisteki fetöcüler seçim beklenmeden temizlenseydi. 300.000 memurun işine son verildi lakin gel gör ki mecliste 1 tane fetöcü çıkmadı. Size ilginç gelmiyor mu bu ?
Onlar çıkmazlar. Bu vatan savaş zamanı senindir fakat barış zamanı kırmızı plakalıların.

Hepsi çıkacak ben inanıyorum
Hepsi biliniyor. Daha nesi çıkacak ki? Farzedelim çıkacak ve cezalandırılacak. Peki bu yüzyılda mı gelecek yüzyılda mı???

Haklisin yaa.. 1980 de vatan elden gitti, su anda gavur topraginda yasiyorsunuz..

Siz var ya midem bulandı; darbe yapılsın da kim yaparsa yapsın. Yeni sistem darbecileri önleyecek diye hayır diyorsunuz. Anladım ben sizi, ve yazıklar olsun diyorum. Topunuz da aynı, hepsi beğenmiş

Siz var ya midem bulandı; darbe yapılsın da kim yaparsa yapsın. Yeni sistem darbecileri önleyecek diye hayır diyorsunuz. Anladım ben sizi, ve yazıklar olsun diyorum. Topunuz da aynı, hepsi beğenmiş

Ayyy bu kıskanmıııış yaaa:olamaz: Eee akıl yolunda şöyle mantıklı üçbeş şey yaz senide beğenelim, parayla değil yaaa:KK53:

İslamla ilgili bir problemim yok, sizin islamınız ile ilgili bir problemim var. Seçiçi geçirgen, başkasına zalim, kendine müslümanların islamıyla bir problemim var,
Burada türban ile ilgili kırk tane yazımı bulursunuz, ama ben sizin türban dışında başka duyarlılığınızı görmedim. O yüzden bana laf çakmaya çalışmayın yemezler.

:) Takip edilmişim ancak yanlı ilçe eksik olarak. Gören gözünüz o kadarsa zorlayamam.

Ayrıca türban değil başörtüsü.

Gercek darbede kimi alirlar iceri? Sizi sokaga kim cagirdi? Su iki sorunun cevabini ver once, sonra sokaga neden ciktigini daha iyi anlariz.
Bu ulke daha once darbeler gordu, vatana hic birsey olmadi, bu kez vatanin tehlikede olduguna nasil kanaat getirdiniz? Polis, jandarma neden askerler olduruldukten sonra cikti piyasaya? Onlari neden saatlerce hic kimse goreve cagirmamis?
Hakikatten siz vatani kurtardiginiza, o gece sokaga cikmasa idiniz vatanin elden gitmis olacagina inaniyor musunuz?
700 bin askerden 300-500 tanesini kandirip getirmisler sadece, siz kimi kimden kurtardiniz yav? Ya karsinizda 700 bin kisilik tam techizatli silahli Turk ordusu gercekten de darbe yapiyor olsa idi haliniz nice olurdu hic dusundun mu?:confused:
Vatani kurtarmismis.. Cunki reis oyle diyor.. Oyle diyorsa bildigi vardir. Inanmak lazim, her zamanki gibi. Yarin baska birsey diyene dek..:işsiz:

300 500 kandirilan asker değil planlı hainlikti bu. Ve bir sürü şehit verildi.

Hala burada sokağa çağıran kişi üzerinden siyaset yapılıyor.

Evet halk sussaydi , evinde otursaydi bugün böyle konuşuyor olamazdık.

O gün ne kadar korktugunuzu ne çabuk unutmussunuz.

:) Takip edilmişim ancak yanlı ilçe eksik olarak. Gören gözünüz o kadarsa zorlayamam.

Ayrıca türban değil başörtüsü.

Yazılarınızı görüyorum özel olarak bakmama gerek yok., ilgimi çeken şeyler yazmıyorsunuz Birsen hanım. Öte yandan türban örtünme şekillerinden bir şekil, Türkiye genelinde bugün kullanılan da ona isabet ediyor. Siz ne diye adlandırıyorsanız adların, beni ırgalamıyor.

Yazılarınızı görüyorum özel olarak bakmama gerek yok., ilgimi çeken şeyler yazmıyorsunuz Birsen hanım. Öte yandan türban örtünme şekillerinden bir şekil, Türkiye genelinde bugün kullanılan da ona isabet ediyor. Siz ne diye adlandırıyorsanız adların, beni ırgalamıyor.

Türban , genelde başörtüsüne düşman olan, hayatında yeri olmayan kişilerin kullandığı bir kelime. Bastıra bastıra kullanıyorlar.

Sizin ilgi alaniniza girmeyen yorumlar :) ise benim yorumlarım okumayın. Kafadan yorum hiç yapmayın hele bana.
Denk gelmek ile yukarıda yaptığınız yargılama anlamsız.
Sıkı takip etmelisiniz ki bu kadar net yorum yapabilseniz hakkımda.

X