"Açık oy gizli tasnifin mucidi Cumhuriyet Halk Partisi"

Türban , genelde başörtüsüne düşman olan, hayatında yeri olmayan kişilerin kullandığı bir kelime. Bastıra bastıra kullanıyorlar.

Sizin ilgi alaniniza girmeyen yorumlar :) ise benim yorumlarım okumayın. Kafadan yorum hiç yapmayın hele bana.
Denk gelmek ile yukarıda yaptığınız yargılama anlamsız.
Sıkı takip etmelisiniz ki bu kadar net yorum yapabilseniz hakkımda.

Beni ilgilendirmiyor nasıl kullandıkları, başörtüsünün hayatında yeri olmayanlar, başörtüsüne direkt düşman olmuyorlar. Başka kelimeler var hem daha radikal, ve hoşunuza gitmeyecek; ciddi şekilde düşmanlık edenler onları kullanıyorlar. Benim hayatımda yeri yok, ama haklarını savunurum 10. Sayfaya giderseniz, görürsünüz.
Mecburen okuyorum, yorumlarını sevdiğim insanları alıntılıyor, ve onların üzerinden genelliyorsunuz. :) arada bu konu dışında yazdığınıza denk gelirsem, zaten belirtirim. Takipte değildim ama şimdi Takipteyim:) bir bakayım neler yazmışsınız:)))

Beni ilgilendirmiyor nasıl kullandıkları, başörtüsünün hayatında yeri olmayanlar, başörtüsüne direkt düşman olmuyorlar. Başka kelimeler var hem daha radikal, ve hoşunuza gitmeyecek; ciddi şekilde düşmanlık edenler onları kullanıyorlar. Benim hayatımda yeri yok, ama haklarını savunurum 10. Sayfaya giderseniz, görürsünüz.
Mecburen okuyorum, yorumlarını sevdiğim insanları alıntılıyor, ve onların üzerinden genelliyorsunuz. :) arada bu konu dışında yazdığınıza denk gelirsem, zaten belirtirim. Takipte değildim ama şimdi Takipteyim:) bir bakayım neler yazmışsınız:)))

Hadi bakalım kolay gelsin.

300 500 kandirilan asker değil planlı hainlikti bu. Ve bir sürü şehit verildi.

Hala burada sokağa çağıran kişi üzerinden siyaset yapılıyor.

Evet halk sussaydi , evinde otursaydi bugün böyle konuşuyor olamazdık.

O gün ne kadar korktugunuzu ne çabuk unutmussunuz.
Ben kandirilmis derken 19-20 yasinda erlerden bahsediyorum. Onlarin ne olup bittiginden, o belirlenmis alanlara neden goturulduklerinden sokaktaki adam kadar bile haberleri yoktu.Asker dusmanlari, cumhuriyet dusmanlari tarafindan vatani gorevini icra ederken sehit olanlar sadece onlar, baskasi degil.

Halk sussaydi, evinde otursaydi ne o bahsettiginiz 250 kisi tanklarin altinda ezilirdi, ne de gencecik askerler sehit olurdu. Siz o sozumona darbeyi kendinizin durdurdugunu sanarak ne buyuk hayalperestlik icindesiniz. Tabii lideriniz boyle dedi, hepinizi tebrik etti, pohpohladi, bir kere kahraman sayilinca aksini kabullenip vazgecmek kolay olmuyor.

Yav, koca ordu cikti, bunlar bir kac hain subay, bizim bir alakamiz yok, guven icinde Istanbul'a, Ankara'ya gidebilirsiniz dedi Cumhurbaskanina.. Siz sokaklara dokulurken, kiminiz kendini tanklarin onune atarken adam F16 eskortlugunda Istanbul'a ucuyordu. Duruma el koyan Turk ordusu, Turk polisidir, siz bu iste figuransiniz sadece, acitiyor ama gercek bu.

Ben kandirilmis derken 19-20 yasinda erlerden bahsediyorum. Onlarin ne olup bittiginden, o belirlenmis alanlara neden goturulduklerinden sokaktaki adam kadar bile haberleri yoktu.Asker dusmanlari, cumhuriyet dusmanlari tarafindan vatani gorevini icra ederken sehit olanlar sadece onlar, baskasi degil.

Halk sussaydi, evinde otursaydi ne o bahsettiginiz 250 kisi tanklarin altinda ezilirdi, ne de gencecik askerler sehit olurdu. Siz o sozumona darbeyi kendinizin durdurdugunu sanarak ne buyuk hayalperestlik icindesiniz. Tabii lideriniz boyle dedi, hepinizi tebrik etti, pohpohladi, bir kere kahraman sayilinca aksini kabullenip vazgecmek kolay olmuyor.

Yav, koca ordu cikti, bunlar bir kac hain subay, bizim bir alakamiz yok, guven icinde Istanbul'a, Ankara'ya gidebilirsiniz dedi Cumhurbaskanina.. Siz sokaklara dokulurken, kiminiz kendini tanklarin onune atarken adam F16 eskortlugunda Istanbul'a ucuyordu. Duruma el koyan Turk ordusu, Turk polisidir, siz bu iste figuransiniz sadece, acitiyor ama gercek bu.

Bu senin gerçeğin saraylı. Ya da senin gibi sizlerin diyeyim.

Siz var ya midem bulandı; darbe yapılsın da kim yaparsa yapsın. Yeni sistem darbecileri önleyecek diye hayır diyorsunuz. Anladım ben sizi, ve yazıklar olsun diyorum. Topunuz da aynı, hepsi beğenmiş
Yeni sistem darbeleri onleyecek he mi? Hangi maddesiyle? Kuvvetler ayriligi yasal olarak da bitip hersey ve dahi ordunun baskonutanligi da Cumhurbaskaninin eline gectiginde mi? Yasal olmadigi halde bugune dek oyle davraniyordu zaten.. Oyle ise 15 Temmuz ne?
Siz darbe olmadi mi saniyorsunuz. 15 Temmuzdan itibaren 100,000 kisi hapse atildi, binlerce insan islerinden atildi, yuzlerce gazete ve dergi kapatildi, gazeteciler ya issiz kaldi ya hapse atildi. Cumhuriyet gazetesi yazarlari toptan hapse atildi, onlar Fetoculuktan da degil, Kemalistlikten gitti. Binlerce akademisyen, ogretmen, memur islerinden atildi, kimi Feto bahanesiyle, kimi Kemalist oldugu icin. Sirf FETO ile alakasi var diye ozel sirketler kapatildi, bankalar kapatildi, calisanlari, mevduat sahipleri hepsi magdur edildi. Tarihin en buyuk sivil darbesini yasiyor bu ulke su anda sizin haberiniz bile yok.

Insanlar sokakta konusmaya korkuyor, su referandum surecinde bile sokaktaki adama mikrofon uzattiginda hayirci ise cogu fikrini aciklamaya korkuyor, hatta "Erdogan beni iceri atacaksa atsin, korkmuyorum, ben hayir diyorum" diye beyanat vereni bile gordu bu gozler... Diktatorlugun hic bir ulkeye faydasi olmamis simdiye kadar, hele bir musluman ulkede.. Irak(Sadam ile), Suriye (Esad ile) diktatorlukle yonetildi de ne oldu bir bak da Turkiye'nin verecegin "evet" ile nereye gittigine dair bir fikrin olsun..

Başkanlık sistemi darbeleri önleyecek diyenler bunu aslında neye dayandırdıklarını bile bilmiyorlar,
Düşünmüyorlar çünkü. birisi onların yerine düşünüyor ve bu böyledir diyor, onlar da koşulsuz sorgulamadan inanıyorlar, düşünmemek işte böyle tehlikeli bir şey.
Yahu Suriye başkanlık sistemi ile yönetiliyor,
Bugün parçalanmak üzere ,Darbenin alası yapıldı yani.
Twetter da çok güzel bir tweet vardı.''Seçimde hiç düşünmeden evet diyeceğim, çünkü düşünürsem hayır derim''

Siz var ya midem bulandı; darbe yapılsın da kim yaparsa yapsın. Yeni sistem darbecileri önleyecek diye hayır diyorsunuz. Anladım ben sizi, ve yazıklar olsun diyorum. Topunuz da aynı, hepsi beğenmiş

Mesaji begenenlerden biriyim ama o mesajın darbe güzellemesi yaptığına nasıl kanaat getirdiniz? Cidden sizce nerede darbe olsun iyidir sözünü çıkardınız ya? Aynı şeyleri mi okuyoruz?
Saraylım diyor ki bu ülkedeki darbeler hükümete yapılır vatandaşa değil.

Mesela 60 darbesinde Menderes ve o dönem yolsuzlukla ve bir dolu şeyle suçlanan bürokratlar asıldı, vatandaş asılmadı ya da hapise atılmadı. Aşılması doğru demiyoruz ama hükümet yargılandı. 27 Mayıs darbesi ve 80 ihtilali biraz daha teferruatlı darbeler. Zaten ülkede kaos, sağ-sol kavgası hakim, ölümler, öldürmeler had safhada ve yine hükümet etkisiz kalınca mevcut hükümeti fes etme ve geçici hükümet kurma amacıyla gerçekleşti. Keşke olmasaydı ama o dönem biraz zaruriydi. Günlük güneşlik bir ortam yoktu ki daha beter olsun. Evet özellikle Evren'in yaptıkları tartisilir ama o zaman sağ kesim Evren'e gayette destek verdi. Şimdi neden darbe zulm diyorlar?

Hiçbir darbe olmasaydı keşke, hepsinin elim sonucu oldu ama Türkiye'de hiçbir darbe yapan asker yerini sağlama alıp ülke yönetmeye devam etmedi. Bakın Ortadoğu olsun, Latin Amerika olsun, Afrika olsun birçok darbeci asker darbe yaptıktan sonra iktidarı eline aldı ve yönetimi diktatoryaya çevirdi. Biz de her darbede asker geçici olarak iktidarı aldı, düzenleme yaptı ve yine çekildi. Ama hicbir darbede halka direk bir zulm yok.

Saraylım darbe harika bisey, oooo hep darbe olsa demiyor yani darbe hükümetlere yapılır bu yuzden de hükümetin önlem alması ve zemin oluşturmaması gerek. Halka darbe yapılmaz, darbe sorumlusu halk degildir, o yüzden de halk darbe savuşturucu birim değildir. Haaa darbenin ceremesini halk çeker hem de kat kat ama darbenin sorumlusu ya da darbenin muhattabı halk olmamalı.

Nasıl ifade edelim daha? Ne desek kendiniz kafaniza göre yoracaksınız zaten.

ZeyMurEl ZeyMurEl Kenan Evren dönemini yaşadığım için, o döneme ait kısmı yazmak isterim, 8 yaşında çocuktum, okula gitmeye sokağa çıkmaya bile korktuğum bir dönemdi, evimiz işlek bir sokak üzerindeydi, evimizin bahçesiyle bitişik rahmetli dedemin dükkan olarak kullandığı binanın duvarlarına hergün bir örgüt yazı yazardı, evler taranırdı, alt mahallemizdeki bir komşumuz rastgele ev taramalarından birinde evinin balkonunda öldü, babacığım beni her dakika tembihler hale gelmişti çünkü evin en büyük ve okula giden çocuğu bendim, seni sıkıştırırlarsa sağcı mı solcu musun diye sorarlarsa cimbomluyum de derdi, o zamanlar niye böyle dediğini anlayamazdım sonra sonra anladım ki bu gruplar sokakta çocukları sıkıştırıp korkutunca ailesinin hangi görüşten olduğunu öğrenip o aileyi infaz ediyorlarmış, evimizin bütün pencerelerini kağıtla kaplamıştı babam, içeriden ışık süzmesin evimiz basılmasın diye, genç bir eşi 3 küçük evladının canı için sabahlara kadar nöbet tuttuğunu hatırlıyorum, oysa benim babacığım hiçbir görüşten değildi, hayatı boyunca ne particilik yapmıştı, ne eylem, ne boykot, trafik cezası bile olmayan bir adamdı.

Ülkede Cumhurbaşkanı diye birşey yoktu, aylar geçmiş bir Cumhurbaşkanı seçilememiş, meclisteki partiler birbiriyle anlaşamaz duruma gelmişti, faili meçhul cinayetler, korku, endişe, kaos.

Ve sonra darbe oldu, kötü oldu evet, CHP ve AP başta olmak üzere partiler kapatıldı, kimse darbeye güzel birşey diyemez, biz yaşadık o dönemi bir daha yaşanmasın inşaallah, ama şu var ki belki korkuyla, baskıyla belki aylarca yaşanan cinayetler, kaosun etkisiyle Kenan Evren %91 halk oyuyla seçilip Cumhurbaşkanı oldu, ilk birkaç yıl Başbakan Bülent Ulusu'ydu, sonrasında zaten Bülent Ulusu hükümetinde de Başbakan yardımcısı olan Turgut Özal Başbakan oldu ve Kenan Evren'in Cumhurbaşkanlığı görevi sona erene kadar beraber çalıştılar.

Kenan Evren yargılandı, halkın gönlünde de yargılanmaya devam edecektir, darbe olmamalıydı lakin halk kan gölüne dönen ülkede korku içindeydi, sizler yaşamadınız yaşamayında ama o günlerde evlerin bahçelerinde gezinen, evlerin kapılarına kadar dayanan kim olduğu belli olmayan birtakım insanların yaşattığı korkuyu, perdeleri sımsıkı örtülü, camları kağıtla kaplanmış evinizde yaşadığınız hapis hayatını tasavvur dahi edemezsiniz, acaba sıra bizim evde mi korkusu yaşayan bir babanın uykusuz gecelerini, hele bunu 8 yaşındaki benim gibi belki binlerce çocuğa yaşattığı korkuyu hiç bilmezsiniz.

Son düzenleme:
Hiç kimse de o dönemin demokratik olduğunu söylemiyor ki her dönem kendi koşulları içinde değerlendirilir.

Darbe güzellemesi yapacak değilim ben, darbe bir ülkenin başına gelebilecek en kötü şeydir. Halk da pekala cezalandırılır, şiddet görür, işkenceye maruz kalır, hak, hukuk, tarafsız yargı, fikir özgürlüğü rafa kaldırılır. 80 darbesine ülke biline biline itildi; ortam bilerek o hale getirildi ki; en sonunda darbe kabullenilsin, kimse sesini çıkarmasın, halk kaderine razı olsun. Türkiye nin basına gelen en kötü şeylerden biridir seksen darbesi, darbeye giden süreci, neden olduğunu, şiddetin nasıl tırmandığını ve tırmandırıldığını yazmak isterdim ama inanın ne vaktim, ne enerjim ne de tahammülüm var artık.

Siminru Siminru Saraylim Saraylim o mesajında diyor ki: siz darbe başarılı olsaydı, neredeyse ülke işgale uğrayacaktı diyorsunuz, ama bundan önce bir sürü darbe oldu; söylediğini şey geçerli olsaydı, bugün biz işgal edilmiş bir toprak parçasında yaşıyor olurduk diyor. Bilmem anlatabildim mi!

Yani bir güzelleme yapmıyor, senin argumanını, senin mantığınla çürütüyor.

Su pis adamların yaptığına darbe deyip durmayın.
Darbeyi asker yapar,
Bunlar eğer başarılı olsalardı rejim değişikliği yapıp ,direk başlarımıza türbanları takkeleri geçireceklerdi.
Rica ederim darbe demeyin artık.

"Halk darbeden etkilenir ama müdahale etmez" diyen bayanlar, siz o gece milletin dirilişini görünce çok şaşırmış olmalısınız, daha yükselişini de göreceksiniz. Sizi üzer bu durum biliyorum ama neyapalım

Ayyy bu kıskanmıııış yaaa:olamaz: Eee akıl yolunda şöyle mantıklı üçbeş şey yaz senide beğenelim, parayla değil yaaa:KK53:

Ağır konuştum, ama iltifat olarak algılayan var. Artık sizlere şaşırmamaya karar verdim.

Böyle haberleri okuyunca gülüyorum gerçekten gören de 600 senelik saltanatta seçim varmış da millet çok iyi biliyormuş bu işleri zanneder..

600 senelik kulluktan sonra bir anda birey olmaya alışamaz kimse. belli bir süreç gerektiriyor bu işler. ki dünyada pek çok ülke benzer süreçlerden geçti. japonya ikinci dünya savaşından sonra sadece eğitimli insanların oy kullanmalarına izin verdi, biz kadınlara seçme-seçilme hakkı verirken fransa'da bu hak yoktu.. ülkeler bu tür süreçlerden geçer..

cesareti olan çıkıp bunları konuşur ama gerçeklerden korktukları için işleri güçleri yalandır bunların.

chp çok partili hayata geçmezdi o kadar ''tek adam'' kafasında olsa. sizlerin seçtikleri partileri de rüyanızda görürdünüz o zaman..

"Halk darbeden etkilenir ama müdahale etmez" diyen bayanlar, siz o gece milletin dirilişini görünce çok şaşırmış olmalısınız, daha yükselişini de göreceksiniz. Sizi üzer bu durum biliyorum ama neyapalım

Ağır konuştum, ama iltifat olarak algılayan var. Artık sizlere şaşırmamaya karar verdim.

Sana senin dilinde cevap verecektim ama gerek yok sıkıntılarınızı biliyoz merak etmeyin.
Sana başka şekilde cevap vercem!
Senden iyi olmasın bi yan komşu vardı kübra teyze, ne zaman karşılaşsak elinde tencerelerle, "hayırdır kübra teyze bu yemek nere derdim, fetullah hoca efendimizin yurtlarında evlerinde kalan kardeşlerimize yemek götürüyoz sevabımıza (!) "derdi.
Hergün tencere tencere yemek! Nerden buluyor bu parayı bu kadın dedim, saf saf konuşma fetullah onları besliyor dediler:işsiz:
Hergün evine arabalar gelir, bedava damacana sular, sütler, gazeteler, tüpler ve hatta yaz günü kömürler gelirdi. Kızı cemaatin okuluna gider kocası cematin başında olduğu şirkette iyi bir pozisyonda çalışırdı. Hatta kocası akepden ilçe belediye başkanlığına adaylığınınbile koydu. Okadar içiceydi bu, fetocularla akepeliler!!!!
Sonra bildiğin bu ülkeyi paylaşamama durumları başladı. 17/25 aralık ve 15 temmuz cete şavaşları....

Yakınlarda gördüm bu kübra teyzeciiimii, oda senin gibi sağa sola saldırıp millete darbe hikayeleri anlatıyordu sokağa çıkıp darbecilere nasıl kafa tuttuğunu, nasıl direndiklerini.
"Darbecilere iyi bakaydın senin yemek götürdüğüm kişiler olmasınlar" dedim, "zehir zıkkım olsun onlara verdiğim emeklere" dedi. Bi tutuşmuşkiiii:olamaz:
Hani sevabınaydı! Peki ya zamanında Onların size verdiği bedavalar! Eski dost düşman olurmu!!!:confused: Olurmuş, işin içine para mevki makan bide bu zihniyet girerse olurmuş...
Kızı meslekden atılmış geri döndü dediler. Şimdi görsen o yaşına rağmen kapı kapı gezip evet propagandası yapıyor ki gözlerin dolar:deli:

Bu darbeyi kimin kime nasıl yaptığınıda, niye yaptığını, kimlerin rüzgarın estiği yöne nasıl fırıl fırıl döndüğünüde, zamanında yedikleri içtikleri beleşleri parsel parsel ne istediyse verenleride çok iyi biliyoz sen merak etme.

Ogün o sokaklarda iyi niyetine çıkanlarda vardı, ama herşey bir gösteriden ibaretti ne yazıkki, Ölenlerede çok yazık oldu :KK43:
https://www.google.fi/amp/m.t24.com...i-ve-sehit-cocuklarini-bile-aglattilar,352930

Ay bide bekir bozdağı övmüş oda başka bi trajik konu:olamaz: hiçbişeyden anlamayan biri olsanda şu YouTube yaz adını yeter zaten:işsiz:

Sen o gece dışarıda bir tane Chp'li gördün mü?

Ben baktım cidden yoktu bir tane chp'li. Çünkü oracıkta sandık kuruldu oy atmaya başladık biz. Sonra oyu hemencik saydık bir tane Chp'ye oy atan kimse çıkmamış baktık. Sonra dedik meydanda Chp'liler yok. Zaten hoca efendi gel artık bu hasret bitsin diyen Kılıçdaroğlu değil miydi? Hemen anladık ve dedik ki bunlar tankın üzerinde de yok (tank ta yok ama olsun buna kimse dikkat etmez) Her neyse işte zaten tanka bile çıkmadılar. Kesin bu darbeyi Chp yaptı dedik biz.

Bir zulum turbanlilara yapildi zaten; bu ulkede o donemde bir otelde toplanan insanlari yaktilar, hem de neredeyse 10 bin kisi histerik sekilde bagirarak , o sesler dun gibi kulaklarimda, "Allahuekber, Asker Bosna'ya, bu Allah'in atesi " diye. diye. Saatlerce bir otelde kistrilmis sekilde kurtarilmayi bekledi bu insanlar, belki kendileri de bu ulkenin vatandasi sayilir da askeri polisi kurtarir diye. Onlar orada; milyonlarca insan ekran onunde saatlerce bekledi. Ne mi oldu, en kucugu 12 yasinda onlarca insan gozumuzun onunde yakildi; Ne bir asker, ne bir polis mudahale etti. Kurbanlarin cigliklari, yakarislari, kapinin onunde toplanan binlercesinin zafer cigliklarinda kayboldu. Goruyor musunuz bu uc insani, Metin Altiok, Hasret Gultekin, Behcet Aysan. Farkinda bile degiller kapinin onundeki gruhtan. bir firca ile kendilerini savunacaklarini saniyorlar.

tumblr_m6hwjmZf5r1r648w2o1_500.jpg

"Bu kekre dunyada gecit yok aska" diyen Metin Altiok'u yaktilar bu ulkede. Baskalarindan hesap soracak en son islamcilar ve turkiye sagi bu ulkede, hele AKP asla. Haksizkliklara karsi durmakmis; bu bizim ulkenin solunda yoksa, saginda hic ama hic yok. Bosuna ceneniniz yormayin, biz birbirimizi biliriz.

Bunlar Türkiye de hiç bir zaman zulüm olarak görülmedi. Hala bizlere ikinci sınıf muamelesi yapıldığını da kimse görmüyor. Kimse bu KATLİAMlara katliam deme cesareti dahi gösteremiyor. Kimse benim ailemin, komşularımızın nasıl bir evde toplanıp nöbet tuttuğunu Maraş'a benzer olayın son anda önlendiğini açıklayamıyor. Kimse bana evlere işaret koyarak Alevileri damgalayanları suçlu gösteremiyor nedense. Oy istemeye gelince Alevi kardeşlerimiz oluyor. Cemevimize cümbüş evi denilebiliyor. Camiden alınmayan vergi nedense aynı Allah'a aynı peygambere dua edilen cemevinden zorla alınabiliyor. Bunun gibi binlerce örnek sayabilirim. Bizzat 24 yaşında benin başına gelen olayları. Çok da eskide kalmadı yani o ayrımlar, hala içimizde besliyoruz bu zihniyeti. Ama başörtüsü kadar mağduriyet yaratmıyor.

Bunlar Türkiye de hiç bir zaman zulüm olarak görülmedi. Hala bizlere ikinci sınıf muamelesi yapıldığını da kimse görmüyor. Kimse bu KATLİAMlara katliam deme cesareti dahi gösteremiyor. Kimse benim ailemin, komşularımızın nasıl bir evde toplanıp nöbet tuttuğunu Maraş'a benzer olayın son anda önlendiğini açıklayamıyor. Kimse bana evlere işaret koyarak Alevileri damgalayanları suçlu gösteremiyor nedense. Oy istemeye gelince Alevi kardeşlerimiz oluyor. Cemevimize cümbüş evi denilebiliyor. Camiden alınmayan vergi nedense aynı Allah'a aynı peygambere dua edilen cemevinden zorla alınabiliyor. Bunun gibi binlerce örnek sayabilirim. Bizzat 24 yaşında benin başına gelen olayları. Çok da eskide kalmadı yani o ayrımlar, hala içimizde besliyoruz bu zihniyeti. Ama başörtüsü kadar mağduriyet yaratmıyor.

Katliam degil onlar "olay". Aleviler "vatandas", oldurenler "halk", alis gitsin. Kurumsallasmis ayrimcilik var, bir de gundelik ayrimcilik. Turkiye'de ikisi de mevcut.

Katliam degil onlar "olay". Aleviler "vatandas", oldurenler "halk", alis gitsin. Kurumsallasmis ayrimcilik var, bir de gundelik ayrimcilik. Turkiye'de ikisi de mevcut.

Malesef çok uzağa gitmeye gerek yol 2013'lü yıllarda dahi evleri işaretlenip ölüm yazılan duvarlar gördük .. Maraş katliamları kadar açıkça kin duyan kesim azınlıkta olsa da (ki varlıkları kabul ediliyor) söylemleriyle ikinci plana atılmak sürekli var. Bugün bu çağda üniversite arkadaşlarından Alevi olduğunu saklayan kişiler var çevremde

Malesef çok uzağa gitmeye gerek yol 2013'lü yıllarda dahi evleri işaretlenip ölüm yazılan duvarlar gördük .. Maraş katliamları kadar açıkça kin duyan kesim azınlıkta olsa da (ki varlıkları kabul ediliyor) söylemleriyle ikinci plana atılmak sürekli var. Bugün bu çağda üniversite arkadaşlarından Alevi olduğunu saklayan kişiler var çevremde

Vallahi siz dogru durun, egri kendiniz belli eder. Ayrica bosuna sakliyorlar;Turkiye'de kiymet gormemesi pek onemli bir durum degil, dunya standartlarinda inanclari var alevilerin. O nasil oluyor demeyin, oluyor iste. Ufuklari acik, felsefe var inancin icinde, dogmaci degil, ve muthis insancil. Aleviler dindarlastica daha iyi insanlar oluyorlar, bu da biraz ilginc bir durum. Bosuna cekinmeyin bence. Inanciniz ilgi uyandiriyor disarida,arastirma yapiliyor, din muzikleri klasinda "alevi muzigi" arastiriliyor, doktora tezleri yaziliyor. ve hatta UNESCO dunya kultur mirasi listesine girdi semah ile sema:)
Baskalari varsin kotu laf soylesinler, bir anlam ifade etmiyor. Ama olasi katliamlar icin dikkatli olmak lazim.

X