açık ve uzaktan eğitim fakültesi

morkity-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2021
1.048
1.232
28
günaydın güzel kadınlar<3 bi çılgınlık yapıp bu sene sınava girdim. evliyim ve çalışıyorum örgün öğrenim göremem ama açık öğretim yazarım dedim. sonra uzak eğitim veren bi kaç üniversite keşfettim ve hadi araya 1-2 bölüm yazayım dedim. gelir mi gelmez mi bilmiyordum ama gelmiş :KK70: şimdi kayıt yeri istanbul üniversitesi adresi var ben kayıt olmak için istanbula mı gideceğim açık ve uzaktan öğrenim olarak geçiyor kafam biraz karıştı. üniversiteyi arayıp bilgi de alacağım elbette, ama buradaki tecrübelere güvendiğim için önce size sormak istedim :)

günaydın güzel kadınlar<3 bi çılgınlık yapıp bu sene sınava girdim. evliyim ve çalışıyorum örgün öğrenim göremem ama açık öğretim yazarım dedim. sonra uzak eğitim veren bi kaç üniversite keşfettim ve hadi araya 1-2 bölüm yazayım dedim. gelir mi gelmez mi bilmiyordum ama gelmiş :KK70: şimdi kayıt yeri istanbul üniversitesi adresi var ben kayıt olmak için istanbula mı gideceğim açık ve uzaktan öğrenim olarak geçiyor kafam biraz karıştı. üniversiteyi arayıp bilgi de alacağım elbette, ama buradaki tecrübelere güvendiğim için önce size sormak istedim :)

Merhaba , kayıt işlem detaylarına İstanbul Üniversitesi | Tarihten Geleceğe Bilim Köprüsü - 1453 burada yayınlanan kılavuzdan ulaşabilirsiniz.

Ben İstanbul Üniversitesi'de Uzaktan Eğitim okudum 🙈
Evet ilk kayıt için gitmeniz gerekiyor. (Pandemi sebebiyle yeni bir kolaylık getirmemişlerdi en son, bu sene ne olur bilmiyorum ama muhtemelen yine gitmeniz istenecek) İkinci üniversite farklı bir olay, zaten öğrencilerin kayıtları olduğu için online yapılabiliyor.. Önceden vize online, final yine İstanbul'da oluyordu. Şuan vize online fakat final için farklı şehirlerde de sınav merkezi açıyorlar. Her şehirde olmuyor ama size en yakın şehiri öğrenirsiniz zamanınız gelince.
Bunun dışında "uzaktan eğitim" sisteminde derslere katılma zorunluluğu getirildi. Eğer açık öğretim gibi düşünüp derslere katılmazsanız not ortalamanız etkileniyor geçirmiyorlar.
Okulun sitesini takip ederseniz kayıt için evrak vs her şey paylaşılıyor. Bunun dışında facebookta çok fazla grup var. Hatta sınav döneminde geçmiş sınav sorularını paylaşıyorlar falan, bazı derslerin vize soruları hiç değişmiyor. Eğer grupları sıkı takip ederseniz soruların da büyük kısmına ulaşırsınız 🙈🙈

X