açıklanamayan infertilite-tüp bebek

safak_d

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
578
2
Merhaba. Ben de 4 senedir çocuk sahibi olmak istiyorum ama Allah bu zamana kadar kısmet etmedi. Bundan sonra inşallah hepimize nasip eder. Ben 3 defa aşılama denedim ancak başarısız oldu. tüp bebek aşamasına yeni geçeceğiz ancak rapor almak için aşılama şartı aranıyormuş. Eşimin sperm sayısında hareketlilik sorunu var ancak sayısında sorun yok hareketli sayısı 60-70 milyon civarında. bende de yumurtlama sorunu yok bu yüzden normal klomenle yumurtlama yapıldı ve öyle aşılamya geçildi. Rapor alabilmem için iğneyle mi yumurtlamam lazım bu konuda net bir bilgi verirseniz sevinirim. Burdaki doktorum açıklanamayan infertilite olarak rapor yazarım dedi.

Merhaba iğne ya da ilaçla ymurtlama takibi olması birşeyi değiştirmez eğer devlette yapılmış 3 aşılama işleminiz var ise rapor için başvurabilirsiniz.

merhaba. Ben de 4 senedir çocuk sahibi olmak istiyorum ama allah bu zamana kadar kısmet etmedi. Bundan sonra inşallah hepimize nasip eder. Ben 3 defa aşılama denedim ancak başarısız oldu. Tüp bebek aşamasına yeni geçeceğiz ancak rapor almak için aşılama şartı aranıyormuş. Eşimin sperm sayısında hareketlilik sorunu var ancak sayısında sorun yok hareketli sayısı 60-70 milyon civarında. Bende de yumurtlama sorunu yok bu yüzden normal klomenle yumurtlama yapıldı ve öyle aşılamya geçildi. Rapor alabilmem için iğneyle mi yumurtlamam lazım bu konuda net bir bilgi verirseniz sevinirim. Burdaki doktorum açıklanamayan infertilite olarak rapor yazarım dedi.

Merhaba iğne ya da ilaçla ymurtlama takibi olması birşeyi değiştirmez eğer devlette yapılmış 3 aşılama işleminiz var ise rapor için başvurabilirsiniz.

Biri özel bir tıp fakültesi hastanesinde ikisi de bulunduuğum şehirde özel bir hastanede yapıldı. Devlet derken devlet hastanesi mi ??

Devlete bağlı üniversite ya da araştırma hastanelerinde. Rapor alma konusunda ilgşli kurumlarla iritbata geçmeniz daha doğru olacaktır. Ben özel sektörde çalıştığım için işleyişle ilgili daha sağlıklı bilgiyi diğer arkadaşlarım verecektir. Bolşans

biri özel bir tıp fakültesi hastanesinde ikisi de bulunduuğum şehirde özel bir hastanede yapıldı. Devlet derken devlet hastanesi mi ??

X