Açikögretim Fakültesinde okuyan Arkadaşlar

bende arkadaşlar bu sene büro yönetimi ve sekreterlik okuyacam aslında muhasebe yada işletme istiyordum ama bu sene okula başlıyacak 1. sınıfa oğlum var zor olur dediler takip gerekiyormış dersleri vazgeçtim sizce nasıl bie bölüm büro yönetimi iş imkanı olarak nasıl bilgikendirir seniz sevinirim ayrıca öss de bu sene 275 puan aldım

275 puan iyi puan büro yönetimi ve sekreterlik okumak yerine daha iyi bir tercih yapsaydın keşke.

ARKADAŞALR SENEYE SINAVA GİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM BİLENLER BİLİOYR EŞİM İLE ANLAŞTIK AÇIKÖGRETİM OLACAK AMA MERAKE DİOYRUM BU FAKÜLTEDE OLUPTA KAMU YÖNETİMİ OKUYAN YA DA ÇALIŞMA EKONOMSİ OKUYAN ARKDAŞLAR VAR MI? BİRAZ BİLGİ İSİTYORUM AYRICA BANKACILIK VE SİGORTACILIK DA DÜŞÜNÜOYRUM BU BÖLÜMLERDE OKUYANLAR SONRASI NASIL MESELA MERAK EDİOYRUM EGER BBLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM:1hug:a.s.:1hug:ŞenizyerimsenibenŞeniz

Açık öğretim çok zor anlamadığın konular oluyor ve kimseye soramıyorsun sınav sorularıda zor, umarım sen başarırsın canım.

bende arkadaşlar bu sene büro yönetimi ve sekreterlik okuyacam aslında muhasebe yada işletme istiyordum ama bu sene okula başlıyacak 1. sınıfa oğlum var zor olur dediler takip gerekiyormış dersleri vazgeçtim sizce nasıl bie bölüm büro yönetimi iş imkanı olarak nasıl bilgikendirir seniz sevinirim ayrıca öss de bu sene 275 puan aldım

Bende büro yönetimini bitirdim, gerçekten çok zor. Dersler ağır oluyor. Düz lise mezunuyum bu bölüm benim için zor oldu ticari dersleri var 2 yıl ingilizce vardı birde 10 parmak F klavye ama şimdi kalktı sanırım. Düzenli çalışma ile sende biterebilirsin.

hım evet canım bnm saol çok teşekkrüe derim allah razı olsun saoalsın

Açık öğretim çok zor anlamadığın konular oluyor ve kimseye soramıyorsun sınav sorularıda zor, umarım sen başarırsın canım.

Bende büro yönetimini bitirdim, gerçekten çok zor. Dersler ağır oluyor. Düz lise mezunuyum bu bölüm benim için zor oldu ticari dersleri var 2 yıl ingilizce vardı birde 10 parmak F klavye ama şimdi kalktı sanırım. Düzenli çalışma ile sende biterebilirsin.

merhaba arkadaşlar ben kamu yönetimi mezunuyum.4 yıl okudum.kamu yönetimi bölümünü eğer sözel dersleri seviyorsanız seçin.gerçi açıköğretim için sözel dersler daha ideal.çünkü derslere katılmıyosunuz ve sayısal bi dersi hoca anlatmadan anlamanız zor olabilir.kamu yönetiminde sayısal olarak muhasebe,iktisat ve istatistik var.bunların dışındaki dersler sözel.ağırlıklı olarak hukuk alıyorsunuz.çalışma ekonomisinden daha iyi bir bölüm.arkadaşım açıköğretim bankacılık ve sigortacılık okuyo.fakat o bölümde çok sayısal ders var ve ağır.açıköğretim için bence en ideal bölüm halkla ilişkiler.umarım tavsiyelerim faydalı olur karar vermenizde.

ben de iktisat yazmıştım 2 yıl oluyor 295 puan aldım sınavda.önceden kazanıpta gidemediğim için bari açık öğretim olsun dedim.hemde oyalnmış olurum.ama muhasebe zor be arkadaşlar.baktımki geçemiycem.çok ders çalışacak bir insan da değilim bıraktım öylece.ha pardon bir de matematikten geçemeyecektim.hiç adını duymadığım konular vardı çünkü.neyse en azından birinci sınıf dersleri hakkında bilgim oldu.biraz hukuk biraz iktisat vs.vs.

açık öğretimi çok iyi düşünmüşsün canım ben önce halkla ilişkileri bitirdim 2 yıllıktı bölüm üçüncüsü olduğum için eskişehirdeki kep giyme törenine katıldım açık öğretimde yatay geçiş yok bende dikey geçiş yaptım 4 yıllık işletme bölümünü 3 yılda bitirdim ondada not ortalamam yüksek diye yine kep giyme törenine davet edildim ama ikinciye gitmedim açıköğretim örgün eğitime göre çok zor ama azmeder ve düzenli çalışırsan oluyor seni bu konuda destekliyorum umarım başarırsın herşey gönlünce olsun sevgiler

hadi bakalım inşaallah bnde kamu yönetimi istiyorum inşaallah olacak rabbimin izniyle

mrb arkadaşlar bende açıköğretim kamu yönetimi okuyorum 2 geçtim.çok fazla zorlanmadım.azmedince oluo.vizelere ii hazırlanmıştım.finallerde aynı istikrarı sağlayamadım ama bütün derslerden geçtim Allaha şükür.ben bu bölümü seçtim ama pek bilgim yok açıkçası.bu bölümün iş alanları hakkında bilgisi olan varsa beni biraz bilgilendirebilir mi?şimdiden teşekkürler

merhaba arkadaslar.siteye daha yeni üye oldum bende.bende bişeyler sorucam eger bilgisi olan varsa.bende bu sene calışma ekonomisi ve endüstri ilişkilerine girdim acıkögretim fakültesine.burada okuyan arkadaslar varsa biraz bilgilendirebilirlermi?cünkü hiçbi bilgim yok bu konuyla ilgili.zorlanıcakmıyım cok acaba.yardım ederseniz cok sevinirimm...

slm kızlr bende açık ögretim yazdm bu sene ama babam işletme yaz dedi ben kamu yönetimi istiodum ikiside aynı dediler ama ben bankacı olmk istiorum):

işletme bölümü kamu yönetiminden zordur.çünkü matematik yani sayısal ağırlıklı işletme.kamu yönetimi daha rahat bi bölüm.ama bankacılık için ikisne de gidebilirsin.seçim sana kalmış anlayacağın.başarılar diliyorum.

mrb arkadaşlar bende açıköğretim kamu yönetimi okuyorum 2 geçtim.çok fazla zorlanmadım.azmedince oluo.vizelere ii hazırlanmıştım.finallerde aynı istikrarı sağlayamadım ama bütün derslerden geçtim Allaha şükür.ben bu bölümü seçtim ama pek bilgim yok açıkçası.bu bölümün iş alanları hakkında bilgisi olan varsa beni biraz bilgilendirebilir mi?şimdiden teşekkürler

merhaba arkadaşım.ben kamu yönetiminin lisansını okudum.çok güzel bir bölüm ve iş imkanları da çok fazla.en başta kaymakam,idari hakim...olabiliyorsun.tabiki bunlar için özel bi çalışma gerekli.bankacılık düşünebilirsin.özel şirketlerde iş arayabilirsin.belediyelerde,valilikte çalışabilirsin.önce bi yerde çalışmaya başlayıp yöneticilik statüsüne yükselebilirsin.ben fakülteyi bu sene bitirdim ve şuan iş arıyorum.inşallah bulurum.umarım sana yardımcı olabilmişimdir.

merhaba arkadaslar.siteye daha yeni üye oldum bende.bende bişeyler sorucam eger bilgisi olan varsa.bende bu sene calışma ekonomisi ve endüstri ilişkilerine girdim acıkögretim fakültesine.burada okuyan arkadaslar varsa biraz bilgilendirebilirlermi?cünkü hiçbi bilgim yok bu konuyla ilgili.zorlanıcakmıyım cok acaba.yardım ederseniz cok sevinirimm...

CANIM
bende bu bölümde 4. sınıftayım ve tek dersım var bute kaldım
sormak istediklerini bana sorabilirsin
bence en güzel bölüm bizimkisi yerimseniben
sözel agırlıklı çünkü

cok tesekkür ederim yardımcı olcagın için.ya gercekten bu bölümle ilgili hiçbir bilgim yok.ve soru fırtınasına hazırlıklı ol şimdi:)hangi dersler var,zormu,kolaymı.hangi dersler zor hangileri kolay.ben aslında okul öncesi ögretmenliği istiyodum ama olmadı.buda 2.tercihimdi ve bu oldu.üzüldüm birazda cünkü kendimi ona hazırlamıstım.beni biraz bilgilendirirsen inan cok sevinirim.bilgi alacagım kimse yok cünkü...

aslında ben dershanelerden yardım alarak geçtim :eek:

ben çalıştıgım için vede ders calısma problemım oldugundan yardım almadan öğrenemedim tek başıma. Seninde imkanın olursa dershaneler her konuda yonlendırıyor hemde.
Kısaca ben aklıma gelenlerden bahsedeyim sırnaşık şey
ilk sene matematik bide iktisat biraz zorlayabilir. Tabi senin sayısal kabiliyetin yüksek ise bekide zorlamaz.
dersler zaten ortak ilk iki yıl dğer bölümlerle . 3.sınıfta ayrılıyo
ilk sene aklıma geldiği kadarıyla Matematik,iktisada giriş, hukuka giriş,işletme,genel muhasebe,temel bilgi teknolojileri,davranış bilimleri vs dersler var
aöf nin web adresı var bak kitaba bakabileceğin alıştırmalar yapıp dersleri görebileceğin.
eogrenme.anadolu.edu.tr bu adrese girip tc kimlik numaranla hem dersleri takip edebilir hemde sorular çözebilirsin.
bide murat ilkumutun sitesiyle karacan dershanelerinin siteleri var . dershane öğrencisi olmasanda ordan sorular çözebiliyorsun
baska sormak istediklerin olursa özelden de msj yazabilirsin ben cevaplarım canımcım a.s

Merhaba arkadaşlar ben de bu sene 3.sınıf işletme bölümüne geçiş yapıcam iki yıllıktan.
İşletme 3.sınıf hakkında bilgi verebilecek olan var mıı?Nasıl ya zor muu acaba çok merak ediyorum.

X