Lise Yorum ve Soruları açıktan düz lise nasıl okunur

havuclu-kek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2016
2
1
32
arkadaşlar ben 8. sınıfı bitirdikten sonra liseye gitmek istemiyorum. açıktan başvursam düz liseyi o şekilde bitirebilirmiyim? nasıl oluyor bu işler açıktan okuyan varmı? hiç okula gitmeden sadece sınav zamanı sınavlara girerekmi oluyor? bana anlatabilirseniz sevinirim

Açık Lise'yi bir arkadaşım okuyordu ama o lise 3'e kadar okudu ve devamını açıktan tamamladı. Gerçekten lisenin temel konularını bilmek lazım ve 1-2 ayda bir sınavlara giriyorsun toplam 3 defa olmak üzere 2 günde hafta sonları sınav oluyorsun tabi bu 1 veya 2 ayda bir defa oluyordu. Ders seçiceksin 16 tane olucak ve toplam 35 krediyi geçicek. Toplam 133 krediyi tamamlamak için artık kaç yılda bitirirsin bilemem :KK70: Çok zor bi iş kesinlikle bulaşma derim hem neden liseyi okumak istemiyorsun ki, orası gerçekten baya güzel bi ortam. Açıkta adamlar sadece sana kitapları veriyorlar ve kendin öğren öğrenebilirsen :KK70: şimdiden kolay gelsin

bende ortaokuldan sonra ozaöamkı maddı imkansızlıkla gıdememıtım ..sonradanda baya baya sonra dedım gec te olsa gıtmem lazım cunku temızlık elemanı bıle lıse mezunu arıyorlar ..
işş ğörüşmeleri hep bu yuzden olumsuz sonuclamırdu..
cok uzun sürec öle yuz yzue ders ğibi olmuyor bence okula ğitmek en guzeli ..
ama benım gıbı 15 sene sonra anca dısardan :)

Açık Lise'yi bir arkadaşım okuyordu ama o lise 3'e kadar okudu ve devamını açıktan tamamladı. Gerçekten lisenin temel konularını bilmek lazım ve 1-2 ayda bir sınavlara giriyorsun toplam 3 defa olmak üzere 2 günde hafta sonları sınav oluyorsun tabi bu 1 veya 2 ayda bir defa oluyordu. Ders seçiceksin 16 tane olucak ve toplam 35 krediyi geçicek. Toplam 133 krediyi tamamlamak için artık kaç yılda bitirirsin bilemem :KK70: Çok zor bi iş kesinlikle bulaşma derim hem neden liseyi okumak istemiyorsun ki, orası gerçekten baya güzel bi ortam. Açıkta adamlar sadece sana kitapları veriyorlar ve kendin öğren öğrenebilirsen :KK70: şimdiden kolay gelsin

Yanlış bilgiler aktarmışsın. Keşke az biraz araştırsaydın..

evet mümkün bende liseyi açıktan bitirdim
3.5 yıl felan sürdü hatta
192 krediydi en son onu tamamlıyosun işte
senede 2 yada 3 sınav oluyor ben pek zorlanmadım açıkcası

X