Acil ameliyat

Melahatabla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2018
2.998
2.643
34
Arkadaşlar yavru bir kedi, gözünden ameliyat oldu. Aynı gün teslim aldım. Çarşamba günü kontrolu var. Şuan ayılıyor yavaş yavaş. Ameliyat sonrası takılan plastik yakalıktan rahatsız gibi. Uyanınca ondan kurtulmak için çabalıyor sonra tekrar hareketsiz duruyor. Çok endişeliyim. Yanımda kimse yok şuan ve cok korkuyorum onu öyle görünce.
Dr eve göndermeden önce " senin yapacağın birr şey yok, ayılmasını bekle ve önüne yiyecek içecek koy " dedi.
En erken dört beş saate ayılır demişti ve şuan iki saat falan oldu böyle ara ara kendine geliyor, ara ara baygın.
Bilgisi olan var mı? :KK43:
Resim paylaşıcam, daha rahat edebileceği bir yakalık yok mudur?

Resmi bu

Eklentiler

• 1577111114215-389545960.jpg
    1577111114215-389545960.jpg
    63,3 KB · Görüntüleme: 131
Anestezinin etkisidir o birkaç güne tamamen geçer inşaallah merak etmeyin. Yakalık konusunda pek bilgim yok maalesef ama onun iyiliği için olduğunu düşünün dişinizi sıkın. Geçecek inşaallah. Allah razı olsun bu arada sizden hayvanla ilgilendiğiniz için

Benim kedim icinde kullanmistik.Kediler sevmiyor genelde cikarmaya calisiyorlar.Narkozun etkisinden ayilamiyor ondan hareketsizdir.Boyunluk onu rahatsiz edecek kadar sıkı degilse gozlemleyin ama cikarmayin.ama kontrol edebilseniz veteriner dikkat etmistir muhakkak sikiligina diye duaunuyorum.insan bile narkozdan kendine gelirken zorlaniyor.minicik bir can ne yapsin.gecmis olsun.cabucak iyilesir insaallah

Anestezinin etkisidir o birkaç güne tamamen geçer inşaallah merak etmeyin. Yakalık konusunda pek bilgim yok maalesef ama onun iyiliği için olduğunu düşünün dişinizi sıkın. Geçecek inşaallah. Allah razı olsun bu arada sizden hayvanla ilgilendiğiniz için
Birkaç saate bile daha iyi oldu,çık,şükür. Evde tek olunca biraz endişelendim. Kedim kısırlaştırılınca bir gün klinikte kalmıştı,bu halini görmemiştim. O yüzden ilk kez böyle bir şeye şahit olunca hem korktum hem üzüldüm. Yakalık sıkmıyor ama sanki bez olsa daha iyi olurmuş gibi. Var mıdır acaba, bilen cıkar inşallah.
Teşekkürler, Allah sizden de razı olsun :)

Benim kedim icinde kullanmistik.Kediler sevmiyor genelde cikarmaya calisiyorlar.Narkozun etkisinden ayilamiyor ondan hareketsizdir.Boyunluk onu rahatsiz edecek kadar sıkı degilse gozlemleyin ama cikarmayin.ama kontrol edebilseniz veteriner dikkat etmistir muhakkak sikiligina diye duaunuyorum.insan bile narkozdan kendine gelirken zorlaniyor.minicik bir can ne yapsin.gecmis olsun.cabucak iyilesir insaallah
Keşke daha rahat edecegi türden bir boyunluk olsa. Sıkmıyor ama o kadar rahatsız ki. Bir de daha cok küçük. İnşallah agır falan gelmiyordur. Ha bir de birkaç güne aşılır mı yoksa hep cıkarmak mı ister? Sizinkinde nasıl olmuştu?
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim :)

miniğim yaa iyidir inşallah şimdi benim de kızım gözünden ameliyat olunca o yakalıkla çok uğraştı 2 gün dikkat edin patisini içeri sokmaya çalıştı bizimki daha sağlamlaştırdım biraz bir de neden hemen teslim etti ki veteriner biz ameliyattan sonra 5 saat ayılsın diye beklemiştik vermemişlerdi ayılmadan yakalığa alışıyorlar bi zaman sonra endişe etmeyin ve sakın çıkarmayın umarım çabucak iyileşir

miniğim yaa iyidir inşallah şimdi benim de kızım gözünden ameliyat olunca o yakalıkla çok uğraştı 2 gün dikkat edin patisini içeri sokmaya çalıştı bizimki daha sağlamlaştırdım biraz bir de neden hemen teslim etti ki veteriner biz ameliyattan sonra 5 saat ayılsın diye beklemiştik vermemişlerdi ayılmadan yakalığa alışıyorlar bi zaman sonra endişe etmeyin ve sakın çıkarmayın umarım çabucak iyileşir
Şuan çok iyi :)

X