acil cvp...bugün nikah günümü aldımmmmm

kemancxix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2007
348
0
arkadaşlar mrb.bugün nihak tarihimizi ve evimizin eşyalarını aldık.kısmetse 6 haziranda bende evli olacam.nişanlım ağzımın içine bakıyor çok fazla düşkün bana ve çokk mutlu...ama ben kendimi bi kaç gündür tanıyamıyorum.herşeyimiz hazır herşey yolunda..AMA BEN HERŞEYDEN Bİ ANDA SOĞUDUM..bu normalmidir aca.benim gibi hissedenler varmı aranızda.nişanlımın öpmesinden bile bugün çekinir oldum.gözüm bişey görmüo ve çok gerginim..aslında mutluyum.ama amlayın nolur.bi fikirlütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

düğün öncesi gerginlik... gayet normal bir durum bence.. aşırı heyecan ve stresten kaynaklanıyor.. tıpda bunun açıklaması var mıdır bilmem ama bir çeşit geçici sendrom diyebiliriz.. sakinleşmeye çalış.. emin ol bu durum çabucak geçicektir...

ya canım 2 buçuk ay sonra benim de düğünüm var ve nikah için gün almam lazım,şu sıralar evdeyim nişanlımın mutlaka yanımda mı olması gerekiyo başvurular için?
Bi de herşeyden bi anda soğuman geçici gibi geldi bana malum baba evinden ayrılacaksın,evliliğin sorumluluğunu alacaksın ondan dolayı olabilir,bende de acaip bistres var olmadık anlarda ağlıyorum 5 karış suratla geziyorum valla allah yardımcımız olsun zor işler...

ay çok saolun kızlar.iiki varsınız.umarım geçicidir bu durum.normalde benim göklerde olmam lazımdu şuan:)): ama öle olmuyomuş işte sanki herşey batıyo tartışıyorum falan neler oluyo bende anlamıyorum.kendimi çok yalnız hissediyorum

sıkma canını ya gerginliktendir öyle olmasa iş bu haddeye gelene kadar anlardın bişekilde. tebrik ederim bu arada Allah bi yastıkta kocatsına.s.

Evlilik öncesinde bir takım gerginlikler yaşaman çok normal cnm.Bu durum senin gibi ailesinin evinden ayrılacaklarda daha çok oluyor.Sevdiğin adamla birlikte uyuyup,uyanacağını düşün gülümse.Geçecek inşallah hiç canını sıkma lütfen tatlım.Annenede sevgilerimi ilet :)

bende cok korkuyorum, hele nikah olacak gün ne dogru mu yapiyorum diye süpheye düsmüstüm. Dügünümüze 5 ay var bazen iyi oluyorum bazen yine korku gelioyor heyecan basiyor. Ne isin var senin evlilikle yuva kurmakla diyorum kendime... sonra evlilik allahin emir diyorum ve morelimi düzeltiyorum. Ilk basta hersey cok güzel is ciddiye binince garip bir duygu sariyor. Insallah dügünden sonra gerginlik gecer icimiz huzura varir. Normal demek bak baskasida ayni seyleri yasiyormus

aynı duyguları bende yasıyorum
onceden hep evlılıle ılgılı haberler okuyup 3 ay oncesı 5 ay oncesı gıbı planlar yapardım ama su an sankı bu telas ıcınde sasırmıs ortada kalmıs durumdayım
kendıme bıle vakıt ayıramıyorum ve sureklı kendıme dogru mu yapıyorum dıye soruyorum bunlar normal mı sızce

ya canım sen ne diyosun.ben şu sıralarda o kadar değiştim ki nişanlım beni tanıyamaz hale geldi.ufak sebeplerden kavga çıkarıyorum ve her kavgada yüzüğü atıyorum suratına.tutamıyorum kendimi ama elimde değil.iyi bi sebep bulsamda daha geç olmadan bitirsem modundayım.amma sakin kafayla düşününce çok seviyorum nişanlımı.onunla bi ömür geçireceğimi bilmek en büyük mutluluk.açıkçası kişilik karmaşası yaşıyorum kendi içimde.geçsin artık şu zamanda bitsin herşey yeterrrr

senı cok ıyı anlıyorum elıfcım aynı seyler cunku
daha gecen gun o yokken hersey bıtırecekmısım gıbı geldı ama gorusunce hersey bırden degıstı
ben nasıl davrandıgımı kendım anlamıyorum kı ona anlatayım
bunlar herkeste var mı cok merak edıyordum bende

bende var katiliyorum :-)
evlilik büyük bir sorumluluk yüzümüze gözümüze bulastirmak istemiyoruz. Dünya hali hersey olabilir temenlimiz ömür boyu mutlu olmak ama bazen ya evlendikten sonra deisirse diye düsünülebiliniyor ya aileler icin icine karisirsa vs vs bir sürü sey. Insallah suan yasadimiz karmasa yeri mutlu günlere birakir. acaba erkeklerde bizim gibi duygu karmasasi yasiyor mu?

ayyyy vallahi çok güldüm yaaaa:))))sizde bendensiniz.bende bugün bi iki kişye sordum.aynı cvpları aldım.demekki herkeste böle oluyomuş.ya mesela düşününce çok seviyorum nişanlımı cidden çok seviyrum.ama tipi gözüme batmaya başladı son günlerde.beğenmemeye başladım ama ç9k seviyorum offfffff bilmem anlatabildimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

ben eşimle yaklaşık 6 yıl çıktım 1 yıl nişanlı kaldık 1.5 yıldırda evliyiz çok şükür çook mutluyum ama sözlendiğim akşam onu görmek bile istememiştim yüzük takıldıktan sonra...ama kısa sürüyo geçiyo yani merak etme:) evliliğinin ilk zamanlarında ve bebek sahibi olduktan sonrada bu tarz şeylerin olduğu söyleniyo ama dedğim gibi kısa ve geçici bir süre..sen yeterki bu sürede çevrendekileri kırmamaya çalış....
mutluluklar dilerim

artık neden evlenemediğimi tamamen anlamış bulunuyorum :KK43: korktuğum için... ne var bunda bilmyiorum ama hiç tanımadığım biriyle bir ömür geçirme fikri beni inanılmaz korkutuyor bi tek bundan eminim....

ara sıra gelen görücüleri de kovuş sebebim belli oldu.. yapamıyorum... sizden daha çok korktuğumu anladım... herşey gözümde bomboş gelio bazen.. acep depresyonda olabilir miyim :bbo:

Canım ben de delirdiğimi düşünmeye başlamıştım, demek ki bu olağan bişeymiş gerçekten bu konuyu okudum içim rahatladı. Nişanlımı çok seviyorum ama çok değiştim son zamanlarda kavgalar ayrılmak istemeler neler neler. İyi dayanıyor bana canım aşkımsenağlama

ayyy bende dıodum sırf bana oluo dıe ayy rahatladım sımdı..
ben ne yapıorum dıorum kendı kendıme bazen bunalıorum bazen soguyorum tuhaf duygular ıcerısıne gırıyorum ama bı yandan da dıorum askımla beraber olcam sonradan..cok tuhaf yaa
..

aman yarabbim bir sürü benden varmış son günlerde bende gelgit yaşayanlar arasındayım herşey batar vaziyette karşımdakileri niye kasının altında göz var diye kırıyordum.kavgasız günümüz olmuyor sebepte hep benim saçma sapan kaprislerim cekilmez oluyorum yazık nişanlım cok şaşkın sen beni artık sevmiyorsun diyip duruyor aslında aksine onu cook seviyorum ama bilmiorum işte canlarım kader arkadaslarım sanırım KORKUYOOORUUUUMMMMMMMMMMMMMMÇok üzgünüm çoook

bende cok korkuyorum, hele nikah olacak gün ne dogru mu yapiyorum diye süpheye düsmüstüm. Dügünümüze 5 ay var bazen iyi oluyorum bazen yine korku gelioyor heyecan basiyor. Ne isin var senin evlilikle yuva kurmakla diyorum kendime... sonra evlilik allahin emir diyorum ve morelimi düzeltiyorum. Ilk basta hersey cok güzel is ciddiye binince garip bir duygu sariyor. Insallah dügünden sonra gerginlik gecer icimiz huzura varir. Normal demek bak baskasida ayni seyleri yasiyormus

aynı ben yaa bana da arada bi ağlama geliyo içim daralıyo evliliğin üstesinden gelebilecekmiyim diye sıkıntı basıyo. aslında yapabilecek, üstesinden gelebilecek yapıdaym ama . ne biliym yaa günler azaldıkça artık kadın olacaksın diyorumm daha bi kötü oluyorum.... eşya ev hepsi güzel heyecanlar ama evlilik bu yaa . ama beni motive eden şey nişanlımla aynı evi aynı hayatı aynı yatağı paylaşmak :1hug:

ben de sizdenim bayanlar :) ama biz daha hazırlık aşamasındayız birikim yapıyoruz evlenebilmek için borçsuz harçsız girelim yeni hayatımıza diyenormal zamanlar da kızıyorum artık ne kadar durucaz bu sene evlenelim diorum ama bu lafı diyince içime kurt düşüyor doğrumu yapıyorum diyorum yaşıyacklarım var benim diyorum ve bir sürü sebep ama şimdi düşününce bana ondan başka kimse değer vermez beni kimse onun kadar çekemez kesin evlenme arefesi ben ağlama nöbetleri geçiririm taaa ki aşkımı görene kadar ben biraz da herşeyin güzel olmasını isterim gelinliğim saçlarım herşey nişanım da saçım güzel olmadı die çok ağlamıştım ama eve geldiğim de ne kadar güzel olduğumu anladım nişanlımın gözlerinden okunuyordu :) :)))))))))))))

bencede hiç üzülme..
düğüne 1 ay kala baktım bende hiç heycan yok sanki komşunun kızı evlenecek herşeyde bi boşvermişlik olayına takılmıştım hiiç bişey beni mutlu etmiyordu..
diyordum mutlu olmam gerekirken neden böyleyim meğer heycandan hisslerini algılamaz oluyormuşsun..

X