Acil, hamileyim bu düşük belirtisi mi?

Bortecineee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
2.559
3.732
Hanımlar 3 aylık hamileyim her şey normal ve sağlıklı bir gebelşk geçiriyordum ki geçen hafta idrar yolu enfeksiyonu geçirdim ve antibiyotik tedavisi gördüm. Antibiyotik tedavim bitti. Fakat antibiyotikten dolayı vajinal akıntı ve kaşıntım vardı buna rağmen eşimle birlikte olduk fakat ıslanma vs olmadığı ve eşimin acelesiyle vajinam, vulvam ve perine bölgem tahriş oldu ve tahrişten dolayı yok denecek kadar az kan geldi tahriş olan yerlerden. Bugün akşam kahverengi akıntım başladı, karnım ve belimde de ağrım var biraz, normalde hamile olmasaydım bu hafta adet zamanımdı. Sizce bu akıntı tahrişten olabilir mi yoksa düşük mü?

Not=Doktorum akıntı ve kaşıntı için trivag fitil ve funit kapsül verdi antibiyotik bitince başlayacaktım ve antibiyotik dün bitti. Bende kahverengi akıntıya rağmen az önce fitilimi ve hapımı yuttum. Sizce bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleme:
Fesubhanallah. Doktorunuz ne söyledi ise odur. Biz nerden bilelim. Bu tür şeyler kişiden kişiye değişir. Bir de peçete fotoğrafı koymuşsunuz ister istemez görünce midem bulandı. Doktora sorun sormadı iseniz. Sorduysanız burdaki insanlardan ne bekliyorsunuz. Uzaktan ultrason mu bakalım size?
Doktora bu saatte nasıl sorabilirim, tecrübesi olanlardan fikir ve moral istiyorum. Bakmak zorunda değilsiniz. Cevap vermek zorunda da değilsiniz sizi zorlayan yok.

Kanama yok, bu peçetedeki gibi de değil kahverengi bir akıntı geldi. Onu da tuvaletten sonra peçeteule kurularken farkettin peçeteye geldi. Öyle ped dolduracak kadae bieşey yok. Bu peçetedeki fitilden sonra geldi.
Eğer kanama devam ederse ve kırmızıya dönerse sabahı beklemeyin hemen hastaneye gidin..
Devam etmezse sabah ilk iş doktorunuza bildirin.. Kahverengi leke normal kabul ediliyor ama siz yinede doktorunuza bildirin ne olur ne olmaz..

Hayır.
İlgilense bile güvenmeyin, yeterli donanımı yoktur.
Sonuçta her bölgenin bir uzmanlık alanı var.
Tamam. Eşimde üşütmüşsündür diyor korkma diyor ama bilemedim. Bugün kpss girmiştim biraz fazla yürüdüm yoruldum. Gelince direk uyumuştum. Uyandığımda saat baya bir geç olmuştu. Uyandıktan sonra akşam kahverengi akıntı geldi. Biraz tedirgin oldum açıkçası. Normalde ilişkide zorlama ve tahriş olunca hafif kan filan gelşyordu zorlanan tahriş olan kısımlardan ama. Bugün de böyle olunca tedirgin oldum.

Evham yapmayın aynısı başıma geldi doktoruma sorduğumda devam ederse hastaneye git demişti devam etmedi ve çok şükür bir sıkıntı yaşamadım..

Tamam. Eşimde üşütmüşsündür diyor korkma diyor ama bilemedim. Bugün kpss girmiştim biraz fazla yürüdüm yoruldum. Gelince direk uyumuştum. Uyandığımda saat baya bir geç olmuştu. Uyandıktan sonra akşam kahverengi akıntı geldi. Biraz tedirgin oldum açıkçası. Normalde ilişkide zorlama ve tahriş olunca hafif kan filan gelşyordu zorlanan tahriş olan kısımlardan ama. Bugün de böyle olunca tedirgin oldum.
Belki dediğiniz gibi hiç önemli bir şey değildir, belki de önemli bir belirtidir.
Bu sebeple takibinizi yapan doktorun görmesi şart.
Umarım hiçbir şey yoktur, bebiş size nazlanıyordur:)
Geçmiş olsun...

Duşuk olduğunu sanmiyorum. Çünkü benim yengem düşük yaptı yavaş yavaş hızlandı kan gelmesi ama kahverengi leke değıldı resman kandı. Buyuk ihtimal vajinadakı iltihapla ilgilidir ama siz yinede emin olmak için hastaneye gidin.
Hanımlar 3 aylık hamileyim her şey normal ve sağlıklı bir gebelşk geçiriyordum ki geçen hafta idrar yolu enfeksiyonu geçirdim ve antibiyotik tedavisi gördüm. Antibiyotik tedavim bitti. Fakat antibiyotikten dolayı vajinal akıntı ve kaşıntım vardı buna rağmen eşimle birlikte olduk fakat ıslanma vs olmadığı ve eşimin acelesiyle vajinam, vulvam ve perine bölgem tahriş oldu ve tahrişten dolayı yok denecek kadar az kan geldi tahriş olan yerlerden. Bugün akşam kahverengi akıntım başladı, karnım ve belimde de ağrım var biraz, normalde hamile olmasaydım bu hafta adet zamanımdı. Sizce bu akıntı tahrişten olabilir mi yoksa düşük mü?

Not=Doktorum akıntı ve kaşıntı için trivag fitil ve funit kapsül verdi antibiyotik bitince başlayacaktım ve antibiyotik dün bitti. Bende kahverengi akıntıya rağmen az önce fitilimi ve hapımı yuttum. Sizce bir sıkıntı olur mu?

X